Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

PuskA reče pred 45 minutami:

nisem na tekocem glede referralov, se vceri je folk po forumih posiljal svoje linke... sicer pa 500e pa tud ni neki gamechanger... Vprasanje je, ce bojo meli s tem faceliftom tud tolk porodnih tezav kot po launchu model 3?

Kolega ima namen naročit, pa je prej gledal in rekel da so skenslali

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 minuto:

 

Pri max omejitvah do Luksemburga sem jaz naredil 300km in to pri -5 do -10°C, brez TČ.  Tko da je vse možno.

Sej mene lih zima skrbi, ker sem takrat največkrat v okolici Kranjske Gore :D Bo treba počakat na kakšen test. SIcer LR ima zdej max charge speed 250kW, kar je kr kul. Dobiš v 10min dovolj 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Pravkar:

 

V Minkenu sem moral tečt v WC. Ker sem v 15min bil že fertik.

Haha, samo to bo vedno slabše, sploh če bo Model 3 zdej še bolj uspešen in bodo dali ven še Model 2. Ker bo pol po vseh chargerjih ogromna gužva.

 

A je letos že blo kej čakanja na prosti charger, glede na obupno gužvo na naših AC?

Povezava do prispevka
Skynetz reče Pravkar:

Haha, samo to bo vedno slabše, sploh če bo Model 3 zdej še bolj uspešen in bodo dali ven še Model 2. Ker bo pol po vseh chargerjih ogromna gužva.

 

A je letos že blo kej čakanja na prosti charger, glede na obupno gužvo na naših AC?

 

Ni bilo neke panike. Se je zgodilo občasno. Tesla je cela dala vikende (čez noč) zastonj, da se je spodbujala vožnja v času , ko je najmanj obremenjeno.   Na Krškem so postavili dodatne polnilnice. V LJ se širi. Samo tebe to ne zanima. Tebe zanima, ko štartaš pol od doma, ko je tam stanje. Doma je samo za nujne primere. Za nujne primere ti je 10min dovolj.

Povezava do prispevka

Kakšno imate kej mnenje glede odstranitve ročke za žmigavce? Kar gledam reviewe ni to nobenemu všeč, jaz pa si sploh ne predstavljam kako daš žmigavec sredi krožišča. Verjetno jih enostavno nehaš uporabljat, ker jih ne moreš.

 

Vedno bolj se mi zdi da so Tesle delane za USA trg, kjer je vse ravno in krožišč nimajo

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 2. 9. 2023 at 12:56:

Kakšno imate kej mnenje glede odstranitve ročke za žmigavce? Kar gledam reviewe ni to nobenemu všeč, jaz pa si sploh ne predstavljam kako daš žmigavec sredi krožišča. Verjetno jih enostavno nehaš uporabljat, ker jih ne moreš.

 

Vedno bolj se mi zdi da so Tesle delane za USA trg, kjer je vse ravno in krožišč nimajo

Boljša bi bila ročka sigurno. Ampak so vsaj gumbi za žmigavce baje ful hudi in imaš zelo dober feedback da si pritisnil. 

Povezava do prispevka
Morski reče pred 4 urami:

Boljša bi bila ročka sigurno. Ampak so vsaj gumbi za žmigavce baje ful hudi in imaš zelo dober feedback da si pritisnil. 

Ja samo ne razumem kako sploh stisneš gumb sredi krožišča, ker imaš volan obrnjen na random poziciji, vmes pa naj z drugo roko iščem gumb in gledam volan al kaj?

Povezava do prispevka

Rad bi zamenjal svoj 10 let star avto in razmišljam o nakupu EV vozila. Ne vem pa ali je to zame sploh praktično izvedljivo. Stanujem namreč na Bratovševi v bloku, tako da doma ne bi mogel polnit. Najbližja polnilnica je pri Lidlu kake 500m daleč, potem pri BS3, ki je kakšen 1,5km daleč in pri ekonomski fakulteti (2 km). Na teden naredim ravno za "en tank", torej kake 300km. V službi tudi nimamo polnilnice, en sodelavec si že dolgo prizadeva, da bi jo postavili pa nekako ni posluha za to. Saj v prihodnje bodo itak morali postavit, ampak na to se ne morem zanašat. 

 

Zanima me vaše mnenje ali je ob takih pogojih sploh smiselno "rinit" v nakup EV vozila. Ker meni se zdi, da je sedaj to najbolj viable za tiste, ki so v hiši in imajo na strehi sončne celice ter lahko vsak dan doma polnijo. Če si pa takle v bloku in bi se moral nekam vozit, da napolniš, pa nisem več tako prepričan, če je dobra ideja. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...