Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Pathfinder: Path of the Righteous med poznavalci velja za enega najboljših perspektivnih frpjev nove dobe - na nivoju Divinity Original Sin 2, če ne boljši. Ampak ker je to mn3njalnik, kjer se igra le mainstream casual igrice, ga nobeden niti ne povoha:no:

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Jaz sem ga vohal par ur. Vonj ima po orjaškem kolutu sira :D To je tisti špil, kjer so tko čist vsi liki zajebani do konca, vsak npc je ali polbog ali zmaj ali legendarni bojevnik ali kralj vesolja, pa tko v prvih 10 minutah uleti evil god from hell in odseka glavo glavnemu zaščitniku vsega dobrega - to je dejanski zaplet :D Pač najbolj možna epic stereotipna fantasy igrica. Pa combat je precej mid-tier.

 

Tebi bo ziher kul, to je prov tko, Manowar: the game.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Hmm samo da ta filmček ki sem ga nalimal je naredil tipček, ki je specializiral frpjev v nulo. Njegovi opisi so res vrhunski, res ve kaj govori.

 

Galko se načeloma spozna na frpje, samo ne vem no, naresti oceno tako kompleksnega in dolgega frpja na podlagi ene ure igranja je malo kisla. Bolj zaupam Morisu glede ocene.

 

Prvi Pathfinder bi rekel, da je kar boljši od prvega Original Sina. Oboji so v dvoji svojo igro izpili do konca, tako da po mojem je kar legit dvoboj med njima, niti slučajno ne primerjava Evil West in Returnal.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

To je tisti špil, kjer so tko čist vsi liki zajebani do konca, vsak npc je ali polbog ali zmaj ali legendarni bojevnik ali kralj vesolja, pa tko v prvih 10 minutah uleti evil god from hell in odseka glavo glavnemu zaščitniku vsega dobrega - to je dejanski zaplet :D

 

Ja story je baje, da se bojuješ s peklom za prevlado na zemlji ali nekaj takega. Meni se sliši res mega epic :)

Povezava do prispevka

Glede Pathfinderja sem bral samo nek incident pred kratkim, ker ti je patch naložil spyware na komp, založniki pa so spremenili tudi pogoje uporabe, ne da bi to kjerkoli izpostavili, kamor so dodali, da lahko dobesedno prodajajo podatke o svojem kompu :rofl: 

 

Dobesedno to so dodali v pogoje uporabe po patchu, ne da bi komurkoli povedali: 

Thereby, the User hereby agrees that Owlcat Games has the right to upload software program files to User's Device, that will record CPU, RAM, operating system, video card, sound card, software and application of the other developers, peripherals, geolocation and any other anonymous technical and statistical information from User's computer. The User also agrees that Owlcat shall have the right to transfer the said anonymous information to its subcontractors, performing Game development, and vendors providing services necessary for operation of the Game.

 

Ker scam stari, nič hudega sluteč igraš igrico in enega dne prileti patch, katerega namen ti je inštalirat spyware na komp in Nigerijcem prodat tvoje gole fotke 

 

  • Ne me jebat 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Ma lej, oba Pathfinderja sta dobra špila, samo medtem, ko se je folk hypal za Mass Effect Andromedo in prvega Pathfinderja sem jaz igral Original Sin in se mi je zdel izjemno underrated špil. Bolj malo ljudi iz mojega RPG kroga ljudi je leta 2016 sploh slišalo za Divinity: Original Sin in šele po prihodu Original Sin 2 se je začelo ceniti tudi prvi del.

 

Andromeda je bla buggy mess, Pathfinder je blo bolš sam kot overall paket mi ni ravno odprl glave. Tko da mogoče sem biased, ker mi je eno boljše kot drugo, ampak lahko poveš nekaj točk zakaj ti vsaj prvi Pathfinder bolj sede? Zaradi boljše zgodbe? To vem, da je fix, igralno mi je pa Original Sin ljubši. Boj je top, mogoče celo boljši kot od boja v dvojki.

 

Pa lih nedavno smo bili v debati, kjer sem omenil Mortismala, jaz ga tudi gledam pogosto. 

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Pathfinder: Path of the Righteous

Meni je Pathfinder: Kingmaker, dosti boljši kot naslednik. Ki je v nekaterih primerih zgleda kar nazadoval v primerjavi. Še vedno je vredu, samo prva zgodba je dosti bolj vlekla, oprztost prvega dela je bla tudi boljša v primerjavi z drugim(lokacije na katere si lahko šel in se vračal), plus delovalo mi je kot da je grafično prvi del bolj všečen, nevem zakaj točno samo tak občutek sem mel.

