Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 14 minutami:

Po hardware na PC je zame zelo težko opredelit...

 

Eh... vsak pravi gejmer ve, da je na določen čas potrebno komplet menjat, če želiš slediti razvoju iger. Pred 10 leti je bla grafika GTX 480 (1MB) in GTX 580 (1,5 MB). Ti ne pove to dovolj, da nimaš danes kaj delat več s tem? Posamezno menjavanje komponent pa je samo umetno podaljševanje življenja. Ajmo na konkreten primer: Koliko 10 let starih komponent imaš ti ali sin danes v svojem PC-ju? Ko boš to odgovoril, boš takoj sam ugotovil, da si že v novelšem ciklu PC-ja.

 

Windowsov pa baje itak več ne bo novih... samo updejti 10-ke.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazek: hja, če te že zanima :) :
Moj primarni PC: i5 3570K, ASRock Z77 Pro4, 8 GB RAM (Corsair), Zalman 700 W, 1070 evga, v Fractal ARC ohišju z Noctua ventilatorji + kar nekaj različnih diskov (SSD in navadneži). 
Pubecov primarni PC: ryzen7 2700, ASRock 8450 Pro4, 16 GB RAM (G.skill), Chieftec 700 W, 2060 Asus Rog Strix, v Fractal Focus ohišju z dodanim Silent Wing ventom zadaj + SSD in navadnež

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

No vidiš... razen tvojega procesorja velika večina zadev novejših. Tako pač jaz gledam cikle PC-jev, ko več ne morem igrati novih iger s sistemom, ki ga imam in moram poseči v drobovje, da lahko sledim razvoju iger... se prične nov cikel, ki ni za vse enak... glede na čas nakupa. Ampak vsakemu delujejo ziher vse igre za 2 ali 3 cikle nazaj.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Moj PC je bil kupljen oktobra 2012. Dejansko sem menjal samo grafično in pa diske dodajal. Pa vente sem vmes enkrat menjal. Načeloma mi danes delujejo čisto vse igre in to celo s precej visokimi nastavitvami. Je pa tudi res, da igram v 1080p na 8 let starem Dell monitorju. ;) Sicer pa itak ramišljam o komplet novem kompu, čeprav primarno gledam za službene zadeve (tukaj mi je pa najbolj važen procesor in RAM in dovolj prostora na diskih). Ampak ja, če bo komplet nov bo tudi grafična komplet nova. :)  

Zdaj se nekoliko bolj strinjam glede hardware cikla, torej v mojem primeru je to GRAFIČNA. Ker ko sem PC nabavil sem imel precej dobro grafično (neka 660 gtx) in sem bil kar nekaj let miren. Potem pa se je začelo in sem moral menjati.. Preskok na 1070 je bil enormen, torej lahko dejansko govorim o nekem gejming ciklu.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Halo DaCapo! Menjal si osnovo... grafično kartico! Brez nje ne bi mogel igrati nič več. Vidim, da ne bova tukaj skupaj prišla... Če bo kaj bolj jasno bi najlaže rekel tako: Kupiš nov računalnik in dokler out of the box delajo vse igre na normalnih nastavitvah... ne da moreš dat vse na low in pa celo kej 720p... je to cikel, čim si primoran menjatu kateri VITALNI del (procesor, grafična)... je prejšnji cikel končan. Lahko pa si vsak predstavlja po svoje. Ampak torej, če bi gledal glede današnjih Windows 10 (na OS torej), ki bojo ostali še zelo dolgo... po tem kot ti praviš... bo trenutni cikel trajal "večno".

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Tako nekako ja. Ker brez nekega merila ne moremo orpedeliti cikla ("generacije") PC-ja, kot to lahko pri konzolah. Konzolo potem menjajo komplet, mi pa si svoj cikel ustvarimo sami al z menjavo vitalnih komponent, ali z menjavo komplet računalnika. Kako komur pač odgovarja. Pa saj tudi kakorkoli obrnem, še vedno raje igram (posebej daljše seanse) na konzoli kakor na PC. Mi je vseeno dosti bolj priročno in komot. Zdaj sem pogruntal, da je leže v postelji igrat PC precej udobno, ampak določen čas. Po kakih 2 urah pa mi začne roka drvenet in mravljinci... ker je zgleda tak čuden položaj. Drugače pa se ne morem dat, da normalno vidim TV in držim kontroler v roki.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Ehhh... pa dobro no... kaj zdaj vlačite ven 20 in 30 let stare igre? Saj pri PS5 tudi ne pričakujemo kompatibilnosti s PS1 in PS2 igrami. Jaz sem gledal to z normalnega vidika, recimo dveh ciklov gejming PC-ja nekje. Če računamo, da gejming PC dohaja vse novosti nekje 5-6 let ali kot cikel konzole. Ne moremo od PC-ja zahtevati 40 letne kompatibilnosti, pri konzolah pa mahati z repom in se sliniti, ko je napovedana BC za eno samo generacijo nazaj.

