Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Mimogrede, ko smo že pri zgodovini, @Sovir in drugi, a poznaš_te kakšne proper zgodovinske knjige, ki se osredotočajo na ameriške staroselce? Malo googlam pa lurkam gor dol, pa ne vem, kaj izbrat. V slovenščini itak ne kaže, da bi karkoli izšlo, v tujini pa tudi ne vem, kaj je crap in kaj vredno branja. Sedla mi bi bolj kakšna pripovedna zgodovina ala Podivjana celina, to mi je nekako postal tipski primer zgodovinopisja, ki mi sede. A obstaja kaj takega na to temo?

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 27 minutami:

Mimogrede, ko smo že pri zgodovini, @Sovir in drugi, a poznaš_te kakšne proper zgodovinske knjige, ki se osredotočajo na ameriške staroselce? Malo googlam pa lurkam gor dol, pa ne vem, kaj izbrat. V slovenščini itak ne kaže, da bi karkoli izšlo, v tujini pa tudi ne vem, kaj je crap in kaj vredno branja. Sedla mi bi bolj kakšna pripovedna zgodovina ala Podivjana celina, to mi je nekako postal tipski primer zgodovinopisja, ki mi sede. A obstaja kaj takega na to temo?

Prid k men, sicer sem jih veliko dal na razpolago društvu ampak nekaj jih pa še imam...

Od ZG romanov je dokaj kul Saga o Missisipiju in pa pokopljite moje srce pri Zlomljenem kolenu, se mi zdi da je slo naslov, ta je bolj dokumetarna... pa nimam je :(

Pa knigco s 700 strani fotk od Curtisa mam tud.
Pa od Barage knigico tudi, je zanimivo kako on opisuje.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Slinch reče Pravkar:

 

haha, mislim da je to ta, ki jo je ćamir ravnokar kupil, tako kot jaz in ene pet drugih foromašev :D

Ja, pa še ena je večja. z manj ampak večjimifotkami, sam ne spet ne vem če jo še imam doma moram pogldat, drgač je eno dost fina 500Nations + dok serije od Costnerja, samo se ni v EU prodajala... to sem dal v društvo, mam pa DVDje nekje, regija 1 maš pa tud na YT se mi zdi... neki časa sem ravno te knjige zbiral, na temo severnih indijancev, tko 20 let nazaj.
Čak grem pogledat kaj mam še.

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 15 minutami:

Mimogrede, ko smo že pri zgodovini, @Sovir in drugi, a poznaš_te kakšne proper zgodovinske knjige, ki se osredotočajo na ameriške staroselce? Malo googlam pa lurkam gor dol, pa ne vem, kaj izbrat. V slovenščini itak ne kaže, da bi karkoli izšlo, v tujini pa tudi ne vem, kaj je crap in kaj vredno branja. Sedla mi bi bolj kakšna pripovedna zgodovina ala Podivjana celina, to mi je nekako postal tipski primer zgodovinopisja, ki mi sede. A obstaja kaj takega na to temo?

Tzvetan Todorov: Osvojitev Amerike (ni lih to, kar si napisal, je pa eno fajn izhodišče za začet brat to zgodovino imo)

 

pol The Ancient Civilizations of Mesoamerica: A Reader; The Aztecs - Richard F. Townsend; An Indigenous Peoples' History of the United States - Roxanne Dunbar-Ortiz; Ancient Peoples of the American Southwest - Stephen Plog;

Tragic Encounters: A People's History of Native Americans - Page Smith

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 5 minutami:

Thanks. Studio humanitatis itak obožujem in bi pomoje imel vse njihove knjige, če ne bi pokale dosti visoke cene 

i feel ya

 

pa še takrat, ko so pucali skladišče (ok ne vem če prav založba al ena organizacija), sem zamudil, ko so delili na tone studie humanitatis (oz si lahko prišel in si vzel po principu prej prideš prej si vzameš)

Povezava do prispevka
Sovir reče Pravkar:

i feel ya

 

pa še takrat, ko so pucali skladišče (ok ne vem če prav založba al ena organizacija), sem zamudil, ko so delili na tone studie humanitatis (oz si lahko prišel in si vzel po principu prej prideš prej si vzameš)

Faak ker monster deal, jaz bi kr s kombijem prišel in vse odpeljal 

Povezava do prispevka

@Chamir Taschen, je kul, sam so včasi res mal premejhne slike... so melv etno muzeju enkrat razstavo tisto je za pogledat, drgač imajo pa od barage pipe in še nekaj materijala, ki ga je prinesel...

