Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Hernier reče pred 2 urama:

Jst sem cepljen zaradi bonusov bolj ali manj. Plus da čimmanj prenašam staršem pa babici. Ni lih da se zase posebej bojim covida :D 

moja sestra zdele ene 4 mesece 'narobe' voha

dost narobe da ji je neprijetno bit zraven pečenega mesa al pa pražene čebule

ni konec sveta, je pa njen lajf opazno slabši

mislim da ne poznam nikogar k se je šel bolj z veseljem cepit, sam da so dobre šanse da bo minilo pa da se ne bo ponovilo

 

afaik so tud šanse da preneseš virus zmanjšane na podlagi tega, da si krajši čas kužen, kot bi bil necepljen

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Mah a veš je tut med mladimi kakšen ki pravi kako ga je COVID zjebal za več mesecev (osebno poznam eno, recimo, ko še par mesecev ni mogla normalno na šmarno, pred boleznijo pa vsak teden minimalno 1x). Tko da ja, umrli verjetno res ne bomo sam men je to, da imam kot cepljen manj šans da imam dolgoročne probleme, čist dovolj razlog da se cepim. No, in bonusi itak.

Moja žena identična zgodba, no ja... ni bila šmarna ampak jošt. Recimo jest pa sploh nisem zbolel... Mi gre pa na živce, da jest nekih bonusev ne vidim, razen da se ne rabim hodit testirat. 

 

Povezava do prispevka

Mislim ok živimo v nekih drugačnih časih, ko so informacije na dohvat ruke. Razno razne. Tudi pri covidu so včasih neki vladni govorci čisto na istem nivoju, kot Ladislav troha. Ampak kar mi je pa hecno, je pa zanč en kolega, ki je pošmrkal tono kokaina, vmes pomoje še nevem kolk jupol Golda in sam bog ve, kakšnih strupov in kemikalij še zraven. In on potem reče, da se ne bo cepil, ker ne zaupa substancam v cepivu...

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 33 minutami:

Ne. Tukaj samo pise da CE se kot cepljen okuzis si isto kuzen kot ne-cepljen. Ker je pa manjsa verjetnost da se bos okuzil, je mansa verjetnost da bos kuzen. Mal funkcionalnega branja plz. 

čeprav polna cepljenost zmanjša tveganje okužbe, lahko človek, ko se enkrat okuži z različico delta, prenaša podobno količino virusa kot necepljeni ljudje.


Prenasanje virusa iz povrsine na povrsino pa je isto, valda. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Jaz sem mislil, da je logično, da je govora o okuženem cepljenjem in okuženem necepljenem. Ni bilo besedice o tem koliko ima kdo več možnosti, da se okuži. V tem primeru o katerem smo govorili je odgovor še vedno DA. Valjda, da neokuzen cepljen ne prenaša nič. 

 

Pa si prepričan, da je manjša možnost, da se okuzis? Samo simtprome pravijo, da imaš blažje. 

Povezava do prispevka

A lahko šovinistično? :)

 

97% ljudi, ki so mi cool in cenim njihovo mnenje in razgledanost, je cepljenih :) Vsa ožja družina je tudi cepljena. Tko da če oni umrejo mi je čisto vseeno če tudi jaz :)

 

Tudi na forumu opažam zelo podoben trend. Da se kdo od necepljenih ne bo našel napaden, ker mogoče pa spada med tiste 3%.

 

 

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 minutama:

A pa si ti prebral kar sem ti quotal iz clanka ki so ga sam prilimal :D

 

OK. Ta, quote si naknadno dodal :D

 

No v primeru o katerem smo govorili ali okuženi cepljeni on okuženo necepljeni enako prenaša virus, je odgovor še vedno DA hehe. 

 

Nisem ziher, če verjamem v tisti del sicer. Ker so to toliko krat spremenili, da jim ni kaj za verjet. Slabe informacije glede cepiv pa se kar ustavljajo nekje. Prvo so govorili, da is imun, pol so govorili, da lažje prebolevas, pol so priznali, da cepljeni tudi kuzijo... 