 

S tem, da je cel kup iger, ki jih lahko komot igramo tudi po 30 letih. Kje še to lahko?

 

Ves čas je govor bil o tem katera je bila PRVA KONZOLA z backwards compatibility lol.

  

tomazek reče pred 1 uro:

S tem, da je cel kup iger, ki jih lahko komot igramo tudi po 30 letih. Kje še to lahko?

WiiU, pa še drugi konzolni servisi, ki ponujajo tako in drugačno emulacijo starih sistemov.

 

EDIT: Drugače pa itak, da PCji ponujajo največ možnosti. Tako kot za vsako stvar, ne samo za BC.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 2 minutama:

WiiU, pa še drugi konzolni servisi, ki ponujajo tako in drugačno emulacijo starih sistemov.

Nintendo konzole res slabo poznam priznam. Nisem mel pojma, da lahko na WiiU igraš vse igre iz zgodovine Nintenda. Emulacije pa imaš tudi na PC in emulatorjev nisem mešal v to. Sem mislil, da dejansko lahko 15 let star naslov poženeš brez kakih akrobacij in igraš takoj. Zato sem v šali omenil PC kot najboljši backward compatibility sistem (v šali, ker vem, da je bil namen pogovor o konzolah).

Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 1 uro:

Kaksen Knights of the Old Republic zaradi OpenGL tudi ne dela, ce imas AMD graficno. Za stare verzije DirectX in 3dfx vsaj obstajajo wrapperji kot dgvoodoo in nglide, se bolje pa je ce fani naredijo sourceport in imas potem tudi moznost za nepopacen widescreen.

S steam verzijo nikol ni blo problemov. Pa če se malo potrudiš se da furat na kompu vse kar je kasneje od DOS ere. Ajde včasih je treba kake patche dajat (vem da thief engine ne mara multi-core procov, in morš tiste igre malo prisiliti da delajo), sam na koncu gre.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 20 minutami:

Btw, pustimo, da @tomazek v miru preigra Little Hope, ker drugače ne bom nikoli dočakal njegovega mnenja in predvsem konca, ki ga je dobil v prvem preigranju :) 

  

 

DaCapo reče pred 2 urama:

@tomazek: No, načeloma je ogromno starih iger, ki imajo velike težave s poganjanjem na modernih PC-jih (Win10 itd.). Bodisi se zafrkavaš z DOS-boxom ali čim drugim, bodisi s popravki in raznimi modifikacijami (večinoma itak neuradnimi), nastavitvami tega in onega... je pa še vedno veliko veliko primerov, ko igra enostavno ne deluje in je edina rešitev VM ali pa pač kak star komp, če ga še sploh imaš. Tako da, ni vse tako idealno, kot si predstavljaš :) 

 

DaCapo reče pred 1 uro:

@tomazek: kako ti opredeliš omenjene cikle gejminga na PC-ju? Glede na hardware, verzijo Winsov ali po čem drugem? Samo zanima me, ker sam ne vem točno, kako bi to opredelil.

 

DaCapo reče pred 1 uro:

Po hardware na PC je zame zelo težko opredelit. Kaj pa vem.. res redko menjam komplet PC. Če pa dodam RAM ali menjam grafično, pa mi tudi nekako ne gre skupaj, da bi zdaj rekel: to je nov cikel PC gejminga. Čeprav, pri grafični se itak  najbolj pozna :) 
Jaz imam zaenkrat bolj tisto glede Winsov v glavi: win95 era, win98, winXP in win7 (slednje je zvezno prešlo v trenutno win10 ero). Izključno/striktno DOS ere pa nisem dal skozi (ker sem prvi komp nabavil z win95 :) ). 

