Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 5 urami:

Ko smo že pri najgršem, kar premore človeška duša - kaj si kaj mislite o temle, kar se zdaj dogaja v Izraelu in Gazi? Ali je sploh še možno, da se dve strani še bolj sovražita kot se ti dvoji? Obstaja še kaka druga rešitev za Palestino in Izrael, razen da eden drugega pobije ali izžene?

 

Meni se zdi, da tako čistega, nedestiliranega sovraštva, kot ga furajo tile drug do drugega, še ni bilo v moderni zgodovini. Prov ne vidim 1% šanse, da bi lahko kadarkoli normalno bivali en ob drugem.


Jaz ne vidim res nobene opcije, da bi ta dva naroda živela drug ob drugem.  Pomojem je edini spas kake modre čelade za naslednje tri generacije. Potem se morda lahko začno pogovarjati, seveda pa da so na obeh straneh neki zmerni politiki. 
 

Nekje sem bral, da moramo biti “neskončno hvaležni Izraelu”, da nam je ob osamosvojitvi dal orožje in da pač zdaj jih moramo zato (brezpogojno?) podpreti.

Morda kdo ve kaj več o tem? Kakšno je bilo to orožje, je bilo uporabno v boju in ali je šlo za prodajo ali donacijo? 

Povezava do prispevka

Jaz kar dosti spremljam te online pogovore različnih govorcev in fuck me, te dva naroda se pa res res ne prenašata. Si pa upam trditi, da če bi musliči imeli tako vojaško opremo in premoč, kot jo ima Izrael, tam židov že zdavnaj ne bi bilo več. 

 

Jaz sem še vedno na strani Izraela in vedno bom. Pač civiliziran svet vs. nori musliči. Sploh ni debate glede vrednot. Sicer pa bi lahko palestinci vzeli že 7 različnih dealov, pa so vedno zavrnili, potem pa jebat ga. Sikaš močnejšemu nasprotniku, pri čemer te nihče od muslim brotherjev v okolici ne podpira niti noče. Kaj misliš da se bo zgodilo?

 

Že otroci v osnovni šoli vejo, da pač največjemu in najbolj nabitemu bulliju pač ne greš sikat, ker boš dobil po pički. Tako da je jeba, ampak so si musliči za celotno stranje tam krivi sami.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 55 minutami:

Jaz kar dosti spremljam te online pogovore različnih govorcev in fuck me, te dva naroda se pa res res ne prenašata. Si pa upam trditi, da če bi musliči imeli tako vojaško opremo in premoč, kot jo ima Izrael, tam židov že zdavnaj ne bi bilo več. 

 

Jaz sem še vedno na strani Izraela in vedno bom. Pač civiliziran svet vs. nori musliči. Sploh ni debate glede vrednot. Sicer pa bi lahko palestinci vzeli že 7 različnih dealov, pa so vedno zavrnili, potem pa jebat ga. Sikaš močnejšemu nasprotniku, pri čemer te nihče od muslim brotherjev v okolici ne podpira niti noče. Kaj misliš da se bo zgodilo?

 

Že otroci v osnovni šoli vejo, da pač največjemu in najbolj nabitemu bulliju pač ne greš sikat, ker boš dobil po pički. Tako da je jeba, ampak so si musliči za celotno stranje tam krivi sami.

 

Kaj je zdaj sploh Izrael? Je Izrael Benjamin Netanyahu? Dvomim. Podporo med ljudmi mislim da ima samo še  okoli 20 %. On je že tako politično mrtev. Tam je res problem, ali te skrajni desničarki verski fantatiki in na drugi strani, ko niti nimaš pravega sogovornika, Hamas ki je produkt Izraela in neko palestinsko vodstvo brez prave legitimnosti. 

