Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ampak New York City ima ful duše recimo, medtem ko mi pri Dubaju ne zgleda tako (Dubaj sem videl samo na fotkah, mogoče pač narobe ocenjujem)

 

Dubaj mi zgleda kot nekaj, ko imaš X milijard in se odločiš randomly zgraditi mondeno državo, kjer bo pač ogromno blišča, bedo pa boš naredil čimbolj skrito

 

Medtem ko New York je gradil identiteto od tam ene 17. stoletja, počasi, s kulturo, umetnostjo, filozofijo, znamenitostmi, univerzami ... Saj štekam, da je vse to tudi v Dubaju, ampak ne moreš tega dobit instantno ffs (pa vem, da je tudi Dubaj obstajal že prej, ampak pač trenutno identiteto je dobil v zadnjih 50 letih, medtem ko NYC v zadnjih 300 letih 

Povezava do prispevka

Meni so ta mesta hkrati odurna (umetnost in neživljenskost), hkrati noro fascinantna. Strinjam se z večino, kar je napisal @atomic, hkrati me pa noro fascinira to, kako so v nekaj desetletjih uspeli totalno zabit od puščave spremenit v nekaj iz sci-fi filma. Mešanica arabskega kiča in mega modernih struktur mi je jebačka, sprehod po marini, ki ima več 300meterskih stavb kot preostanek planeta je kot da si na vesoljski postaji. Dam jim credit, da se trudijo. Tako socialno kot kulturno. Ja, še skuz je dost tradicije, ampak tega čez generacijo več ne bo, kar ne moremo rečt za večino preostanka muslič-sveta.  

 

@Feget ker so za razliko od 99.9% muslimanov vsaj PROBALI naredit neko reformo in prit v 21. stoletje. Modeli imajo fakin vesoljski program, biznis in turisticni center, pa še vedno imajo mega urejeno družbo brez kriminala in pizdarij. Sred enga najbolj brutal delov sveta. Also raje delam z njimi, kot z 3/4 evrope ali 95% azije.

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Po islamu je davek prepovedan, samo pol imajo banke neko finto, kako to zaobit kokr sem nazadnje spremljal.

Pač ne plačujejo obresti, ampak daš del tega, kar si ustvaril, banki nazaj.

 

Navedek

To earn money without the typical practice of charging interest, Islamic banks use equity participation systems, which are similar to profit sharing. Equity participation means if a bank lends money to a business, the business will pay back the loan without interest and instead give the bank a share in its profits.

 

 glede fizičnih oseb je pa tudi čist u izi rešitev

 

Navedek

There are several different methods of Islamic home finance. However, the most popular is diminishing musharakah (joint ownership), coupled with an ijara lease. In this scenario, the bank purchases the property on the customer’s behalf and simultaneously grants a lease back to the customer.

The beneficial interest in the property is split between the bank and the customer in accordance with the percentage of home finance obtained.

Over the agreed financial term, the customer will repay the amount together with rent on the share owned by the bank. As each monthly payment is made, the bank’s share in the property decreases and the customer’s increases.

Tp put it simply, interest is replaced with rent to ensure that the product is shariah compliant.

 

Povezava do prispevka

Pa že dejansko gradijo ta THE LINE? Nazadnje, ko sem gledal, so zgradili par stavb in igrišče za golf (dobesedno :D)

 

Sicer je res jaka SCI-FI utopična ideja, sam noben nima financ za to zgradit, to je projekt magnitude dobesedno najbolj monden del Dubaja x deset tisoč :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 17 minutami:

Ampak New York City ima ful duše recimo,

 

Najboljši del te duše mi je to, da imajo največ klošarjev in beguncev v skoraj celi ZDA. Folk spi po cestah, serje po parkih in napade mlade bele ženske za free pussy. City of angels majke mi.

ny2.jpg

nyd 2.PNG

Povezava do prispevka

Kolikor vem je tudi v Dubaju ogromno revežev in brezdomcev, samo da jih naložijo na tovornjake in odpeljejo nekam "za ovinek", da ne zjebejo blišča 

 

Da je kapitalizem v ZDA spodletel, je zdaj že par let jasno iz vesolja, tega ne oporekam. Samo ni pa zdaj rešitev neko mondeno puščavsko gigamesto brez alkohola, kjer brezdomce zapeljejo 5 km proč, da jih pač bogat folk ne vidi :D 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:

Hodit po tem pločniku je moj personal hell. Kaj so si ti američani nardili, to je neverjetno. 

