Skoči na vsebino

[sveta vojna] Mini Fridge vs Wi-Fi Router


Priporočeni prispevki

Morski reče pred 5 urami:

Koliko časa običajno počakate, pred nakupom nove generacije?

Vas triggera prva pocenitev (recimo po nekaj letih) ali kakšna "must have" igrica?

Odvisno od generacije. x360 day one, ker je bil dober. Tudi nazaj ps2 je bil day one ali zelo hitro.

To generacijo, ki je bila smeti ob izzidu, sem počakal na kak must have špil, ampak sem takoj prodal, ker je bila enostavno smeti in sem potem day one ps4pro.

 

Ps5 bo day one spet.

Povezava do prispevka
Morski reče pred 5 urami:

Koliko časa običajno počakate, pred nakupom nove generacije?

Vas triggera prva pocenitev (recimo po nekaj letih) ali kakšna "must have" igrica?

KE RIT reče pred 4 urami:

Naslednjo generacijo bo zame PS5 nobrainer day 1 nakup zaradi Backwards Compatibility.

Isto Day 1 zame

 

Povezava do prispevka

Ni šans da nabavim day 1, kar naj lepo pridejo reviewi ven pa da vidimo kakšna bo situacija, neki tle skakat na hypewagon se je res izkazalo kot best investicija. ps4=avion, nomanssky je bil tud best buy, nikad više, se mi nikamor ne mudi, backlog je tak da glava peče, itak pa mi je trenutno xbox veliko bolj simpatičen.

 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 46 minutami:

Bomo vidli ce boste bomo nabavili day one k pravijo da bodo omejene zaloge prvo rundo

 

Jaz bom kar na Amazonu prednaročil pa še kje za rezervo. Itak ne rabiš nič vnaprej plačat. Absolutno se pa ne bom šel gužvat k Jodlarjem ker se bodo sigurno spet "garbal" ob izidu :D

Povezava do prispevka
kastor reče pred 1 uro:

Ni šans da nabavim day 1, kar naj lepo pridejo reviewi ven pa da vidimo kakšna bo situacija, neki tle skakat na hypewagon se je res izkazalo kot best investicija. ps4=avion, nomanssky je bil tud best buy, nikad više, se mi nikamor ne mudi, backlog je tak da glava peče, itak pa mi je trenutno xbox veliko bolj simpatičen.

Bo verjetno v USA izsla par tednov prej, tako da bos imel pomojem dovolj reviewov na voljo, da bos lahko preklical narocilo/namero.

Zame bo day1, ker sem ze po defaultu early addopter, cakat dve leti na 50€ pricedrop se mi zdi nesmiselno, je dost vseeno ce konzolo potem kupim day1 ceprav nima nekega killer appa. Pri PS4 tudi nisem imel nobenih tezav z glasnostjo (ne originalni ne pro) je pa res da sem 95% PC GAYmer, na konzolah prakticno samo ekskluzive nabijam.

Povezava do prispevka

Meni bi bil lahko trigger za nakup nove generacije kakšen GTA 6 (pod pogojem, da bi šlo res za vrnitev v Vice City, nostalgija pač), če le ta ne bi bila dosegljiva na obstoječi generaciji, kar verjetno ne bo. Day 1 pa sigurno ne bo pri meni.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 8 minutami:

 

Jaz bom kar na Amazonu prednaročil pa še kje za rezervo. Itak ne rabiš nič vnaprej plačat. Absolutno se pa ne bom šel gužvat k Jodlarjem ker se bodo sigurno spet "garbal" ob izidu :D

ja.. neki sem bral, da bodo omejene zaloge ker baje, da sony noce naredit prevec kosov v prvi rundi, da si naredi preveliko izgube.. sicer se govori, da bo cena 500 eur, ekr imajo mal vecje stroske pri izdelavi in da MS samo caka da Sony pove ceno 500 in oni dajo 400, tudi ce bodo imei prvo leto dve hard izgubo.. ne  vem tako se govori, spekulacije pac..

