Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Dejch reče pred 4 minutami:

jah je, sam enim pomoje ni al pa se nardijo francoze, ne berem misli. v glavnem kar hočm povedat, da se je to preveč zmanjšalo pomoje. kaj je razlog ne vem, sam se pa pozna na dobrem počutju in tud pri produktivnosti.

 

zanč k sm mel čez dan celo 5€ napitnine sem takoj šu seb kupt cup noodles pa psu priboljške. kaj čš boljšga

A 5 € najemnine se ti zdi dost za čez cel dan? Men se zdi ekstremno malo

 

Anyway, napitnine so pomoje povezane z življenjskim standardom folka in inflacijo. Zdaj k greš v trgovino in ti stisne rit, ker je povprečna fasunga 20 € dražja kot 2 leti nazaj, imaš manj motivacije za napitnine. Vsaj jaz sem tak, da pač dražje je, bolj šparam. Saj lahko rečemo, da who cares za 1 €, sam evro na evro pa je na koncu leta 200 €, ki jih lahko vložim v zadeve, ki jih rad počnem, namesto nekemu dudu, ki mi je prinesel kavo. Za res dobro postrežbo (jaka kava, odnos) pa še vedno dam napitnino

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 minuto:

Samo tebi delodajalec (Wolt) daje višjo postavko, če je zaradi razmer na cesti posledično manj dostavljalcev, a ni tako? 

 

Pa iz vidika potrošnika (jaz osebno res redko naročam Wolt/Glovo): cene so pri nekaterih ponudnikih dražje kot v restavraciji zaradi požrešnosti Wolta, potem so tu še cene dostave, ki so takoj 2€ minimalno (treba je vedet, da se je benz podražil, četudi dostavljaš s kolesom) potem je tu še nek nov strošek obdelave ... In smo že na 15 zapravljenih evrih, preden sploh dobim hrano v roke, potem pa bi ti še napitnino? 

 

 

Za dž dajo neki, snega tko nimamo skor nč. Za vetr pa ne, pa pač na bajku ni isto kot v avtu, pa tud za njih bi lahk dal, ker več benza pokurjo al pa na skuterju, k te levo desno premetava. Sam fora je, da dostavljalec opravi tisto dostavo v "sketchy" vremenskih razmerah, tko da, če te stranka nagradi, je top a se ti ne zdi? 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

A 5 € najemnine se ti zdi dost za čez cel dan? Men se zdi ekstremno malo

 

Anyway, napitnine so pomoje povezane z življenjskim standardom folka in inflacijo. Zdaj k greš v trgovino in ti stisne rit, ker je povprečna fasunga 20 € dražja kot 2 leti nazaj, imaš manj motivacije za napitnine. Vsaj jaz sem tak, da pač dražje je, bolj šparam. Saj lahko rečemo, da who cares za 1 €, sam evro na evro pa je na koncu leta 200 €, ki jih lahko vložim v zadeve, ki jih rad počnem, namesto nekemu dudu, ki mi je prinesel kavo. Za res dobro postrežbo (jaka kava, odnos) pa še vedno dam napitnino

Je, tam zarad nekega razloga, jaz ne dobim napitnin, zgleda da je to tak konc, al pa sm jim jz antipatičen. Kdo bi ga vedel.

 

V woltu maš pa tud dneve, kjer je dost krap z napitninami. Osebno je men če dobim 1€ od stranke, kar fajn, če bi blo teh recimo vsaj 5 od 10 naročil, to bi blo že fino. Valda, če bi blo več, se neb pritoževal.

Povezava do prispevka

Narod je postal škrt. Žal je vse manj teh napitnin, ki jih Dejch omenja. Saj lahko tudi, da pač ni tako visokih plač/pokojnin/socialnih kot nekoč in potem narod gleda na vsak cent. Ampak potem naj si ne delajo sramote,  da ne bi vsaj nekaj napitnine dali. Mrš, zaplankana svojat. 

