Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ĆAMIR reče pred 11 minutami:

Saj verjetno je pol res zanimivo gledat te stvari, ko si čez 40 let v penziji, samo all in all se mi zdi iskreno malo pretirano. Je pa seveda možno, da bom sam kot foter naredil flip in isto želel pofotkat vsak gib, ampak na tej točki dvomim :D  

Se strinjam s tabo in sem tudi mnenja, da večina folka pretirava. Jaz imam 1 album iz svojega otroštva in ga nisem videl že 15 let. Sigurno ga še kdaj bom pogledal, ampak je to vsako desetletje nekje. Kdo pa bo gledal 30 albumov fotk ali pa na deset tisoče fotk, ki se naredijo danes? Poznam primere, ko so vsako leto okrog rojstnega dneva otroka dneve in dneve zabili, da so iskali najprimernejše fotke preteklega leta in potem izdelali foto knjigo (na pamet bom rekel - best 100 fotk preteklega leta).

 

Pa ajde, če imajo veselje naj imajo in to ni niti približno bedno. Bedno in patetično pa je, ko lepijo kupe slik svojih otrok po socialnih omrežjih in jih vidi cela množica ljudi.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 6 minutami:

Tema od fotrov je bila prva, ki sem jo šel polurkat, ko sem prišel iz 4-dnevne chilling pavze od foruma. Ni me razočarala, najboljša mi je bila ta misel od uporabnika DaCapo:

"Ko pa ga vprašam, če ima že kakšno ljubico se pa začne nekaj smejat, kot da mu je nerodno (pazi, 14 je star!). Moral bom malo vdarit po mizi, očitno."

 

Drgač, ker nočem morit momcem tam, ker se majo fajn: kakšno pa je vaše mnenje o tem, da folk dandanes slika vsak korak svojega otroka. Zdaj je naša širša familija začela dobivat neke nove otroke, pa sem bil prvo pri sestrični res zgrožen, ker je modelka poslala tako 10+ slik otroka dnevno v pogovor na messengerju (dosti blizu smo si, ker smo neki cajta živeli skupaj). Sem si mislil woah modelkica, konji so predivji. Pol pa sem začel počasi spoznavat, da je to kar norma pri sodobnih starših, pač čim otrok naredi najbolj navadno reč ever ga dajmo snemat in slikat. Pomoje je o tem sestričninem otroku bilo v enem mesecu narejenega več contenta kot v mojih 29-ih letih lajfa :D. Pa to je tadrugi otrok (približno 12 let razlike med njima) in pri prvem se ne spomnim take obsedenosti. Drgač, da bo jasno: ne obsojam. Samo moja sestrična pomoje pretirava, ker mam filing, da naredi dnevno par deset fotografij in posnetkov, kot da otroka 1/2 cajta gleda skozi telefon. Saj verjetno je pol res zanimivo gledat te stvari, ko si čez 40 let v penziji, samo all in all se mi zdi iskreno malo pretirano. Je pa seveda možno, da bom sam kot foter naredil flip in isto želel pofotkat vsak gib, ampak na tej točki dvomim :D  

 

Glede fotkanja ... te mine z leti :) govorim iz izkušenj. Ne vem, meni je tudi nekako šlo na živce, preden sem imel otroke, vse to fotkanje pa objavljanje na socialnih omrežjih. Ko si pa sam na vrsti .... ja, tudi sam sem precej slikal pa snemal, malo manj dajal na facebook, tako da čisto utrgalo se mi res ni :D Ampak je z leti splahnelo. Otroci so starejši, ni ravno vsak dan, da bi naredil "nekaj novega", na fb sem sploh nehal objavljat, samo na privat slike pošljem sestri/teti. Trenutno po večini brišem videe iz iPada, ker sama snemata stvari, in pol je cel kup brezveznih 2-sekundnih filmčkov. Kar naprej dobivam od apple-a maile, da nimam več placa na iCloudu, da naj dokupim.... Takrat sam ipad v roke, pa briši/briši.

