Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče pred 3 minutami:

Kje dobi 85" TV + sound setup za 2,5K? Slinč je rekel naj kupi sound setup za 1,5K + razlika TV med ne OLED-OLED. Torej ene 2,5K samo za sound.

85" tv imaš že za 1000€

Soliden 85" TV, ki ima soliden HDR, 144hz in VRR je pa 1600€

Nek osnoven receiver  350€ precej boljši je 100€ dražji.

 Nek Teufel ultima surround set je 800€ zdej, drugač je skoz v neki akciji in se ga da dobit še ceneje. Woofer pa lahko prodaš, ker sem imel ta komplet povezan s 5x močnejšimu wooferjam, pa ni dodal popolnoma nič.

 

Vidiš tko na hitrco dobiš že nek budget komplet, krepko pod 2500€, kar sicer ne priporočam,  ampak s pravimi kombinacijami, se da za 2500€ sestavit res proper sistem.

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

ja ampak Tomažek se je odločil, da to ni res, zato to ni res :D  Če pa misliš drugače si pa picajzlast drekač aka AUDIOFIL

 

Zdaj vsi nekaj okolišite... Sem jasno zapisal, da je Slinč predlagal setup za 1500€ + razliko in ne nekih variant kot jih zdaj omenja Atomic (in jih tudi sam ne priporoča) :D

 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Dejansko je človek prišel vprašat nasvet samo za TV in celo izpostavil, da mu je precej pomembna črna barva (črnina). Dobil pa je nasvete za vse drugo kot pa to kar je vprašal.

 

Če bi kupoval sound sistem, bi po moje prišel vprašat direkt o tem. No, vsaj jaz bi, če bi kupoval, ker nimam pojma o tem in vem, da vas je tu precej poznavalcev.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 21 minutami:

To mora biti res fantastičen TV 85" za 1K. Za čas stare Juge bi nekaj takega dobil zraven 10kg Persila v Avstriji po moje.

 

Aktivist Vanč reče pred 20 minutami:

Zdaj vsi nekaj okolišite... Sem jasno zapisal, da je Slinč predlagal setup za 1500€ + razliko in ne nekih variant kot jih zdaj omenja Atomic (in jih tudi sam ne priporoča) :D

 

Aktivist Vanč reče pred 15 minutami:

Dejansko je človek prišel vprašat nasvet samo za TV in celo izpostavil, da mu je precej pomembna črna barva (črnina). Dobil pa je nasvete za vse drugo kot pa to kar je vprašal.

 

Če bi kupoval sound sistem, bi po moje prišel vprašat direkt o tem. No, vsaj jaz bi, če bi kupoval, ker nimam pojma o tem in vem, da vas je tu precej poznavalcev.

 

Nihče ne okoliša, ti imaš težave z bralnim razumevanjem.

 

1. Jest sem napisal, da 85" se dobi že za 1000€ in da ga ne priporočam, soliden je 60% dražji. Tega pa že priporočam in sem tudi linkal. Tko da nimi niti veze pralnim praški itd... Samo hotel sem izpostavit, kako poceni so že TVji.

2. Slinch ni predlagal 1500€+ razliko in ne vem kaj. Je te točno predlagal moj predlog in razliko v ozvočenje. Res je napisal 1500€, ker mislil, da je budget 3000€, kar je tudi napisal prej, ampak Hernier je rekel, da ima max budget 2500€. Nikakor pa ne tako, kot ti praviš 1500€ + razlika.

3. Če nekdo kupuje smuči, ni nič narobe če mu še palice priporočaš, sj lahko smučaš brez palic. Sam nekdo, ki je filmoljub in gamer, da mu znotraj budgeta priporočaš še zvok ni niti približno tako, kot da si mu priporočal, naj kupi še bor mašino, kot želiš predstavit.

 

Tko da jest bi rekel, da si bolj ti ta, ki okoliša.

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Niti mal se ne strinjam, te LCD TVJi za 2k so za en drek, vidni koti niso ok, črnina ni "par procentov razlike". Pač ogromna razlika je. To smo se že pogovarjal, sam vsi, ki majo OLED (al pa EKVIVALENT), jim je jasno, da ni nobene primerjave, sam še zmer poslušam isto o super tvjih za 2k 99" diagonala :D

 

https://www.electronic4you.si/lg-oled77g29la-4k-oled-evo-tv-226653.html

 

Vzameš kej tazga za 2500, oz največji oled, ki si ga lahk privoščiš. Zvok nabavš ko maš keš, tv je velik bol pomemben, če ti pa kot random ljudem tukaj več pomen zvok, pa itak veš. 99.9% ljudem zihr ne. Enim pa nč ne pomen ne slika ne zvok (atomic), taki pa res rabjo 99" diagonalo, da se lahk uživa v manchester:bayern kot da smo leta 2002.

