Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@Hernire daj mi nekaj povej. Evo, odločil sem se it sortirat knjige in bom doma pustil samo tisto kar mi je najbolj pri srcu (končno sem se odločil, da naročim še eno knjižno omaro). Kam z ostankom? So knjige star papir in ga lahko naprtim šolarjem? To govorim predvsem za stare jugoslovanske enciklopedije, ki vem, da jih praktično noben noče in niso nič vredne. Kam z ostalim? A sprejema kdo to splošno, al se moram pozanimat lokalno (domi upokojencev, knjižnice, šole...)? A kdo odkupuje, da se mi splača odpeljat nekam, da dobim vsaj za potne stroške in pizzo na poti domov (kaki antikvariat v tem delu Slovenije)? Res mi je nekako škoda, da bilokatero knjigo (razen verjetno omenjenih enciklopedij) fuknem bek.

 

Zdaj pa pregledat vse luknje kamor sem tlačil knjige pred leti, ko sem menjal praktično vso pohištvo in je sedaj seveda bolj moderno brez nekega prostora za knjige.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Situacija je precej drugačna kot pred leti. Tam do nekje 2012 bi ti knjige vzele vse bukvarne, ne glede na to, za kakšne knjige gre. Nekatere bi ti nekaj malega plačale (nekje med 5 in 50 centi na knjigo, pa sam si moral povedat, če imaš kakšno posebno/več vredno, ker sicer knjig niti niso gledali, samo prešteli so število in ti recimo dali 20 centov na glavo). Večina pa ti je knjige vzela in nič plačala, si si pa lahko v isti bukvarni vzel kaj drugega zastonj

 

Ne vem, a je bil od 2012 tako velik influx mrtvih lastnikov ogromnih domačih knjižnic, ampak bukvarne so povečini postale prenatrpane s knjigami in so jih začele zavračat. Oziroma zdaj je scena takšna, da knjige pregledajo, odkupijo mogoče par najzanimivejših (cene odkupa so zdaj višje, nekje do 2 evra za neko regularno neposebno knjigo), ostale pa ti vrnejo. Nekatere bukvarne a la Antika v Celju in določene druge, imajo še bolj hecen princip, in sicer ti prineseš svoje knjige/učbenike, oni zanimivejšo robo vzamejo in dajo na polico, zabeležijo tvojo telefonsko, in če kdo v enem letu kupi tvojo knjigo, te pokličejo in ti dajo % od prodaje. Po enem letu si lahko prideš po neprodane knjige ali pa jim jih pustiš, ampak od tega datuma naprej ves dohodek od prodaje poberejo oni

 

99 % bukvarn je trenutno zafilanih in na nek običen slovenski/jugoslovanski haul knjig (najbolj običajno je, da umre neka babica z npr. 500 knjigami, pa pač dediči pripeljejo) vzamejo par najzanimivejših, ampak domov še vedno odideš z 485 knjigami, tako da dosti nisi naredil. Tudi struktura kupcev v bukvarnah se je spremenila, stare browserje po policah je pobrala korona, zdaj tam hodijo neki zoomerji, ki hočejo stripe, bukvarne so menjale lastnike, ki jim ni več za gledat plesnivih starih knjig, pol ful je več principa, da npr. iz UK naročijo škatlo naključnih angleških rabljenih knjig (zato dandanes v bukvarnah tako pogosto vidiš neke Assassin's Creed angleške romane in podobne neumnosti) in raje tisto prodajajo

 

Edina bukvarna v tvojem okolišu, ki ti bo "no question asked" vzela vse knjige, je Ciproš v Pekarni v MB (ob Magdalenskem parku). Jaz jih vozim tja. Vzamejo vse, ampak za nič ne plačajo. Ne vržejo pa nobene knjige proč, pa nasploh je res zakon bukvarna, kot nek portal v osemdeseta, not se NO FUCKS GIVEN kadi in pije, vse smrdi po čikih, skos neki čičoti nabacivajo šah in gledajo zaposleno študentko v rit. Teta, ki dela tam,  pa ti v džezvi skuha kavo, medtem ko brskaš po knjigah

