Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 15 minutami:

 

Ja sej, Game Pass (kot storitev) jim je glavna skrb - hočejo postat nek Netflix igričarstva z nekaj tudi lastne produkcije - ko jim to uspe, mislim da same konzole niti ne bodo več izdelovali - ker že zdaj se mi zdi, da jim je konzola samo orodje za razpas Game Passa in da ji niso posvetili dovolj inženirskega časa in posluha (izdali so nek neoptimiziran stroj, ki kljub 30% večji moči večinoma puši proti PS5)...ne vem - ker če so z X360 znali naredit pravo konzolo, pol si edino tako lahko razlagam trenutno situacijo.

 

Tvoja teorija še bolj govori v prid temu, da si dejansko ful želijo narest tudi odlične nišne, indy ter seveda predvsem AAA igrice, ne samo generična jajca za opice tipa Gears of War 5. Ker izjemni špili so tisti, ki bodo velik del kupcev prepričali za service. Isto kot netflix poskuša tako s kvantiteto in štancem ter tudi z mega prestižnimi AAA projekti in alter produkcijami. Pač morš pokrivat cel spekter.

 

Sam kurc, MS-ju zares kvalitetni špili ne ratajo pa da jih jebeš. Mogoče jih končno kej od Ninja Theory al pa Bethesdinih studijev dvigne.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 16 minutami:

Meni je bolj smešno kako smetanovci na polno nažigate po špilih kot so Gears 4 in 5 (obe vrhunski streljačini), Forza (še vedno najboljša dirkačina na konzolah sploh) in po ubisoft špilih, kjer so z Valhallo in novim Far Cry-jem res izpopolnili recepta open world avantur - prva sekljaša druga strelska, obenem pa iger niti ne preigrate, zraven pa igrate res odurna jajca tipa Hades in Returnal in to hvalite kot neke super božje špile:rofl:

 

Ali imejte smetanovci vsaj malo konsistence, ali pa vsaj igrajte igre, ki jih kurcate. Vsaj za Galkota sem 100% da ni igral niti enega od teh špilov, ki jih na polno kurca.

 

Ghost bi mi bil verjetno beden, ker ima slabo zgodbo. Valhalla ima sicer precej beden combat, ampak dobro vzdušje in overall kar dobro zgodbo. Novi Far Cry je ravno obraten, zgodbe v kurcu in brez veze, ampak strelni model in uživantskost delanja misij pa vrhunska. 

Povzetek

"Nimam keša za Hades in Returnal. Ko bom enkrat igral, bom obrnil ploščo, tako kot vedno."

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 34 minutami:

Ja sej, Game Pass (kot storitev) jim je glavna skrb - hočejo postat nek Netflix igričarstva z nekaj tudi lastne produkcije - ko jim to uspe, mislim da same konzole niti ne bodo več izdelovali - ker že zdaj se mi zdi, da jim je konzola samo orodje za razpas Game Passa in da ji niso posvetili dovolj inženirskega časa in posluha (izdali so nek neoptimiziran stroj, ki kljub 30% večji moči večinoma puši proti PS5)...ne vem - ker če so z X360 znali naredit pravo konzolo, pol si edino tako lahko razlagam trenutno situacijo.

Moja teorija.

Japonski game devi >>>>>>>>>>>> Western game devi.

In iz tega seveda sledi

Sony/Nintendo >>>>>> MS

Pri tem imo igra ful vloge tradicija, ki se prenaša med različnimi generacijami konzol. Tako razni Guerilla, Santa Monica in ostali zahodni devi dobijo dosti smisla za dizajn od jap studijev, ki so orali ledino pred njimi.

 

Sam ajde, to je čisto moj subjektivni pogled na celotno industrijo, ker sem odraščal ob japonskih igrah in risankah.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 15. 12. 2021 at 13:56:

Moja teorija.

Japonski game devi >>>>>>>>>>>> Western game devi.

In iz tega seveda sledi

Sony/Nintendo >>>>>> MS

Pri tem imo igra ful vloge tradicija, ki se prenaša med različnimi generacijami konzol. Tako razni Guerilla, Santa Monica in ostali zahodni devi dobijo dosti smisla za dizajn od jap studijev, ki so orali ledino pred njimi.

