Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 3 urami:

Ljubi Jezus... ta knjiga Cerkev ima čez 600 strani??? :D Bom mogoče še počakal kak dan


Ti začni lepo od začetka, z njegovo prvo knjigo. Ker če nisi bral, ti bo polovica feedbacka o glavnih likih manjkala. Ne moreš začet kar z zadnjo knjigo, to hočem povedati. Ker čeprav je vsaka zgodba zase in zaključena, se glavni liki navezujejo iz knjige v knjigo in postopoma gre za gradnjo katarakterjev.. Prve tri (po katerih bo omenjena TV serija) so res čisto na easy in skoraj preveč kratke in nekako "simple", ampak vlečejo k sproščenemu branju in to na polno. No, vsaj jaz tako menim. 

Povezava do prispevka

Ja, je že včeraj nekje potekala debata, da lahko komot nakupuješ recimo v Šparu vso špecerijo... ne smeš pa vzet recimo Fena iz drugega oddelka. Baje je celo tak daleč, da ne smeš na oddelku kupit flašk in dudic za otroka, ker ne spada k živilom.

 

Nekdo je celo navedel, da so si na Irskem izmislili isto foro.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Precej zanimivo bo kako se bo kaj trgu nepremičnin poznala tale gospodarska kriza. Še par mesec folk nima keša in posla, bi lahko kaj padle cene.

 

Čeprav verjetno te, ki jih prodajajo si rečejo fuck it, jo bom pač imel dokler kriza ne mine. 

 

Tako da cena zna pasti samo kakim revežom, ki bodo prisiljeni prodati zaradi neodplačevanja kreditov.

 

Po drugi strani pa lahko pričakujemo, podobno kot v ZDA, precejšno inflacijo zaradi dodatnega tiskanja denarja, in na koncu bomo tisti s kešom na računu najbolj najebali.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 57 minutami:

Pa tud zakaj potem ne bi recimo BigBang na eno polico nastavu konzerve s fižolom in mel odprto?

Sej pomojem ze prodajajo pr blagajni ksne napitke itd, tko da safe!

 

Feget reče pred 22 minutami:

Precej zanimivo bo kako se bo kaj trgu nepremičnin poznala tale gospodarska kriza. Še par mesec folk nima keša in posla, bi lahko kaj padle cene.

 

Čeprav verjetno te, ki jih prodajajo si rečejo fuck it, jo bom pač imel dokler kriza ne mine. 

 

Tako da cena zna pasti samo kakim revežom, ki bodo prisiljeni prodati zaradi neodplačevanja kreditov.

Tko kot si napisal, folk ne bo prodal ampak bo "pocakal da kriza mine", enako je blo med prejsnjo recesijo. Zlo malokrat se zgodi ta zgodba, ki si jo opisal, z nezmoznostjo odplacevanja kredita, ker z oddajanjem folk pokrije obrok.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 39 minutami:

Precej zanimivo bo kako se bo kaj trgu nepremičnin poznala tale gospodarska kriza. Še par mesec folk nima keša in posla, bi lahko kaj padle cene.

 

Čeprav verjetno te, ki jih prodajajo si rečejo fuck it, jo bom pač imel dokler kriza ne mine. 

 

Tako da cena zna pasti samo kakim revežom, ki bodo prisiljeni prodati zaradi neodplačevanja kreditov.

 

Po drugi strani pa lahko pričakujemo, podobno kot v ZDA, precejšno inflacijo zaradi dodatnega tiskanja denarja, in na koncu bomo tisti s kešom na računu najbolj najebali.

 

Za nepremičnino je najbolje kupit danes. Razen če imaš res keš na lagerju, potem se splača počakat kako leto. Ampak to ne računaj na padec večji od 15%, ker je nič...

 

Če imaš kredit je najbolj kupit danes, oziroma 10 let nazaj, ko si se zaposlil.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 urami:

Tu takoj pod naslovom knjige piše: Trilogija Vodnjaki, 1. del

 

https://www.bukla.si/knjigarna/leposlovje/kriminalni-roman/cerkev-demsar.html


Ah, imaš prav. Sem zdaj šel prav pogledat v knjigo. To mi je čisto uletelo iz spomina, sorry.

