Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

KE RIT reče pred 7 minutami:

Časi se pa HVALA KURCU spreminjajo na boljše in, tako kot pravi bigboss, končno je začel prevladovati intelekt nad surovo fizično silo. Če ti je preteklost boljša, pol je neki narobe s tabo, ne s svetom.

 

KE RIT reče pred 2 minutama:

Lahko so bolj učinkoviti, nikakor pa to ne pomeni, da je boljše, da bi se ženskam odsvetovalo ali celo onemogočalo opravljati taka dela. Dej razumi že enkrat, in po možnosti vstopi v 21 stoletje al neki.

 

Očitno nikoli nisi bil seznanjen s številnimi poklici kjer je surova sila precej bolj pomembna od intelekta. So pa taki, ki so delali s surovo silo in ne intelektom, klub temu pripomogli tudi k kaki dobrini, ki jo ti danes uživaš.

 

Vsekakor se jim odsvetuje številna dela in prav je tako. Nikoli ne bi zaposlil kot gradbinec en kup žensk, da mi s palet nosijo cigel na streho ali pa po objektu... ker se zavedam, da bi s tem močno zmanjšal svojo storilnost in konkurenčnost.

 

 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 4 minutami:

Ne, ti govoriš o tem, da ti je bolj comfy če ti ženska doma lika, ti pa sestavljaš pohištvo. Jaz ti pa govorim, da je to primitivno razmišljanje.

 

Men se drugače ne da več. :D

Kot pravim, nikoli nisi živel niti si bil blizu s kom, ki fizično dela za življenje očitno. To sem navedel kot primer, da ne poznam enega samega primera na kmetih (sam nisem kmet, niti ne živim na kmetih, sem pa ogromno v stiku s takimi), da bi moški likal obleke in kuhal v stanovanju, ženska pa zunaj popravljala traktor, priklapljala plug in se pripravljala za oranje istočasno. Ti zgleda poznaš take primere... jaz niti enega od mnogih.

 

Je pa res, da je dovolj o tej temi, ker noben ne bo spremenil svojega prepričanja :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Kot pravim, nikoli nisi živel niti si bil blizu s kom, ki fizično dela za življenje očitno.

Ne pametuj. 5 let sem delal kot slikopleskar na cestah. Moj stari je bil viličarist v proizvodnji. Vsi moji stari starši so bili kmetje in sem se že kot otrok nagaral na njivah.

Pizda, po moje je večina folka iz moje generacije takih, verjetno tudi večina tukaj na forumu lol. Ti pa si tle neki domišljaš, da si streetpolje smart, ker živiš v stiku s kmeti. Dej, get the fuck out :D

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 3 minutami:

Ne pametuj. 5 let sem delal kot slikopleskar na cestah. Moj stari je bil viličarist v proizvodnji. Vsi moji stari starši so bili kmetje in sem se že kot otrok nagaral na njivah.

Pizda, po moje je večina folka iz moje generacije takih, verjetno tudi večina tukaj na forumu lol. Ti pa si tle neki domišljaš, da si streetpolje smart, ker živiš v stiku s kmeti. Dej, get the fuck out :D

 

Jah jebi ga, potem pa ne vem kako lahko tako razmišljaš. A mi potem lahko poveš, če poznaš primer, ki sem ga omenil zgoraj? Da moški lika, kuha in pere, ženska pa zunaj in skrbi za obdelavo zemlje?

 

Jaz vem, da nisem edini... ampak ne morem razumet potem vašega takega razmišljanja, če vsi dobro vete, da v realnosti ni tako. Al si mečete pesek v oči, da je? In da povsod zdaj ženske delajo vsa dela enako in v enakem razmerju al kaj? :D Potem pa kar naprej veselo tako živet v pravljici.

 

Jaz bom pač vsem tem pravljicam o tem kako je za oba spola enako verjel, ko bo statistika to kazala.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Tipičen kerit. Uleti v temo, začne nekaj random pametovat o svojih izkrivljenih pogledih na svet, ko pa je čas kaj podprt z dejanskimi argumenti in fakti se mu pa al ne da, al pa se začne penit okrog ust in zapusti debato.

 

Seveda zraven ne manjka dajanja občutka lastne superiornosti in nesramnosti do ostalih.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Jah jebi ga, potem pa ne vem kako lahko tako razmišljaš. A mi potem lahko poveš, če poznaš primer, ki sem ga omenil zgoraj? Da moški lika, kuha in pere, ženska pa zunaj in skrbi za obdelavo zemlje?

 

Jaz vem, da nisem edini... ampak ne morem razumet potem vašega takega razmišljanja, če vsi dobro vete, da v realnosti ni tako. Al si mečete pesek v oči, da je? In da povsod zdaj ženske delajo vsa dela enako in v enakem razmerju al kaj? :D Potem pa kar naprej veselo tako živet v pravljici.