 

ampak to da bo imel Sony omejene zaloge na zacetku, ker hocejo omejit izgubo.... mislim, zna bit, da bo manj kosov in bo malo tezje dobit 

Povezava do prispevka

Definitivno ne day 0, na sploh se mega izogibam day 0 nakupom cesarkoli. Dokler ni killer appov ne mislim nicesar kupovat, pa tut pol verjetno raje pocakam da porodne tezave zrihtajo. Glede na to kok mam malo casa itak vem da ne bom backloga nikoli spucal, in se mi res nikamor ne mudi.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 11 minutami:

ja.. neki sem bral, da bodo omejene zaloge ker baje, da sony noce naredit prevec kosov v prvi rundi, da si naredi preveliko izgube.. sicer se govori, da bo cena 500 eur, ekr imajo mal vecje stroske pri izdelavi in da MS samo caka da Sony pove ceno 500 in oni dajo 400, tudi ce bodo imei prvo leto dve hard izgubo.. ne  vem tako se govori, spekulacije pac..

 

ampak to da bo imel Sony omejene zaloge na zacetku, ker hocejo omejit izgubo.... mislim, zna bit, da bo manj kosov in bo malo tezje dobit 

 

Prva runda je zmeraj omejena. Tokrat bo taka tud zarad Korone itd. Če je bil PS4 ob izidu takoj razprodan in se ga je težko dobilo prve pol leta kaj bo šele z PS5 ki bo imel BC za PS4 in skoraj zagotovo par dobrih cros gen iger in verjetno tudi kako dobro 1st party igro.

 

Te razno razne špekulacije so pa tko kisle kot vsako generacijo. Tokrat je pa Sony tiho ko miška in so sam še bolj glasne ker folk pač mora o nečem pisat :) Še slab mesec pa bomo vidli kak zgleda PS5 in igre, saj bo naslednja številka OPM revije posvečena PS5 izide pa prvi teden junija.

Povezava do prispevka
kastor reče pred 1 uro:

Ni šans da nabavim day 1, kar naj lepo pridejo reviewi ven pa da vidimo kakšna bo situacija, neki tle skakat na hypewagon se je res izkazalo kot best investicija. ps4=avion, nomanssky je bil tud best buy, nikad više, se mi nikamor ne mudi, backlog je tak da glava peče, itak pa mi je trenutno xbox veliko bolj simpatičen.

Ravno zaradi tega mi je nobrainer. Komaj čakam, da vidim kako bodo PS4 igre tekle na novi konzoli.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 34 minutami:

ja.. neki sem bral, da bodo omejene zaloge ker baje, da sony noce naredit prevec kosov v prvi rundi, da si naredi preveliko izgube.. sicer se govori, da bo cena 500 eur, ekr imajo mal vecje stroske pri izdelavi in da MS samo caka da Sony pove ceno 500 in oni dajo 400, tudi ce bodo imei prvo leto dve hard izgubo.. ne  vem tako se govori, spekulacije pac..

 

ampak to da bo imel Sony omejene zaloge na zacetku, ker hocejo omejit izgubo.... mislim, zna bit, da bo manj kosov in bo malo tezje dobit 

V kakem smislu? Prej ali slej bodo prodali vse. Po moje niti ni šans, da bi jih sploh lahko proizvedli toliko, da se ne bi vse takoj prodalo.

Kakšna izguba?

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 14 minutami:

Ravno zaradi tega mi je nobrainer. Komaj čakam, da vidim kako bodo PS4 igre tekle na novi konzoli.

+1

 

Če bojo tale BC porihtal tako kot se spodobi in da bo takoj možno laufat večino iger, sem zraven day 1. Če ne bi blo BCja, bi pa čakal na kakšen bundle oz. popust kot vsako generacijo.