Jaz sem lani v Chicagu prvič videl momce na teh cheap drogah, ki sredi pločnika stoje budni komirajo. Res nora scena, modelčki zakomirajo na licu mesta, ampak stoje, to je insane del, ampak so negibni, kot da bi ležali


Ura pa 13.00 ali nekaj

 

Kokr mi je bil utrip mesta top (šel na en jazz koncert, mesto zvečer je bilo vizualno noro, dobre knjigarne), mi je šlo na kurac, da ne moreš niti normalno pogledat človeka na podzemni, ne da bi ti sikali, da se brigaj zase. Res čisto razčlovečena družba, niti ne sam stoječi koma možje in žene, tudi vsi ostali. Tako v kakšnih polzaprtih communityjih sem se imel res fajn, pač kakšne knjigarne in to, ljudje chatajo s tabo in se majo fajn, samo tako na random ulici ali podzemni pa sam grdi looki, teženja, koma folk, revščina, look v telefona/tla

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Kolikor vem je tudi v Dubaju ogromno revežev in brezdomcev, samo da jih naložijo na tovornjake in odpeljejo nekam "za ovinek", da ne zjebejo blišča 

 

Da je kapitalizem v ZDA spodletel, je zdaj že par let jasno iz vesolja, tega ne oporekam. Samo ni pa zdaj rešitev neko mondeno puščavsko gigamesto brez alkohola, kjer brezdomce zapeljejo 5 km proč, da jih pač bogat folk ne vidi :D 


Americani so počistili San Francisco vpričo Xijevega obiska, da bi si človek mislil da je v ta bolj čistem delu Dubaja, ne pa v mestu ki ima več človeških govn na kvadratni meter izven Indije. Da se, če se hoče. 


Dubajci se trudijo ne naredit US level shithola iz svojega fake mesta. Zato ni toleriranja kraj, vidnih brezdomcev, klošarjev in narkičev. Fake umetno mesto, ki da fejk umetno vizijo urejenega čistega mesta prihodnosti.Ampak je pa in čisto in brez klošarjev in kriminala. Raje imam to iluzijo blišča, kot da se mi zaradi ravno idiotskih levih politik uničuje mesto ker ne vem zakaj. 

Povezava do prispevka

poleg že omenjenega fakenessa, brezdušnosti, kiča in filinga kulise je moj beef z Dubajem še:

 

- pešči oziroma peš-turisti grejo lahko samo crkniti v najbližji jašek. Vse je narejeno za avtomobile. Ulice OGROMNE, pa itak nimaš videti nič, razen pročelja stavb. Od točke A do točke B, ki sta si narazen 500 m, hodiš pol ure, ker pač ni urejenih prehodov. Nobenih zanimiv sprehajalnih poti ali česa podobnega. Samo mega velike zgradbe (ki so od blizu res svinjsko grde, brez osebnosti incheap, ko da jih naročajo iz AliExpressa, resno) in ogromne ceste. In tako je celo mesto, razen "historičnega centra", ki je velik 20 m2.

 

- vse je zaprto, ograjeno in zaklenjeno. Ti je končno všeč neka stavba, recimo tisti hotel v obliki jadra. Prideš bolj blizu - samo ograja in varnostniki po faci. Opa kam pa kam. Rad bi videl ta hotel od blizu. Ja ga ne boš, lahko se pa naročiš na "vodeno turo", ki je 50 eur po osebi lol (soba je drgač 12,000 € na noč). In tega je polno po celem mestu. 

 

- nobenega dogajanja ali življenja. Samo supermarket na supermarket na supermarket, vse zaprto, pa verjetno so proper kurbišča še kje. To je pa to. Da boš pa šel na šetnjo, na kavico in na sladoled v en kjut kotiček - LOL, kot bi napisal uporabnik Wallux.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Men je Dubai koncetracija vsega, kar je narobe s svetom. Kič povsod, že k pristaneš letališče tiste glossy ploščice, pakistanski taksisti, ki ima vsak eno izmed imen Muhamed, vroče, beton, blišč in beda. Vse je tko umetno, šoping centri z akvarijem, zunanje klime, ki pihajo na teraso, kakšna potratnost, fak... Kiča na tone povsod. 15€ tamav pirček, bejbe tiste hude so večinoma kurvetine.