Poznam primere (praktično vsi moji kolegi lol) kjer oboji počnejo oboje. Temu se reče skupno gospodinjstvo.

In ja, to počnejo malo bolj woke ljudje, definitivno ne folk, ki ful daje na zastarele norme. Pa ne mislim zdaj, da je to standard. Najbrž je več old school folka na svetu, kakor "mojih kolegov".

Povezava do prispevka

Hec je, ker mi noben ne more dokazat nasprotno temu kar jaz trdim, ker me vse statistike močno podpirajo in sem trdno prepričan ter upam jamčiti s čimerkoli, da se za časa našega življenja to sigurno ne bo spremenilo in obrnilo... niti približno prišlo do izenačenja.

 

Grem raje neko igračko drkat malo :D Preveč visim na forumu.

 

KE RIT reče pred 1 minuto:

Poznam primere (praktično vsi moji kolegi lol) kjer oboji počnejo oboje. Temu se reče skupno gospodinjstvo.

In ja, to počnejo malo bolj woke ljudje, definitivno ne folk, ki ful daje na zastarele norme. Pa ne mislim zdaj, da je to standard. Najbrž je več old school folka na svetu, kakor "mojih kolegov".

 

Sorry to pa ti res ne verjamem. Vem, da mi ne moreš dokazat... ampak to sem prepričan, da je čista laž. Navedel si jo samo zaradi tega, ker se je ne da preveriti. Da boš zdaj trdil, da poznaš ogromno ljudi kjer istočasno, ko ženska dela težka fizična dela moški notri lika, kuha in puca...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Hec je, ker mi noben ne more dokazat nasprotno temu kar jaz trdim, ker me vse statistike močno podpirajo in sem trdno prepričan ter upam jamčiti s čimerkoli, da se za časa našega življenja to sigurno ne bo spremenilo in obrnilo... niti približno prišlo do izenačenja.

 

Grem raje neko igračko drkat malo :D Preveč visim na forumu.

Se mi zdi, da ti noben ne oporeka te "statistike". Folk ti bolj oporeka zastarelo mentaliteto, ki jo gojiš. Oz. jaz ti jo no. Nimam pojma kaj mislijo ostali.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Poznam primere (praktično vsi moji kolegi lol) kjer oboji počnejo oboje. Temu se reče skupno gospodinjstvo.

In ja, to počnejo malo bolj woke ljudje, definitivno ne folk, ki ful daje na zastarele norme. Pa ne mislim zdaj, da je to standard. Najbrž je več old school folka na svetu, kakor "mojih kolegov".

 

Torej v teh skupnih gospodinjstvih praktično vseh tvojih kolegov tudi punce popravljajo random stvari po stanovanju? Al pa recimo šraufajo pohištve iz ikee, same pošraufajo po avtu ali zamenjajo olje, same sestavljajo in popravljajo kompe in laptope in podobne stvari?

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Se mi zdi, da ti noben ne oporeka te "statistike". Folk ti bolj oporeka zastarelo mentaliteto, ki jo gojiš.

Ja vem... jebi ga. A misliš, da se bom zdaj po 40 letu spremenil? Še posebej v takem okolju kjer jih ima čez 90% podobno mentaliteto... Res vidim, da je ljudem iz večjih mest prav nepredstavljivo kako drugačna mentaliteta je na periferiji. In če verjameš ali ne, pri nas je še sedaj čudno (vedno manj sicer in se ne zgražajo ljudje, ampak čudijo in gledajo), ko pride kak črnec kam... tega enostavno tu praktično nikoli ni bilo in toliko raznolikosti kot je je vajena družba drugje. Evo sam še v naših koncih nikoli v življenju nisem videl aziata, vsaj ne spomnim se.

 

P.S.: Lažem sem... Japonci so bli pri dedku v vinski kleti. Celo neki predstavniki japonskega dvora.

 

KE RIT reče pred 3 minutami:

Pol mi ne rabiš verjet o nobeni zadevi. Ajde.

 

Itak... tak odgovor sem pričakoval, ker si vedel da ga ne boš rabil dokazovat :D Ni pa res 100%.... življenje bi stavil na to.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 5 minutami:

Tipičen kerit. Uleti v temo, začne nekaj random pametovat o svojih izkrivljenih pogledih na svet, ko pa je čas kaj podprt z dejanskimi argumenti in fakti se mu pa al ne da, al pa se začne penit okrog ust in zapusti debato.

 

Seveda zraven ne manjka dajanja občutka lastne superiornosti in nesramnosti do ostalih.

