Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 10 minutami:

Dejansko nimam pojma za kaj gre. A to so kaki protesti proti PCT, kot so bili včeraj v Ljubljani? Če ja, pol je pač faking irak iran. :D

 

Dejansko bolj proti fašističnim ukrepom vlade. Ziher bojo tam tudi kaki tisti čudaki, ki jih omenjaš... Ampak v moji družbi nas je dejansko več cepljenih. Smo pa tudi cepljeni proti tem glupostim in vsiljevanju. Tudi noben ne cepljeni kolega ni v nobenih teorijah zarote. Če verjameš ali ne sem kolegu šele sedaj pred kratkim razlagal kaj sploh pomeni flatearther. Za chemtrailse je slišal ampak itak ne verjame noben... Drugi (policaj) pa je rekel, da se enostavno ne boji bolezni. Če kaj bo... Si bo pač sam kriv. So se pa dali cepiti njegovi starši in ostali starejši sorodniki. Ne vidi razloga zakaj bi se sam. 

 

Sem pa absolutno proti vsakršnemu vsiljevanju česarkoli komurkoli. Prav tlak mi nabije do vrha. Evo upošteval bi točno vse kar je danes povedal Fafangel... Država je kriva za nizko precepljenost. Če bi vsi vodili ok retoriko bi meli vsaj 30% več. To, ko pa je nekaj na silo in z grožnjami pa pač v enih vzbudi odpor. Jaz sem tudi močno proti temu, da se greš cepit kar tak, da si komot. Idi se cepit za lastno zdravje. Ne pa se it zaradi prisile. Niti zaradi drugih se jaz ne bi. Naj se oni sami cepijo in zaščitijo, če se nočejo, pa se jaz ne bi zaradi njih pod prisilo. 

 

To je to... Meni čist preprosto. Enim seveda ne :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Ti si 100% bil tudi na kakih protestih, ko se je omejevalo kajenje v javnih prostorih. XD

 

Haha to pa nisem :D Niti nisem slišal, da bi kdaj bli... Pa po resnici povedano sem kot res prestrasten kadilec najprej malo bentil... Ampak mi bolj paše zdaj. Zdaj včasih, ko kje privat notri kadimo, je prav čudno in te oči pečejo... Ampak ajde, če smo pijani se ti pač jebe. Ko v sobi zakuri 5 dedov... se megla vleče.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz sem tudi reden kadilec. Škatla na dan pade 100%. Je pa to odvisno tudi od dela oz. porabe časa, če mi je dolgčas ali je kakšna družba, lahko padeta tudi dve škatli dnevno. Hecno, vem. 
Omejevanje kajenja v javnih prostorih me pa nikoli ni zmotilo. Dejansko sem se takoj "navadil" in mi je bilo celo cool. Smo lepo sedeli (ob kakršnikoli priložnosti že), potem pa nas je enih par reklo: gremo na cigaret? In smo lepo zunaj v miru na svežem zraku pokadili. ;) 


Spomnim se pa tudi muk, ko sem velikokrat bil službeno v Avstriji (Dunaj). In smo imeli neke sestanke, potem pa vsakih 15 minut odmor za cigaret. Ki so se kadili na hodnikih, prav ene "Rauch Zone" (s tablo z napisom) so bile postavljene (pepelnik, par stolčkov, mizica). Meni, kot kadilcu je bilo osebno večkrat slabo od vsega dima, ampak to je verjetno zato, ker so pretiravali s temi "čik pauzami". Saj ne, da bi moral it zraven, pa tudi če nisem kadil takrat, sem se pač želel družit izven sestanka. Kadilci so bili pa praktično vsi sodelavci in sodelavke Noro v glavnem. Pa to je bilo že po tistem, ko smo v SLO ukinili tovrstno kajenje v javnih prostorih.
Ali pa to, ko je v SLO prišel na firmo nek šef iz Nemčije, itak da so mu takoj v pisarno prinesli pepelnik. Potem pa smo še drugi kadilci zraven prižgali. Je pa tudi res, da je bilo to že kar nekaj časa nazaj. V glavnem: za zaprtimi vrati se je marsikaj dogajalo. No ja, saj se še danes. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ko sem bil froc se je kadilo še v zdravstvenih domovih in celo ambulantah. Doktor je tak rauhal notri, da si ga komaj videl. Po možnosti še pametoval komu kak ni zdravo kaditi. 

