Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Brdavs reče pred 2 urama:

 

lolwat

 

Debatirat s tabo o teh zadevah VG je popolnoma brez veze, ker si nisi updatal firmwara na te teme od zgodnjih devetdesetih.

 

Ja ja Steiner bo uletel z letalonosilkami in pol wird das alles in Ordnung kommen


verjel ali ne tocno to se je nezadnje zgodilo. Jaz govorim na podlagi realnosti in ne domnev

 

o raznih wunder orozjih je Ukrajina lepo demonstrirala da je mit

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

"Za oblasti [Ruske federacije] in za družbo kot celoto je treba narediti konec posebni vojaški operaciji. Idealna možnost je razglasiti konec posebne vojaške operacije in obvestiti vse, da je Rusija dosegla rezultate, ki jih je načrtovala. V nekem smislu smo jih tudi dejansko dosegli," je v objavi sinoči zapisal vodja ruskih plačancev Jevgenij Prigožin. 

 

Priznal je, da bi lahko Ukrajina začela protiofenzivo in zlomila ruske linije. "V tem primeru se lahko v [ruski] vojski, ki se je leta imela za eno najboljših vojsk na svetu, najprej začnejo dekadentna razpoloženja, nato pa se stanje poslabša." 

 

Prigožin, ki ima vzdevek "Putinov kuhar", ker je nekoč vodil kremeljske bankete, je opozoril, da Rusi že iščejo krivca za to, da niso najmočnejša vojska na svetu. "In v tej situaciji bodo iskali grešnega kozla. To so verjetno člani ruske globoke države, ljudje, ki bi izdali interese Rusije za lastno korist," je še zapisal. 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 21 urami:


verjel ali ne tocno to se je nezadnje zgodilo. Jaz govorim na podlagi realnosti in ne domnev

 

o raznih wunder orozjih je Ukrajina lepo demonstrirala da je mit

 

Ampak ta nazadnje je kronološko skoraj desetletje bližji vietnamski vojni kot 2023, in temu je sledil kitajski program ekspanzije in modernizacije mornarice brez zgodovinskega precedensa v mirnem obdobju, to je moj point... 

 

Zdaj opicija je, da pentagon/rand & co vsak budget hearing lažejo samo da bi dobili in svojim kolegom pod mizo razdelili več javnih sredstev, ironično povečini uradno namenjenih za neka wunder orožja naslednje generacije, s katerimi bi obrnili trend izgube tehnološkega primata...

 

ampak realno bi bilo po mojem pričakovati, da se od oka podvajseterenje realnega kitajskega obrambnega dolarja od leta 1995 do 2023 in splavitev za celo britansko/francosko mornarico ladij vsake 4 leta tudi nekje poznajo.

 

Lahko pa, glede na to da ego in nacionalizem delata novo krizo verjetno, staviva, da v primeru vojne Tajpej ne bo dočakal konjenice ki bi rešila dan, tako kot je ni Kijev. 

 

 

Povezava do prispevka

Dejansko zgoraj nisi povedal nic kot pa to da se Kitajska vojska modernirizira. Kje na podlagi videnega slednja zmore le kolecinsko a ne tehnolosko dohajati ZDA

Ukrajine je lepa demonstracija koliko je post sovjetsko zelezje vredno

 

In da menim da bi zaradi Tajvana ZDA sla v vojno, Biden ne samo da je to javno povedal zavezuje ga k  temu zakon.

 

Vidis razliko med tvojo in moj argumentacijo ? jaz operiram z dejstvi ti pa spekuliras. Prejsnji teden se je rusilec ZDA direktno zapeljal v kitajsko morje in so se kitajci usral. .

 

Se enkrat ce bi Kitajci vojasko lahko zasedli Tajvan bi ga ze  

 

 

kar se pa tice ZDA , Ford je sel v vode lansko leto, Kennedy bo naslednjo leto, govorim o superletanosilkah nove generacije. Bi moral ocitno ameri poslusati vas mn3 znalce namesto da vrzejo 13 miljard za en kos pleha :lol: 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 14. 4. 2023 at 22:27:

Meni je smesno ko cisto resno dejansko nekdo primerja rast ekonomije Nemcije in ene drzave v razvoju ala Indija. Drzave ki je ekonomski motor evrope in sveta ter druge kjer se serjejo na prostem. Resno ?