Povezava do prispevka

na zacetku itak vsi poslujejo z izgubo, dokler ne zacnejo sluzit s softwerjem..

ce sumijo, da bo prodaja hardwerja slaba, pac omejijo porizvodnjo, da imajo manj stroskov in s tem manjso izgubo.. dokler pac ne naredijo nove razlicice, k iej mogoce cenejsa ta njih in morebiti tudi za nas..

omejna prva serija je opcija sploh ce, morajo znizat ceno ker jo bo MS

 

anyway ne vem kje sem to prebral al slisal v tem podcastu

 

https://www.pscp.tv/w/1djxXQoQAYjKZ#

 

sicer vtem podcastu spekulirajo o cenah, kako MS caka sony in da jim bo pol podvalil nizjo ceno.. kao :D

 

 

Povezava do prispevka

@bigboss82Woah, blast from the past. Hvala za link! :D

 

Drugače v prejšnji generaciji mislim, da niso poslovali z izgubo ampak imeli nekaj dobička. Se mi je že takrat zdelo čudno. Mi je nekako logično, da v tej generaciji ne bo več tako, pa sploh nisem pomislu na to.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

OMG Michael Pachter :D Se mi je zdelo da so te nebuloze zrasle na njegovem travniku. Mene resno zanima kako ga imajo še vedno za relavantnega, ker je kar se tiče konzolne scene praktično vedno streljal kozle... 

 

BigBoss82 ti resno preveč nasedaš tem govoricam, ki so posledica tega da je treba pač o nečem debatirat in pisat da se služi denar. In le s čim se bolj služi kot z clickbait bullshitom. Valjda bo količina omejena. Vedno je bila, ker ni šans da v par mesecih proizvedeš tolk konzol kot jih folk na začetku hoče kupit. Letos maš pa še Korono in cel kup enih novih tehnologij v teh konzolah ki so na voljo že tako v omejenih količinah.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 48 minutami:

PS2 je mel profit? A ni bil to najcenejši dvd predvajalnik? :)

 

v 2006 komaj

 

ob relisu dvomim, da so pokale take cifre, samo pač nisem našel infotov, ko sem researchal

 

čeprav v luknjah kot je slovenija komot, iz avstrije sem ga ob relisu pripeljal za cca 90k SIT, pol ko je uletel k nam pa je bila lokalna cena 135k SIT (aka 560€ lol), tako da če ni lih država pobrala glavnine, so sigurno nardili kak evro profita

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

Nekoč sem pripravljal nek zapis o konzolnih generacijah in so se nabrali tejle infoti o izgubah pri prodaji:

 

xbox 2001: $100 per unit
x360 2005: $130 p/u
ps3 2006: $250 p/u
ps3 2009: $40 p/u

 

profit:
ps2 2006: +$8 p/u
ps4 2013: +$18 p/u
 


Kako pa si prisel do teh stevilk? Ker za PS4 se nekak tvoja stevilka izide s googlovo resnico, da je PS4 Sony stal ~381$. Launch price je bil pa 399$. Samo teh 18$ ni slo Sonyu, ki je retailerjem konzole prodajal po nizji ceni.

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 6 minutami:


Kako pa si prisel do teh stevilk? Ker za PS4 se nekak tvoja stevilka izide s googlovo resnico, da je PS4 Sony stal ~381$. Launch price je bil pa 399$. Samo teh 18$ ni slo Sonyu, ki je retailerjem konzole prodajal po nizji ceni.

 

Milijon nekih člankov in intervjujev, bom čeknil če sem kaj bookmarkal, samo bolj verjetno ne. Ampak so bile direktno navajane cifre, spomnim se tistega teardowna, ki je preračunal teh $381, samo tam tudi pravijo, da se je prodajal z izgubo. Cifre se sicer sumljivo prekrivajo, bom probal najt source.

Povezava do prispevka

haha, tole sem očitno pisal, ko je laufala debata o tem, kdaj pričakovati novo konzolo (word fajl je iz maja 2018) in mam glede na EU relise tale izračun lol

 

EU relisi
29.9.1995
24.11.2000
23.3.2007
29.11.2013

oziroma
1883 dni 1-2
2310 dni 2-3 (427 dni več ali 22,68% dlje od prejšnjega kroga)
2443 dni 3-4 (133 dni več ali 5,76% dlje od prejšnjega kroga)

če sledimo trendu dodatnih dni to pomeni 41 več dni, skupno 2484 dni, relis 17.9.2020
če sledimo trendu procentualnega povišanja to pomeni 1,46% več, skupno 2479 dni, relis 12.9.2020

 

pač, jasno je, da ne bo takrat, samo ni pa far off :D
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...