Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 14 minutami:


Jaz sem imel par predavanj za učitelje in implementacijo chatGPT v njihovo delovno okolje, in njim bo tudi lifechanger. Robot jim priredi kurilukulum, naredi teste, scoring kriterij, lahko razvrsti ucence po skillu in znanju ter dela vsebino specificno za posameznike. Da sploh ne omenjam kako lahko dobijo neskoncno primerov za vajo, ni treba dajat enih istih primerov iz delovnega mesta skozi leta. Vprašanje le, koliko tega se bo implementiralo na meta nivoju, posamezne tršice so na polno v GPTju, tko kot marketingarji.
 

V nekaj letih bo šolanje bolj izgledalo kot Diamond Agov Primer, kot šola ki jo poznamo danes.

 

Also pro primer, ucitelj naredi svoj custom GPT, not nalozi ves delovni material, ucbenik, zapiske in ga proper sprompta in voila, imaš perfect knowledge companion za ne vem Kemija 9. razred. Tako lahko sam prof ven vleče karkoli rabi, pa tudi ucenci ga lahko nucajo za bazo. 
 

Na sirsem nivoju, naredis zadevo za cel letnik. En popoldan dela in imaš primer vsega znanja z legit ucbeniki in delovnimi zvezki. Vse na voljo na telefonu np.

 

Par zadev bi mi full prav prišlo za posel, ampak praktično nič nisem uporabljal še Chat GPT-ja. Razen za par zajebancij za test. A obstaja kak dober vodič online kako uporabljati AI orodja, da izvlečeš maksimum iz njega? Res nimam pojma kako bi ga proper uporabljal, kako se kaj uploada vanj ipd. Zdaj ga znam samo kaj vprašat. Bi pa rabil, da mi ven vleče kaj iz zakonodaje ipd. in kasneje da to uredim smiselno v neke pregledne tabele. Recimo možnosti črpanja EU sredstev za podjetnike in kmetijstvo v Srbiji... ipd. Potem pa ključne informacije iz razpisov, da uredi v neko preglednico kjer takoj vidiš upravičence, višino sredstev, trajanje razpisa, kaj so upravičeni stroški... Je kaj takega sploh možno?

 

Vidim, da vas ima kar nekaj tukaj konkretno več izkušenj, jaz pa se šele začenjam učiti. Ali sploh to vse gre dovolj korektno s 3.5 verzijo ali bi bilo smiselno plačati 4.0 verzijo? 20€ na mesec ni glih malo in ne vem ali se splača ali ne... dolgoročno verjetno ja, da pa se grem učit pa bo dovolj 3.5?

 

Tnx

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 minuto:

Par zadev bi mi full prav prišlo za posel, ampak praktično nič nisem uporabljal še Chat GPT-ja. Razen za par zajebancij za test. A obstaja kak dober vodič online kako uporabljati AI orodja, da izvlečeš maksimum iz njega? Res nimam pojma kako bi ga proper uporabljal, kako se kaj uploada vanj ipd. Zdaj ga znam samo kaj vprašat. Bi pa rabil, da mi ven vleče kaj iz zakonodaje ipd. in kasneje da to uredim smiselno v neke pregledne tabele. Recimo možnosti črpanja EU sredstev za podjetnike in kmetijstvo v Srbiji... ipd. Potem pa ključne informacije iz razpisov, da uredi v neko preglednico kjer takoj vidiš upravičence, višino sredstev, trajanje razpisa, kaj so upravičeni stroški... Je kaj takega sploh možno?

Absolutno je, delanje tabel mu gre pravzaprav dosti dobro od rok. Jaz sem si uredil neke svoje stare cringe dokumente o tem, kaj sem bral, gledal ali igral (~2012 sem si začel beležit, tako da je bilo tega milijon), pa mi je naredil ful lepe tabele s statsi, kaj sem kaj igral, koliko, moje ocene, mnenja itd. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 10 minutami:

Dodal sem mu da mema in da naj bo cringe, rezultat je ok imo:

 

Evo brat, če me boš 1-upal, pa bom jaz še 1-upal tebe. Sem ChatGPT nafeedal z copy pastom zadnjih par strani DaCapo postov na njegovem profilu in rekel, naj malo zajame ta vibe :D :D :D 

 

image.png.a62b0152efe497133aebc7f3d05e9600.pngimage.png.c4cdbc4ed34f2ea0163f47c5d6287d10.png

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Absolutno je, delanje tabel mu gre pravzaprav dosti dobro od rok. Jaz sem si uredil neke svoje stare cringe dokumente o tem, kaj sem bral, gledal ali igral (~2012 sem si začel beležit, tako da je bilo tega milijon), pa mi je naredil ful lepe tabele s statsi, kaj sem kaj igral, koliko, moje ocene, mnenja itd. 

