Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jaz animeja nisem nikoli gledal, ker sem v mangah v intervjujih z avtorjem bral, da so anime scenzurirali, ker so anime OP večinoma gledali otroci, mango pa so brali starejši mladostniki. Že to, da so zgodbo od kuharja v prvem arcu čisto spremenili mi je odbijajoče, ker je med prvimi res carskimi twisti v seriji

(Dajem v spoiler, čeprav lmao, je vseeno 20 let stara vsebina, ma dobro :D)

V animeju kuhar izgubi nogo med brodolomom, v mangi pa si jo odreže s kamnom, da si jo speče in poje, ko je na samotnem otoku.

Je pa drugače res kul roba One Piece ja, verjetno najboljša brutalno dolga manga-zgodbica za otroke. Jaz imam sicer na DB(Z) več nostalgičnih spominov, ampak je OP kvalitetnejši 

Povezava do prispevka

fak pri meni DBZ sploh nikoli ni prišel na vrsto, prej vzhodnjih zadev nisem gledal, Beast Wars :wub: Batman Animated Series :wub: (ta je še danes zelo dober show)

 

Death Note -> Mirai Nikki -> Fullmetal Alchemist Brotherhood -> Hunter X Hunter -> Gintama -> Jojo's Bizarre Adventure, pa zdej končno One Piece

 

tko nekak je šlo pri meni, bl malo novodobnih animejev se lah primerja s to listo

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 18 minutami:

A se katere posebej priporoča?

Filmov pa nisem nikoli pogledal. Sem dokaj pozno začel z animejem tk, da sem imel takrat še ene 50epizod+ na lagru (no filer + ugibam mjbi je bilo še več).
Mislim, da sem ostal tam, ko gre klapa do Dressrose. Se pa ne spomnim kdaj je bil tist timeskip? Pred fajtom z ribami, ki jih je treniral Kočevc ali po :nicjasno:

uredilo bitje AMF
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 13 minutami:

Pa my hero academia 😁

 

sam pac od teh k majo 300+ oz 500++ delov, naruto, bleach, one piece - sveta trojica. Kdor to gleda skor od zacetka, pol dobesedno odrasca ob teh animejih, tak da so mi ze iz tega vidika zelo pri srcu

Meni osebno to ni sveta trojica, Naruta sem se prehitro naveličal, pa One Piece mi je dober, sploh ima vrhunski wordbuilding, samo se mi pa tudi malo preveč ponavlja. Priznam, da Bleach še nisem gledal, to še pride na vrsto. Upam, da je Bleach vsaj tok dober kot Samurai Champloo, vem da je zelo katana heavy anime.

 

Od teh daljših animejev mi ostaja Gintama najljubši, ker ima vse (worldbuilding, like, ki si jih zapomniš, dobre story arce) samo kar je pa dodana vrednost je pa humor, od straniščnega do norčevanje iz vsega - rekel bi, da če so story arci 4/5 material za anime standarde, kjer so tud fajti kr carski, vsi filler deli so pa 5/5 kjer te anime drži za jajca in ne popusti. Basically, Gintama je večino časa Filler: the anime, ampak ne na tak način kot znajo to bit drugi daljšemetražni animeji.

 

Če bi izbiral kaj me vedno vleče gledat, bi to blo Jojo, Gintama, FMA Brotherhood, Hellsing Ultimate pa kakšni obskurni animeji a la Detroit Metal City

Povezava do prispevka
Kočevc reče Pravkar:

Kaj pa razne my hero academia, jujutsu kaisen, one punch man, chainsaw man, demon slayer kimetsu no yaiba itd si ze pogledal? To so vsi na podobno foro

One punch man je kr class, Chainsaw Man je bil kul, samo glavni lik mi je bedn, Jujutsu Kaisen imam tud mango doma, tko da smo kr fani

 

Demon Slayer se ne dotaknem več, za "best anime ever" mi je nezabaven, vsi liki mi grejo na kurac, huda animacija ni dost da bi me vleklo gledat naprej.

 

My Hero Academia nisem še gledal, samo ni se mi nikoli dalo kliknit, če sem iskren.

 

Zadnje čase mi veliko bolj sedejo bolj dark zadeve, npr. Odd Taxi je bil kr hud anime, dost kratek pa lepo zaključen

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Jaz animeja nisem nikoli gledal, ker sem v mangah v intervjujih z avtorjem bral, da so anime scenzurirali, ker so anime OP večinoma gledali otroci, mango pa so brali starejši mladostniki. Že to, da so zgodbo od kuharja v prvem arcu čisto spremenili mi je odbijajoče, ker je med prvimi res carskimi twisti v seriji

(Dajem v spoiler, čeprav lmao, je vseeno 20 let stara vsebina, ma dobro :D)

 

  Razkrij skrite vsebine

V animeju kuhar izgubi nogo med brodolomom, v mangi pa si jo odreže s kamnom, da si jo speče in poje, ko je na samotnem otoku.

 

Je pa drugače res kul roba One Piece ja, verjetno najboljša brutalno dolga manga-zgodbica za otroke. Jaz imam sicer na DB(Z) več nostalgičnih spominov, ampak je OP kvalitetnejši 

 

Lahko confirmam da se netflix serija v tem plotu bolj zgleduje po mangi. 

 

Drugač pa pravilno da daješ v spojler, serija je stara like 1 teden :D 

Povezava do prispevka

Ker ste lih pri animejih, letos poleti sem prvič pogledal Cowboy Bebop.

I know. I know. I am not worthy.

Omenjam samo zato, če je še kje kakšna duša, ki tega ni videla, da ne ponovi moje napake in hodi po svetu brez poznavanja te nadmojstrovine. 

Muzika, muzika. Cowboy Bebop:

 

 

Hm, moram v Starfieldu ladjo preimenovati v Bebop. 

Samo, da dovolj odštekanih companionov zberem prej. :lol:

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...