Jaz sem pač še vedno na tem, da dobri postrežbi/dostavi (če tudi je to nekomu služba in itak dobi redno plačo) rade volje prispevam kak €. Ne enačim pa tega s prikritimi stroški. Rad prispevam, če le lahko in če vidim, da je je zasluženo. Nimam pa rad, da mi zaračunajo dodaten kozarec in/ali prazen dodatni krožnik v "kao" fancy gostilni.

Pridnemu Woltašu recimo vedno stisnem najmanj 1-2 € čiste napitnine v roko. Jebiga, mene ne bo pobralo, on pa bo mogoče zadovoljn. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 1 minuto:

Za dž dajo neki, snega tko nimamo skor nč. Za vetr pa ne, pa pač na bajku ni isto kot v avtu, pa tud za njih bi lahk dal, ker več benza pokurjo al pa na skuterju, k te levo desno premetava. Sam fora je, da dostavljalec opravi tisto dostavo v "sketchy" vremenskih razmerah, tko da, če te stranka nagradi, je top a se ti ne zdi? 

Se strinjam, da je, pa če bi v snegu naročil Wolt, bi pomoje jaz stisnil kakih 50 centov dostavljalcu. Sam zdaj na nek navaden dan pa priznam, da ne bi. Itak to dostavo naročam zelo redko, ker si z ženo v 98 % kuhava doma, ampak za una 2 %, ko se odločim razvaljivat z dostavo, pa še prav nisem imel izkušnje, ki bi bila vredna napitnine

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 1 minuto:

valda da je top ni pa stranka to primorana naredit.

Nisem napisal, da je nujno, ker ni, pravim, da je tega premalo. Sam to folk k ne dela tega, ne ve, pa pol če nič ne da, si reče, sej mu drugi, sam tega je vedno manj. Plače pa niso višje. Tko da ja, kot pravim, osebno bi rad videl, da dobim več napitnin. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

Narod je postal škrt. Žal je vse manj teh napitnin, ki jih Dejch omenja. Saj lahko tudi, da pač ni tako visokih plač/pokojnin/socialnih kot nekoč in potem narod gleda na vsak cent. Ampak potem naj si ne delajo sramote,  da ne bi vsaj nekaj napitnine dali. Mrš, zaplankana svojat. 

Jaz sem pač še vedno na tem, da dobri postrežbi/dostavi (če tudi je to nekomu služba in itak dobi redno plačo) rade volje prispevam kak €. Ne enačim pa tega s prikritimi stroški. Rad prispevam, če le lahko in če vidim, da je je zasluženo. Nimam pa rad, da mi zaračunajo dodaten kozarec in/ali prazen dodatni krožnik v "kao" fancy gostilni.

Še enkrat, kje v Sloveniji so ti zaračunali dodatni prazen kozarec, wtf? 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 minutama:

Jaz zaokrozim navzgor, pa al je to 10c al pa 90c. Ce bi pa placal preko paypala vnaprej npr, pa bad luck 

Sej bojda je zdaj na Woltu po novo, da lahk stranka preko appa da napitnino po sprejetju hrane. Sam zdej k ne morm delat, še nism v praksi sprobu, če je kej več napitnin (sicr dvomim, sam res bi blo fajn, da se motim). :)

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 16 minutami:

Sej bojda je zdaj na Woltu po novo, da lahk stranka preko appa da napitnino po sprejetju hrane. Sam zdej k ne morm delat, še nism v praksi sprobu, če je kej več napitnin


Meni je ravno včeraj en dostavljalec rekel (ajde, ne bom zdaj prisegal nanj), da preko appa dobi zelo malo napitnine + to, da mu še sama firma (torej Wolt) nekaj od tega vzame. 

Zato sem rekel, da je najboljše na roko mu stisnit. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:


Meni je ravno včeraj en dostavljalec rekel (ajde, ne bom zdaj prisegal nanj), da preko appa dobi dobi zelo napitnine + to, da mu še sama firma (torej Wolt) nekaj od tega vzame. 

Zato sem rekel, da je najboljše na roko mu stisnit. 