 

Mimogrede, če imaš knjigo št. 79 iz zbirke "100 romanov", jo lahko pošlješ meni, mi še edina manjka za kompletirat <.<

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Tnx obema. Edini zanimivi rešitvi od predlaganih sta mi - otrokom v OŠ za star papir (teža knjig je ipak precej velika) ali pa omenjena bukvarna Ciproš v Pekarni v MB. Pod nobenim pogojem ne mislim vozit nekam nekaj, da tričetrt pripeljem potem nazaj domov. Niti ne mislim prodajati na Bolhi za 2,3 ali 5€ in se jebati s pakiranjem/pošiljanjem ob morebitnem nakupu in vmesnim skladiščenjem.

 

Za tiste meni najljubše in tiste, ki se mi zdijo nekaj vredne, pa sem naročil eno polico v Ikei (80cm x 205cm) in to bo vse kar pustim pri bajti.

Povezava do prispevka

@tomazek: glede odkupa se pozanimaj še na https://www.facebook.com/bukvarna oz. bukvarnamb@gmail.com

 Mogoče imaš kakšno knjigo (zbirko), ki jo iščejo in ti lahko ponudijo več kot 5 €. 

So pa načeloma vse te antikvariat trgovine škrte :) . Res škrte! Mogoče boljše najti kakšne posamezne zbiralce (forum?), kjer za neko zadevo plačajo več (ker si jo pač res želijo v svoji zbirki in ne z namenom nadaljne prodaje). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 14 minutami:

A billyja? Pol svetujem, da obdržiš samo talažje knjige, ki kaj dosti ti ne bo zdržal. Če si handy pa se lahko poslužiš kakšnega hacka, da bo malce več nosil.

 

Also, še ena opcija je da nardiš eno fotko smeti zbrke, če bi si kak alter foromaš kaj najdel

 

Ne me jebat :D Ja, ravno pred minutko sem plačal preko PayPal. Res je bla najugodnejša varianta. Saj sem prepričan, da bi blo tisto kar sem gledal v JYSK-u in Moemaxu isti ali še večji šit... Ma saj ne bo neke velike teže po moje s tem kar bom pustil. Bom ojačal s kolegom z dodatnimi vijaki kot kaže v posnetku.

 

Če bom naredil komplet seznam kot imam v planu, potem bom objavil tukaj na forumu... ali pa mogoče vsaj kako fotko.

 

Ne spomnim se več ali imam še čistor vse iz 5 Prijateljev in Skrivnosti... te zbirke, če so kompleet se celo da prodat za nek denar baje.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

@tomazek: glede odkupa se pozanimaj še na https://www.facebook.com/bukvarna oz. bukvarnamb@gmail.com

 Mogoče imaš kakšno knjigo (zbirko), ki jo iščejo in ti lahko ponudijo več kot 5 €. 

So pa načeloma vse te antikvariatne trgovine škrte. :) Mogoče boljše najti kakšne zbiralce / forum, kjer za neko zadevo plačajo več (ker si jo pač res želijo). 

 

Ti imajo zadnjo objavo na FB iz leta 2016 :D Tudi spletna stran ne dela.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

So pa načeloma vse te antikvariat trgovine škrte :) . Res škrte! Mogoče boljše najti kakšne posamezne zbiralce (forum?), kjer za neko zadevo plačajo več (ker si jo pač res želijo v svoji zbirki in ne z namenom nadaljne prodaje). 

 

Škrte lol. Kaj pa naj počenjo s knjigami, ki jim potem 20 let stojijo v trgovini? Na en klasičen yugoslo podedovan set knjig (sem jih videl ogromno, ker dosti znancev ve, da imam rad knjige, in me kličejo, ko jih podedujejo :D) je zanimivih 5 % knjig, pa še to je dosti. Edino normalno, da ne plačujejo za stvari, ki jih potem ne morejo prodat

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 24 minutami:

Ti imajo zadnjo objavo na FB iz leta 2016 :D Tudi spletna stran ne dela.