Btw, če te muči izposoja knjig v SLO si naredi account na Biblos in včlani v LJ knjižnico (ta ima največ knjig). Članarina je menda 10 ali 15 €? (v času prve korona-krize je bila sicer brezplačna ;)). Govorim seveda za e-knjige.. Bereš pa potem itak na vsaki tablici (meni je iPad zaenkrat čisto super) ali (še boljše) kakšnem namenskem e-bralniku. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

To o nepremicninah vednoo.. vedno ko je neka kriza kao bodo padle zdej cene pol cez pol leta so se visje haha

 

Fantje tle pri nas v slo imajo banke in tajkuni najvec nepremicnin v rokah in jih drzijo prazne, samo da ne pade cena in so cene nepremicnin na m^2 med najvisjimi.. dobro v centrih velemest pustmo stat.. tako pac je.. edino res kaksnega reveza se da zjebat da proda poceni, ma deal hunterjev je tudi dosti

 

Skratka.. dokler se ne bodo banke in tajkuni odlocli, da dajo massa nepremicnin na trga ne bo nic padlo.. sam itak niso glupi, prodajajo po malo, tipi so zmenjeni

 

Kaksne cene so ble za garsonjere tle pri nas po 100k+ in vse so pokupli

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:


Ah, imaš prav. Sem zdaj šel prav pogledat v knjigo. To mi je čisto uletelo iz spomina, sorry.

Btw, če te muči izposoja knjig v SLO si naredi account na Biblos in včlani v LJ knjižnico (ta ima največ knjig). Članarina je menda 10 ali 15 €? (v času prve korona-krize je bila sicer brezplačna ;)). Govorim seveda za e-knjige..

 

Sem popoldan začel brat Cerkev in prebral par poglavij, mi je všeč zaenkrat. Prej pa sem za večerjo maznil kranjsko klobaso, senf in hren, zdaj pa sem prelen za branje in bom film vklopil :D

 

Se lahko online včlaniš v Lj knjižnico? V našo moraš fizično, razen med prvim valom je tudi blo zastonj. Saj berem samo preko Biblosa ja. Torej mi bo definitvo bolj prav prišlo članstvo v Lj knjižnici.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

 

Sem popoldan začel brat Cerkev in prebral par poglavij, mi je všeč zaenkrat. Prej pa sem za večerjo maznil kranjsko klobaso, senf in hren, zdaj pa sem prelen za branje in bom film vklopil :D

 

Se lahko online včlaniš v Lj knjižnico? V našo moraš fizično, razen med prvim valom je tudi blo zastonj. Saj berem samo preko Biblosa ja. Torej mi bo definitvo bolj prav prišlo članstvo v Lj knjižnici.


Jaz sem se online včlanil v LJ pred ca. 3 meseci. Nikamor ni treba hodit, brez skrbi, še najmanj fizično v Ljubljano :) Za časa korone (tam konec marca) pa sem brezplačno prijavil MB knjižnico (my bad, vem), ki pa je itak potekla.

Možno, da si včlanjen na kakšni drugi, bolj zakotni knjižnici, in so pozabili "skenslat" dostop :) Čeprav dvomim. Ali pa si pač prijavljen kot redni uporabnik, torej imaš fizično kartico (si vpisal člansko številko?).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 minutami:

Aja... nimam pojma kako to, da sem si sploh lahko izposodil Cerkev, ker od spomladi, ko je blo zastonj in sem aktiviral, nisem več nič urejal :) Pa s heca probam kliknit izposodi in je šlo :D


Saj to so ful neke finte. Meni se skoraj vedno zgodi, da mi izposojena knjiga poteče po roku, ampak na tablici jo pa še vedno imam in lahko normalno berem. To ima Biblos neke anomalije očitno. :)

Ampak iz MB knjižnice sem takrat dobil email, da je brezplačno obdobje poteklo in izposoja ni več šla skozi. Potem sem pa itak "šel" na LJ knjižnico, vplačal tisto članarino in to je sedaj to. Vseeno pa škoda, da je knjig "dokaj malo". Oz. kakšnih starejših, ki bi mi res sedle. Npr. Neuromancer (Nevromant), pa komplet Karl May, Jules Verne opus itd.  :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@tomazek: ja, saj ...  Itak se bo repertoar širil. Vsaj pri novih knjigah, koliko bo pa starejših predelanih, pa je vprašanje ...

 

Recimo en moj primer: Nevromanta (SLO prevod) bi načeloma takoj kupil fizični - rabljen izvod.  Prebral sem original, ampak bi šel še v prevodu skozi. Problem pa je, ker sem se preveč navadil na tablico in brez očal normalnih knjig skoraj več ne morem brati, na očala pa se nekako ne morem navadit, sploh v slabših svetlobnih pogojih itd.  Hecno, vem. :(  Ampak zaenkrat je pač tako, da Nevromant kot e-knjiga v SLO prevodu sploh ne obstaja. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...