Povezava do prispevka

Saj itak bom zvok nabavil, ko bo keš

 

Fora je, da aktualni TV bom pustil na vikendu, tako da za novo stanovanje nimam televizorja

 

Zdaj lahko nabavim nek placeholder in ko se mi spet nabere keš, kupim jači TV, samo mi je bv kupovat placeholderja, raje vseh ~2500 budgeta dam v TV in magari poslušam na TV zvočnike, dokler ne nagarbam denarja za zvok

 

Ker še enkrat

 

Samo s televizorjem si lahko marsikaj pomagam, samo z zvočniki pa izjemno malo :D 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 5 minutami:

Niti mal se ne strinjam, te LCD TVJi za 2k so za en drek, vidni koti niso ok, črnina ni "par procentov razlike". Pač ogromna razlika je. To smo se že pogovarjal, sam vsi, ki majo OLED (al pa EKVIVALENT), jim je jasno, da ni nobene primerjave, sam še zmer poslušam isto o super tvjih za 2k 99" diagonala :D

 

https://www.electronic4you.si/lg-oled77g29la-4k-oled-evo-tv-226653.html

 

Vzameš kej tazga za 2500, oz največji oled, ki si ga lahk privoščiš. Zvok nabavš ko maš keš, tv je velik bol pomemben, če ti pa kot random ljudem tukaj več pomen zvok, pa itak veš. 99.9% ljudem zihr ne. Enim pa nč ne pomen ne slika ne zvok (atomic), taki pa res rabjo 99" diagonalo, da se lahk uživa v manchester:bayern kot da smo leta 2002.

 

Lej se ne strinjam. Strokovnjaki pravijo, da je TV  čisto ok.https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7k-u7-u75k .

Vsakemu bumbarju je jasno, da 8" manjši TV in 1000€ dražji, da je boljši, da bo deliveral boljšo črnino.

 

Govorimo o izkušnji, ki jo imaš z solidnim 85" tvojem in surround soundom, ali pa 77" tvj in zvočniki iz TVja. 

 

Bayern je pa tudi letos v polfinalu, kot da smo leta 2002.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

 

Lej se ne strinjam. Strokovnjaki pravijo, da je TV  čisto ok.https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7k-u7-u75k .

Vsakemu bumbarju je jasno, da 8" manjši TV in 1000€ dražji, da je boljši, da bo deliveral boljšo črnino.

 

Govorimo o izkušnji, ki jo imaš z solidnim 85" tvojem in surround soundom, ali pa 77" tvj in zvočniki iz TVja. 

 

Bayern je pa tudi letos v polfinalu, kot da smo leta 2002.

 

Ogromna razlike je med "čist ok" pa je "ogromna razlika do normalnih OLEDov", kar je moj argument, nekje tok razlike je kot pri nekih zvočnikih za 3k in brezveznim soundbarom za 300e.

 

Oz. (sicer se opravičujem, ker nisem strokovnjak za avtometafore), kot med dacio dusterjem pa polno opremljenim GLom.

 

Evo tvoji "strokovnjaki" tud tko mislijo:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/g2-oled

 

Plus pač to je res dobra cena, ta TV je mel nabavno ceno nekih 6k, sam je eno generacijo star model, oziroma zdej bo že generacija 4 zuni. Je kr za predebatirat tele TVJe, k recimo pač G3 je sicer dost boljši (boljši SDR in HDR), sam je 3500. Starejši (2022 model) je pa med 2300 do 2500, sam je tud cenovno jurja mn. Maš še Samsunga itd...

 

Vsekakor so pa to debate o DOBRIH TVjih kar un Hisense ni. Je ok predvsem za gledat Bayern pa zraven pit mlačnega Jelena.

Povezava do prispevka

Ne sj debata je zaključena. Ves budget 2500€ bo dal za TV in tukaj, kar se mene tiče potegnemo črto. It is 77" oled TV, konec. 

 

In debata nikakor ni bila dacia vs GL. (btw res si slab pri primerjavah, GL ne delajo več, in v regijah, kjer se pije Jelen ne navijajo za Bayern :))

 

Ampak o izkušnji, ki jo imaš, kot gledalec z 2500€ budgeta. Moje mnenje je, da 85% soliden TV in nek surround komplet, ki sem ga linkal, da precej boljšo celostno izkušnjo pri tovrstnem početju, kot pa samo TVjem, ki je 8" manjši a ima vrhunske črnine in je oled. Obstaja tudi zelo majhna verjetnost, da bo potem, ko bo stanovanje že opremljeno, vlekel kable za zadnje zvočnike ali celo stropne.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 58 minutami:

Tko da jest bi rekel, da si bolj ti ta, ki okoliša.