 

No en od teh je bil kolegov foter (zdravnik) je potem umrl od pljučnega raka. 

 

Drugače pa se strinjam z DaCapovim prvim delom zapisa seveda. Tudi jaz povlečem med 1 in 2 škatli. Na kaki trgatvi kjer smo od ranega jutra pa do večera in cel dan zunaj... Se pije in je... Znajo celo 3 pasti. 

Povezava do prispevka

@tomazek: tudi jaz sem poznal več doktorjev, ki so prekomerno kadili, ampak v isti sapi ozaveščali, kako je to škodljivo itd. Pa kar nekaj takih doktorjev je tudi rado prekomerno pilo, dejansko že na meji alkoholizma. Večina jih je zdaj žal že pokojnih. 

Btw, ja, verižni kadilec je pravi izraz. Cigaret za cigaretom. Po več škatel na dan. To vsekakor ni OK. Dočim strastni kadilec pa je še vedno nekako "relativno", kakor tudi vsakega strastnega pivca ne morem označit za alkoholika.  :) 

edit: po kratkem premisleku na cigaretu na terasi sem prišel do tega sklepa: strastni.. Strastni ljubimec recimo. Strastni jedec, pivec, kadilec. Strastni igralec video iger. To, pač počneš z neko strastjo, ki ni nujno pogojena s časom/konzumiranjem. Nekdo se recimo strastno ljubi 3x na leto, nekdo drug 12x, spet tretji mogoče vsak dan. Pa zaradi tega še ne morem reči, da je odvisnež. In smo tu. Odvisnost je tista, ki jo iščemo in je pravi izraz. Odvisen od kajenja. Odvisen od alkohola. Odvisen od sexa. Odvisen od iger. Itd. Simple. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 48 minutami:

nEvEr FOrGet

Nevem zakaj bi se kdorkoli mučil s tem, ko pa vsi že nosijo tracker s sabo.

 

Reče se mu pa telefon. Pa nikjer ne vidim nikogar, da bi ga fuknu stran al pa šel štrajkat na ulico zaradi tega. Ne še vsako leto ali 2 vzamejo novi model, ki jim še bolj odvzema vso privatno sfero.

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 urami:

Država je kriva za nizko precepljenost. Če bi vsi vodili ok retoriko bi meli vsaj 30% več.

Sej vem da si si to cifro izmislil, sam a se ti res zdi OK, da je 30% tok neumnih, da ce bi jih Janez "lepo prosil", bi priznali dobrobit cepljenja se sli cepit, tko se pa iz inata ne? Kot neki mali otroci, sam da so to odrasli ljudje, torej samo umsko zaostale opice po domace povedano.

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 46 minutami:

Sej vem da si si to cifro izmislil, sam a se ti res zdi OK, da je 30% tok neumnih, da ce bi jih Janez "lepo prosil", bi priznali dobrobit cepljenja se sli cepit, tko se pa iz inata ne? Kot neki mali otroci, sam da so to odrasli ljudje, torej samo umsko zaostale opice po domace povedano.

celotno epidemijo so vodil s takim podcenjujočim tonom, k da smo 7 let stari

tko da ne gre za 'lepo prosil', gre za komunikacijo s spoštovanjem do človeka in njegovih skrbi, in za vladanje z zaupanjem

 

ne pa ta drek na ventilatorju k ga trpimo že leto pa pol

 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 minuto:

celotno epidemijo so vodil s takim podcenjujočim tonom, k da smo 7 let stari

tko da ne gre za 'lepo prosil', gre za komunikacijo s spoštovanjem do človeka in njegovih skrbi, in za vladanje z zaupanjem

 

ne pa ta drek na ventilatorju k ga trpimo že leto pa pol

Proti vsemu temu se da upret na drugacen nacin, ne pa da se kot umsko zaostala opica zarad tega ne cepis :rofl:

Povezava do prispevka

Jst pač ne verjamem, da bi se ta folk cepu na kakršnkoli način :D Preveč je kle mentalne gimnastike, spreminjanja razlogov, facebook filozofije zadi. Pač če bi blo povsem prostovoljno bi bli tm nekje okol Romunije (sej ne da smo ful višje).