 

Odlično. Ampak recimo kak input mu moram dat, da mi bo naredil tako tabelo? Samo opisno kaj hočem in podatke nadrdraš v box za besedilo...? To se hočem naučit, kako mu dajat pravilne inpute. Napišem tu imaš to, tu imaš to, tu imaš to... zdaj pa mi iz tega naredi tabelo? Kako tabelo mi pol vrne? V kaki obliki? Se lahko kaj spreminja v njej ali so podatki potem knčni in ni možnosti urejanja?

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 5 minutami:

 

Res nimam pojma kako bi ga proper uporabljal, kako se kaj uploada vanj ipd. Zdaj ga znam samo kaj vprašat. Bi pa rabil, da mi ven vleče kaj iz zakonodaje ipd. in kasneje da to uredim smiselno v neke pregledne tabele. Recimo možnosti črpanja EU sredstev za podjetnike in kmetijstvo v Srbiji... ipd. Potem pa ključne informacije iz razpisov, da uredi v neko preglednico kjer takoj vidiš upravičence, višino sredstev, trajanje razpisa, kaj so upravičeni stroški... Je kaj takega sploh možno?


Je, ampak za tako stvar zaradi manjka training data v nasi regiji, bi moral narediti custom gpt in sam uploadati dodatne dokumente iz katerih bi pol crpal.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 minuto:

 

Odlično. Ampak recimo kak input mu moram dat, da mi bo naredil tako tabelo? Samo opisno kaj hočem in podatke nadrdraš v box za besedilo...? To se hočem naučit, kako mu dajat pravilne inpute. Napišem tu imaš to, tu imaš to, tu imaš to... zdaj pa mi iz tega naredi tabelo? Kako tabelo mi pol vrne? V kaki obliki? Se lahko kaj spreminja v njej ali so podatki potem knčni in ni možnosti urejanja?

 


Pomisli tako. Imaš pomočnika, ki ma ful informacij, ti mu le dajaš inštrukcije. Če bi imel legit pomocnika bi mu povedal nalogo a ne? Isto napiši gptju. 
 

nekak je glavni guideline sledece:

Vloga + naloga + oblika.

 

Ti si ekspert za razpise kmetijske opreme v srbiji, naredi mi tabelo vseh razpisov ki se ticejo tega in tega v tabeli, ki naj vsebuje sledece informacije. Pol ko dobis rezultat, trial error and improve. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:


Je, ampak za tako stvar zaradi manjka training data v nasi regiji, bi moral narediti custom gpt in sam uploadati dodatne dokumente iz katerih bi pol crpal.

 

Pa obstaja kak online guide, video, predavanje... kako učinkovito uporabljati AI? Saj itak, če grem googlat je cel kup tega, ampak me zanima ali ima kdo kak konkreten guide za aterega ve, da je ok in dobro povzame zadeve.

Povezava do prispevka

Kako k vragu nima dostopa do javnih evropskih spletnih strani?

 

__________________________________________________________________

 

Na žalost, trenutno nemam pristup aktualnim razpisima programa Horizon Europe niti mogućnost pregledavanja internetskih stranica. Međutim, mogu vam reći kako biste mogli pristupiti takvim informacijama i kako ih organizirati u preglednu tablicu.

  1. Pristupanje informacijama o razpisima: Posjetite službenu web stranicu programa Horizon Europe ili portal EU za financiranje istraživanja i inovacija. Tamo ćete pronaći sve aktualne razpise i informacije o njima.

  2. Pregled informacija: Pregledajte svaki razpis pojedinačno kako biste prikupili ključne informacije poput vremenskog roka, raspoloživih sredstava, uslova za kvalifikaciju i prihvatljivih troškova.

