Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 15 minutami:

Alfi Niplič went turbo folk before it was cool


Itak. Ampak takrat se je mogoče celo res začelo s to sceno , vsaj v SLO .. (ni ravno moje področje, tako da nisem čisto prepričan). Vem pa, da je bil to Alfijev kao veliki "comeback" in da nas je večina to itak sprejela kot neko zajebancijo. V smislu: "glej starega, ko se gre neki techno in miga z glavo.." itd. 
Sicer to danes napisano izpade malce ironično, ker sem tudi jaz že v nekih letih ..  ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Saj se je cel kup njegovih full vrtelo povsod... ampak jaz sem dal tisto Mladi kot smo nocoj več ne bomo nikoli.... zaradi tega, ker sva se menila o očeh in slabšanju vida z leti :D


Ja, saj sem takoj skapiral. Pa še kolegica dela v optiki (sicer je firma od njenega brata) pa mi lahko top očala ugodno zrihta... Ampak nein, jaz kot nek čudak bom vztrajal BREZ očal ali pa občasno nataknil neke poceni iz Hoferja (takrat, ko moram drobni tisk na kaki instant vrečki z juho prebrat). Zanimivo pa je, da na vseh možnih ekranih vidim vse OK (dejansko brez problema, nekega prilagajanja razdalje itd. itd.), razen če res ni nek drobčkan telefon. (nekaj ima verjetno veze z osvetlitvijo).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Socialne špegle (tako jim interno pravijo v tisti optiki) bi jaz recimo dobil že za ca. 100 do največ 150 €. Pa so komplet OK leče, točno po meri na dioptrijo itd. Edino okvirji so pač... "socialni". :) Letos še počakam, enkrat marca 2021 pa se bom moral res odločit in nekaj nabavit.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 17 urami:


Ja, saj sem takoj skapiral. Pa še kolegica dela v optiki (sicer je firma od njenega brata) pa mi lahko top očala ugodno zrihta... Ampak nein, jaz kot nek čudak bom vztrajal BREZ očal ali pa občasno nataknil neke poceni iz Hoferja (takrat, ko moram drobni tisk na kaki instant vrečki z juho prebrat). Zanimivo pa je, da na vseh možnih ekranih vidim vse OK (dejansko brez problema, nekega prilagajanja razdalje itd. itd.), razen če res ni nek drobčkan telefon. (nekaj ima verjetno veze z osvetlitvijo).

kako to misliš kot en čudak

večina folka k jih poznam da so dobil težave z vidom zarad let počne točno to

moj fotr ma očala iz hoferja ziher 2cm na vsaki strani premajhna, komi jih spravi na glavo, sam za tist kar ima za prebrat bojo že :rofl:

Povezava do prispevka

@Fuksija: čudaštvo, se strinjam. sicer te hoferjeve uporabim mogoče 1x za eno minuto na vsakih par dni (saj pravim kakšen drobni tisk na živilih). itak imaš prav in moram čimprej po prava, ker se bo stanje samo slabšalo. mi je kolegica vse razložila že večkrat. Tudi rekla, da sem f*****jen in da se igram z lastnim vidom. Pa ne da bi delala reklamo za njihov biznis, ampak ker pač mi dobro hoče, tudi če grem k drugi optiki itd.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Fajn gre enim, jaz mam sipe 350 eur po komadu + 150 eur za RB7078 okvir. Na dve leti (ajde leto, ce se slucajno najde nov boljsi cilinder, samo zdaj mam ze par let kar stalno) si privoscim par novih speglov, ene soncne in ene normalne. Pocasi bom mel vse barve, tak da lahko kombiniram s kapo/salom/etc.;)

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 41 minutami:

Ma kdo izkusnje z ocalmi k blokirajo blue light? Mam neke plastične in ze te mi sicer dost pomagajo, sam bi mel raj pravo steklo. Nardijo optiki lahko to? Pac sipe brez dioptrije samo z blue light filtrom?

men tb pomagajo glih kurc kej, pa sem mela in od optike in kitajske

kitajski so edino velik cenejši, pomojem dobiš tko od 20€ naprej že čist solidne lahko

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 45 minutami:

Sej te za 20 eur mam in men pomagajo, velik manj me boli glava pa pečejo oči po sihtu, edin kar mi gre na kurac je k mislm da se mi bojo oči sfukale zarad plastičnih šip. Skos je nek bedn odsev pa mam filing da so mi premejhne.


Mislim, da ti lahko v malo boljši optiki naredijo vse po želji (pač odvisno od €). Torej pravo steklo + filter (ali več njih) po želji.. Vem, da si je  kolegica dala delat različne unikatne "sončne" oz. pač te z različnimi filtri..  čisto po svojih željah in brez dioptrije.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@tomazek A vrti se ti? Povišan pritisk? Meni se je to včeraj dogajalo skoraj ves dan (ampak sem potem ugotovil, da je samo zaradi premalo spanja in premalo hrane , ker sem imel res veliko službenega dela) 
Res, že kar nekaj časa opažam, da največ  2-3 dni konkretnega dela pred kompom še nekako (komaj) vzdržim, ampak je vse slabše z vsakim letom. Staramo se. Ampak kaj češ, če je rok za oddajo materialov absolutno zakoličen. Pride potem dan počitka (danes sem recimo spal do 10. ure zjutraj!).  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 14 urami:

Sej te za 20 eur mam in men pomagajo, velik manj me boli glava pa pečejo oči po sihtu, edin kar mi gre na kurac je k mislm da se mi bojo oči sfukale zarad plastičnih šip. Skos je nek bedn odsev pa mam filing da so mi premejhne.

Bojda so vse šipe so plastične če vsaj zadnjih 20 let. Velik lažje in trpežnejše so od steklenih pa boljše lastnosti imajo za vtikat v okvirje.

Zdej drugo je, če pačijo sliko ali nimajo primernih premazov proti odsevanju, to bistveno vpliva na udobje pri nošnji. Js realno še nisem mela kitajskih, ki bi me razočarale v kšnem drugem pogledu od tega, da sem slabo izbrala okvir. Naročanje po netu je kr zahtevno, če nimaš pri roki enih očal, ki bi ti že pasala, da jih premeriš in uporabiš velikosti za referenco.

Povezava do prispevka

Jaz. Kar kul serija, zelo bingable :) Ful zanimiva tematika s kul igralci, sicer s par wtf lol dvomljivimi scenarijskimi twisti, ampak overall kul krimič. Dva nivoja nad kako izraelsko Faudo (oz Gaudo, glede na tono cheesa), ni pa čist tam tam s prvo sezono Homelanda.

 

Dodaten plus so proper švedski bosanci v enem delu, ko je še kle v Vevčah zadišalo po bureku, tok so domaci momci :) Tudi avtor serije je drgač tak zelo "naš" Šved, Goran Kapetanović :D

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 6 minutami:

en je v eni temi nekoč prilimal eno ful lepo "retro" izgled  dirkačino

 

nek bel avto z modrimi črtami se mi zdi da je bil v thumbu, al pa na naslovnici igre

 

in ne, to ni horizon chase turbo, najboljši wroom wroom arkadec na konzolcu

 

če je bolj novo, pol mejbi tole?

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...