 

Jaz verjamem, da smo cepljeni bolj nevarni za okolico. Ker se ne testiramo. Če je za verjet testom, potem testirani težje prenašajo virus. Jaz osebno (in kar nekaj znancev in kolegov) ni bilo v vsem časi testiranih niti enkrat samkrat... Pa hodimo povsod okrog po javnih prostorih in trgovinah, lokalih... 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 6 minutami:

 

nočem se kregat

 

samo to kar ti pišeš mislim da ni čist isto kot to kar je atomic spraševal

 

mislim, saj ni lih ful razčlenjeno in jasno, ampak mislim da je na atomicovo vprašanje bolj pravilen odgovor: da

 

pa res se nočem kregat

 

:D

Kaj tocno je atomic spraseval naj on pove, je pa odgovarjal postu ki ga je napisal Kekit

Navedek

Če si cepljen pomaga izključno tebi. Cepljen ali ne, še vedno isto lahko prenašaš zadevo. Nesimptomatsko seveda. Edini plus cepiva v tem smislu, je to, da imaš malo šans, da zboliš in pol kihaš in kašljaš na druge.

kar, sodec po tomazekovem clanku ne drzi niti najmanj. Kuznost obolelega, cepljenega ali ne, je lahko enaka. Cepljeni imajo manj moznosti da zbolijo, o asimptomatskih primerih ne govorimo. Ergo imajo cepljeni manj moznosti da prenesejo virus ker imajo manj moznosti da zbolijo. 
Cepljenost pomaga tudi drugim. In to brez kreganja in mnenj, zgolj fakti. Skoda da nisem se kaksnih ficotov in katric notr uspel stlacit. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pač ljudje, ki se ne cepijo so šleve, ki se bojijo enega malega špika. Duhovno in telesno zdrav moški se sploh ne vprašaš čemu je namenjeno, se cepiš z vsem kar ti prekriža pot pa če je to rabljena injekcijska brizga za zidom metelkove al pa če ti na otoku v obliki lobanje nori znanstvenik ponudi varikino razredčeno z nano delci robo Adolfa Hitlerja. Stisneš vase in greš dalje.

uredilo bitje []D [] []V[] []D
  • Račka +1 4
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ok :D Itak nemogoče, da pridemo skup hehe. Jaz še vedno mislim kot Slinc tudi pravi, da je odgovor tako Ke_kit-u kot Atomicu DA. Ne vem zakaj sploh mešamo v ta pogovor neokužene in je menda popolnoma logično, če nekdo sprašuje ali cepljen in necepljen isto prenašata, da se gleda cepljenega okuženega in necepljenega okuženega.

 

Kaj bi nekdo, ki se ni okužil sploh delal v tej debati ne vem.

 

Over and out. Peace :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 minuto:

Sorry sam ne mores mesat hrusk in jabolk, ekhm, ficotov in merdzotov. Cepljeni povprecno manj ljudi okuzijo ker je moznost da prenasajo virus precej manjsa kot necepljeni, kaj tocno tle ni jasno ne stekam. 

Ma ne gre se za to, da boš ti tam nekoga okužil z aerosolom, če boš stal na neki normalni razdalji. Valjda se dogaja tudi to, sam to moraš bit tesno blizu nekoga. To lahko preprečijo le maske. Zato pravijo, da z nošenjem maske zaščitiš ostale in ne sebe, s cepljenjem pa zaščitiš sebe, ne pa ostalih.

Največ se virusi prenašajo preko površin. In iz tega vidika je isti kurac ali si cepljen ali nisi. Čisto isto lahko prineseš zadevo domov in okužiš ostale člane gospodinjstva.

 

Glede ostalega se valjda strinjam s tabo. End game je precepljenost prebivalstva, da se lahko virus zajezi in z leti postane le še ena sezonska gripa.

Povezava do prispevka

Nič ne mešam.... Za odgovor sem vzel pravično število okuženih na obeh straneh. In 10 okuženih cepljenih je enako kuzbih kot 10 okuženih necepljenih. 