 

Meni je pa smešno, da ne znaš razbrati iz tega kar sem napisal, da govorim o postopnem zmanjševanju razlike in ne ozko na letošnje leto. Številke so bile za ilustracijo trenda. Kot je že en napisal je tvoje razumevanje sveta v devetdesetih.

 

Ali je Indija danes zadaj za Nemčijo? Ja, seveda da je. Ali bo Indija za Nemčijo leta 2035 v skupni moči? Bi rekel da ne (ne govorim o standardu ampak skupnem GDP). Kje je bila Kitajska leta 2000 in kje je zdaj?

 

Navedek

verjel ali ne tocno to se je nezadnje zgodilo. Jaz govorim na podlagi realnosti in ne domnev

 

o raznih wunder orozjih je Ukrajina lepo demonstrirala da je mit

 

Prosim razloži, za katera wunder orožja je Ukrajina demonstrirala, da so mit? Kindžal, Avangard, Circon? To je edino kar spada pod wunderwaffen iz ruskega arzenala. Vsakič ko v Belorusiji vzleti MIG-31 s Kindzhalom se po celi Ukrajini prižgejo alarmi, ker lepo vedo, da jih ne morejo ustaviti in so to tudi javno povedali. Tudi Patrioti in NASAMSi ne morejo.

Potem za "nonwunder" SU-57 je bil smeh, da jih ni nikjer, dokler niso potem počasi še Britanci priznali, da SU-57ke klatijo ukrajinske lovce kar iz ruskega ozemlja z R-37 raketami. Za kake T-90ke pa noben ni rekel, da so Wunder orožje, prej to pravijo za Leoparde in Abramse, za katere bomo še videli, kako jih bodo Rusi hendlali. No, Abramsev itak najbrž ne bo, ker se Ameri bojijo slabega PRja in uničenje mita superiornosti, ki velja še iz Iraka, kjer so pokali tiste zastarele izvozne T-72ke brez osnovnega termalnega pogleda.

 

Mimogrede, če smo že pri ruskih orožjih, leta sem bral posmehovanja tisti pokvarjeni Armati na sprevodu. Šele teden nazaj sem izvedel, da sploh ni bila pokvarjena ampak je voznik po pomoti sprožil ročno zavoro, zato ga niso mogli niti premakniti z mesta. Tank se je na koncu sam odpeljal naprej, kar je vidno na drugem posnetku. Isti ljudje, ki se posmehujejo Armati običajno pozabijo, da je je recimo na prvi vaji pokvarilo vseh 18 najnovejših nemških Puma oklepnikov, vključno z ognjem v voznikovi kabini. Je pa T-14 zaenkrat fail z zamujanjem, to je pa resnica.

uredilo bitje Vanz
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Vanz reče pred 1 uro:

 

 

Ali je Indija danes zadaj za Nemčijo? Ja, seveda da je. Ali bo Indija za Nemčijo leta 2035 v skupni moči? Bi rekel da ne (ne govorim o standardu ampak skupnem GDP). Kje je bila Kitajska leta 2000 in kje je zdaj?

 

 

Tole ni argument odraslega cloveka. Kaj bo 2035 ve zgolj Jahve in z čejih se jaz ne ukvarjam. Ce pa pricakujes da bo Indija nekoc na nivoju Nemcije kolega to so tako nerealna pricakovanja kot to da bi maksi kdaj lahko diplomiral . Spremeniti vecinoma agrarno, neizobrazeno, revno populacijo iz nerazvite drzave, ki jih pestijo stalne suse in bolezni. Taksne cudeze so uspeli le Nemci  

 

Kar se pa tice armat ? Koliko jih imas v Ukrajini na bojiscu kolega ? imas kar nekaj virov ki analizirajo da je tank fail pa ne bi spekuliral sam se ukvarjam z podatki ki so trenutno na voljo. Vecina ruske vojske je temeljila na t-72 in kombinaciji sovjetske in post sovjetske opreme. Se t-90 jih je bilo za vzorec

 

Leopardi in Chalangerji so ze v Ukrajini, Abramsi se bodo vse to so preverljiva dejstva

Spekulirate kot najstniki in navijate z obilico fantazije okoli rusov ki so se do tega trenutka za ostali svet le vojasko blamirali 

 

Vsak kos ameriske visoke tehnologije je na voljo in v aktivni uporabi od F-35 Abramsov do novih super letalonosilk,

