Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@tomazek: mi pa familijarno nisemo nič ekstra. Mati je spekla navadno kokoš, bili so še neki instant mlinci in rdeče zelje. Pa liter vina na mizi (kozarček na osebo). In to je bilo to. Pred leti se je to doma veliko bolj praznovalo (ah kaj pred leti, še za lani se spomnim, da je bil cel party). Polna miza, itak gos (čeprav raco bolj cenimo), v glavnem ni da ni bilo  (tako kot si napisal zgoraj). Mislim, da so že precej v letih ali pa jih je zdrmala ta korona (ne, da bi bil kdo bolan, ampak pač ni bilo povabljenega tega in onega sorodnika/soseda..). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Saj ne @DaCapo mi tudi nebi tega kuhali doma. Ponavadi smo tudi spekli raje piščanca ali kuro in zraven naredili mlince in zelje pa je to blo to. Letos se nikomur ni ljubilo, pa je bla reklama, da lokalna restavracija pripravlja to vse in smo se odločili naročiti za spremembo. Drugače se doma kuha in full malo od zunaj je... dostave pa itak v naših koncih nimamo, je blo treba it iskat tja ob uri :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Saj ne @DaCapo mi tudi nebi tega kuhali doma. Ponavadi smo tudi spekli raje piščanca ali kuro in zraven naredili mlince in zelje pa je to blo to. Letos se nikomur ni ljubilo, pa je bla reklama, da lokalna restavracija pripravlja to vse in smo se odločili naročiti za spremembo. Drugače se doma kiha in full malo od zunaj je... dostave pa itak v naših koncih nimamo, je blo treba it iskat tja ob uri :)


Moja familija pa sploh ni nek pristaš naročanja. To si enkrat na leto privoščijo kitajsko ali pa kakšno pizzo (dočim jaz vsaj 1 x na teden :) 
Sem pa opazil, da za razliko od vse domače kuharije, edino bifteka več ne delajo sami + občasno kakšne mešane mesne plošče (komplet kmečki narezek). To edino pri nekih mesarjih nabavijo po naročilu..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Moja b'ka je pri 16 sla v cestno podjetje. To je bilo po vojni. Kramp lopata pa to. Dandanes ima roke zgubane kot tisti nagubani michellin buldogi k majo prevec koze. Koza je tok zdelana da je svileno gladka kar je ful nepricakovano ker je totalno zgubana. To res vidis tist epski mileage ki ga je to telo predelalo, lah ji sam recem svaka cast.

 

Bivsa je kuhala, ker je bla vegi (in ker jaz ne znam neki ful), mene je realno bolil kaj bo na mizi, ce bom lacen bom ze pojedu.

 

Posodo sem pomival jaz, da si ne zjebe svojih femme neznih dlani in nohtov.

 

Lep lp

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 2 urama:

Dacapo, berem zdaj Cerkev. Kar hudo. Na pejdzu 200 sem


Če gledaš, da je prva knjiga imela, kaj pa vem, od oka rečeno 200 strani, potem je s Cerkvijo kar precej raztegnil svoje pisanje. Ampak meni se vseeno zdi, da v pozitivnem smislu.  
Nič pa ni novic o TV nanizanki, ki so jo letos začeli snemati v MB (sicer po prvih treh knigah) in kao obljubljali, da bo enkrat novembra že na malih ekranih RTV SLO. Korona je verjetno skenslala/prestavila zadevo, saj vem. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 urami:

Če gledaš, da je prva knjiga imela, kaj pa vem, od oka rečeno 200 strani, potem je s Cerkvijo kar precej raztegnil svoje pisanje. Ampak meni se vseeno zdi, da v pozitivnem smislu.  
Nič pa ni novic o TV nanizanki, ki so jo letos začeli snemati v MB (sicer po prvih treh knigah) in kao obljubljali, da bo enkrat novembra že na malih ekranih RTV SLO. Korona je verjetno skenslala/prestavila zadevo, saj vem. :) 

Če kaj vem, je to, da je kombinacija korone + nove vlade rak rana za slovensko filmsko sceno :D. Vlada je zamrznila ŽE ODOBRENA sredstva Slovenskemu filmskemu centru in jim zjebala celo leto res na hardcore. Približno s tako čuno kot jo ima zavetnik konzolca. V Evropi bolj ali manj ni podobnega primera, tako da mislim da so zdaj prav poslanci EU napisali obkrožnico vladi, naj ta sredstva sprosti

Povezava do prispevka

@DaCapo  @Ćamir (izbrisani)  Ljubi Jezus... ta knjiga Cerkev ima čez 600 strani??? :D Bom mogoče še počakal kak dan pa mi prosim Ćamir javi, če dejansko vleče... namreč full me skrbi, da to ni preveč razvlečeno, ker bi potem sred branja začel preklinjat, ker bi me zanimal razplet, pa bi do njega recimo blo še 300 strani... Če pa ni razvlečeno in celotna vsebina vleče pa super in se lotim čim prej.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...