  3. Organizacija u tabelu: Nakon što prikupite informacije, organizirajte ih u tablicu s sljedećim stupcima:

    • Naziv razpisa
    • Vremenski rok za prijavu
    • Raspoloživa sredstva
    • Upravičeni troškovi
    • Uvjeti za kvalifikaciju
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

@Aktivist Vanč: kontaktiraj SEO in marketinški svetovalec - seos.si;) Načeloma se človek dokaj spozna. /end of commercial

 

Hvala, ampak ne bom kontaktiral nekoga, ker je to dobesedno moje delo in valjda kaj čem, da nekomu plačam, da to naredi? :D Samo poenostavil bi si rad zadevo z uporabo modernih tehnologij.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 3 minutami:

 

Hvala, ampak ne bom kontaktiral nekoga, ker je to dobesedno moje delo in valjda kaj čem, da nekomu plačam, da to naredi? :D Samo poenostavil bi si rad zadevo z uporabo modernih tehnologij.


Saj ne da bi on to delal namesto tebe, lol. Ampak lahko ti res dobro razloži določene zadeve. Kaj pa veš, mogoče ne poznaš vsega. Mogoče so kakšni triki v igri... Dejansko je človek zaupanja vreden in ne mlati prazne slame. Definitvno profitraš na času. Ker ne rabiš toliko sam gruntat, torej trial & error varianta. Večinoma zadev, ki jih je že sam iskusil ti pač razloži in svetuje za naprej.  Pa to ne pišem zato, ker se osebno poznamo, ampak ker je pač dejstvo.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče Pravkar:

Pa obstaja kak online guide, video, predavanje... kako učinkovito uporabljati AI? Saj itak, če grem googlat je cel kup tega, ampak me zanima ali ima kdo kak konkreten guide za aterega ve, da je ok in dobro povzame zadeve.

Jaz sem se največ naučil s solo raziskovanjem. Itak boš največ lahko koristil na plačljivi GPT 4 (nekje 18 € mesečno, če si nastaviš na ameriško državo brez davka), ker lahko potem uporabljaš namenske plugine (tudi za searchanje zunanjih linkov). Pač dosti je učenja sproti, recimo PDF read plugin sem jaz dolgo iskal dobrega, ki bi mi pač prebral recimo 200 strani dolg PDF in mi našel relevantne stvari za mojo raziskavo. Zdaj sem se naučil, da se boljš znajde, če mu daješ po npr. 20 strani naenkrat, ne pa 200. Mi precej efektivno prebere in povzame. Čakam še en dober PDF reader v ne-angleščini, to bo life changing. Ker angleške knjige si itak lahko CTRL+F-jam in pretežno najdem zadeve, ki me zanimajo, medtem ko da mi bo prebral neko nemško knjigo in dal ven rezultate mi bo res top, kaj šele japonsko etc. Meni je pač insane orodje, ga uporabljam praktično vsak dan in sem v tem času pridobil bizarno veliko znanja, ki se mi ga prej ni dalo. Ne samo v službi, ampak tudi privat. Kot si verjetno zaznal po postih, so me vedno zanimali emulatorji in stari špili, ampak pač emulacija je ful kompleksna in ima milijon nekih pojmov, ki jih nisem razumel, pa se mi ni dalo zdaj brat nekih 20-stranskih guidov od nekih nerdov. ChatGPT pa mi res user friendly razloži in mi je dejansko zanimivo prebrat. Res super orodje, je pa res, da je plačljiva verzija že skoraj must za napredno uporabo, ker zastonjska je postala ful bolj neumna, kot je bila na začetku. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


Saj ne da bi on to delal namesto tebe, lol. Ampak lahko ti res dobro razloži določene zadeve. Kaj pa veš, mogoče ne poznaš vsega. Mogoče so kakšni triki v igri... Dejansko je človek zaupanja vreden in ne mlati prazne slame. Pa to ne pišem zato, ker se osebno poznamo, ampak ker je pač dejstvo.

 

Ok, itak ne vem vsega (kot verjetno tudi on ne). Ampak zaenkrat ne bom rabil svetovalca, za pregledovat razpise po spletnih straneh :D Prijave pa že leta znam sam delat.

