Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...

Imam Logitech G413 in en problem s to tipkovnico.

Smerna tipka (puščica gor) ne dela vedno. Včasih zagrabi v prvo. Spet drugič ne registrira pritiska ali pa registrira dvakratni, trikratni pritisk. 

Kakšna ideja kako to odpravit?

 

Edit: smeti ni spodaj. Sem tudi staknil tipko in spihal. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 5. 9. 2021 at 20:53:

Imam Logitech G413 in en problem s to tipkovnico.

Smerna tipka (puščica gor) ne dela vedno. Včasih zagrabi v prvo. Spet drugič ne registrira pritiska ali pa registrira dvakratni, trikratni pritisk. 

Kakšna ideja kako to odpravit?

 

Edit: smeti ni spodaj. Sem tudi staknil tipko in spihal. 

 

Sem jo razdrl kolikor sem lahko in vse spihal in orenk spucal. Še ob robovih sem nakapal wdja, ker naj bi pomagalo. 

Bilo je dobro en popoldne. Sedaj se je stvar začela ponavljat. 

 

Ima kdo kakšno idejo kako to popravit?

Samega stikala ne grem lotat ven in menjat. Če ga sploh kje dobim. 

Raje kupim novo tipkovnico. 

Beda. Daš malo več za eno solidno tipkovnico in misliš, da bo za nekaj časa. Potem pa prej odpove kot ena poceni membranska. :rolleyes:

Povezava do prispevka

Bom probal ja. Dvomim, da bo kaj iz tega. A moraš potem staro vrnit nazaj? Ker original škatle ni več. 

Sicer pa se ne sekiram preveč. 

Verjetno bom kar na eBay stikala nabavil in prelotal. Ni problem. Je pa dela kar nekaj saj je potrebno jasno celo tipkovnico razdret. 

 

Edit: 

zaenkrat še nobenega odgovora iz njihove strani. Pisal sem jim včeraj. 

Pričakovano. Bom verjetno kar stikala naročil in zamenjal. Bedno je le, da ne najdem manj kot 5 pakiranih. 

Vzel bi dva oziroma največ tri stikala. Enega ali dva za rezervo.  

 

Edit2:

Niso nič pomagali. Dali so mi par navodil kako jo spucat (spihat), probat na drugem pc-ju, na drugih portih in z naloženim g-hubom. Kot tudi za počekirat če je kakšen nov firmware na voljo. 

To vse sem jasno že naredil. 

Zadnjo možnost so mi dali kao naj se obrnem na trgovino kjer sem kupil tipkovnico. 

 

Tako, da ja. Nič ne bo. Bom kar lepo naročil par stikal in zamenjal. Če bo pa še štekala potem bom jasno vrgel v smeti in kupil nekaj kar bo upam, da delalo dlje časa. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tuerk reče pred 1 uro:

A me lahko kdo prosim vodi do Logitech garancije?

 

Mater jim. Skrito ne vem kje.

 

Slušalke mi polni le, če prepognem kabel 90 stopinj. G935 


Menjaj kabel. :) 
Ali pač  uveljaviš garancijo pri trgovini, kjer si zadevo nabavil. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tuerk reče Dne, 27. 9. 2021 at 10:21:

Kabel dela. USB na slušalkah dela samo, če ga zapigam po domače.

 

Ta vikend je imo baterija čisto crknila.

 

Problem z Logitechom je, ker imajo nek svoj sistem garancije. Kupil sem jih na amazonu.

 

Full imajo skrito na svoji strani. Če ve kdo.

https://support.logi.com/hc/en-us

al pa ticket na https://www.logitech.com/en-us/support/contact

Povezava do prispevka

Dobra nizkoprofilna mehanska tipkovnica? 

Ne šparam. Cena ni ovira. Na G413 sem zamenjal stikalo vendar ni nič boljše. 

Očitno gre tipkovnica na odpad... Probal vse drugo. Drug PC, drugi usb porti. 

 

G815 ali 915? Linearna, Clicky ali Tactile? 

Obvezno SLO gravura.

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Sem že naročil. G915 TKL. Numeričnega dela itak ne uporabljam velik tako, da ni panike. Razlika med G815 in 915 TKL pa je bila dobrih 25€ tako, da sem raje potem vzel 915 in imam še wireless povrh.

Če je že miška wireless potem pa naj bo še tipkovnica. 

Vzel sem Tactile switche. Po moje bo ok. Saj za ta denar tudi mora biti. 

 

Update:

dobil G915 TKL (tactile). 

Moram se navadit na tipke in drugačno postavitev. Je razlika med G413 z drugimi switchi in visokimi tipkami. Je bilo lažje pritisnit na G413 tipke. 

Pri teh moraš bolj pritisnit. Pa razmak med tipkami je manjši. 

Je pa zaenkrat ok filing. Čeprav malo čuden na začetku. 

Se bom navadil. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Za delo od doma rabim nabavit 2 3m displayport - hdmi kabla za zmerno ceno. Ker imam v sluzbi z displayport kabli sila slabe izkusnje (super obcutljivi na vibracije in crkovanje kablov), prosim za priporocila.

Glede na izkusnje me je strah kupit najcenejsi shit, ampak vec kot 15 eur na kabel se pa tudi nimam namena stegnit. 

