Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Hernire reče Dne, 27. 3. 2024 at 15:38:

Modelčki so omake podražili na 60 centov/kos. Septembra prisežem da so bile 35 ali 40 centov 

 

Tako da jaz glasujem za C, za 95 pomoje vseeno niso

 

Kr proper podražitev imo. Razen zazidljivh parcel, ne vem če se je kaj toliko podražilo :)

 

2020

 

image.png.de4825b067803e86b716cc44c0f683ef.png

 

2024

 

image.png.5d21d5d884bd2ddc1c6477fd5854d75d.png

Povezava do prispevka

evo lih danes sem probal ta opevani mccrispy steakhouse bacon, kakšno ogabno sranje lol

 

iz žensko sva poskušala drug drugemu ufurat naj poje do konca (vzela sva tole + bacon cheese za razdelit), ampak je bilo tako nagnusno da sva šla raje po še en bacon cheese (ki je trenutni goat btw)

 

ena slabših hran v mcd ponudbi ever, easy

Povezava do prispevka

Prebral sem danes drugo novelo v Temeljih Isaaca Asimova. Tole je pa nek napredn shit. Ful lepo branje. Knjige ni za opustit. Tok enih hudih stvari je v njih. Sicer mi članarina v knjižnici poteče 21.4. sam mam doma vsaj 10 knjig za prebrat, zato ne bom podaljšal članarine.

 

Knjige me nekak prevzemajo nad igrami. Čudno.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 13 minutami:

Knjige me nekak prevzemajo nad igrami. Čudno.

Nisi edini in dejansko ni nič čudno.
Mene v bistvu knjiga tudi bolj prevzame kot filmana verzija. Izjema sta edino Boter (The Godfather) in BladeRunner, kjer sta filmski verziji dejansko boljši od knjig.

Jaz sem sicer podaljšal naročnino za knjižnico (MKL), ampak dvomim da si bom letos še kaj izposojal. Dejansko sem podaljšal za brezveze. Namreč: Biblos je z e-knjigami očitno zaključil in ni ene nove, ki bi si jo lahko izposodil kot e-knjigo, fizičnih pa imam toliko na zalogi, da dejansko ne bi rabil podaljšat članarine. Trenutno sicer berem (pomoje že vsaj petič): Pa čeprav ni zmeraj kaviar od M. Simmla. Eno tako lahkotno branje, ki mi res sede. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Hja, jaz imam več Biblij na polici, tako da ni problem branja. 
Sem sicer krščen, ampak ne po moji volji! ;) . Dejansko sem zaprisežen ateist, ki spoštuje vse vere sveta in me predvsem zanimajo razna historična in nehistorična ozadja, zgodovina itd. 
 

Povezava do prispevka

So Rimljani dejansko križali nekega Jezusa?
Da.

 

Je bil ta Jezus božji sin? 

Ne. Bil je pač oseba, ki je širila to vero. Noben bog namreč ne obstaja. 


Je papež zastopnik t.i. Boga na našem svetu?
Ne. Rimikotalošika cerkev samo služi lepe denarje na račun vernikov.

Nenazadnje: Zakaj je prava mafija že stoletja tako močno povezana z Vatikanom? 



 

 

Povezava do prispevka

Dobr praviš, da je cerkev kriva. sam turbokapitalizm je direkt predstava pohlepa, kar je deadly sin, kar povleče vse zraven. Kaj pa če so v cerkev kapitalisti ufural greedy ppl not pa uničl. ker če gledaš, odkar je kapitalizm nobene vrednote več niso vredne. Ne vem no, men se zdi da kapitalizm vseh 7 smrtonosnih sinov ufurava in dobesedno uničuje vernike. To govorim direkt kot ne vernik. Men kle veliko smrdi.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Saj cerkev kot inštitucija ni drugo kot kapitalistična zarota.  Simple. V ozadju vlečejo mastne dinarje. 
Tako z mafijo kot s kapitalizmom. Cerkev je vedno znala sedeti na več stolčkih in izkoriščati svojo "moč".  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

Saj cerkev kot inštitucija ni drugo kot kapitalistična zarota.  Simple. V ozadju vlečejo mastne dinarje. 

ja cerkev sama po sebi ni bla kapitalistična. zdej pa mamo turbokapitalizm in vse te cerkvene tradicije so pohodene. men se zdi, da kapitalizem sistematično uničuje vernike. ker kapitalizm dobesedno vseh 7 smrtonosnih sinov podpira. ne vem kaj nej ti rečem. jz nism cerkven, govorim ti objektivno.