 

in ne noben tank sam od sebe ni cudezno orozje, tako Merkave in Leoparde so tepiharji razstreljevali ob nepravilni uporabi so pa v enakih pogojih obcutno boljse kot zelezo ki ga imajo orki veni  

 

Mislim samo cistemu oprancu ni jasno da Putin ni pricakoval da se bo Rusija znasla v vojni in temu primerno je stanje vojske ter potreba po mobilizaciji

 

Ako bi Bush napadel Irak , kjer bi bilo velik delez orozja unicenega, vsaj nekaj 10k mrvih ameriskih vojakov in bi moral v ZDA ukazat mobilizacijo mladine ne bi bil dolgo predsednik

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Pravkar:

 

Tole ni argument odraslega cloveka. Kaj bo 2035 ve zgolj Jahve in z čejih se jaz ne ukvarjam. Ce pa pricakujes da bo Indija nekoc na nivoju Nemcije kolega to so tako nerealna pricakovanja kot to da bi maksi kdaj lahko diplomiral  

 

Kar se pa tice armat ? Koliko jih imas v Ukrajini na bojiscu kolega ? imas kar nekaj virov ki analizirajo da je tank fail pa ne bi spekuliral sam se ukvarjam z podatki ki so trenutno na voljo. Vecina ruske vojske je temeljila na t-72 in kombinaciji sovjetske in post sovjetske opreme. 

 

Leopardi in Chalangerji so ze v Ukrajini, Abramsi se bodo vse se to so preverljiva dejstvo

Spekulirate kot najstniki ki navijate z obilico fantazije okoli rusov ki so se do tega trenutko za ostali svet le vojasko blamirali do sedaj

Ne vem ali ne uspeš razumeti ali nočeš in moraš začeti z žalitvami.

 

Indija kot celotna država bo imela višji GDP kot Nemčija. To sem napisal. Še specifično sem v oklepaj napisal, da ne govorim o standardu ampak skupno, kar ti je seveda ušlo a ne. Pa rekel sem 2035 z dodatno rezervo.

Prvo na googlu, še Američani pravijo, da bodo morda tam že do 2030.

India may become the third largest economy by 2030, overtaking Japan and Germany

https://www.cnbc.com/2022/12/01/india-to-leapfrog-to-third-largest-economy-by-2030.html

 

Armate sem napisal, da so fail, ker zamujajo za načrti. Ni jih na bojišču. Koliko jih je narejenih tudi ni znano. Vizualno potrjenih je pa vsaj 9, ker jih je bilo toliko posnetih na istem vlaku. Viri o analizi Armate kot failu so pa kaj? LazerPig na youtubu morda, katerega je RedEffect pošolal po celi črti in mu dokazal, da si je izmišljeval in mešal podatke.

 

Moje vprašanje o wunder orožjih, za katera so Ukrajinci demonstrirali, da da so mit, tudi še stoji, ampak ne zmoreš odgovoriti, a ne? Lahko pišeš samo o T-72 in sovjetski robi, kar je seveda res, ampak ni stvar diskusije. Recimo ja, vem da je tudi T-90M osnovan na T-72. Tako kot lahko rečemo, da je Leopard 2 tank iz leta 1979, Abrams pa iz 1980, pa mislim da je vsem jasno, da je vmes kup nadgradenj in čisto drug nivo tanka.

 

Leopardi in Chalengerji so v Ukrajini, res je. Abramsi so samo napovedani. Torej so trenutno še pod "če" kategorijo, ampak ti se z napovedi ne ukvarjaš, kajne?

Povezava do prispevka
Navedek

 

Indija kot celotna država bo imela višji GDP kot Nemčija. To sem napisal

 

Zelo relevanten podatek kolega. A ves tudi to da Indija proizvede tam tam  najvec psenice na svetu ?  Dokler ne vidis konteksta da je sami najvec pojejo , jo uvazajo in da gre za vecinoma za revno agrarno prebivalstvo katere metode poljedelstva so iz srednjega veka. Statistike pac niso za butle

 

Navedek

Moje vprašanje o wunder orožjih, za katera so Ukrajinci demonstrirali, da da so mit, tudi še stoji, ampak ne zmoreš odgovoriti, a ne?

