Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ma, dosti drugega bolj pametnega imam za delat, kot pa hodit na neke shode. Iskreno rečeno: niti se mi ne da. Rajši neko knjigo preberem v tem času ali pa z DaPubecom odigrava rundo ping-ponga.  :) 
Btw, za politiko pa mi je sploh vseeno. Ne spremljam tega kaj dosti. 

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Ma na neko splošno prihodnost naroda in to večgeneracijsko gledano je težko vplivat. S temi malimi shodi je to pomoje no go, če smo že pri tem. Drugo je neka konkretna revolucija, ki pa se mi zdi, da dandanes skorajda ni možna (in menim, da tudi ni potrebna).
Dočim lastna prihodnost pa je itak relativna. Vedno so vzponi in padci, krivulja pač. Sem že marsikaj skozi dal. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Ma na neko splošno prihodnost naroda in celo generacijsko gledano je težko vplivat. S temi malimi shodi je to pomoje no go, če smo že pri tem. Drugo je neka konkretna revolucija, ki pa se mi zdi, da dandanes skorajda ni možna.
Dočim lastna prihodnost pa je itak relativna. Vedno so vzponi in padci, krivulja pač. Sem že marsikaj skozi dal. :) 

 

Z majhnega raste veliko... kaj pa ti misliš, da se bo zbralo 150.000 oboroženih protestnikov pa začelo vojno? Al kak si ti predstavljaš veliko revolucijo? Vse se začne na malo in se postopoma pridobi vedno več ljudi na svojo stran.

 

Meni je super, da so dali datum čez dobra 2 tedna in je torej čas za bolj konkretno organizacijo. Ne pa na horuk iz dneva v dan... v ponedeljek rečejo, da se v sredo dobijo. Tu pa je konkretno časa, da si ljudje lahko splanirajo.

 

Ampak kak rečeno... vsakemu svoje.

Povezava do prispevka

Radarji so bili samo neka zmanipulirana pika na i. Če bi vsi vozili po predpisih, tako kot pravi @AMF, ne bi bilo potrebnega tistega protesta. 50 km/h v naselju je pa ja logično vsakomur. 
Saj, potem smo pa dobili tega novega župana, po katerem se je tudi vsul plaz kritik. Še danes padajo, vsaj kolikor vidim po internetih (čeprav res vse manj in manj spremljam to sceno). Nikoli noben politik/župan/poslanec karkoli že... ne bo zadovoljih 100% naroda. Take pač mamo. :) 

Poznam par primerov, ki so bili totalni fani Kanglerja. Ampak so bili na protestu. Nekateri mgoče celo zgolj iz radovednosti, al kaj vem kaj jim je delalo v glavi. So pa šteli kot številka.
Btw, celo moj DaPubec je tudi bil takrat tam in mi je rekel, da ni bilo prijetno. :( 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
AMF reče pred 4 minutami:

A to so tiste fore, ko so požgali radarje, čez pol leta je pa Maribor jokal, ker so se na isti cesti zaradi prehitre vožnje ubili eni mladi fuzbalerji


Fuzbalerji so se vračali od nekod, ja. Se spomnim. Totalka je bila. Vozili pa so ca. 200. Tržaška menda, tam blizu starega OBI-ja / Bauhausa. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Vbije se vsake tolko povsod kdo, če so radarji al ne. Najboljše, da nam v rit ftaknejo antene in diode... pa te potem vseka električni tok, če prekoračiš hitrost. Seveda bi te spremljali preko GPS na vsakem metru. Sem prepričan, da bi jih ogromno bilo takoj za in prikimalo.

 

Ampak potem tako na vsakem področju, ne samo pri vožnji. Ne sememo enostavno delati nič kar ni požegnano od oblasti in v skladu z njihovimi zakonui in odloki. Če bi dioda zaznala dim od trave in podobno bi te ruknilo v komo za 3 dni.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Ok malo smo šli daleč :D Obvestilo sem dal, če koga zanima ga zanima, če ne pač ne. Svet gre naprej. Sem pa označil DaCapa bolj s heca ja, ker sem itak vedel, da ni šans...


Ni šans. Te rajši pivo spijemo v udobju domačega vrta, pa meka ali kitajsko naročimo, malo namiznega tenisa, malo muzike, pa maš že celi party. :) 

Povezava do prispevka
AMF reče Pravkar:

Sej za nekatere bi bilo boljše, če bi bili na povodcu.

 

Pa označeni s šestkrako zvezdo in podobnimi zadevami :D Poznamo to ja iz zgodovine. Saj se bližamo podobni zadevi. V par letih...

