Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Flegma reče pred 21 urami:

Ker ste lih pri animejih, letos poleti sem prvič pogledal Cowboy Bebop.

I know. I know. I am not worthy.

Omenjam samo zato, če je še kje kakšna duša, ki tega ni videla, da ne ponovi moje napake in hodi po svetu brez poznavanja te nadmojstrovine. 

Muzika, muzika. Cowboy Bebop:

Je bil cool, dokler ne prideš tam ene 3 dele pred koncem in vidis kam pes taco moli. Naj si jebe mater.

Lahko gledaš do tam, pol pa glej serijo za konec. Boš odšel ven z boljšim feelingom.

Ni mi sicer jasno zakaj so serijo tako skurcal, je vsaj na nivoju One piece, da ne omenjam  _boljšega_ konca v njej.

Povezava do prispevka
Vesoljc reče pred 45 minutami:

Ne bomo se kregal in nič ne bomo rezal, brez skrbi. Govora je izključno in samo o animejih za odrasle, zrele in resne pubece. 

Navedek
Oh God, I am the American dream
But now I smell like Vaseline
And I'm a miserable son of a bitch
Am I a boy or a lady, I don't know which
(I wonder, wonder, wonder, wonder)

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 21 urami:

Nimam pojma o čem se menite... Samo ne se kregat pubeci. 

Meni je kulsko, da pri 35 letih ne čutim potrebe kogarkoli žalit zaradi različnega mnenja glede, pazi to, risank. 

 

Farmer behind viral 'it ain't much, but it's honest work ...

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Ampak ko smo ravno na temi animejev, jaz tega shita res ne poznam kaj preveč. Nasploh so mi azijske zadeve tečne za gledat, recimo filmi mi imajo ogromnokrat over-acting, animacije mi velikokrat ne potegnejo.

 

Če bi vprašal forumaše, ki ste bolj domači v teh azijskih animiranih zadevah, katere tri animirane celovečerce bi priporočili nekomu kot "to moraš pogledat, če ti to ni, potem to res ni zate"?

Povezava do prispevka

Jaz sem animeje gledal v otroštvu, RTL 2 Dragon Ball Z, pogledal vse epizode, še vedno ena najboljših stvari v lajfu. Potem sem gledal Pokemone, Digimone, Yu-Gi-Oh in najboljši anime na svetu, SUPER PUNCE 

 

Super GALS! Image #450924 - Zerochan Anime Image Board | Anime, Anime  images, Gal

 

Pol pa se je osnovna zaključevala in eno doooolgo obdobje nisem gledal animejev. Nič, nula, nada. Sem gledal japonske filme, proti katerim nikoli nisem imel nič, ampak animejev pa ne. Edino Animatrix sem vmes pogledal, ker sem bil fan Matrice, ampak to je itak bolj western anime

 

Na faksu pa me je prijelo, da bi si našel kaj novega sproščujočega in zabavnega za počet, in sem začel brat One Piece in Naruto. Mi je bilo ful sproščujoče. Pogledal sem tudi nekaj animejev tipa Attack on Titan S1. Pol sem postal kar fan. Zdaj na leto ziher pride eno obdobje, ko me prime brat eno novo mango in grem kaj skozi

 

Lanska/letošnja je bila FRIEREN. Manga v epic fantasy okolju, katere twist je, da se začne po glavnem questu. Na začetku mange je ravno konec 10-letnega questa, na koncu katerega je naš party premagal demonskega kralja, ki je grozil z apokalipso. Tako da je res fina stvar, ker se v bistvu začne tam, kjer bi se večina fantasy mang končala XD 

Povezava do prispevka

@Avion od celovečercev priporočam

 

Redline, ker je samo akcija in je zelo zanimivo narejena animacija

Spirited Away, Ghibli film k je čudovito metaforično delo

 

pol pa imaš dve sci-fi legendi - Akira al pa Ghost in the Shell

 

lahko se zgodi, da ti ne bo nič všeč od tega, ampak če že kej, so ti filmi vsaj večini kul

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Če bi vprašal forumaše, ki ste bolj domači v teh azijskih animiranih zadevah, katere tri animirane celovečerce bi priporočili nekomu kot "to moraš pogledat, če ti to ni, potem to res ni zate"?