Tko rekla čula to ne vem. Me pa dejansko zanima kakšno je povprečje dostavljalcev recimo na 10 dostav. Sam kje boš to zvedu? Sam kokr po netu vidm, pa ne mislm sam za našo državico, so bojda napitnine v večini primeru dost slabše kokr bi lahk ble.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

@Dejch: Napitnine so bolj žalostne.  Ne vem za povprečje in res nočem nekaj pametovat, ampak jaz recimo vsaj 6 x na mesec naročim Wolt. In so to različni dostavljalci, ki mi res vedno rečejo: "Napitnine so slabe. Nasplošno plačano je pa ok, ker mi je to samo dodatni biznis in da se malo razgibam". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 13 minutami:

Sej bojda je zdaj na Woltu po novo, da lahk stranka preko appa da napitnino po sprejetju hrane. Sam zdej k ne morm delat, še nism v praksi sprobu, če je kej več napitnin (sicr dvomim, sam res bi blo fajn, da se motim). :)


 

realno je to 2late, cim zaprem vrata pozabm na vse in se osredotocim na hrano. po krkanju pa se manj, da bi v nekih appih napitnino dajal. Pac kjer je fizicni denar so napitnine, kjer pa ni pa jbg

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

@Dejch: Napitnine so bolj žalostne.  Ne vem za povprečje in res nočem nekaj pametovat, ampak jaz recimo vsaj 6 x na mesec naročim Wolt. In so to različni dostavljalci, ki mi res vedno rečejo: "Napitnine so slabe. Nasplošno plačano je pa ok, ker mi je to samo dodatni biznis in da se malo razgibam". 


6x na mesec dostava 🤣 imamo bogatasa kle

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 21 minutami:

Za dž dajo neki, snega tko nimamo skor nč. Za vetr pa ne, pa pač na bajku ni isto kot v avtu, pa tud za njih bi lahk dal, ker več benza pokurjo al pa na skuterju, k te levo desno premetava. Sam fora je, da dostavljalec opravi tisto dostavo v "sketchy" vremenskih razmerah, tko da, če te stranka nagradi, je top a se ti ne zdi? 

Mislim, ja, top je, ni pa treba, jebiga, kolikor se bedno sliši, nisem pa jaz kriv, da nisi dovolj dobro plačan v osnovi. 

 

Pa da ne boš vzel tega krivoma, ne spravljam se nate niti te ne skušam kurcat, nenazadnje res redko naročam dostavo prek teh zadev, ampak to kar govoriš je zelo tak "ameriški" pristop do napitnin. Ker me delodajalec ne plačuje zadosti, se zanašam na napitnine, čeprav stranka vedno več plačuje in so dostave vedno dražje. 

 

Nenazadnje pa tudi sam delam v branži, kjer bi komot dobil napitnino za opravljeno delo, pa jo dobim redkokdaj. Pač jebiga, mi to ne zagreni dneva, pa četudi sem posledično tudi sam pod različnimi vremenskimi vplivi. :) 

Povezava do prispevka

Norc, @Kočevc. Saj konec koncev 6x na mesec niti ni ogromno. Plus to, da ne plačam vedno zgolj jaz, ampak pač skupaj naberemo tistih par evrov. Ni zdaj to, da bi bilo vsako naročilo 50 €. Je pa res, da se celokupno v mescu dni vseeno nabere. (burger vamo tamo, pizza, kitajska, rolice, ... in si že na 40 do 50 mesečno). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

valda ma Wolt crappy napitnine, če je že tko naročilo dražje (sploh McD tu razvaljiva) + dostava

 

"bolane" napitnine se pobira v lokalih ala Pop's place. 

