Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ej momci, kateri cloud kaj uporabljate? Jaz sem doslej uporabljal Dropbox, ampak sem zafilal 21 gigsov, ki sem jih imel na free računu, zato bom najverjetneje subscribal na neki. Dropbox mi je bil res super, ampak po kratkem pregledu vidim, da je med dražjimi (pač subscription model). Se mi zdi, da najboljši p/p nudi google drive. 100 GB za 20 € na leto, nice cena. A je kaj še ugodneje, pa da sem spregledal? Imel bi nekaj med 100 in 200 gb, ker na cloudu imam samo essential fajle, vse pogrešljivo in loseable imam ali na disku v kompu ali na zunanjem disku.

Povezava do prispevka

Jaz nucam Icloud za tekoči sharing in backup med napravami, Google Drive nucam za sharanje map z drugimi (ta jim je najmanj zmeden), imam pa še zafilan Dropbox in Box z bogsigavedi čim, stare fotke in backupi starih drivov.

 

Plačujem le Icloud, ostalo freebies.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 19 minutami:

Drive 100gb za dvajsetaka, bi pa tudi menjal z opcijo več za manj, če kdo pozna :D 

 

Aktivist Vanč reče pred 15 minutami:

Kaj pa office 365 in imaš vse office programe in 1TB v One Drive? 

 

Pomoje je res boljše, da se 6 folka najde in in da skup 100€ za letno naročnino. To je res 1,5€ na mesec, za vse MS programe in 1TB. Al pa reč šefu, da rabte za firmo, ker si itak z enim računom lahko vpisan na 5 kompih.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Ma saj office 365 imam od faksa, samo to mi pol shranjuje na faks cloud/mejl, jaz pa rabim za privat stvari

 

Ne vem, nekam disturbing mi je, da bi na faks mejl vezal neke privat fotke pa take scene :D

Maš prav, ker ti šolski ITjevc lahko gleda dick pice.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 26 minutami:

Ma saj office 365 imam od faksa, samo to mi pol shranjuje na faks cloud/mejl, jaz pa rabim za privat stvari

 

Ne vem, nekam disturbing mi je, da bi na faks mejl vezal neke privat fotke pa take scene :D

 

Zakaj pa nimaš še privat? Ker na oni strani, ki jo je Febo dal, dobiš Office 365 za 2,65€ na mesec in imaš 1TB podatkov. Ti pa govoriš o 100GB za 20€ na mesec. 10x več imaš v Office. Jaz imam na compu 2 One Drive računa in v mobilniku isto.

 

https://www.gamsgo.com/

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 5 minutami:

Kaj ti bo office če imaš google alternativo zastonj?

Pa tudi, a ni office online takisto zastonj?

 

Je preprost razlog. Če delaš veliko z več ljudmi, ki uporabljajo Office službeno (ali privat), ni glih čistor vse popolnoma kompatibilno. Office ima vseeno kakovostnejše programe in jih ima tudi več + Teams recimo. Za osebno rabo pa je google čist dovolj.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 6 urami:

 

Zakaj pa nimaš še privat? Ker na oni strani, ki jo je Febo dal, dobiš Office 365 za 2,65€ na mesec in imaš 1TB podatkov. Ti pa govoriš o 100GB za 20€ na mesec. 10x več imaš v Office. Jaz imam na compu 2 One Drive računa in v mobilniku isto.

 

https://www.gamsgo.com/

20€ na leto, ne na mesec

 

also lol privat cloudi

imam 3 google račune različne starosti in nekak ne vidim da mi bo kdaj v kerem zmanjkal placa, glih kar mi telefon avtomatsko backupira mam gor

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 4 minutami:

20€ na leto, ne na mesec

 

also lol privat cloudi

imam 3 google račune različne starosti in nekak ne vidim da mi bo kdaj v kerem zmanjkal placa, glih kar mi telefon avtomatsko backupira mam gor

 

Saj na leto, ja. Office pa cca. 30€ na leto s tem, da nudi vse programe + 10x več prostora v oblaku. Za 10€ razlike torej. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 30 minutami:

Daj mi prelinkaj LF-jev link pls, jaz ne najdem :S

 

Če pa ga maš zgoraj v mojem postu in v citatu, ko me je Fuksija citirala :D On je rekel, da ima 365 in YouTube menda pa dela vse bp. Jaz 365 zdaj mam od kolega, bom pa verjetno enkrat vzel YouTube.

 

https://www.gamsgo.com/

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

 

Če pa ga maš zgoraj v mojem postu in v citatu, ko me je Fuksija citirala :D On je rekel, da ima 365 in YouTube menda pa dela vse bp. Jaz 365 zdaj mam od kolega, bom pa verjetno enkrat vzel YouTube.