Primerjava z Original sin je z dodanim poteznim bojem (v Pathfinderju) zelo na mestu. Original Sin je dober, samo prvi pathfinder je boljši, zgodbovno in igralno (OS2 še n isem igral, tako da brez komentarja).

 

Hernire reče pred 2 urama:

incident pred kratkim

To je res, vendar so vse skupaj odstanli takoj, ko je community (upravičeno) zagnal vik in krik.

Povezava do prispevka

men je original sin povsem brezvezna igrica, sam nism fan combat sistema, ostalo je blo pa precej messy (zgodba je pač preprosto neumna, razvlečena pa polna nekih C klase debilnosti), špil se mi je tud masivno preveč vleku.

 

D:OS2 mi je bil na začetku bomba, pol pa iz ure v uro od druzga acta naprej bol dosadan in sm ga DNF na nekih 70%. Preveč za moj ADHD.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 4 urami:

publisherji in AAA devi negodujejo, da BG3 postavlja nerealisticna pricakovanja, da je full price spil dober, igralen, in ne do konca napolnjen z mikrotransakcijami

ja jst mam kr mal trdega, ko gledam kako gre AAA devsom v nos kako je BG3 dober spil

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Galko se načeloma spozna na frpje, samo ne vem no, naresti oceno tako kompleksnega in dolgega frpja na podlagi ene ure igranja je malo kisla. Bolj zaupam Morisu glede ocene.

 

Itak. Se niti nimam za nekega brutal FRP masterja. So mi pa FRP-ji res nenormalno kul za špilat, ker so edina stvar, ki lahko v meni prebudi 12 letnega otroka, ki je ravnokar prvič prebral Gospodarja prstanov in nato še 1 leto iskal po Vevčah mythiril / raziskoval vikend v Mokronogu, če je mogoče kje kakšen kraj iz knjige :D In zato tudi najbolje ocenjene ISO RPG-je vse sprobam, ker upam, da bom padel noter. Recimo to, kar sem igral v zadnjih letih, bi tkole rangiral - subjektivno in v dosti primerih samo na podlagi 3-4 ur igranja:

 

Top tier

- Disco Elysium

- Baldurs Gate 3

- Divinity: OS 2

 

Mid tier

- Wasteland 3 (čeprav mam filing, da bi mi bil tale lahko top tier, če bi dlje vztrajal - res mi je dajal carski vibe ta špil)

- Pathfinder: Wrath of the Righteous 

- Divinity: OS 1

- Pillars of Eternity

 

Trash tier

- Tyranny

 

Nisem pa sprobal tudi solidno ocenjene Solaste, Pillars of Eternity 2 pa ziher še kej...

Povezava do prispevka

Glih gledam posvetilo in je iz 1996, tko da 13. let, se popravljam :)

 

Pač od dedka brat je imel tiskarno in smo imeli posledično doma res ogromno knjig (celo sobo), ki so imele kako napako v tisku in smo jih dobili zastonj. Tko da kaj boš pa delal kot bral haha. Pa sej so ble dejansko zelo moške stvari doma, tko res nice & brutal. Recimo od Sienkiewicza celoten opus je res proper za 11-12 letnika, pa ga drgač nebi nikdar spoznal - znan je samo Quo vadis, maš pa potem še Potop, Križarje, Z ognjem in mečem, Mali vitez... To je ko da bi old school akcijski rpg igral :D To sam poka poljska srednjeveška zgodovina po faci, lomijo turke, švede, drug drugega, ni da ni. 

 

Ali pa Najlepše antične pripovedke od Schwaba, to je tud insane carska roba, direkt ko da bi God of War nekdo fuknil v pisano besedo, tist sem tud samo meče risal še pol leta :D

 

Ali pa ena bolj SFRJ roba, kolekcija Najlepše pripovedke, in si imel 4 knjige, SLO, HR, SRB in MK. In so ble slovenske pripovedke res do jajc v pizdi, uno dosadne v 3PM, sami neki kmetje, nobene akcije, depresivne u tri pičke materne :D Srbske pa skoz akcija na hard, razni princi, kralji, bitke, leteči konji, res hudo. Jebote a se mora tud pri pravljicah videt da smo bli vedno največji seljaki no.