 

Saj, dvomil sem tudi jaz, da se mi bo tako obrnilo ;)  It happens, you go through it, it's done :D

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 12 minutami:

Drgač, ker nočem morit momcem tam, ker se majo fajn: kakšno pa je vaše mnenje o tem, da folk dandanes slika vsak korak svojega otroka. Zdaj je naša širša familija začela dobivat neke nove otroke, pa sem bil prvo pri sestrični res zgrožen, ker je modelka poslala tako 10+ slik otroka dnevno v pogovor na messengerju (dosti blizu smo si, ker smo neki cajta živeli skupaj). Sem si mislil woah modelkica, konji so predivji. Pol pa sem začel počasi spoznavat, da je to kar norma pri sodobnih starših, pač čim otrok naredi najbolj navadno reč ever ga dajmo snemat in slikat. Pomoje je o tem sestričninem otroku bilo v enem mesecu narejenega več contenta kot v mojih 29-ih letih lajfa :D. Pa to je tadrugi otrok (približno 12 let razlike med njima) in pri prvem se ne spomnim take obsedenosti. Drgač, da bo jasno: ne obsojam. Samo moja sestrična pomoje pretirava, ker mam filing, da naredi dnevno par deset fotografij in posnetkov, kot da otroka 1/2 cajta gleda skozi telefon. Saj verjetno je pol res zanimivo gledat te stvari, ko si čez 40 let v penziji, samo all in all se mi zdi iskreno malo pretirano. Je pa seveda možno, da bom sam kot foter naredil flip in isto želel pofotkat vsak gib, ampak na tej točki dvomim :D  

Edino če uživaš v fotografiranju.

Drugač mi je čist zgrešeno glih to 'gledanje čez telefon'. Osebno ne slikam in ne snemam ničesar, kar hočem res doživet. Pomojem bom otroka enkrat slikala približno tako kot zdej mačke, samo kadar bo zadost časa hkrati luštkan da bom vmes najdla telefon :lol: 

Povezava do prispevka

Ćamir, temo za WP izber čim bolj simpl s čim manj nekih plug-inov... ker se ti zna kasneje zakomplicirat... imo je to brez veze, za svojo uporbo si napiši v nek doc pa na oblak, ostalo popaj sem na mn3, ker druge/nove publike ne boš dobil oz. bo minimalna, blogi so dost out, ajd vsaj podkast ali pa videoblog bi moral bit... ampak v poplavi vsega tega moraš bit res bistveno boljši od povprečja... in v ingliš, slovenija moj doma bo žalost :( ... če iščeš publiko seveda.

 

Drgač, glede slikanja mularije... čez leta je fino gledat in se malo nasmejat in obujat spomine.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Fuksija reče Pravkar:

Edino če uživaš v fotografiranju.

Drugač mi je čist zgrešeno glih to 'gledanje čez telefon'. Osebno ne slikam in ne snemam ničesar, kar hočem res doživet. Pomojem bom otroka enkrat slikala približno tako kot zdej mačke, samo kadar bo zadost časa hkrati luštkan da bom vmes najdla telefon :lol: 

 

Mnjah, včasih je problem pri "hočem res doživet", da kasneje malo obžaluješ, da nimaš fizičnega spomina, ker če gledam kaj za nazaj, sem včasih like: "oh yeah, that happened". Lahko pa postajam že dementen, idk :D

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 minuto:

Edino če uživaš v fotografiranju.

Drugač mi je čist zgrešeno glih to 'gledanje čez telefon'. Osebno ne slikam in ne snemam ničesar, kar hočem res doživet. Pomojem bom otroka enkrat slikala približno tako kot zdej mačke, samo kadar bo zadost časa hkrati luštkan da bom vmes najdla telefon :lol: 

Jop, isti sem jaz. Tudi na dopustih/počitnicah nič ne slikam, ker mi je jače doživet brez gledanja skozi lečo :D. Sicer vedno, ko se gre na neke bolj konkretne počitnice v kakšno večje mesto, si ful obetavno na prvih sprehodih opasam fotoaparat "zdele bomo pa slikal" in pol tam pri random znamenitosti se kao trudim nekaj fotkat, pol pa samo fuck that shit in gre fotoaparat nazaj v torbo :D

Povezava do prispevka

Drgač pa mi je fascinantno pri kakšnih Azijcih - ker občasno mal pomagam pri kakšni poletni šoli v Sloveniji in jih kaj vodim okoli - kako pedantno pofotkajo praktično vsak meter svojega potovanja. Me zanima, če pol to kdaj dejansko pogledajo, al družine po vrnitvi pričakujejo slideshow vsakega koraka, al so samo tako fascinirani nad vsakim kamnom in piksno merkator piva, ki je zgrešila koš :D 

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 6 minutami:

 

Mnjah, včasih je problem pri "hočem res doživet", da kasneje malo obžaluješ, da nimaš fizičnega spomina, ker če gledam kaj za nazaj, sem včasih like: "oh yeah, that happened". Lahko pa postajam že dementen, idk :D

valda mal obžaluješ, sej js tud vidim da praktično ne posedujem svoje fotke za obdobje med cca 12 in 17. letom, ker jih ni nihče printal in je šel disk v kurac

po drugi strani si pa prihraniš trud z ohranjanjem teh spominov in maš več časa za doživljanje

sej pravim, če ti je to v veselje, ima smisel, men je preveč muka

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 11 urami:

Men se zdi tok čustvena rekacija zaradi spremembe foruma, odkrito pičkanje kok je bedno, ćamirjevo odpiranje anket kok je forum smeč itd. pri odraslih moških mal infantilno. Nehite bit pičke, hvala.