Hmmm, butasto. Jaz sem prepričan, da sem lani še komuniciral z njimi. Jebiga, sorry.  

Btw. ima kdo knjigo UBIK od Dicka (v slovenščini) ? Bi jo takoj nabavil, ampak za neko simbolično ceno.
Da pa ne bomo zdaj o vsaki posamezni knjigi tu govorili... @tomazek in ostali: dajte seznam tega, kar imate na voljo in da vidimo. Tema je že lep čas v Črkožerju: 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 39 minutami:

Ne me jebat :D Ja, ravno pred minutko sem plačal preko PayPal. Res je bla najugodnejša varianta. Saj sem prepričan, da bi blo tisto kar sem gledal v JYSK-u in Moemaxu isti ali še večji šit... Ma saj ne bo neke velike teže po moje s tem kar bom pustil. Bom ojačal s kolegom z dodatnimi vijaki kot kaže v posnetku.

 

Ma ne sej ni tako bad, billy je za svojo ceno kar top izbira. Jih imam par, gor je od knjig, kipcev, do krožnikov in alkohola. Tam 9-10 kg na polico (sem šel vagat :D) in res minimalno povešanja. Samo knjige so hitro težke kot svinec, tako da malo pazit ni odveč. 

 

Also Jysk/momax preverjeno dosti večji šit.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 33 minutami:

Da pa ne bomo zdaj o vsaki posamezni knjigi tu govorili... @tomazek in ostali: dajte seznam tega, kar imate na voljo in da vidimo. Tema je že lep čas v Črkožerju: 

 

 

Sem že pred dnevi brskal po Črkožerju in razočaran ugotovil, da ni glih nekega interesa. Vidiš, da je samo par objav bilo v letu 2022 in konec. Sem prvo šel tja gledat, ker sem redko tam in pričakoval kako tako temo ali pa za izmenjavo. Jaz bi konec koncev še najraje menjal kaj, če bom imel, da vsak krije svoj del poštnine (če se ne moremo dobiti) in dobim kaj novega za prebrat. Vseeno sem ugotovil, da mi bolj sedejo fizične knjige kot pa e-knjige za branje. Manj fokusa imam, če berem digitalno.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 46 minutami:

Vseeno sem ugotovil, da mi bolj sedejo fizične knjige kot pa e-knjige za branje. Manj fokusa imam, če berem digitalno.

 

I hear you brotha — tudi jaz najraje berem fizično. Priznam pa, da zadnje čase tudi vse več na bralniku, ker se je cena knjig iz UK zelo dvignila (sicer največ še vedno berem v slovenščini, ampak če recimo preberem cca. 50 knjig letno, jih je 15-20 še vedno v angleščini). V zlatih letih BookDepositoryja sem naročal knjige res na kile, na koncu leta sem vse knjige, ki so pobrale pomembne nagrade, nametal v košarico, pa ni stalo 100 EUR lol, zdaj pa v 100 € budget spravim 5 trdih vezav in sem vesel

 

Mimogrede, @Slinch, ker si mojster listanja oversized knjig in si mi zadnjič kazal svoje stojalo za listanje oversized knjige. Kje se dobi taka stojala, pa da so tako narejena, da dejansko držijo neko par kil teško knjigo in jo lahko na izi listaš? Do sedaj sem te oversized knjige vedno listal na barbarski način aka poknil na mizo, nisem sploh pomislil na te sofisticiranosti 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

@tomazek: fizične knjige še vedno držijo ceno, tako pač očitno je.
Drugače pa imaš 5 prijateljev na Biblosu v e-formatu, ta nov "ponatis" 2023. Posamezna stane 14 €, zdaj si pa računaj. Si pa zato raje izposodiš in prebereš. Fizična verzija gor al pa dol. :) 
 

 

Kaj? Zakaj bi si izposodil, če pišem cel čas, da imam knjige doma? :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...