 

Al pa 1000 in 1 noč, smo imelo neko ful extended izdajo, kjer je blo res ogromno pravljic, tud takih precej dark in alter, zdej pa ti razlagaj otroku, kaj pomeni "evnuh" ali "vreščečega so ga skopili z britvijo" :D :D

 

IMO otroka 100x bolj nahypaš za branje s tako fino akcijo kot pa s kakimi Samorastniki, Desetimi brati in podobnimi jajci, ki so v vakuumu otroku ful manj zanimivi :)

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

Ali pa ena bolj SFRJ roba, kolekcija Najlepše pripovedke, in si imel 4 knjige, SLO, HR, SRB in MK. In so ble slovenske pripovedke res do jajc v pizdi, uno dosadne v 3PM, sami neki kmetje, nobene akcije, depresivne u tri pičke materne :D Srbske pa skoz akcija na hard, razni princi, kralji, bitke, leteči konji, res hudo. Jebote a se mora tud pri pravljicah videt da smo bli vedno največji seljaki no.

 

IMO otroka 100x bolj nahypaš za branje s tako fino akcijo kot pa s kakimi Samorastniki, Desetimi brati in podobnimi jajci, ki so v vakuumu otroku ful manj zanimivi :)

 

Saj roko na srce je meni s slovensko zgodovino (in mogoče tudi širšim avtrijsko-habsburškim prostorom) kot tematiko blo isto, pa sem od otroštva navdušenec nad zgodovino in jo tudi študiral... v osnovni, srednji in na faksu je kar velik del kurikuluma odmerjen le današnjemu SLO prostoru in to so res tako provincialna oz. lokalna dogajanja in se nič res pomembnega za širši evropski prostor ne zgodi na tem območju, da mi je bil vedno z naskokom najbolj nezanimiv del predmeta in potem študija.

 

Že Balkan in širša JV Evropa imata kot povezava med Evropo na eni in Turčijo, Bližnjim vzhodom in Egiptom na drugi strani veliko bolj epske zgodbe - antični Grki, Makedonci, rimska osvajanja, Bizantinci, Perzijci, ulet Slovanov in raznih nomadskih ljudstev iz step, islamska osvajanja, križarski pohodi, Benetke in Genova, otomanski Turki itd. Res ful bolj eksotično in odmevno na bolj globalnem nivoju.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

pathfinder je okej, ce si d&d geek

 

zame je blo prevec informacij naenkrat. pathfinder ruleset tudi ni tako prijazen kot 5e. zebelj v krsto je pa igri zabil real time with pause combat. kasneje so dodali tudi turn based combat, tako da mogoce spet probam enkrat ko koncam bg3.

 

pillars of eternity sem tudi igral in mi je blo vsec dokler v igro ne pride bard z miljon nekimi buffi in whatnot. pa zmotile so me tudi gomile texta v dialogih in neki repeatable questi za grajenje lastnega gradu. to bi rabili setting za izklopit, ker mi cist breaka immersion. ampak grafika in feeling spila mi je bil top. sem se pa navelical igrice ker realtime with combat in nevem kaj delam polovico cajta

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 18 urami:

Pri 12 letih prebral Gospodarja prstanov..  jaz sem pri 12 skippal odstavke od samorastnikov, ker je bilo too much za mojo koncentracijo

 

 

 

 

Jz sm tut tam 12-13 prebral lotr, sam sem tut celo osnovno besno bral vse kar mi je prislo pod roke. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 minuto:

Jz sm tut tam 12-13 prebral lotr, sam sem tut celo osnovno besno bral vse kar mi je prislo pod roke. 

 

Tako tako. Pri 13ih LOTR, pri 15ih pa še Game of Thrones (po priporočilu Bukvožerja v Jokerju - best tip ever). Oboje najboljši bralni izkušnji v življenju. Ne podcenjevat kognitivnih sposobnosti najstnikov, al neki :D

 

 

Niblonian reče pred 9 minutami:

Pillars of eternity je men top tier, res tisti pravi BG 1&2 filing, zacnes kot papak, koncas ko najvecji mamo jebac. prvi del ima RTWP, med tem ko je dvojka uvedla turn based, kar je po moje res izboljsalo igrico zelo. sploh pa pirate tematika mi je bla res kul v dvojki.  