 

Kar pa se tiče nekga "to sux, dejmo svoj forum", ker problem bo to rešil? Vsebine se isto ne bojo prenesle, nek procent (v tem primeru pomoje precej večji kot med verzijam mnenjalnika) folka ne bo sledil nikamor, prepoznavnost novega palca bo nula, pa ko bo nekdo iz konzolca dobil v roke admin powers gre pol uporabnikov v roku 2 mescov na IP ban listo. Plus za take eksprimente ni treba čakat, da se po n letih končno updejta mn3njalnik.

 

So ti že drugi povedali, da je tole tvoje pametovanje zdaj totalno kontraproduktivno. Pač zadeva je od začetka izgledala kisla ko moj prvi poizkus vlaganja kumar. Popolno ignoriranje vseh predlogov & attitude Febota, bannanje folka, usmeritev da se ne prenesejo stare vsebine, največji troll postane moderator... Uno res 2/10 štart. In ker je vsaj na začetku izgledalo, da lahko vse skupaj razpade, je edina druga pametna opcija plan B - da nekako spraviš community, ki ga imaš rad in kjer je res cool folk, nekam na svoje. Če se prav spomnim, je tudi določeni uporabnik Šimša-neki spraševal po kontaktih, da bi ostali v stikih, če zadeva slučajno ne preživi ;) 

 

Kot rečeno, brezveze pogrevat, ampak če želiš, komot.   

 

Sicer pa res epic respect communityju. Noro. Tole je pa najbolj nepričakovan in ekstremen revival u lajfu. Upam, da se ta hype in masa folka obdrži. Kolikor sem bil na začektu razpičken zaradi načina kot je prišlo do menjave... ...sem zdej srečen, da bo zadeva več kot očitno preživela.

 

Me pa zanima, kako se bo odvijalo glede Gnoja v prihodnje. Ker IMO je omejen Gnoj kar precej velik faktor, da je forum tako živahen :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

Me pa zanima, kako se bo odvijalo glede Gnoja v prihodnje. Ker IMO je omejen Gnoj kar precej velik faktor, da je forum tako živahen :D

 

Še vedno lahko kasneje spremenijo politiko do gnoja, če bi začelo zaradi odprtja vse ostalo zamirat - po moje. Drugače pa tudi sam full presenečen nad to "oživitvijo".

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 7 minutami:

Azijci grejo ful redko na dopust, pa časovno jim je 1 teden že ful. Mam frende (japonce), ki so šli na "dopust" za 3 dni v NY, jaz niti jetlega ne prebolim v tok časa, valda poj samo šopaš in fotkaš, da lahko doma v miru pogledaš kje si sploh bil :P

za 3 dni na dopust v NY :avadodo:

Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 minutami:

In ker je vsaj na začetku izgledalo, da lahko vse skupaj razpade, je edina druga pametna opcija plan B - da nekako spraviš community, ki ga imaš rad in kjer je res cool folk, nekam na svoje. Če se prav spomnim, je tudi določeni uporabnik Šimša-neki spraševal po kontaktih, da bi ostali v stikih, če zadeva slučajno ne preživi ;) 

 

Kot rečeno, brezveze pogrevat, ampak če želiš, komot.  

 

Tito je že rekel, da je dobr bit pripravljen. In ljudje ne maramo ne sprememb ne negotovosti, ta prehod je bil oboje. Je pa javno rantanje in negodovanje v principu metanje polen pod noge, zdej iz kakšnih razlogov se to dogaja je verjetno stvar posameznika, men se samo zdi, da če so ti razlogi čist čustveni se jih da kontrolirat.

 

Ne vem tud a je to pogrevanje, ful je bilo nekga razburjenja, ful so letel posti na starem forumu, zgodil se je novi, potalal se je par banov, zdej pa kao nula, o temu se ne govori več, samo še šimša pogreva in je kontraproduktivna pizda. Ajde, če ste prebolel kul :) Če niste se imo lahko zdaj do konca zmeni in pritiska na organe, zakaj je določen delež še kar nesrečen.