 

Sam ajde, to je čisto moj subjektivni pogled na celotno industrijo, ker sem odraščal ob japonskih igrah in risankah.

 

Se strinjam. Ampak mislim, da je to bolj razlog v generaciji posameznika. Rojeni 1980-1990 so pač navajeni tega japonskega stila medtem ko generacija rojena po letu 1990 so pa imo bolj fani zahodnega stila. Ker mi smo se  spoznavali z igrami, ko zahodne igre enostavno niso imele za burek prot japonskimi. In ta stil/gameplay se ti nekako zapeče v podzavest. Zato nam fotrom glavo odpirajo fromsoftware igre, kjer je ta japonska zblojenost in gameplay pride v neki moderni obliki. Mulcem, ki so danes stari 15-20 let jim pa te igre sploh ne sedejo. Vsaj tako jest opažam, lahko da se motim.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 9 urami:

 

Se strinjam. Ampak mislim, da je to bolj razlog v generaciji posameznika. Rojeni 1980-1990 so pač navajeni tega japonskega stila medtem ko generacija rojena po letu 1990 so pa imo bolj fani zahodnega stila. Ker mi smo se  spoznavali z igrami, ko zahodne igre enostavno niso imele za burek prot japonskimi. In ta stil/gameplay se ti nekako zapeče v podzavest. Zato nam fotrom glavo odpirajo fromsoftware igre, kjer je ta japonska zblojenost in gameplay pride v neki moderni obliki. Mulcem, ki so danes stari 15-20 let jim pa te igre sploh ne sedejo. Vsaj tako jest opažam, lahko da se motim.

wtf, o čem človek ti nabijaš, razen nekaterih posameznikov na snes konzolah noben ni igral japonskih iger (razen na avtomatih), na nekih amigah, atarijih in PCjih teh iger praktično ni bilo

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 2 urama:

Jaz sploh ne vem kaj je japonski pa kaj je vzhodni stil igre? K sem rojen v 80h pa se spomnim teh azijskih beastov, ki so zaznamoval industrijo in otroštvo: Duke 3d, Half-Life, Lucasartsove SCUMM avanture, Diablo, System Shock, Civa, AoE ...pri vseh podpisani Mikitojašiji in Curomariji.

Sem napisal, da je to samo moje mnenje, pa tudi to ne jemljem kot absolutno.

 

Rekel sem o otroštvu in kdaj smo se začeli spoznavati z igrami. Zdej po naštetih igrah si bil ti že močno najstnik, ko si igral Half Life ali AoE, Diablo... Zdej če si se ti takrat spoznal z igrami te čisto razumem.

 

Zdej jest nisem neki ful načitan, da bi znal ubesediti razliko med Mortal Kombatom in Street Fighterjem, ali med Assasins Creedom in Dark Soulsi, ampak mi je zanimivo, da ti ne opaziš razlike.

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

wtf, o čem človek ti nabijaš, razen nekaterih posameznikov na snes konzolah noben ni igral japonskih iger (razen na avtomatih), na nekih amigah, atarijih in PCjih teh iger praktično ni bilo

 

PC gaming se je začel leta 1993, pred tem praktično ga ni bilo. NES konzola se je prodala 60miljonov izvodov. Prodajala se je na TOP SHOPu na Kanalu A. Si predstavaljaš, da bi danes na top shopu prodajali Playstation?  Ob njegovem izzidu je bilo pa pol manj ljudi na svetu :) Tko da si lahko prestavljaš koliko brutalna številka je to bila.

 

Leta 1993 smo v mojem razredu imeli 4 učenci od 30ih računalnik doma. Konzole so bile vsaj v Kranju povsod. Izposojevalnici Master Trade je biznis cvetel. In vsak mulc je lahko za 30 hrvatskih dinara v Barbarigi da je vrgel žeton v avtomat.

 

Kot sem rekel, do leta 1993 se je povprečen posameznik lahko srečal z igrami na NESu, SEGI in Arcade avtomatih tam so bile izključno japonske igre. Med 100 najbolj prodajnih NES iger ne vem če je 5 USA.

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

tetris - 1984

Leisure Suit Larry - 1987

King's Quest  - 1984

Maniac Mansion - 1987

Jet Set Willy -1984

SimCity - 1989

Elite - 1984

...