 

To kar bi ti rekel pac ne drži. Človek je spraševal za TV in jaz sem mu direkt TV predlagal. Ne pa zadev o katerih sploh  ni spraševal ;)

 

Je pa dober "kompromis" to kar je sam napisal. Da nabavi proper TV in sound doda enkrat kasneje. Če bo zdaj kupil oboje srednje dobro, bi to imel potem leta in leta srednje... Zdaj pa bo potem imel enkrat oboje proper, če bo dobil željo še po sound sistemu. 

 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Ampak... če bo piksle gledal na TVju, večji in novejši kot bo, bolj bo jokal v dlani od rok! Veliki TVji niso za retro igračke, tam je prej obratno manjši kot je lepše izgledajo, če je pa katodni je pa sploh zmaga.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 1 minuto:

Ampak... če bo piksle gledal na TVju, večji ko bo bolj bo jokal v dlani od rok! Veliki TVji niso za retro igračke, tam je prej obratno manjši kot je lepše izgledajo, če je pa katodni je pa sploh zmaga.

Dejansko pixel retro igračke niso tak problem, ker jih igram preko emulatorjev in shaderjev, ki dodajo scanlineje, svetlobno razpršitev, distorzijo barv itd., da v bistvu tudi na huge-ass TV-ju izpade zelo lepo

 

Bolj so problem sodobne indie piexel igračke, kjer ne moreš dodati teh shaderjev. Saj nekatere igre omogočajo v options, da dodaš scanlineje, sam to ni niti b od une bestije, ki so dostopne na fan made emulatorjih :D 

 

To je to, crazy kaj naredi ta mega bezel shader: http://www.megabezel.com/ . Jaz sem še jih sam malo potweekal (kar ni lahko, ker imaš preko 200 sliderjev), pa sem pomoje naredil res ultimativni CRT shader. Res dobro izpade na huge TV-ju, ful dobro emulira CRT 

 

Me pa zelo mika videt HD CRT in kakšno PS5 igro, me prav zanima, kako bi to izpadlo

 

Povezava do prispevka

Tudi to imaš na YT, neki sem enkrat že prilimal, se mi zdi da BB na CRT. Pač modern TV zahteva modern prstop, velik 65+ TV mora imet vsaj 4k vir karkoli gledaš na njem sicer izpade vse slabše.

Če primerjam z zvočniki, če imaš dobre hitro opaziš razliko, če ne je vseeno, ker je v vsakem primeru slabo :P.

Na koncu se bolj ukvarjaš s tem kako dobit dobro reprodukcijo slike/zvoka namesto, da bi užival ob gledanju/poslušanju. Pač časa ni dovolj za oboje.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 16 minutami:

Na koncu se bolj ukvarjaš s tem kako dobit dobro reprodukcijo slike/zvoka namesto, da bi užival ob gledanju/poslušanju. Pač časa ni dovolj za oboje.

Saj to sem dobesedno jaz. Vlekel prenosnik h kolegu, ki ima gaming CRT in 1:1 vlekel sliderje v shaderjih, da bi kar najbolj repliciral sliko. In potem še doma tweekal. Pomoje ene 12 ur dela, da sem res uspel najbolj replicirat možno. Za pomoje manj kot 12 minut igranja po tem :D

Povezava do prispevka

Ah ta rožnata očala nostalgije. :) Namesto, da bi dandanes stremeli k čimboljši sliki filtriramo z nekimi softverskimi tweaki, da potem dobimo bedno oldschool zadevo. 
Mi je pa CRT (catode ray tube) dejansko bedn "efekt". Izjema so edino še slabše "scan lines", ki so mi pa res polno na polno moteče. 

Glede pixlov pa: katodni TV imajo pač to "srečo v nesreči", da imajo antialiasing prvzeto vključen. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 7 minutami:

Hja nič, za ultimate izkušnjo pol top of the line CRT za 500 €, pa ti ostane 2k za zvočnike, kar je lih tam tam za uravnotežen setup :D 

Ne vem, če niso plazme boljše, vsaj men je bila sliak na plazmah TOP in sem bil na polno  razočaran, ker so jih nehal delat.  :sorcerer:

Mi je 2x crknila malo po garanciji  :(

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 20. 4. 2024 at 12:20:

Se obligatory slinch poast:

 

Namesto da das 3,5k za obcutljiva oled jajca, raje upostevaj atomicov predlog, razliko pa daj v sound. Razlika v sliki med tvjem za 2k in 3,5k ti nikoli ne bo toliko vplivala na experience kot teh dodatnih 1,5k (zraven, predvidevam, ze neke osnove) pri zvoku.

 

Slinch reče Dne, 20. 4. 2024 at 12:54:

Mislil sem osnoven budget, torej karkoli je ta osnova, ki si jo namenil + tistih 1,5k, ki ti ostane pri cenejšem teveju :D

 

atomic reče pred 1 uro:

2. Slinch ni predlagal 1500€+ razliko in ne vem kaj.

 

Valjda je... ne lažem jaz. Razpolagam samo s fakti. Tako navado mam...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...