 

https://www.gamsgo.com/

Spregledal, sorry, branje na telefonu ni tako efektivno kot na kompu :D

 

Youtube Premium imam jaz malo ceneje solo varianto, filipinski račun. Sem pa prvič rabil plačat preko VPN-ja, vse od takrat pa mi trga dol BP tisti 1,8 € :D

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 10 urami:

Ej momci, kateri cloud kaj uporabljate? Jaz sem doslej uporabljal Dropbox, ampak sem zafilal 21 gigsov, ki sem jih imel na free računu, zato bom najverjetneje subscribal na neki. Dropbox mi je bil res super, ampak po kratkem pregledu vidim, da je med dražjimi (pač subscription model). Se mi zdi, da najboljši p/p nudi google drive. 100 GB za 20 € na leto, nice cena. A je kaj še ugodneje, pa da sem spregledal? Imel bi nekaj med 100 in 200 gb, ker na cloudu imam samo essential fajle, vse pogrešljivo in loseable imam ali na disku v kompu ali na zunanjem disku.

Mega. Če si nardis vabila na več mejmov prideš lahko s free do precej GB. Sam po enem letu bonus poteče. 

 

 

Al si pac odpreš ene par gmejlov in se rad drsjv mape med accounti. 

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 24 minutami:

Jaz ne plačujem nič. Vse sem "nafehtal". Vključno z Office 365 in Chat GPT 4 :D

Jaz imam

 

1. Netflix 

2. Disney+

3. HBO Max

(Vse troje na shared računu)

 

4. Youtube na filipinskem poceni računu

5. Chat GPT 4 (sam, tole je dejansko najdražje, ene 18 na mesec)

 

6. Pol pa še en app na IPAD-u, ki ga plačujem letno (Infuse, video app, 10 € letno, 99 € bi bila lifetime licenca, ampak ne vem, če bom 10 let na IPAD-u, tako da letno kupujem :D) 

7. Revija Edge Magazine (fizična)

8. Revija Retro Gamer (fizična)

 

Potem pa še ostale naročnine, ki jih imava doma:

9. Revija Primerjalna književnost (fizična) 

10. Revija Literatura (fizična)

11. Revija Outsider (fizična)

12. Revija El Normal (fizična)

13. Deezer (za ženo, bova verjetno menjala, ko mine letni subsription, čeprav ji je res tuga, ker ima 10 let filanja algoritmov gor)

14. Ženin ChatGPT

 

Skratka, se nabere stuffa. Itak je večina dosti poceni (moje stvari me stanejo nekje 40 €/mesec), ampak lahko bi še skrčil. Revije sem dejansko probal menjat na piratske digi variante, da bi kaj prišparal, ampak dejansko sem šel iz tega, da sem praktično vsak drugi ali tretji dan prebral kak članek, na to, da sem 1x na mesec odprl IPAD in eno revijo za 2 minuti, potem pa zaprl vse skupaj. Fizično ali nič, zgleda :D

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 minutama:

Za en obrok za nov avto mesečnih naročnin :D

40 EUR je obrok za nov avto?  Pomoje je vseeno krepko več, tudi če furaš cliote, kot jaz :D . Ne vem zares, ker sem kr direkt novega kupil, se mi ni splačalo jemat na obroke. 

 

Povezava do prispevka

evo js sm se vdal :D

jutr dobim rabljenga Switcha

 

ampak same kr ene špile, ne vem, kko je tej osebi to uspelo

sploh nism vedu, da se da kupit Nintendo brez Zelde/Maria 

 

tko da, če ma kdo kaj pametnega za prodat

Ring Fit pa pomoje boljš novga

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

sam hbo je dejansko kr proper. čeprav filme so mal skenslal v evropi, pa nasplošno ni starih filmov kar bi blo win, odkar so mrđal z discovery sam mi tega ne dobimo, ker mamo kanale, sam je bedno, ker jz bi gledu tist na max. sam so ameri spet določl, da pač ne a ne, neki spet gledal raziskave pa določil da pač naaah. 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 20 minutami:

Sem spregledal cifro. Sklepal sem, da so revije kar precej več, ker pač fizične.

Evo vrgel na kup, 80 € (par centov gor ali dol) je vse skupaj na mesec (torej vključno z ženinim delom subscriptionov). Od tega skoraj polovico 2x ChatGPT :/ 

 

Ampak ja, revije so pač moje veselje, vsako tele ima svojega. Zato ne kadim in pijem, da lahko v revije investiram :D

 

Žal mi je sam za ChatGPT, ker je res drag ko svija. Ampak mi pač tolko koristi, da imam pomoje na koncu vseeno profit od njega

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...