 

wunder orozje je orozje ki spremeni tok vojne. Glede na to da se ze leto dni tolcejo za eno zakotno mesto in to z starim zelezjem . Na papirju je vsak tiger. Armat pa no bojiscu ne bos videl zato so njegove uber lastnosti navaden mit

 

Navedek

Torej so trenutno še pod "če" kategorijo, ampak ti se z napovedi ne ukvarjaš, kajne?

 

Ne ni nobenij cejev, za dobavo Abramsov je dolocen datum to je tudi bil pogoj da so Leopardi v Ukrajini. Trenutno se ukrajinski tankisti solajo v ZDA (Fort Sill)  in do poletja bo Ukrajina prejela 65 tankov 

In ne ne verjamem da bo to spremenilo tok vojne je pa tole izrednega politicnega pomena. Saj bodo prvic po 2ww Zahodni tanki in ruske konzerve v Evropi  na bojiscu in tule v rusko evropskih odnosih ne bo vec poti nazaj in so konco 20 let prepozno Nemci odjebali Ruse

 

Se enkrat fantic, dejstva tako se odrasli pogovarjamo ne kaj bo leta gospodovega 2030 in da na najvecji vojaski paradi v Rusiji voznik tanka ne zna rocne uporabljat

 

ker drgace bos na stara leta koncal kot @maksi

 

 

uredilo bitje VonGriffin
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 5 urami:

Dejansko zgoraj nisi povedal nic kot pa to da se Kitajska vojska modernirizira. Kje na podlagi videnega slednja zmore le kolecinsko a ne tehnolosko dohajati ZDA

Ukrajine je lepa demonstracija koliko je post sovjetsko zelezje vredno

 

In da menim da bi zaradi Tajvana ZDA sla v vojno, Biden ne samo da je to javno povedal zavezuje ga k  temu zakon.

 

Vidis razliko med tvojo in moj argumentacijo ? jaz operiram z dejstvi ti pa spekuliras. Prejsnji teden se je rusilec ZDA direktno zapeljal v kitajsko morje in so se kitajci usral. .

 

Se enkrat ce bi Kitajci vojasko lahko zasedli Tajvan bi ga ze  

 

 

kar se pa tice ZDA , Ford je sel v vode lansko leto, Kennedy bo naslednjo leto, govorim o superletanosilkah nove generacije. Bi moral ocitno ameri poslusati vas mn3 znalce namesto da vrzejo 13 miljard za en kos pleha :lol: 

 

Daj mi linkaj ta zakon ki zavezuje POTUS k vojni, ker tega ni niti v Taiwan Policy Act of 2022, kaj šele prej.

 

V zameno ti jaz linkam nekaj tehničnih podatkov

standard ASCM kitajcev https://missilethreat.csis.org/missile/yj-18/

ameriški current ASCM workhorse https://missilethreat.csis.org/missile/harpoon/

ameriški gejmčenžer https://missilethreat.csis.org/defsys/sm-6/ (čeprav ne vem zakaj ga delajo glede na to da ti znalac praviš da ga itak ne potrebujejo)

 

Če se ti ne da brat suhoparnih dejstev: že kakšno desetletje se ve, da tehnološko inferiorni kitajci konkretno outrangajo američane, ki so področje bojevanja s peer rivalom popolnoma zanemarili da so 20 let časa in razvojnih sredstev vrgli v koš s projekti katamaranov in bananarepublikam nevidnih topnjač za artilery support z morja, da zdaj gradijo rušilce iz hladne vojne in makaronarske frigate po licenci... in ni videt, da bi se to v kratkem spremenilo.

 

No če bo po tvoje bomo po ruskih očitno videli tudi kako dobro 30 let stare ameriške ladje face tankajo rakete. Čeprav jaz si še kar mislim da so ameriški odločevalci na srečo za par 10 odtenkov realnejši od njihovih spletnih navijačev.

 

 

Edit: srečno naključje:

https://www.washingtonpost.com/national-security/2023/04/15/taiwan-china-invasion-leaked-documents/

 

 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Ze desetletja se ve da Kitajska tehnologija temelji na Ruski. Sodec po tvojem linku recimo YJ-18 temelji na raketi iz Sovjetske Zveze. Bo me dejansko skrbelo ko bodo Kitajci zaceli razvijati sami in se bo to tudi izkazalo na bojiscu

 

A da 20 let nis nic razvijal a reees 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/AGM-158C_LRASM

 

Novi Arleigh Burke ki jih trenutno gradijo bodo imeli velik del tehnologije od katamarana.