 

Galaksija reče Pravkar:

 

Torej v teh skupnih gospodinjstvih praktično vseh tvojih kolegov tudi punce popravlajo random stvari po stanovanju? Al pa recimo šraufajo pohištve iz ikee in podobne stvari?

Glih pred dvema tednoma sta dva sestavljala spalnico. Skupaj, ja. Noben normalen človek ne bo sam sestavljal dvometrske omare.

 

Drugače pa ful sorry, da sem te razkrinkal. Ne bit preveč jezen. Če se ne boš spet obnašal kot faking norec z namišljenimi bratranci iz tujine, ti po moje noben ne bo težil.

Povezava do prispevka

Jaz sem 3 sezone profesionalno obiral jabolka. Tako povprečno gledano, je bilo razmerje obiralk/obiralcev: 85 % žensk 15 % moških. Bi pa rekel, da je bilo to delo kar precej "moško" (težke lesene lestve, ki jih je bilo potrebno prestavljati vsakih par minut in tudi nositi po sadovnjakih, potem v vsaki roki poln hobok jabolk, ki jih je bilo treba vsakih nekaj minut odnesti kar precej metrov do zaboja - vsaj 20 kg na roko, prestavljanje praznih zabojev (sicer kotaljenje, ampak ko so velike razdalje, se konkretno utrudiš) itd. Ampak zanimivo je, da so ženske dosegale precej boljšo normo in nasploh bile bolj učinkovite (ali pa so bili samo tisti moški tako betežni?)  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tudi jaz imam slične izkušnje kot ke_kit, lastne in kar vidim pri kolegih. Večina opravil je skupnih, tudi sestavljanje omare itd. Nekaj malega ločenih, pač tam, kjer se izkoristijo specifična znanja. Nekaj pa je tudi razdeljevanje. Midva imava načeloma, da jaz kuham med tednom, ker pridem prej iz službe. Pač se izkoristi okoliščine 

 

Drugače pa ja. Pohištvo se sestavlja v paru, si ful bolj efektiven

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Jaz sem 3 sezone profesionalno obiral jabolka. Tako povprečno gledano, je bilo razmerje 85 % žensk obiralk in 15 % moških. Bi pa rekel, da je bilo to delo kar precej "moško" (težke lesene lestve, ki jih je bilo potrebno prestavljati vsakih par minut in tudi nositi po sadovnjakih, potem v vsaki roki poln hobok jabolk, ki jih je bilo treba vsakih nekaj minut odnesti kar precej metrov do zaboja - vsaj 20 kg na roko, prestavljanje praznih zabojev (sicer kotaljenje, ampak ko so velike razdalje, se konkretno utrudiš) itd. Ampak zanimivo je, da so ženske dosegale precej boljšo normo in nasploh bile bolj učinkovite (ali pa so bili samo tisti moški tako betežni?)  :)

Tudi v naših koncih je teh obiralk precej več ženskih. Tako jabolk, kot jagod, grozdja... Ne vem zakaj je to tak. Saj so moški tudi, ampak večinoma delajo obstranska dela kot so transport ipd.

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 1 minuto:

 

Glih pred dvema tednoma sta dva sestavljala spalnico. Skupaj, ja. Noben normalen človek ne bo sam sestavljal dvometrske omare.

 

Drugače pa ful sorry, da sem te razkrinkal. Ne bit preveč jezen. Če se ne boš spet obnašal kot faking norec z namišljenimi bratranci iz tujine, ti po moje noben ne bo težil.

 

Mislil sem da same to počnejo. Pomagajo valda da.

 

Drugače pa nevem o kakšnem razkrinkanju govoriš. Samo delim opazne tvojega postanja non stop. Toliko ene jeze ven buta iz tvojih postov da ti res svetujem da se pogovoriš z nekom.

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 1 minuto:

Tudi jaz imam slične izkušnje kot ke_kit, lastne in kar vidim pri kolegih. Večina opravil je skupnih, tudi sestavljanje omare itd. Nekaj malega ločenih, pač tam, kjer se izkoristijo specifična znanja. Nekaj pa je tudi razdeljevanje. Midva imava načeloma, da jaz kuham med tednom, ker pridem prej iz službe. Pač se izkoristi okoliščine 

 

Drugače pa ja. Pohištvo se sestavlja v paru, si ful bolj efektiven

 

Od kje ste vi zdaj prišli na zadevo kot je sestavljanje pohištva? Ok to itak, da gre. Sicer sem jaz poklical kolege, ko sem to delal. Jaz sem za primerjavo dal fizična dela na kmetih že ene 3x pa se ignorira zgleda. Ko ženska notri kuha južino, lika in pere... med tem ko ded zunaj popravlja traktor in menjava priklope, ter gre obdelat njivo. Cel čas izpostavljam razliko mesto-periferija... Logično mi je, da oba delata vse isto, če živita v stanovanju v bloku. Jaz ne poznam obratnega primera v primerih, ki jih omenjam zgoraj. In to sem tudi ke_ritu jasno povedal.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 17 minutami:

Itak... tak odgovor sem pričakoval, ker si vedel da ga ne boš rabil dokazovat :D Ni pa res 100%.... življenje bi stavil na to.