 

Po drugi strani, lahko se jest delam, kako sem liberalen in toleranten, ampak v družbi, kjer je veliko žensk zavitih, kjer moški nosijo tiste rjuhe in tisti njihovi črno pogledi, jest se ne počutim lagodno.

Tole. Ni pogojev, da se tam počutim kul. Definicija kiča.

Resnično nisem nikoli štekal folka, ki gre tja na dopust.

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 57 minutami:

Ja pac nekaterim je vsec luksuz.. grejo v ql hotelcic, se slikajo..grejo en giro po mestu, se alikajo ob stvbah, grejo v lokalcke slokajo hrano in pijaco, grejo v shoping, ipd... ce mas dosti kesa zna bit zabavno ker je ipak nek center bogastva.. baje celo naslesnji new york oz london kar se tice financ

Nikoli razumel in nikoli ne bom. Živela revščina al neki :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Resnično nisem nikoli štekal folka, ki gre tja na dopust.

 

Midva sva imela plan 3 dni Dubaja, 1 dan Abu dabija, 1 dan Oman - klifi na severu (highlight tripa), 2 dni plaže na zahodni obali

 

enter pozitivni test na korono v prvem dnevu dopusta

 

7 dni dubaja, skrivanje pred covid kontrolami, še vedno pozitivna, prestavljanje leta, še dodatnih 7 dni dubaja

 

 

m m mmmmmmmmmmmmmmmmmm NICE BOYZ

  • Solzice 3
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Moral bi se bolje izraziti. Štekam, če greš tja enkrat, da prekrižaš na listi z destinacijami, ki bi jih rad obiksal v živo.

Mislu sem na tiste, ki hodijo tja večkrat in jim je kul izkušnja.

 

Osebno so mi dovolj fotke in videi, da vem da to nikakor ni zame.

Raje grem drugič v Indijo med drek in brezdomce.

Povezava do prispevka

Jaz grem letos spet verjetno dol, sm mi ne gremo tolk na dopust, kot na obisk. Je malo drugačna izkušnja kot čamit v centru, sem pa tudi bil v enmu od hotelov na Jumeirah palmi in je bil blast. Izven palme in stroge okolice malla mi je pa tko tko, nič spešl. Okolica mesta in vse možno kaj se da delat je pa dbest. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Kaj se pa da delat? Verjamem, da če greš na obisk k lokalcu je drugačna scena

 

Prejšnjič evo v enem popoldnevu dirkali s terenci po puščavskih dinah, lovili s sokoli in unimi velkimi psi (dogami?). Spokali par tavžent krogel iz vsega živega, orožarski zakoni so veliko bolj loose kot pr nas. Potem smo šli roštiljat v en oldskul compound sred puščave (zgleda oldskul, verjetno čist nov, ampak narejen v takem slogu), nekaj proper lova antilop/srn s puškami in loki, pa na konec še večerja piknik ob legit najbolj modrem jezeru na zeleni travi, kot da si na Bohinju. Zraven pa jate rac in pizdarij kere tle ne vidim v naravnih parkih. Vse umetno, vse jebačko. 

 

Drgač večino časa kaj delajo je avti, lov, živali in chill. Nekak njihov lifestyle. Tko kot nekoč, sam s hitrejšimi avti in boljšimi puškami. 

Povezava do prispevka

Haha, pričakoval sem, da mi boš naredil lušte, ker bom izvedel kake carske stvari o domačinih in kulturi. Stik z lokalci in to.

Na srečo si dosegel obraten efekt in mi ne bo treba dodajati teh destinacij na bucket list. :D

 

Je pa res, da mi je bilo spanje v puščavski oazi ena od top izkušenj v življenju. Tisto bi ponovil v trenutku. Samo brez pobijanja lokalne favne. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Kaj pričakuješ od folka, ki je sto let nazaj imel le kamelo, sokola in puško? A da majo kvačkarsko sceno kjer lahko z gospami debatiraš o književnosti in lokalni kuhinji? :D

 

Hud avto/konj, kalaš in masa kiča je njihova kultura atm, vse ostalo je izmišljeno. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...