 

tudi v osemdesetih smo na PCju igral... veliko! Za konzole skoraj nismo vedeli, ja spectrumi, commodorji, amige... to še neki ja. 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

ya jaz sem tudi otrok 80ih/90ih in sem videl mogoče 1 japonski špil v celi osnovni šoli - Street Fighter 2 in vse njegove izvedbe. Pa FF VII v 8. razredu.

 

Potem ko sem odkril svet konzol pri 15ih - 16ih v SŠ je bilo pa drgač, ja - ampak prej pa nisem vedel za japonsko in jap. gaming sceno.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 12 minutami:

 

PC gaming se je začel leta 1993, pred tem praktično ga ni bilo. NES konzola se je prodala 60miljonov izvodov. Prodajala se je na TOP SHOPu na Kanalu A. Si predstavaljaš, da bi danes na top shopu prodajali Playstation?  

 

 

 

 

 

Se mi zdi da se danes prodaja na bolj vplivne načine, kot pa top shop (sponzorji lige prvakov že od trojke in podobno..). 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 10 minutami:

No sej mene zanima ta povezava med Mariotem in Sekirom. Mal te prcam, da kaj več napišeš, mi je drugač zanimiva teza, sam jaz ne vidim neke povezave, na zahod je japonska čudnost hodila zelo počasi in z razmahom interneta.

Zdej ena razlika med USA in japonskim igrami tako otipljiva je zvok. Japonci majo en tak čudn stil in zvok. Pogledaš zvok v meniju pri Fifi in Pesu, pri fifi nek alicenčna hipster muska pri Pesu je vsaj včasih to vse nekaj piskal k leta 1990. Isto MK vs SF.

Tudi sam si ugotovil pred kratkim, da zahodne dirkačine imajo boljši sound od gran turisma. To bi rekel, da je ena taka oprijemljiva razlika :)

Povezava do prispevka
kemik reče pred 10 minutami:

 

 

Se mi zdi da se danes prodaja na bolj vplivne načine, kot pa top shop (sponzorji lige prvakov že od trojke in podobno..). 

 

Ne vem kaj si s tem želel povedat. Se pa strinjam, da se je po 30ih letih marketing močno spremenil.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 22 minutami:

tetris - 1984

Leisure Suit Larry - 1987

King's Quest  - 1984

Maniac Mansion - 1987

Jet Set Willy -1984

SimCity - 1989

Elite - 1984

...

 

tudi v osemdesetih smo na PCju igral... veliko! Za konzole skoraj nismo vedeli, ja spectrumi, commodorji, amige... to še neki ja. 

 

 

Sj nisem rekel, da ni bilo gaminga. Sam po dosegu je težko primerjat Super Maria in Larrya. Leta 1990 je čoban slišal za Maria.

Povezava do prispevka
Majek reče pred 25 minutami:

Zakaj bi blo leto 1993 nek tak hud mejnik za PC igranje? 

Izšel je DOOM :)

 

Pa saj ni nujno, leto gor dol, ampak takrat nekako so sound blasterji in CD romi postajali mainstream. Ker pred tem, je PC zaostajal svetlobna leta po grafiki za konzolami in arcade avtomati.

 

 

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

 

Sj nisem rekel, da ni bilo gaminga. Sam po dosegu je težko primerjat Super Maria in Larrya. Leta 1990 je čoban slišal za Maria.

Kaj je to Mario, nek kviz al!? :nicjasno:

Sicer v primerjavo vzami Tetris, ali pa Queste od Sierre... 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 4 minutami:

Kaj je to Mario, nek kviz al!? :nicjasno:

Sicer v primerjavo vzami Tetris, ali pa Queste od Sierre... 

A je bi ga zdej. Ne mi zdej o tem kdo je Mario no...

Omenil sem, kot glavnega junaka in mislim, da moramo biti pošteni in reči, da ni bolj znanega junaka v gaming idustriji ever, ki pa je nastal ravno v tem obdobju o katerem je govora.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Omenil sem, kot glavnega junaka in mislim, da moramo biti pošteni in reči, da ni bolj znanega junaka v gaming idustriji ever, ki pa je nastal ravno v tem obdobju o katerem je govora.

mogoče v gaming industriji, ne pa v splošni populaciji, kot npr. Lara Croft, SM ni nikoli bil pop ikona

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...