 

BTW tole je od Costnerja serija...

 

Pa knjiga https://www.amazon.com/500-Nations-Illustrated-History-American/dp/0517163942

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Chamir reče pred 1 minuto:

Kar nek hype me je nad to zgodovino zajel, IMO bo post-korona padlo tudi kakšno potovanje po sledovih teh civilizacij :D 

En kolega je to organiziral, na črno, ampak dost neturistično, pač poznal je folk po rezervatih in ta prave place, pa so ga dobil in ne sme več v USA. :whistle:

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 4 minutami:

Je zanimivo branje, sam se tudi bere, da so evropejci poklicano ljudstvo, li je poučilo in civiliziralo svet, ostali so pa bili pasivni tardi

 

Sej če rečeš bobu bob sta bili obe ameriki, afrika in avstralija pasivni tardi :D  Vsaj v primerjavi z evropo, bližnjim vzhodom in azijo.

 

Pač en del sveta je trgoval med sabo, raziskoval, se učil in gradil Duomo, Taj Majal in Notre Dame, drugi del sveta je pa plezal po drevesih in še leta 1500 ni poznal ne pisave ne faking kolesa :D 

 

Ampak ja, sem tudi jaz ravno prejle bral komentar na Goodreads, da je bila podsaharska Afrika do 18. stoletja enako napredna kot Evropa, tko da je to vse odvisno od interpretacije I guess :D 

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 5 minutami:

Je zanimivo branje, sam se tudi bere, da so evropejci poklicano ljudstvo, li je poučilo in civiliziralo svet, ostali so pa bili pasivni tardi

 

no, men se bolj bere zakaj so Evropci poučili in civilizirali svet, ne pa da so poklicano ljudstvo

sem pa lahko zelo evropocentristično bral :)

 

pa sej, iz vidika projeciranja moči, so pač Kitajci v 15. stl dejansko bli pasivni tardi

drugače bi vrjetno oni bili poklicano ljudstvo 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

Kako so ga dobili? Kaj pa je delal protizakonito? Al so ga dobili, da je na črno kasiral turistom al kaj?

Na meji, pregledal so mu telefon, kompjuter, ni imel dovoljenja za delo... pač turistično vizo al neki, pa je moral samo obrnt in ban za ne vem kolk časa, podrobnosti se ne spomnim, je že neki časa nazaj.

Povezava do prispevka

Dans fasal na FBju reklamo za tale spil, ki surprisingly ne zgleda kot steaming pile of dr. Mocefisto's bullshit kot vse druge advertizirane igrice na FBju

 

https://store.steampowered.com/app/1067360/Earth_From_Another_Sun/

https://earthfromanothersun.com/?fbclid=IwAR32kCLqiE4eIfjTn4JdmmYlc4oftUY9mj1uV_MLHwJPq2lHr55Nqvlygrs

 

"Described as futuristic Mount&Blade" ja no, okej. Ce bo tolk cajta trajalo, da pride ven, pol ocitno res

Povezava do prispevka

Sma ze dva, lol :D

 

Bi ga igral na polno, ce bi modi delovali tako kot morjo, tako pa je dvakrat tedensko novi patch zunaj, modi ki jih uporabljam pa so kompatibilni tam z random 1.4.x verzijo spila od lani

 

Tournaments XP mod mi crasha igro, isto No dialogue. Pol pa sem mel se ogromno QoL modov ala on alarm, ko ti napadejo vasico bogu za leđima, ikonce nad mesti, troop sorting... Nic vec ne dela tako kot mora

 

Najdlje mi je ratalo Battanijo spravit. Na konc sm kr sproti pobijal captured generale in kralje, da je vsak faction mel za liderja 2 letnega otroka, lol :D Bi jo pa z veseljem igral, ce bi le modi delovali. Brez njih je đabe

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...