Akira

Ghost in the Shell (1995 original, rimejki so smeti)

Your Name

Paprika

 

Praktično karkoli od Studia Ghibli/Miyazakija (to so samo moji najljubši):

- Nausicaa of the Valley of the Wind

- Laputa: Castle in the Sky

- My Neighbour Totoro

- Grave of the Fireflies

- Porco Rosso

- Princess Mononoke

- Spirited Away

- Howl's Moving Castle

- Ponyo

 

 

 

 

 

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ghost in the Shell / Akira combo sem že gledal pred leti, sicer imam res malo v spominu ampak ja, Ghost mi je za razliko od večine ostal v spominu kot film z odlično animacijo. 

 

Hvala vsem za predloge, bom z veseljem pogledal vsaj te must watch zadeve.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Ampak ko smo ravno na temi animejev, jaz tega shita res ne poznam kaj preveč. Nasploh so mi azijske zadeve tečne za gledat, recimo filmi mi imajo ogromnokrat over-acting, animacije mi velikokrat ne potegnejo.

 

Če bi vprašal forumaše, ki ste bolj domači v teh azijskih animiranih zadevah, katere tri animirane celovečerce bi priporočili nekomu kot "to moraš pogledat, če ti to ni, potem to res ni zate"?

 

Zdej kekit ti je nalistal kar neki robe, samo jo je zgleda listal kot fan animejev, tako da ti dam še tejk nekoga, ki v osnovi ne mara animejev, samo so nekateri tako hudi, da ga totalno zjebejo, čeprav jih v osnovi ne mara.

 

Najprej Miyazaki. Ghibli zadeve so mi all over the place, od zelo koherentnih do totalno wtfjevskih. Od hudega arta do precej... neposrečenega. Ampak mislim da najbolj kul, lep, vsebinsko poln in lih dovolj odpičen, a ne preveč za dušo, navajeno zahodnjaške pripovedi, je Spirited Away. Tako da če Ghibli (pa, mislim, valda Ghibli), potem tega.

https://www.imdb.com/title/tt0245429

 

Za tem bi se lotil Makoto Shinkaia. Njegovi izdelki so poslastica za oči, ampak tako, že overwhelming. Zadnji izdelki tudi precej konsistentni, tukaj lahko Your Name, Weathering With You ali najnovejši Suzume, vsak malce manj impactful od prejšnjega. Če bi nekaj, kar ful očitno, ampak vseeno precej učinkovito manipulira s tvojimi feelsi, pol je vsak od teh safe. Sploh Your Name, to je res mega safe bet. Ampak imo je pa najbolj hud, čeprav čustveno malce bolj hard,

5 Centimeters Per Second:

https://www.imdb.com/title/tt0983213

 

Pol en ne-Miyazakijev Ghibli filmčič, ampak tale res ful izstopa, bi ga priporočal prej kot katerikoli drug ne-Spirited ghibli film, When Marnie Was There. Tudi verjetno ne tako bad za ne-fana animejev, ker je posnet po mislim da angleški knjigi, huda pripoved, ampak ni klasičen japansanity.

https://www.imdb.com/title/tt3398268

 

Pol pa ya, cyberpunk legendi Akira

https://www.imdb.com/title/tt0094625

 

in Ghost in the Shell:

https://www.imdb.com/title/tt0113568

 

Oba s hudo estetiko, bolanim soundtrackom in precej noro pripovedjo. Pa oba si že gledal tako da daj na re-watch listo :D 

 

Pa ful priporočam še en ameriško-japonski crossover, ki mi je kot otroku mega dogajal, Little Nemo: Adventures in Slumberland:

https://www.imdb.com/title/tt0104740

Sicer najbolj kid-oriented od naštetih, ampah res kjut.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...