 

DaCapo reče pred 1 uro:

@tomazek: hja, če te že zanima :) :
Moj primarni PC: i5 3570K, ASRock Z77 Pro4, 8 GB RAM (Corsair), Zalman 700 W, 1070 evga, v Fractal ARC ohišju z Noctua ventilatorji + kar nekaj različnih diskov (SSD in navadneži). 
Pubecov primarni PC: ryzen7 2700, ASRock 8450 Pro4, 16 GB RAM (G.skill), Chieftec 700 W, 2060 Asus Rog Strix, v Fractal Focus ohišju z dodanim Silent Wing ventom zadaj + SSD in navadnež

 

DaCapo reče pred 1 uro:

Moj PC je bil kupljen oktobra 2012. Dejansko sem menjal samo grafično in pa diske dodajal. Pa vente sem vmes enkrat menjal. Načeloma mi danes delujejo čisto vse igre in to celo s precej visokimi nastavitvami. Je pa tudi res, da igram v 1080p na 8 let starem Dell monitorju. ;) Sicer pa itak ramišljam o komplet novem kompu, čeprav primarno gledam za službene zadeve (tukaj mi je pa najbolj važen procesor in RAM in dovolj prostora na diskih). Ampak ja, če bo komplet nov bo tudi grafična komplet nova. :)  

Zdaj se nekoliko bolj strinjam glede hardware cikla, torej v mojem primeru je to GRAFIČNA. Ker ko sem PC nabavil sem imel precej dobro grafično (neka 660 gtx) in sem bil kar nekaj let miren. Potem pa se je začelo in sem moral menjati.. Preskok na 1070 je bil enormen, torej lahko dejansko govorim o nekem gejming ciklu.

 

DaCapo reče pred 48 minutami:

Ja, saj to sem zdaj na koncu potegnil iz debate in skapiral. Grafična (dejansko tista osnovna gejming komponenta) je bila menjana in cikel gre na novo, kakor dolgo še bo pač šlo. 
Imaš prav. Sploh pa tudi glede Winsov (10-tke).

 

 

 

OK.

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 3 minutami:

Kar sem hotel med vrsticami povedat, je da nehaš folku govorit kaj naj počne.


Saj folk ne rabi ubogat. Bila je bolj moja želja v smislu, da Tomazka pustimo na miru dokler ne preigra. To je vse, kar si pač želim od današnjega dneva.  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Lej ga, @KE RITa, kako prca tistega, ki ga danes načeloma naj ne bi motili med igranjem kratke Little Hope igre. Uhhh.. :)

Drugače pa: jaz delam občasno nekaj vmes, torej malo forum, malo delo, izkoristim pač prosti čas, ker jutri in v četrtek ga bom imel precej manj. Danes je pač tak dan... 

Dej fak, razumi, da ga ne moreš motiti, če ne sodeluje aktivno na forumu med igranjem.

Al to misliš, da ima nastavljeno obveščanje preko emailov/mobitela za vsako omembo na MN3?

Dej, strezni se malo.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 12 minutami:

Jao toj podobno kot ena sodelavka, ki me triggera z apple watchom, na katerem ji zavibrira vse, kar je možno (sporočila, klici, messenger, mail itd.)

 

Raj umrem kot da mam tako uro / 27-4 vklopljenost


Zato jaz na fonu nimam prav nobenega appa/notificationa (še zvonjenje imam izklopljeno). Dočim Apple watch pa je pubec pred kratkim prodal, ker ga dejansko ni rabil, ampak se tudi spomnim, da mu je vedno nekaj javljalo in je bilo kar nadležno.   

Saj vem, malo sem pretiraval in se bolj ali manj šalil. Jaz itak, tudi ko kaj bolj resnega igram, sploh pa ko delam službeno, izklopim vse možne obvestilnike.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 24 minutami:

Ne vem, dejmo ga vprašat.

@tomazeka maš COVID?

 

(Drugače don't mind me. To delam, sam da kontriram DaCapotu in njegovim cringe nebulozam, kot da imamo možnost deajnsko nekoga motiti IRL s forumskimi posti.)

Nimam covid :) Drugače pa tugica ja...

 

Igram Little Hope, pa me je scat in mam čik pavzo. Kakat me še ni, lahko bi kako čokoladico maznil, pa žal nimam nič... odžejal se bom zdaj in vgasnil čik pa nazaj igrat? Še kdo kaj? :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...