 

Meni je imela POE 1 neverjetno carski vibe. Zafukan, črn, resen, poln zlobe in nevarnosti - nobenega veselja, zajebancije in zajčjih kurcev kot so v BG 3 ali D:OS. Sem zaradi tega dolgo vztrajal, kakih 10 ur. Ampak nisem mogel čez obupen fighting sistem in zelo tak "kulisast", prazen svet, nisem in nisem mogel zares pasti noter :(

Povezava do prispevka

Aja kaj sem se še spomnil v zvezi z branjem v mladih letih. Branje baje ful pozitivno vpliva na tvorjenje dodatnih povezav med nevroni aka je direktno povezano z zmožnostjo bolj učinkovitega razmišljanja. Imamo eno družinsko kolegico, ki je ful uspešna menedžerka, ki je tudi ogromno brala v otroštvu. In valda želi, da oba njena otroka že v prvih razredih OŠ veliko bereta, da bosta kao bolj inteligentna. Kar pa seveda nočeta because internet, gaming in mobilci. In jih zato kar sladko podkupuje - za vsako prebrano knjigo vsakemu plača 5 EUR :D :D Tko, sedemletniku plačuje keš na roke, če bere :D Pravi da ve, da to mogoče pošilja napačno sporočilo, ampak da se bo na dolgi rok splačalo :D

Povezava do prispevka

Jaz sem tudi sovražil branje, sem bil bolj divje vrste otrok/najstnik. Nekaj sem celo prisegal, da nikoli več ne preberem nik kar ne bo nujno potrebno, da zvozim šolo :D No potem sem kasneje, ko se mi je srce umirilo, prebral več kot vsa leta prej. Leposlovja pa res ne.

 

Ćamir ne bi bil zadovoljen z mano, če bi bil moj učitelj :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz sem glede branja še vedno zelo tradicionalist. Leposlovje je edino worth it, razne knjige za samopomoč, "kako biti jači v 12 korakih", biografije ali zgodovinske knjige so sicer fajn za občasno sprostitev, ampak leposlovje pomoje daleč najbolj krepi empatijo, domišljijo, prožnost razmišljanja itd. Preprosto je več možnosti, da boš kot aktiven bralec leposlovja boljši človek na več področjih, tako da že zaradi tega je zelo safe bet investirat čas v knjige

 

Kljub temu pa, ko sem bil profesor na srednji, nisem preveč težil z branjem. Navodila za eseje sem sicer naredil take, da po moje ni bilo možno spisat pozitivne z obnovo, ker sem želel, da preberejo vsaj tisti dve bogi knjigi letno predano, ampak za kaj drugega pa se mi tudi ni dalo težit nekim random šestnajstletnikom. Dostikrat sem jim dal individualizirana priporočila, glede na njihove osebnosti, ampak mi ni bilo važno, če so dejansko brali

 

Še zdaj na faksu se mi ne da najedat študentkam književnosti kaj preveč, za svoje predmete pripravim nek miks knjig, ki jih morajo prebrat že pri drugih predmetih, da na videz zgleda manj, ampak pač pol zahtevam bolj podrobno poznavanje. Ampak itak so študentke tako slabe, da bi si vsak dan jokal v dlani od rok, ampak smo na točki, kjer morajo naredit faks, sicer ne vem, kdo bo prihodnje generacije učil slovenščino. Za demonstracijo, ko sem jaz bil v tretjem letniku, nas je bilo tam cirka 25. Letos sem v tretjem letniku učil 3 študentke. Tak osip v desetih letih lol

  • Račka +1 5
  • Solzice 2
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 32 minutami:

Ampak itak so študentke tako slabe, da bi si vsak dan jokal v dlani od rok, ampak smo na točki, kjer morajo naredit faks, sicer ne vem, kdo bo prihodnje generacije učil slovenščino. Za demonstracijo, ko sem jaz bil v tretjem letniku, nas je bilo tam cirka 25. Letos sem v tretjem letniku učil 3 študentke. Tak osip v desetih letih lol

 

Fak :(

Povezava do prispevka

Mah, sam sem lahko opazoval poraz šolstva pri hčeri, ki je zdaj na faksu. Ko mi je v drugem letniku srednje šole dala nekaj za prebrat, kar je morala spisat, sem obolel. Ko mi je rekla, da je ona med boljšimi v klasu, sem ji odvrnil, da pri meni noben iz klasa ne bi imel pozitivno, je bila užaljena do amena. To je šlo v racku. Jebale jih kontrolke z vstavi besedo/obkroži pravilen odgovor. Vsaj pri Slovenščini bi kriterij moral biti občutno višji.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...