 

DaCapo reče pred 1 minuto:

Ni šans. Te rajši pivo spijemo v udobju domačega vrta, pa meka ali kitajsko naročimo, malo namiznega tenisa, malo muzike, pa maš že celi party. :) 

 

Glih pravi cajt je, ker so trgatve... potem pa "okrepčani" lepo v kombi (žal se mora en žrtvovati in voziti) in na izlet v Marburg :)

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Eh, zdaj si me pa v nostalgijo spravil. Ka smo vinograd prodali par let nazaj :( Ni bilo veliko, 400 l letno največ, če je bila dobra sezona, ampak spomnim se pa dobrih starih časov trgatev.. Kar filing ja. :) 

 

Te so itak najboljše. Če ne je treba preveč delat. Zdaj zadnja leta hodim v glavnem samo še na 2 al 3. In to ima en največ okrog 800 trsov, ampak pride 30 ljudi in je pobrano v dobri uri pa pol s pavzami vred. Ostala pa tak nekje kot vi.

 

Pa za mene itak vsi ti kolegi vejo, da nem nič delal že vnaprej :D Pijačo tu pa tam mogoče nesem in podjebavam folk. Eni se režijo kot butli, ene (ponavadi starejše tetike) pa me tak gledajo, da bi mi najrajši oči spraskale, ker nič ne delam pa se glupiram okrog.

 

No pol, če se še preša... potem malo tu pa tam kaj primem in pomagam :) Pa polnim kozarce največjim garačem.

Povezava do prispevka

@tomazek: ma, jaz sem v mladih letih (OŠ in SŠ, pa mogoče še celo malo kasneje) kar pridno obiral in kdaj pa kdaj tudi kakšno puto nesel. Potem sem pa sčasoma tudi prišel na ta tvoj način sodelovanja. Edino fotkal sem recimo vedno dosti in pri preši občasno kaj pomagal (bolj ali manj nič konkretnega, beri: visel sem pač tam :) ).  

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

@tomazek: ma, jaz sem v mladih letih (OŠ in SŠ, pa mogoče še celo malo kasneje) kar pridno obiral in kdaj pa kdaj tudi kakšno puto nesel. Potem sem pa sčasoma tudi prišel na ta tvoj način sodelovanja. Pa fotkal sem recimo vedno dosti in pri preši občasno kaj pomagal. :)

 

No saj potem podobno... Jaz sem nekdaj tudi full delal. Smo imeli mi cca. 7500 trsov. Potem smo prodali 5000 (ločen vinograd) in je ostalo 2500 (ob vikendici)... potem pa še to prodali z vikendom vred. Tisto je blo preveč in nič veselja. No tega nimamo že skoraj 20 let. Nič ne pogrešam. Zdaj samo še te miniaturne s feštami :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Finta je tudi, da sem imel nekoč idejo, da bi iz vikenda naredili familijarni kmečki turizem. Cerkev na Ptujski gori je blizu in romarji hodijo redno. Saj vem, da drugače bi bil biznis bolj švoh, ampak bajta je bila vseeno na dobrem prostoru in tudi občasni turisti bi se našli. Pa mogoče še kakšne lokalne stranke... Krušno peč smo imeli pravo, lahko bi pizze pekli, pa narezke itak  ... Samo ni bilo interesa v familiji. Moji so že takrat bli vsi prestari za te finte, jaz sam pa ni šanse, da bi mi ratalo. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 39 minutami:

Vbije se vsake tolko povsod kdo, če so radarji al ne. Najboljše, da nam v rit ftaknejo antene in diode... pa te potem vseka električni tok, če prekoračiš hitrost. Seveda bi te spremljali preko GPS na vsakem metru. Sem prepričan, da bi jih ogromno bilo takoj za in prikimalo.

 

Ampak potem tako na vsakem področju, ne samo pri vožnji. Ne sememo enostavno delati nič kar ni požegnano od oblasti in v skladu z njihovimi zakonui in odloki. Če bi dioda zaznala dim od trave in podobno bi te ruknilo v komo za 3 dni.

carsko si navedel dva električna elementa, pri kerih bi se morala zgodit zelo resna napaka pri dizajnu (recimo 16x predimenzioniranje) da bi te lahko bistveno usekal tok zato k ju maš v riti

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 22 minutami:

Kaj v Halozah ste meli gorice? Sem te že prej mislil vprašat kje je to blo...


Na Ptusjki Gori, ja. Pa niso bile gorice :) Samo lep vikend (kar vlka dvonadstropna bajta z vinsko kletjo in majhnim vinogradom ter solidno velikim vrtom). Zraven je bila še krušna peč (v ločeni hiški, ki je pred leti služila kot čebeljnjak). Pa kar nekaj parcele (poleg omenjenega vinograda, še nekaj malega gozda in eno njivo, ki je sčasoma postala travnik, v mladosti pa so moji imeli tam nasad koruze). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...