Je Bunnee razlagal, da je često na mesec več dobil od napitnin, kot od plače

 

primer moje omiljene pizze, ki jo mam 300m stran (vedno grem peš po njo, razen 2x, k je mel Wolt akcijo in je blo ceneje)

pickup - 12,51€ pizza

wolt - 13,90€ pizza  + 0,99€ dostava + 0,40€ (naj me kdo popravi, sem ustrelil iz glave) obdelava naročila = 15,29€

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Norc, @Kočevc. Saj konec koncev 6x na mesec niti ni ogromno. Plus to, da ne plačam vedno zgolj jaz, ampak pač skupaj naberemo tistih par evrov. Ni zdaj to, da bi bila vsaka porcija 50 €. Je pa res, da se celokupno v mescu dni vseeno nabere. (burger vamo tamo, pizza, kitajska... in si že takoj na 40 do 50 mesečno). 


6x dostava = 70eur, to je 5kg bio eko fasirane govedine plus ostane ti za priloge

 

https://www.ekodar.si/product/mleto-meso-5kg/

 

dejansko mesa za 10 dni oziroma 20 normalnih obrokov

 

6x na mesec dostave je ogromno, ce nimas vsaj 2k netto prihodkov

 

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

napitnine se pobira v lokalih

Tole.

 

Ker če gledamo, je napitnina neka "nagrada" za dobro opravljeno delo. Kje preživiš več časa z nekim osebjem, v lokalu/restavraciji ali ob prevzemu naročene hrane? 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 minutama:

6x dostava = 70eur, to je 5kg bio eko fasirane govedine plus ostane ti za priloge


hJA, samo to moraš vseeno nekaj sam kuhat/pečt itd, zapraviš na času, elektriki (ali plinu, drvah), čas je sicer najbolj dragocena dobrina.. Pa zgolj 5 kg faširane govedine? Ne vem no, ampak 70 € mi je malo pretirano za to; priloge gor al pa dol.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 28 minutami:

Se mi še ni zgodilo. V Jack&Joe pol ne grem več jest, ko jih jebe

jack and joe so tako pozresne pizde da ne mores verjet. mahinacije po krozniku so mi racunali. pac ena jed je imela krompireck zraven, druga pa peceno zelenjavo. zelel sem zgolj da jaz dobim zelenjavo, drug kroznik pa krompircek. 1 eur doplacila. pa neke pogrnijke pa voda pa mars cigani, pol pa uzaljen ko mu ne dam napitnine pa zaprepadan ko skritirizarm hrano in posterzbo in odnos.

 

se ena huda se mi zgodila na hipster tri marije kava stantnu na lj trznici. narocim dve kavi in bezgov sok. pa model odkuca 50 centov za led. stemnilo se mi je ko sem racun pogeldal cez enih 10 korakov. nesel sem sok nazaj in mu nafrcal led na polico ter zahteval 50 centov, ker kot a, tega nisem narocil, kot b, a ste res tako v pizdi, da rabite 50 centov za led kasirat? pol ga naj da na pofukan cenik oz. se bolje na veliko tablo, mi smo taki supki da vam led racunamo. me melo da mu poklicem trznega.

  • Račka +1 7
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
raveer reče pred 1 minuto:

jack and joe so tako pozresne pizde da ne mores verjet. mahinacije po krozniku so mi racunali. pac ena jed je imela krompireck zraven, druga pa peceno zelenjavo. zelel sem zgolj da jaz dobim zelenjavo, drug kroznik pa krompircek. 1 eur doplacila. pa neke pogrnijke pa voda pa mars cigani, pol pa uzaljen ko mu ne dam napitnine pa zaprepadan ko skritirizarm hrano in posterzbo in odnos.

 

se ena huda se mi zgodila na hipster tri marije kava stantnu na lj trznici. narocim dve kavi in bezgov sok. pa model odkuca 50 centov za led. stemnilo se mi je ko sem racun pogeldal cez enih 10 korakov. nesel sem sok nazaj in mu nafrcal led na polico ter zahteval 50 centov, ker kot a, tega nisem narocil, kot b, a ste res tako v pizdi, da rabite 50 centov za led kasirat? pol ga naj da na pofukan cenik oz. se bolje na veliko tablo, mi smo taki supki da vam led racunamo. me melo da mu poklicem trznega.

Hahahaha holy shit, avatidodo, pravilno. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...