Povezava do prispevka

ja jz pa pač hočm pridt do enih legit odgovorov zakaj je vse tko zmedeno. in pač ok, folk prav cerkev je taka, sam sej tud turbokapitalizm jebe vse živo. tko da kje je tista meja, da rečš, ok. ker zahod zgublja kompas. to pa lahk pripišemo sam kapitalizmu, cerkvi več ne morš, ker že vsaj 50 let nima takega vpliva. komunizmu tud ne morš, ker ga ni. kaj je razlog da je kompas šel v kurac?

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

glih zdej sm na YT gledu k je v philly cel kvart v pizdi. pa biden je direkt iz state pensilvanija pa v celem mendatu ni spedenu nič. ja kaj čm rečt. boli ga kuraaac očitno.  me zanima kaj bo o tem povedu na volitvah

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 9 urami:

Jaz bom letos prebral Biblijo. Dejstvo

Iskreno raj preberi Zgodbe Svetega pisma: https://www.dzs.si/products/zbirka-klasje-zgodbe-svetega-pisma-8634141594

Resda je namenjeno dijakom, ampak Biblija je zelo raw antično besedilo, ki je z izjemo geneze do Mojzesove smrti in Evangelija po Janezu težaško zlepljeno skupaj in povečini odbije 90 % folka, ki se lotijo podviga "prebrati Biblije"

Preberi linkano knjigo, ki so en tak pregled za 14-letnike, ki te bo seznanil z večino snovi v Bibliji in ti dal podlago, če boš želel raziskovati/brati naprej. Ampak večini ljudi se ne da 

Povezava do prispevka

Biblija je Silmarilion, ni za vsakega. Stara zaveza je lit as fuck tho, že zarad tega se splača prebrat bolj kot novo. Bog je najbolj maščevalen megacunt, uno prav Dr. Evil type sociopatskega narcisa. En top villainov v literaturi, brez zajebancije. Otroci prcajo pleškota, Bog se morpha v medvedke in jih pokolje za smehe, uno who does that? 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:

Biblija je Silmarilion, ni za vsakega. Stara zaveza je lit as fuck tho, že zarad tega se splača prebrat bolj kot novo. Bog je najbolj maščevalen megacunt, uno prav Dr. Evil type sociopatskega narcisa. En top villainov v literaturi, brez zajebancije. Otroci prcajo pleškota, Bog se morpha v medvedke in jih pokolje za smehe, uno who does that? 

Pa ne bi rekel, da je tok narcis, koliko je na polno ironičen

 

Also pol je zate Infancy Gospel of Thomas iz nekje 150-200 AD, kjer Jezus yolo pobija otroke po vasi s svojo močjo

 

In another episode, a child disperses water that Jesus has collected. Jesus kills this first child, when at age one he curses a boy, which causes the child's body to wither into a corpse. Later, Jesus kills another child via curse when the child apparently accidentally bumps into Jesus.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Infancy_Gospel_of_Thomas

Iz ANG prevoda: "After that He was again passing through the village; and a boy ran up against Him, and struck His shoulder. And Jesus was angry, and said to him: Thou shalt not go back the way thou camest. And immediately he fell down dead."

 

Kar je v bistvu smiselna interpretacija. Ker če bi otrok imel moč, da se uresniči vse, česar si zaželi, kako hitro bi folk okoli bil mrtev? Pomoje dosti hitro. V Infancy Gospel of Thomas se Jezus šele kot najstnik začne zavedat svoje moči in jo počasi uporabljat za dobro, v otroštvu pa ... boljš da se nisi zaletel vanj. 

Povezava do prispevka

Pa še genocidni lažov je (za razliko od nekoga, ki ga kot takšnega želijo prikazati) :D

 

pizda, js bi pa res mogu se 1x lotit Korana. Sam realno je že Biblijo une 2x bila kr muka (pa tud od zadnjega bo že skor 20 let)

 

 

vsekakor pa je znano, da je edino verodostojno in zaupanja vredno delo Christopher Moore - Lamb: The Gospel According to Biff, Christ's Childhood Pal (na voljo tudi v slovenščini)

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...