Mislim, a se ti ne zdi logično, da se družim z istomislečim folkom? Valjda so tvoji frendi taki kot ti, moji pa taki kot jaz. Dokler sem bil v zvezi sva vse delala skupaj ali si delila opravila glede na znanja. Jaz recimo nimam pojma kuhat, zato je to večinoma počela ona, samo sem pa v zameno valjda tudi likal, pospravljal in delal stvari, ki jih ti smatraš kot ženska opravila. Njej je bilo faking zabavno sestavljat ikea lego kocke.

 

Ne vem no. Res se mi ne bi dalo imet tle neko debato in vmes lagat, da ti dokažem kaj? Da se strinjam s tabo, da je večina folka še vedno z možgani v srednjem veku? Dej bodi resen no.

 

Ponovno, jaz ti ne oporekam tega, da je večina opravil še vedno razdeljenih tako kot praviš ti. Niti pod razno. Prav imaš. Men je samo bedno, da se še vedno forsira ta model.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

Od kje ste vi zdaj prišli na zadevo kot je sestavljanje pohištva? Ok to itak, da gre. Sicer sem jaz poklical kolege, ko sem to delal. Jaz sem za primerjavo dal fizična dela na kmetih že ene 3x pa se ignorira zgleda. Ko ženska notri kuha južino, lika in pere... med tem ko ded zunaj popravlja traktor in menjava priklope, ter gre obdelat njivo. Cel čas izpostavljam razliko mesto-periferija... Logično mi je, da oba delata vse isto, če živita v stanovanju v bloku. Jaz ne poznam obratnega primera v primerih, ki jih omenjam zgoraj. In to sem tudi ke_ritu jasno povedal.

 

Ogromna kmetija, 8 otrok, prve 4 punce, žena in vse hčerke znajo in tudi delajo vse, nakladanje drv, traktor gore dole, priklapljanje prikolic itd itd 

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Tudi v naših koncih je teh obiralk precej več ženskih. Tako jabolk, kot jagod, grozdja... Ne vem zakaj je to tak. Saj so moški tudi, ampak večinoma delajo obstranska dela kot so transport ipd.


Ajde, transport so pri nas imeli  redno zaposleni traktoristi. Ampak on ti je naf***** tiste prazne velike zelene zaboje na začetku sadovnjaka, potem si pa moral sam to prestavljat. So pa polne bokse potem odpeljali, to pa itak. :) 
Ampak kot si rekel, sezonsko je večina žensk. Pa to od mladih (študentke), do starejših ... Dočim moški (že tako v manjšini) pa so bili vsi starejši (bodisi v penziji ali blizu penzije). Enega mlajšega (tam ca. 20 let) se edino spomnim, ampak je vzdržal samo prva dva dni in potem nehal, dočim njegova punca pa je ostala do konca. Hmmm.. :) 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

Epilog: Strinjamo se, da se ne strinjamo in bomo vsi s tem komot in enako kot do sedaj naprej živeli :D

 

lep lp

Ma v bistvu se strinjamo no lol. XD

 

Pa na kmetih vsi delajo vse, valjda ti je tudi to jasno. Po mojih izkušnjah so veliko bolj garale ženske kakor moški. Mogoče je pa tako samo na primorskem in na dolenjskem. Ne zavračam te možnosti lol.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Btw, že dolgo nismo kaj o hrani rekli ... :) 

Mi smo včeraj za Martinovo kot sem povedal naročili v lokalni restavraciji "Martinovo pojedino", ker se vsega tega ne ljubi nikomu doma kuhat. Pa dobili tolko vsega, da je blo še danes za žret. Na osebo si dobil full gosto gobovo juho, kos goske, pečenico, ogromen kos pečenke, mlince, krompir z ocvirki, rdeče zelje, solato in kostanjevo rezino. Je ostalo toliko, da se je danes samo sveža priloga in solata naredila :D Jaz sem maznil včeraj kos goske in pol pečenice... danes pa potem pečenko in zraven svež pire krompir oblit z mastjo od pečenke.

 

P.S.: Sladice sem se kar veselil, ker po navadi ne jemo tega... pa na koncu ta rezina ni bla baš nekaj... sem jo šele zvečer zraven čaja in bil razočaran.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...