Povezava do prispevka

Jaz ko grem brat kako strokovno knjigo si naredim custom gpt, nalozim noter knjigo in related material, whitelistam in blacklistam net resource in voila, perfect reading companion.

 

Also odkar je GPT, je tehnicna dokumentacija đabac. Yo gpt, kje tocno najdem to pa to? Oz se bolje, nalozis mu pdf, yo gpt, ti si zdej pdf od pomivalca, kako čistim filter nigga? Odgovori v ebonics seveda.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 minutami:

Jaz sem se največ naučil s solo raziskovanjem. Itak boš največ lahko koristil na plačljivi GPT 4 (nekje 18 € mesečno, če si nastaviš na ameriško državo brez davka), ker lahko potem uporabljaš namenske plugine (tudi za searchanje zunanjih linkov). Pač dosti je učenja sproti, recimo PDF read plugin sem jaz dolgo iskal dobrega, ki bi mi pač prebral recimo 200 strani dolg PDF in mi našel relevantne stvari za mojo raziskavo. Zdaj sem se naučil, da se boljš znajde, če mu daješ po npr. 20 strani naenkrat, ne pa 200. Mi precej efektivno prebere in povzame. Čakam še en dober PDF reader v ne-angleščini, to bo life changing. Ker angleške knjige si itak lahko CTRL+F-jam in pretežno najdem zadeve, ki me zanimajo, medtem ko da mi bo prebral neko nemško knjigo in dal ven rezultate mi bo res top, kaj šele japonsko etc. Meni je pač insane orodje, ga uporabljam praktično vsak dan in sem v tem času pridobil bizarno veliko znanja, ki se mi ga prej ni dalo. Ne samo v službi, ampak tudi privat. Kot si verjetno zaznal po postih, so me vedno zanimali emulatorji in stari špili, ampak pač emulacija je ful kompleksna in ima milijon nekih pojmov, ki jih nisem razumel, pa se mi ni dalo zdaj brat nekih 20-stranskih guidov od nekih nerdov. ChatGPT pa mi res user friendly razloži in mi je dejansko zanimivo prebrat. Res super orodje, je pa res, da je plačljiva verzija že skoraj must za napredno uporabo, ker zastonjska je postala ful bolj neumna, kot je bila na začetku. 

 

Torej si ti plačuješ 4?

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče Pravkar:

Torej si ti plačuješ 4?

Jaz si plačujem ja, 20 $ je, če vzameš v USA državi brez davka (ne rabiš VPN-ja, samo na seznamu zbereš). Ne vem, če si bom večno plačeval, samo zaenkrat mi je zelo koristen. Je pa res, da je velik del mojega lajfa raziskovanje oziroma študiranje, tako v službi kot doma, za kar je res ful dober companion, kot piše že kolega zgoraj. Meni je za težje strokovne knjige (ali pa da recimo ni full on moje področje, ampak vseeno moram prebrat) tudi ful lažje, če mi da najprej obnovo poglavja v par alinejah, da si tisto preberem, pol pa sam preberem še celo poglavje. Pol ga pa uporabljam še za delat ene specifične table v službi, neke ideje za stanovanje, za debate o zdravju in prehrano (tudi za recepte je super, če imaš doma neke random sestavine, mu pač napišeš kaj imaš in on ti vrže ven ideje za recepte), pa tudi dosti nekega random talka. Ful pazim, da imam narejenih enih 12 chat okencev po kategorijah (služba, zdravje in prehrana, stanovanje ...) in potem ustrezna vprašanja dajem v ustrezen chat, da se uči, torej pač ne odpiram novih chatov, ker izgubi tvoje prejšnje feede. Dejansko največ pogruntaš, če sam raziskuješ

Povezava do prispevka
atomic reče pred 16 minutami:

Včasih sem bil DJ pa glasbeni producent in sem evo tole spackal v 5min, ful težko je blo najdt v Kranju niggerja da bi odrepal, sam mislim da mi je ratal. Klik račka to subscribe, thank you.

 

Link do komada

 

Lyrcs v linku

To je bolano, ko si zjutraj v messenger pisal o tem, si nisem mislil, da je tok dober končni rezultat

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...