 

Ford pa je prilicno nova letalonosilka in ne le evolucija Nimitza

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Se ni nihce vprasal zakaj Rusi v Ukrajini skoraj nic ne uporabljajo letalstva. Kot recimo v Siriji ? In jim je pehota brez zracne pomoci ?

 

The Indian defence establishment sources pointed out that the war has exposed that Russian fighters lack the ability of modern electronic warfare and also the capability to fight beyond the visual range, forcing them to come within the bubble of the Ukrainian air defence systems.

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Vanz reče pred 4 urami:

 

Meni je pa smešno, da ne znaš razbrati iz tega kar sem napisal, da govorim o postopnem zmanjševanju razlike in ne ozko na letošnje leto. Številke so bile za ilustracijo trenda. Kot je že en napisal je tvoje razumevanje sveta v devetdesetih.

 

Ali je Indija danes zadaj za Nemčijo? Ja, seveda da je. Ali bo Indija za Nemčijo leta 2035 v skupni moči? Bi rekel da ne (ne govorim o standardu ampak skupnem GDP). Kje je bila Kitajska leta 2000 in kje je zdaj?

 

 

Prosim razloži, za katera wunder orožja je Ukrajina demonstrirala, da so mit? Kindžal, Avangard, Circon? To je edino kar spada pod wunderwaffen iz ruskega arzenala. Vsakič ko v Belorusiji vzleti MIG-31 s Kindzhalom se po celi Ukrajini prižgejo alarmi, ker lepo vedo, da jih ne morejo ustaviti in so to tudi javno povedali. Tudi Patrioti in NASAMSi ne morejo.

Potem za "nonwunder" SU-57 je bil smeh, da jih ni nikjer, dokler niso potem počasi še Britanci priznali, da SU-57ke klatijo ukrajinske lovce kar iz ruskega ozemlja z R-37 raketami. Za kake T-90ke pa noben ni rekel, da so Wunder orožje, prej to pravijo za Leoparde in Abramse, za katere bomo še videli, kako jih bodo Rusi hendlali. No, Abramsev itak najbrž ne bo, ker se Ameri bojijo slabega PRja in uničenje mita superiornosti, ki velja še iz Iraka, kjer so pokali tiste zastarele izvozne T-72ke brez osnovnega termalnega pogleda.

 

Mimogrede, če smo že pri ruskih orožjih, leta sem bral posmehovanja tisti pokvarjeni Armati na sprevodu. Šele teden nazaj sem izvedel, da sploh ni bila pokvarjena ampak je voznik po pomoti sprožil ročno zavoro, zato ga niso mogli niti premakniti z mesta. Tank se je na koncu sam odpeljal naprej, kar je vidno na drugem posnetku. Isti ljudje, ki se posmehujejo Armati običajno pozabijo, da je je recimo na prvi vaji pokvarilo vseh 18 najnovejših nemških Puma oklepnikov, vključno z ognjem v voznikovi kabini. Je pa T-14 zaenkrat fail z zamujanjem, to je pa resnica.

Vir ni ravno kredibilen: Military Watch Magazine - Media Bias/Fact Check (mediabiasfactcheck.com), do takrat su57 ostaje vač ali manj proptotip.

Kinžal je že znana modifikacija iskaendra, ki jo rusi propdajajo kot vunderfvafe za ostale ni nekih dokazov , da so sploh operativni, da pa rusi radi pretiravajo je znano.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

Ze desetletja se ve da Kitajska tehnologija temelji na Ruski. Sodec po tvojem linku recimo YJ-18 temelji na raketi iz Sovjetske Zveze. Bo me dejansko skrbelo ko bodo Kitajci zaceli razvijati sami in se bo to tudi izkazalo na bojiscu

 

A da 20 let nis nic razvijal a reees 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/AGM-158C_LRASM

 

Novi Arleigh Burke ki jih trenutno gradijo bodo imeli velik del tehnologije od katamarana.

 

Ford pa je prilicno nova letalonosilka in ne le evolucija Nimitza

 

 

Ne pravim da ne razvijajo nič, pravim da razvijajo dosti flashy zadev, imajo pa bolj malo za pokazat. Da citiramo C. Powella, boriš se z vojsko ki jo imaš, ne kakršno si želiš.

