Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Oboje zgleda majka :) Jst sm šov danes en lokaln krog, iz Škofje Loke čez Poljane do Žirov, pol pa na Smrečje, naprej na Šentjošta nad Horjulom, pol pa čez Lučine nazaj. Sm mev včer še neke prebliske, da bi lahko v Lučnah odvil še na Pasjo Ravan, ampak bi me pomoje pobral. Zadnjih 10 km so mi že tko crknile noge, k sm jedu veter v prsa. Za jutr pa verjetn neki krajšega.

Povezava do prispevka

Ena turica za pred spanjem... To je od Zaloga proti Tunjicam čez Jurčkovo dobravo, tam na koncu je par klancov nimam pojma naklona, ampak za enega takega rekreativca kot sem jaz moram dati vse od sebe da zvozim brez da bi se ustavil, odkar gonim  kolo, od Septembra lani ko sem začel, sem naredil cca 2100km do sedaj tako da sem še daleč od kakršnekoli kondicije. Spodaj sta sliki podatkov. Sem pa ma vrhu izmeril srčni utrip ko sem bil na limitu da stopim dol. V teh 2100km, ki sem jih naredil do sedaj mi je srčni utrip padel v mirovanju za precej... sedaj ko sem umirjen ga imam nekako 55-60 nekje, vem da leta nazaj ko sem še kadil in pil ne vem če sem kdaj mel manj kot 70...  No takoj na vrhu je bil 140, po točno 2 minutah 98, ter po 5 minutah 80. Je taka frekvenca ok? namenoma grem vsak drugi ali tretji dan malo v klanec da se orenk zadiham... Mogoče kakšni predlogi... 

Screenshot_20230527_193222_com.huawei.health.jpg

Screenshot_20230527_193231_com.huawei.health.jpg

Povezava do prispevka

Tukaj v bližini imam dve relaciji, ki jih vozim redno, ena 12km in ena 23km, odvisno koliko imam časa in koliko sem utrujen, sem ter tja grem zvečer za pol urce gonit samo da človek spočije glavo in se malo razmiga. Krajši trasi pravim ljubkovalno kronometer 🤣, daljši pa krog pred spanjem.  Ker jih vozim od začetka, lahko spotoma spremljam svoj napredek. Danes sem ga šel pred kosilom na polno kar zmorem, kljub temu da sem ta teden naredil 240km, in cca 1000m višincev, si lahko predstavljate v kakšnem stanju imam noge in rit 🤣 Nekako sem si na začetku leta zadal cilj da bom lahko še letos odvozil tole traso z 30km/h+ mislim da mi bo kmalu uspelo. Sem pa včeraj prestavil sedež za cca 1cm naprej in mi bolj odgovarja, in še precej bolj sem pozoren na samo držo, precej več uporabljam spodnji del balance, in roke 95% časa se držim za prestave z rahlo pokrčenimi komolci tako da imam glavo in trup nižje zaradi aerodinamike, kot tudi komolce sem potegnil skupaj in jih poizkušam držati v širini ramen. Ogromna razlika...  No dobro brcajte 🤣

Screenshot_20230528_104227_com.huawei.health.jpg

Screenshot_20230528_104431_com.huawei.health.jpg

Povezava do prispevka

to se ne bo zgodilo, do 20 leta sem se redno ukvarjal z športom, kot pionir skoki, karate cca 7 let, 2x državni podprvak, potem 5 let rokomet, in leto in pol boks, in se dobro poznam po vseh treningih da je moje telo bolj primerno za stvari, ki rabijo eksplozivnost na dolge proge sem bil vedno nekje v povprečju 🤣🤣

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

ej, kolesarji, eno glupo vprašanje, ker vem, da je to precej individualna stvar, ampak ajde...

 

na kateri nadmorski višini začutite, da vas začenja zmanjkovat precej hitreje od običajnega? :)

Jst ne cutim razlike na 100 ali na 2500

Povezava do prispevka

Naslednjo sredo bo 3 mesece od operacije kolena. 

Od prejšnjega tedna me zadnja stegenska končno boli v mejah normale.

Nekaj se poskušam svaljkat, vendar je problem, ker ni mišic :D. Krči so končno kolikor toliko pod kontrolo. Kondicije še ni.

image.thumb.png.a07009c569a8e296fd29e95c425e44f0.png

 

 

Eno pitanje. A med gonjenjem pijete samo vodo? Jst uporabljam sedaj intraworkout od myproteins, vendar nimajo več sploh.

Povezava do prispevka

Vodo pij samo na kratkih furah urco dve ce ne bos se tolk forsiral. Poleti na vrocini pa le uporabljaj iso produkte. Jst pijem od winforca in nardi res razliko

recimo roba za 4-5 h k sm vceraj vzel s sabo. Normalno se nikol ne ustavljam pa krkam pizze. 
 

ensuro ruknem preden startam ker ne jem zajtrkov

FA3A863C-6C10-493A-81F8-2C3538071C52.jpeg

Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

Vodo pij samo na kratkih furah urco dve ce ne bos se tolk forsiral. Poleti na vrocini pa le uporabljaj iso produkte. Jst pijem od winforca in nardi res razliko

recimo roba za 4-5 h k sm vceraj vzel s sabo. Normalno se nikol ne ustavljam pa krkam pizze. 
 

ensuro ruknem preden startam ker ne jem zajtrkov

FA3A863C-6C10-493A-81F8-2C3538071C52.jpeg


kva to sam te praške pa gele žreš, ustav se pa krkn eno pizzo pa kremšnito k človk

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

to je iz 340 na 880 kar konkreten podvig zame. Ravno sem naredil iz 410 na 700 in danes sem pa trpel kot prvi dan. nism siguren kaj je bil razlog da sem bil izjemno utrujen, verjetno imam noge zelo utrujene od prejšnjega tedna... fak tole je bila pa kalvarija, ta teden ne grem več v klanec 🤣 možno je tudi še en scenarij: zjutraj sem šprical sadno drevje proti listnim ušem seveda kot pravi moški brez maske in sem se očitno malce nadihal strupa, ko sem končal sem bil kar omotičen 🤣... in potem sem šel na kolo, sedaj sem ok, ampak klanec je bil kot bi vozil z zavoro... 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...