 

Drugače pa pred ulala leti v Izraelu. Na javnem avtobusu, nek palestinec pogleda žida, ta mu začne sikat kaj ga gleda??!?, potegne pištolo in mu jo zabaše v usta. :ermm: To je dejanski apartheid, jebe se jim za človekove pravice. Res eni narodi z živalmi lepše delajo. Meni je to res nagnusno in za ene stvari ne vidim opravičila. Če je to za koga civilizirano,  bi morda moral prevetrtiti svoje vrednote. Ampak ok tudi v Izraelu obstaja neka razumna struja, ki se je pokazala takrat ko se uprli, ko si hotel Bibi podredit Vrhovno sodišče, tako kot so na palestinski strani tisti, ki ne želijo imeti nič s Hamasom. Tako da upajmo, da neka luč na koncu predora je. Če ne, ne vem, se lahko pobijajo še naslednjih 100 let :nicjasno:

 

 

 

Povezava do prispevka

In kaj je zate civiliziran svet? Tam kjer se stari fotri z bradami identificirajo kot ženske, in kjer se 12-letnim otrokom reže kurce stran???

 

Izrael je daleč najbolj zahodu podobna demokracija v najbolj nedemokratični versko obsedeni regiji. Vse kar počnejo, marsikaj tudi slabega, je zato, ker so dejansko obdani s folkom, ki jih hoče iztrebit. V družbi volkov je precej bolje biti največji med njimi, kot pa naivna ovca.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 30 minutami:

In kaj je zate civiliziran svet? Tam kjer se stari fotri z bradami identificirajo kot ženske, in kjer se 12-letnim otrokom reže kurce stran???

 

Izrael je daleč najbolj zahodu podobna demokracija v najbolj nedemokratični versko obsedeni regiji. Vse kar počnejo, marsikaj tudi slabega, je zato, ker so dejansko obdani s folkom, ki jih hoče iztrebit. V družbi volkov je precej bolje biti največji med njimi, kot pa naivna ovca.

Ja se strinjam da je danes težko rečt za eno državo da je ok, v Evropi bolj severno kot greš bolje je načeloma, Japonska je dost civilizirana če spregledamo par psiho zadev ... se najde kej, zahod je pa dost v kurcu. Ampak to kar je v Izraelu ni podobno ničemur, tam vlada res izjemno ekstremno pranje možganov v vseh plasteh javnega življenja, nimaš izbire kot da si totalen spranec, ne moreš temu rečt civilizacija.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 7 urami:

Ja se strinjam da je danes težko rečt za eno državo da je ok, v Evropi bolj severno kot greš bolje je načeloma, Japonska je dost civilizirana če spregledamo par psiho zadev ... se najde kej, zahod je pa dost v kurcu. Ampak to kar je v Izraelu ni podobno ničemur, tam vlada res izjemno ekstremno pranje možganov v vseh plasteh javnega življenja, nimaš izbire kot da si totalen spranec, ne moreš temu rečt civilizacija.

Ampak na japonskem imaš visoko civiliziranost, obenem pa starajočo se družbo s povprečno starostjo skoraj 50 let, kar tudi ni ravno spodbudno za prihodnost

 

Iz Izraela pa na Twitterju najdeš clipe, ki so na nivoju Islamske države, ko pride do obnašanja izraelskih vojakov do Palestine

Povezava do prispevka

Na Japonskem je veliko stvari narobe, ampak vsaj ne invadajo več sosednjih držav.

 

Npr. nadlegovanje turistk je kar rampant v Tokyu in Osaki, ker je preveč 30+ let starih zafrustranih, samskih tipov in mislijo da bojo dobil za fukat če bodo dovolj težil s telefonom v roki (naštiman na google translate). Zato priporočajo s sabo imeti pepper spray, če si turistka.

  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Jaz sem lagano partial do Emiratov tbh. Čisti as fuck, glih prav rasistični, da ne mrzijo belcev, ampak samo vse ostale. Sistem dela, biznisa kolk češ, kulturni ljudje, zelo odprt odnos do orožja in related aktivnosti, ni da ni. Radi imajo denar in udobje, še do žensk so do neke mere normalni. Meni ena top destinacij za pokoj tbh. Samo, da ni tolk vroče, ampak saj obstajajo klime. 