 

In dajmo se odločit a bomo ventilirali al clownali wunderwaffe 

 

https://csis-website-prod.s3.amazonaws.com/s3fs-public/publication/230109_Cancian_FirstBattle_NextWar.pdf?VersionId=WdEUwJYWIySMPIr3ivhFolxC_gZQuSOQ

 

Wargamajo da  bo imel USN leta 2026 pazi to, 31 teh raket.

 

Za Ford bomo pa letos videli če bo 6 let po dostavi mornarici prvič zdržal 2 meseca na morju brez okvare in prilezel do efektivnosti letalonosilke iz WW2

 

V primeru sranja bi odločalo kar odloča v Ukrajini, ne fancy igračke ampak 152 in 7.62 mm oz. pomorski analog t.j. kar imajo oboji dejansko napakirano v svoje lansirne cevi na ladjah

 

 

bainit reče pred 48 minutami:

kitajci nimajo exp v zaresni vojni, tle majo ameri dost večjo prednost z nonstop treningi, miles gear itd.

res pa je, da so bolj sposobni prenašat izgube, smo videli v koreji.

 

Superior shipmanship xp je vedno tisti zadnji branik v teh diskusijah, ko odpade rešilna bilka bajne tehnološke superiornosti

 

Tu ameriški pacifiški floti ni kaj oporekat, z znosnimi izgubami se zadnje par let dokaj dostojno upira kontejnerskim ladjam 

 

VonGriffin reče pred 43 minutami:

Se ni nihce vprasal zakaj Rusi v Ukrajini skoraj nic ne uporabljajo letalstva. Kot recimo v Siriji ? In jim je pehota brez zracne pomoci ?

 

Zaradi sovjetskega AA? V primerjavi s katerim humorno Tajvan nima za burek in to skupaj z ameri tudi ve, kot lahko bereš v gornjem linku Washington Posta?

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

Se ni nihce vprasal zakaj Rusi v Ukrajini skoraj nic ne uporabljajo letalstva. Kot recimo v Siriji ? In jim je pehota brez zracne pomoci ?

 

The Indian defence establishment sources pointed out that the war has exposed that Russian fighters lack the ability of modern electronic warfare and also the capability to fight beyond the visual range, forcing them to come within the bubble of the Ukrainian air defence systems.


ta je malo bosa glede na to, da so migi ze v jugo verziji imeli radarsko vidno polje okoli60km al milj

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 51 minutami:

 

Ne pravim da ne razvijajo nič, pravim da razvijajo dosti flashy zadev, imajo pa bolj malo za pokazat. Da citiramo C. Powella, boriš se z vojsko ki jo imaš, ne kakršno si želiš.

 

 

 

Kaj so pokazali Rusi do sedaj ? enkrat ali dvakrat so baje uporabili kinzal sam nihce ne ve kaj so ciljali. Pa imajo dosti samovzigov. ZDA pa sama priznava da nimajo dovolj high tech raketne robe na razpolago za Ukrajino ker teh bas ne mores delati po tekocem traku. Poleg tega s tem mora nekdo znat delat. Do sedaj so ruske tanke sesuvale tudi tajnice

 

In ravno to trdim, boris se z vojsko ki jo imas , ZDA ima 20 letalonosilk , dalec najvecje stevilo modernega zrakoplovja in vse smo ze videli na bojiscih. No ja zdaj vidimo kaj imajo rusi in je bolj ali manj ena velika zalost. Glede na to da je kitajska tehnologija derivat  ruske se verjetno tud kater kinez vprasa ce bi se sli z Žahodom hibridne vojne

 

Navedek

Zaradi sovjetskega AA?

 

 

Ocitno tega ne Iracani in ne Srbi niso znali uporabljat

 

Tajvanu pa je jasno da so jim potrebne ZDA za obrambo otoka. Temu je sla kusevati roke v Washington. 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
nekdo reče pred 1 uro:

Vir ni ravno kredibilen: Military Watch Magazine - Media Bias/Fact Check (mediabiasfactcheck.com), do takrat su57 ostaje vač ali manj proptotip.

Kinžal je že znana modifikacija iskaendra, ki jo rusi propdajajo kot vunderfvafe za ostale ni nekih dokazov , da so sploh operativni, da pa rusi radi pretiravajo je znano.

Ok, na, gremo pa na drug vir, če ti ta ni všeč:

https://ukdefencejournal.org.uk/russia-using-new-su-57-jets-against-ukraine/

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...