Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 19 minutami:

Torej nekomu, ki ni všeč branje dialogov odsvetuješ igro, v kateri ni tega elementa, razlog je pa ta, da ga želiš opozoriti na to, da zamuja dobro igro. Jaz ne vem kako tebi rata brez pomoči drugih ljudi odpret kozarec z arašidovim maslom.


Ti si čisto napačno razumel moj point.
Ne gre zgolj za dialoge. Za TEKST gre. In v vseh igrah, ki sem jih navedel je na tone teksta. Pentiment, da, tudi Golden Idol, Citizen Sleeper, Disco Elysium itd. Posledično: če nekdo ne mara branja je logično, da to niso igre zanj. Pod črto je pa pač škoda, da zamuja res odlične igre.  Vsakomur svoje. Res ne vem ali sem nerazumljivo napisal ali se pač delaš norca.  

Nimam tudi pojma kakšne veze ima zdaj kozarec arašidovega masla, ampak ok.
Btw.: zadnje opozorilo. Enkrat naj me še nekdo danes zmoti med igranjem The Last Express igrice in obljubim, da bo letel iz Gostilne, tudi če to ni uradno po pravilniku. Vse ima neke meje.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 28 minutami:


Ti si čisto napačno razumel moj point.
Ne gre zgolj za dialoge. Za TEKST gre. In v vseh igrah, ki sem jih navedel je na tone teksta. Pentiment, da, tudi Golden Idol, Citizen Sleeper, Disco Elysium itd. Posledično: če nekdo ne mara branja je logično, da to niso igre zanj. Pod črto je pa pač škoda, da zamuja res odlične igre.  Vsakomur svoje. Res ne vem ali sem nerazumljivo napisal ali se pač delaš norca.  

Prej si napisal da je golden idol ekstremen v drugo smer, torej da nima teksta, zdej praviš da je v njem tone teksta in ga daješ ob bok disco elysium. Z vsakim postom vpelješ nov paradoks, kje se ta madness konča?

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 minuto:

Prej si napisal da je golden idol ekstremen v drugo smer, torej da nima teksta, zdej praviš da je v njem tone teksta in ga daješ ob bok disco elysium. Z vsakim postom vpelješ nov paradoks, kje se ta madness konča?

a si ti škorpijon?

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 18 minutami:

Prej si napisal da je golden idol ekstremen v drugo smer, torej da nima teksta, zdej praviš da je v njem tone teksta in ga daješ ob bok disco elysium. Z vsakim postom vpelješ nov paradoks, kje se ta madness konča?


Nisem napisal da nima nima teksta. Tisto je bil en drug uporabnik. Jaz sem samo dodal, da ima vseeno veliko teksta, ampak pač v drugačni obliki. Ker dejansko vse primere rešuješ tekstovno. S "polaganjem" jebenega TEKSTA v ustrezna mesta na jebenih ustreznih mestih, kakor pač gre reševati nek detektivkarski primer. Madness se konča tukaj in zdaj, ker grem igrat (še zadnjič danes napišem) jebeni The Last Express, ki ga drugače nikoli ne bom preigral. Ma niti petek še ni, pa se vam vsem že meša. Dajte mi mir, vsi od Fauzota, Menefista, Aktivista do Najslabšega itn.
Razen če ima kdo kak hint za Last Express. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Pentiment je praktično 100 % read 0 % play, Case of Golden Idol pa 0 % read 100 % play

 

DaCapo reče pred 2 urama:

Da, @Hernire. Ampak v vsej svoji drugačnosti oba zasedata neko posebno mesto med avanturističnimi igrami. Kolikor poznam Tomazka, sem 100% da mu tudi Idol ne bi niti slučajno ustrezal.
Točno to, kar si napisal: obe igri sta namreč nek ekstrem (100% read napram 100% play). Je pa tudi res, da je ta play vseeno precej pogojen z branjem. In če nekdo načeloma nerad bere, kaj lahko potem sploh pričakuje od igre?

Kle si potrdil, da je igra 0%read in 100% play. Ja nek tekst je, ampak minimalno, ni omembe vredno. Zdaj pa pišeš da nisi tega reku, kakšen drug uporabnik, a imaš shizofrenijo lol.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Je pa tudi res, da je ta play vseeno precej pogojen z branjem. 

Kaj spet ni jasno? Ni vse samo v številkah, beri malo ves sestavk.

Torej si potrdil, da je igra 0% read in zraven napisal, da je precej pogojena z branjem? Protislovje.

 

Igro sem igral in vem, da je notri izjemno malo branja, ne gre pa samo za to, ključno je dejstvo, da je vso pisanje neposredno del igralnega dela in to spremeni odpor, ki je odpor do brezveznih dialogov, ki niso "igralni". Vsi zapisi ki ležijo okoli po pismih in zapiskih so del ugank, v Pentiment pa se s kmetom pogovarjaš o vremenu na primer. 

Povezava do prispevka

Ma dej kaj govoriš fak. Ful je simple, v pentiment imaš dolge dialoge, ki služijo immersionu, napletajo zgodbo, igra se po zvrsti nagiba k walking simulatorjem itd ... to je slabo branje. In na drugi strani igro kot je golden idol, kjer je na vsak case nekaj krajših zapisov, ki so neposredno del ugank = dobro branje. Količina teksta in njegova namembnost sta popolnoma drugačni. Kaj si hotu povedat s prvim stavkom najbrž veš samo ti. Zakaj bi nebranje spremenilo odpor, kaj to sploh pomeni zares ...

 

Lej sem ful trmast ma kle se še meni ne da več, ne vem kaj ti obrača v glavi. Govoriš nesmisle, samega sebe negiraš, pišeš nesmiselne stavke ... upam da si v rl sicer ok in je to samo neka digitalna manifestacija norosti.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Pravim samo, da bi rad danes še vsaj malo igral The Last Express. Nisem več sploh zbran za kakšne debate. Tisto prvo glede odpora pa sem samo citiral tebe, @Vse_je_najslabse. Sicer pa nima veze. Uničili ste me.
Za lahko noč beri Edge št.387, september 2023, kjer je dober članek o Making of.. The Golden Idol. Jutri pa nadaljujemo z debato. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...