 

To, da cepljeni težje postane okužen pri tem odgovoru sploh ne igra niti najmanjše vloge in absolutno ni pomembno. Zato sem pojasnil to takoj na začetku na kaj sem odgovarjal. Na dve okuženi osebi. 

 

Če pa atomic v bistvu ni spraševal po tem ali cepljeni okuženi prenaša virus isto kot necepljen in je dejansko mislil vprašat, če se cepljen težje okuži. Potem pa moj odgovor res ni primeren za njegov primer. Ampak jaz nisem razbral, da bi on spraševal to. 

Povezava do prispevka

Sicer pa ja... Smo praktično v celem kupu tem po menjalniku in tudi tukaj že praktično vse glede Covid premleli 😁 Včasih imam še kaj volje v tem sodelovati, včasih pa nič. 

 

Imam srečo, da v moji ožji družbi sploh nimamo kreganja o tem. In smo 50:50 nekje coeljeni/necepljeni. Noben nobenemu pod nos ne meče zakaj je ali zakaj ni cepljen. Nimamo nobenih teorij zarot... Prav fino mi je, da je tako in se vsi družimo vsak teden par krat.

 

Zdaj pa sem res ven iz tega za danes... :D

 

Lahko noč 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ma to je krneki.

 

To cepivo je krneki, folk paranoja brezvete in pravtako ta covid je krneki.. moja ki je na imunosupresiji in ni cepljena je dvakrar kihnila in je bilo mimo.. edino ki si brez okusa in vonja kaksen teden.. punca od njenega brata pa cepljena in dva tedna v kurcu vrocina ovo ono.. krneki vse skupaj ce mene vrpasas.. odvisno od posameznika in okoliscin

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 8 urami:

Ma to je krneki.

 

To cepivo je krneki, folk paranoja brezvete in pravtako ta covid je krneki.. moja ki je na imunosupresiji in ni cepljena je dvakrar kihnila in je bilo mimo.. edino ki si brez okusa in vonja kaksen teden.. punca od njenega brata pa cepljena in dva tedna v kurcu vrocina ovo ono.. krneki vse skupaj ce mene vrpasas.. odvisno od posameznika in okoliscin

bravo res, zato k si mel ti srečo, jo majo torej vsi al kaj

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 8 minutami:

1 day later: starša covid-19 pozitivna, oba dvakrat cepljena. Tuga. Zaradi cepiva upam na blag potek

Maja ni panike dvakrat bodo kihnila in bo mimo

 

Also tle pri nas v KP.. celo poletje pametni, nisem jaz ovca kaj se bom cepil..evo danes zadnji dan, mislim teoreticno itak je ze prepozno.. ampak nema veze potrdilo dobis, v glavnem vceraj JaJo rece konec, danes cakajo v 200m dolgi vrsti za se cepit uni res ko prave ovce..

 

A celo poletje ni blo zive duse tam na cepivnem centru 🤣

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 13 minutami:

v kaj se to transformira ? fleshlight ?


Transformiraš lahko v marikaj. Fleshlight pa res še nisem preizkusil. Btw, tu bi moral še nek nastavek kupit, ali? Po ca. 70 € so, kar mi je malo preveč za random drk. :) 

Tega imam sicer že dolgo časa nagledanega, ampak ej... malo škoda € se mi zdi.

Fleshlight Girls Elsa Jean Tasty - Gtocka.si, spletna erotična trgovina

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:


Transformiraš lahko v marikaj. Fleshlight pa res še nisem preizkusil. Btw, tu bi moral še nek nastavek kupit, ali? Po ca. 70 € so, kar mi je malo preveč za random drk. :) 

Tega imam sicer že dolgo časa nagledanega, ampak ej... malo škoda € se mi zdi.

Fleshlight Girls Elsa Jean Tasty - Gtocka.si, spletna erotična trgovina

dej model če se ti zdi met kupi od kitajcev

babje zadeve sem dobila primerljivo kot je pri nas 80-100€ za 15

isti material, primerljiv motor, li-ion baterija, kar češ

kadarkoli čakam 3 mesece pa dam pošti 2,5€ za tako razliko

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...