Povezava do prispevka

Stari.. jaz sem poznal enga klinca, ki smo alspilali par let destiny iz Katarja.. tip je reku, da zuni vec kot tolko ne mores bit, ker je prevroce.. not pa brez klime tudi ne :) in tipi nonsto paranojajo okoli tega

 

V glavnem klima je v kurcu, ce gres iz mesta je samo pesek. Alkohola ne bos dobil kar tako. Ipd ipd..

 

Tam gre folk... ce si picka da uhvatis milijonarja, ce si tip da uhvatia milijonarja in mu poberes dnar za kakano hudo inveaticijo :) in ce ai klosae da se slikas za IG

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Katar je drugo tho, v Abu Dhabiju in Dubaju alkohol ni problem. Poleti si pač v kje drugje al pa klimatiziran, kot da grem v Sloveniji kam med junijem in septembrom, čamim doma v maxani klimi in klejem mater soncu. Folk s kerimi se poznam in delam od dol je vredu, z biznisom nikol ni blo problema in bolj varno se počutim le v Sloveniji tbh. Dobre restavracije, čisto mesto, po izkušnjah kul lokalci in the fuck je davek lol?

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Ampak na japonskem imaš visoko civiliziranost, obenem pa starajočo se družbo s povprečno starostjo skoraj 50 let, kar tudi ni ravno spodbudno za prihodnost

 

Iz Izraela pa na Twitterju najdeš clipe, ki so na nivoju Islamske države, ko pride do obnašanja izraelskih vojakov do Palestine

Ni to glavn problem Japonske. Njihova obsedenost z delom je precej fucked up, pa pol te zadeve:

 

https://www.bbc.com/news/world-asia-56099237

 

https://simple.m.wikipedia.org/wiki/Nanjing_Massacre

 

Ok za drugo lahko rečeš da je predaleč nazaj in niso to več oni ma ne vem, malo so mi sumljivi.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:

Katar je drugo tho, v Abu Dhabiju in Dubaju alkohol ni problem. Poleti si pač v kje drugje al pa klimatiziran, kot da grem v Sloveniji kam med junijem in septembrom, čamim doma v maxani klimi in klejem mater soncu. Folk s kerimi se poznam in delam od dol je vredu, z biznisom nikol ni blo problema in bolj varno se počutim le v Sloveniji tbh. Dobre restavracije, čisto mesto, po izkušnjah kul lokalci in the fuck je davek lol?

Fair enough

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Katar je drugo tho, v Abu Dhabiju in Dubaju alkohol ni problem. Poleti si pač v kje drugje al pa klimatiziran, kot da grem v Sloveniji kam med junijem in septembrom, čamim doma v maxani klimi in klejem mater soncu. Folk s kerimi se poznam in delam od dol je vredu, z biznisom nikol ni blo problema in bolj varno se počutim le v Sloveniji tbh. Dobre restavracije, čisto mesto, po izkušnjah kul lokalci in the fuck je davek lol?

Meni te države delujejo zelo odbijajoče ravno zaradi puščave, rad mam gozd & hrib estetiko al neki, pol druga top estetika pa mi je morje

Povezava do prispevka

Men je Dubai koncetracija vsega, kar je narobe s svetom. Kič povsod, že k pristaneš letališče tiste glossy ploščice, pakistanski taksisti, ki ima vsak eno izmed imen Muhamed, vroče, beton, blišč in beda. Vse je tko umetno, šoping centri z akvarijem, zunanje klime, ki pihajo na teraso, kakšna potratnost, fak... Kiča na tone povsod. 15€ tamav pirček, bejbe tiste hude so večinoma kurvetine.

 

Po drugi strani, lahko se jest delam, kako sem liberalen in toleranten, ampak v družbi, kjer je veliko žensk zavitih, kjer moški nosijo tiste rjuhe in tisti njihovi črno pogledi, jest se ne počutim lagodno.

Povezava do prispevka

Ja pac nekaterim je vsec luksuz.. grejo v ql hotelcic, se slikajo..grejo en giro po mestu, se alikajo ob stvbah, grejo v lokalcke slokajo hrano in pijaco, grejo v shoping, ipd... ce mas dosti kesa zna bit zabavno ker je ipak nek center bogastva.. baje celo naslesnji new york oz london kar se tice financ

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...