Povezava do prispevka

Neverjetno, kako smo hitro prišli iz tega

 

Navedek

Men se zdi tok čustvena rekacija zaradi spremembe foruma, odkrito pičkanje kok je bedno, ćamirjevo odpiranje anket kok je forum smeč itd. pri odraslih moških mal infantilno. Nehite bit pičke, hvala.

 

v to, da bi ti u bistvu rad samo pomagal, da se "do konca zmeni" :)  Jaz sem pa mislil, da si prišel samo prcat in pametovat, joj kako sem se očitno zmotil.

 

In čeprav je bil Tito marsikej, mislim da vsaj dvoličen ni bil.

Povezava do prispevka

Sploh ne zanikam, da sem napisal provokativn fakič, ker mi gre ta mode of operation u izi na kurac že od začetka dev verzije foruma in sem dal iz sebe. Men je šlo marsikaj na živce pa marsikaj mi bo tud šlo, imam zelo kontra poglede na svet kot Febo, samo ni vse samo črno ali belo in se da reševat probleme na bolj in manj konstruktivne načine.

 

Drugač da ne bo res kdo tko razumel, nisem ponujal nobene "dejmo se zment" pomoči, to je moja reakcija na "ne pogrevaj". Če je kdo kisu o tem ne govort pomoje ni rešitev.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 3 minutami:

Sploh ne zanikam, da sem napisal provokativn fakič, ker mi gre ta mode of operation u izi na kurac že od začetka dev verzije foruma in sem dal iz sebe. Men je šlo marsikaj na živce pa marsikaj mi bo tud šlo, imam zelo kontra poglede na svet kot Febo, samo ni vse samo črno ali belo in se da reševat probleme na bolj in manj konstruktivne načine.

 

Drugač da ne bo res kdo tko razumel, nisem ponujal nobene "dejmo se zment" pomoči, to je moja reakcija na "ne pogrevaj". Če je kdo kisu o tem ne govort pomoje ni rešitev.

Ej, jaz sem probal rešit najbolj demokratično ever in določeno osebo dat na ignore in roka

 

Sam zgleda forum te osebe ne pusti dat na ignore :D 

Povezava do prispevka

Mislim da ni nihče res nesrečen, ker je nov plac kr objektivno boljši od starega v vseh pogledih. Tud meni so prva poročila o dogajanju tule povzročila okus v skladu z nivojem kislosti Galkovih prvih vloženih kumar. Kaj si pa naj dejansko človek misli, če je prva informacija, da je sadhu sequencer tule kot šerif zadolžen za kontrolo vsebine in delovanje foruma, prej pa v zadnjih 15 letih ni sproduciral niti enega normalnega posta. Pa še to, da DaCapo z metlo hodi iz teme v temo po newKonzolcu in čisti vsebino v skladu z novoodkritim nivojem cenzure. Prvi odzivi na to so bili negativni pri večini, predvidevam.

 

Po parih dneh uporabe pa ugotoviš, da forum deluje super, da je sadhu sequencer dejansko normalna oseba, ki je sposobna producirat še kaj druzga kot random neumnosti in da DaCapo ipak ni tolko dosadan kot je na začetku zgledalo pa še vsi oz. večina je spet nabrana na istem kupu, tako da ni na nevarnosti, da community izpuhti.

Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 5 minutami:

Po parih dneh uporabe pa ugotoviš, da forum deluje super, da je sadhu sequencer dejansko normalna oseba, ki je sposobna producirat še kaj druzga kot random neumnosti in da DaCapo ipak ni tolko dosadan kot je na začetku zgledalo pa še vsi oz. večina je spet nabrana na istem kupu, tako da ni na nevarnosti, da community izpuhti.

Šokiran sem bil po par dneh uporabe, ko sem ravno njega malo bolj opazoval. Zgleda mu je res blo treba dati samo neko zadolžitev in vlogo. Srčno upam samo, da ne bo sedaj prišla tista o zarečenem kruhu...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Šokiran sem bil po par dneh uporabe, ko sem ravno njega malo bolj opazoval. Zgleda mu je res blo treba dati samo neko zadolžitev in vlogo. Srčno upam samo, da ne bo sedaj prišla tista o zarečenem kruhu...

Itak da je zdaj normalen, če je to delno njegov forum. Ko smo se čudili v katero dimenzijo smo stopili, da je Sadhu šerif, še nismo vedeli, da je modelček kucal kodo za nov forum :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...