Povezava do prispevka

Kje v SLO se da nabaviti DVI to VGA kabel za mali denar, s tem da bo DVI 100% pravi in da ga lahko dobim že jutri?
Namreč, moj stari DVI to VGA ne paše v grafično GTX 1660 (slednja ima malenkost drugačen DVI). Gre samo za kratkoročen priklop nekega starega VGA monitorja. Razen DVI na grafični pa nimam druge opcije (HDMI in Display port sta že zasedena, drugih portov pa ni). 

Slika priklopov na grafični:
PC_komp.jpg.52bf32f0d9e811a93da707018e8b5a1f.jpg

 

Slika starega DVI-to-VGA kabla, ki sem ga našel v predalu (ta ne paše v grafično):
IMG_0161.thumb.jpeg.4dd2efdc43c38778d29caf88f0816021.jpeg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Rabiš DVI-D to vga, tvoj kabel je pa DVI-A to VGA.

181px-DVI_Connector_Types.svg.png

 

Naročilo Greatlink Dvi, D, Vga Kabel Aktivno Dvi-d Dual Link 24+1 Moški Vga  ženski Video Z Ravno Kabel Adapter Pretvornik - trgovina / Podskalco.si

 

24+1 pin DVI-D Male To 15 Pin VGA Female Converter Adapter Video PC Monitor  HDTV | eBay

 

DVI-I (integrated, combines digital and analog in the same connector; digital may be single or dual link)
DVI-D (digital only, single link or dual link)
DVI-A (analog only)

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Mam cel kup kablov in adapterjev le iz DVI-D na VGA nimam :D
Pač D je samo digitalni signal in rabiš na adapterju/kablu pretvornik na analog...

Zato imajo moški adapterji dodatne pine, da jih ne moreš vtaknit v D ženske, ki nimajo lukenj... tak vhod je na tvoji grafi.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Jasno. Tisti stari DVI na VGA kabel sem pač slučajno imel doma. Na enem PC-ju pa je pač ta drug DVI na grafični, dočim finta je samo v tem, da bi en star VGA monitor rad priklopil. Imam sicer adapter HDMI to VGA, ampak kaj, ko je HDMI že zaseden za boljši/nov ekran. in prav tako Displayport.
Jeba je pač s temi starimi ekrani. Osebno imam 3 ekrane na privat PC-ju (1 x displayport in 1 x dvi + 1 x hdmi za na TV) in 2 ekrana na službenem PC-ju (2 x hdmi),  dočim pubec ima tudi 2 ekrana (1 x hdmi in 1 x displayport). Cel kup ekranov v bajti, ampak priklopljeno brez težav. 
Itak hvala za nasvet, na tem omenjenem PC-ju bom pa nabavil ustrezen DVI-to-VGA, kot si napisal, čeprav bi osebno skoraj raje nabavil nov monitor (kot pa nek star VGA 4:3), ampak kaj, ko računalno ni moje in samo pomagam . :)

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
TrippinBalls reče pred 1 uro:

Kveščn, če kdo ve... a kakšen Ducky ali DasKeyboard ponujajo kaj v smislu, da je popolnoma konfigurabilno na tipkovnici sami in da ne potrebujem bloatware softwara, da si lahko štimam profile, lučke in ostale pizde materne. Prvič mi ni do tega, drugič niti ne morem ker sem non Winblows user.


Ducky ima možnost programiranja brez softwara. Počekiraj navodila glede modela tipkovnice. Malce je pač zajebano, ker so pač te kombinacije različnih tipk za različne zadeve, ki jih želiš uredit... Imaš pa načeloma vse, od profilov, lučk, do makrov.

Jaz imam Ducky, ampak sem si vseeno  inštaliral software. Čeprav ga dejansko niti ne uporabljam, oz. sem ga enkrat, da sem si pač nastavil osnovno konfiguracijo, ki se potem shrani v sam spomin tipkovnice in programa v bistvu niti ne rabiš več.. :) 

edit: Recimo v (mojih) navodilih je glede nastavitev na začetku navedeno:

image.thumb.png.3e4f1d3f70c62e0445d8e9716037e992.png

... 

ducky_1.thumb.jpg.d14488b783e4771b1c16c3bb6db0328b.jpg

ducky_2.thumb.jpg.20f0a6977d5201a50e36f60c391be41b.jpg

itd.
(v nadaljevanju se bolj zakomplicira glede posameznih nastavitev preko same tipkovnice). ;)

V glavnem: Poišči prav tisto tipkovnico (model, ki te zanima) in si naloži PDF z navodili, pa boš videl, če ti ustreza. Ampak še enkrat: Ducky lahko vsekakor nastavljaš brez softwara.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pobje, a ima kdo slučajno kakšno naluknjano miško?

 

Gledam, da bi končno zamenjal svojo ~13 let staro Logitech MX518 in sem se vpičil v hvaljeno Glorious Model O Wireless (imel bi brezžično). Zanima me, kako je s temi luknjami? Skrbi me namreč, da bo po kakšnem mesecu uporabe miška polna prahu in podobne svinjarije? Mi zna če ne kdo priporočit kakšno solidno alternativno, po možnosti brez lukenj? Dal bi največ stotaka.

 

Hvala :)  

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...