 

Verjamem pa da ful ljudem paše, da je trenutno politična struja en kupček degenov, skorumpirancev in kriminalcev, lažje je potem opravičevati, če lahk nekoga prikladnega kriviš.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Meni se zdi najbolj žalostno to, da je folk pozabil kolko 'dobrega' so nam cepiva prinesla. V otroštvu moje babice (in še kar lep čas po tem) je pocrkalo polovica otrok zaradi otroških bolezni za katera imamo sedaj cepiva. Ona je mela 6 sester in 1 brata v to niso všteti tisti ki so v otroštvu umrli.

Moja mati je delala kot medicinska sestra to je blo tam v sedemdesetih nekje in je rekla, da je blo žal takrat še vedno vse polno takih primerov.

 

Griža, davica, škrlatinka, ošpice, ... To je to a ne, neumni ljudje, ki nekaj streljajo na pamet in niti malo ne pogledajo zgodovine delajo veliko škode, ampak na žalost ne samo sebi, ker ne živijo v mehurčku ampak še vsem ostalim ki so okrog njih. Nekatere bolezni so bikle  _izkoreninjene_ z cepljenjem.

 

Pol pa gledam tomažkove komentare in me je včasih kar sram da sem na istem forumu kot on.

 

 

Rešitev, ki je nebodo žal nikoli uresničili. Rečejo vsem, ki so trdno prepričani v  necepljenje (ajd v tem primeru proti covidu) naj podpišejo papir da se odpovedujejo vsem zdravljenju v zvezi s tem. Pol pa vse te na en kup spravit in jih okužit s covidom in jih držat do konca poeteka bolezni stran od drugih. Par procentov jih pocrka, en večji procent ma resne probleme.

Tako se v hipu zebiš % idiotov na svetu in par %, ko jih vidi da pa to mogoče vseeno ni hec jih pride k pameti.

 

Hmm, mogoče pa je malo preveč ekstremno ... :unsure:

  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 8 minutami:

Pol pa gledam tomažkove komentare in me je včasih kar sram da sem na istem forumu kot on.

Rešitev, ki je nebodo žal nikoli uresničili. Rečejo vsem, ki so trdno prepričani v  necepljenje (ajd v tem primeru proti covidu) naj podpišejo papir da se odpovedujejo vsem zdravljenju v zvezi s tem. Pol pa vse te na en kup spravit in jih okužit s covidom in jih držat do konca poeteka bolezni stran od drugih. Par procentov jih pocrka, en večji procent ma resne probleme.

 

 

Kaj je s tabo? Jaz sem cepljen. Lahko se odjaviš, če ti ne paše raznolika družba in iščeš samo sebi enake. Ziher so kaki fašistični forumi kjer vlada enoumje.

 

Celo mladost sem se spraševal kako je možno, da nastanejo ljudje kot Hitler, mu ljudje sledijo in so pripravljeni druge uničit... zdaj mi je vse bolj jasno kako je to možno.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

@darksaga

ne vem, kolk so te bolezni, ki smo jih izkoreninili s cepljenjem, relevantne v tej debati 

gre le za precej bolj nevarne bolezni  + ta problematika, kjer COVID cepivo bolj malo narediti glede okužbe in širjenja  (kar bi sicer bilo popolnoma vseeno, če bi 100% preprečevalo razvoj bolezni)

pa sem cepljen in celo za obvezno cepljenje ;)

Povezava do prispevka

 

 

Ezoterik reče pred 27 minutami:

Jst pač ne verjamem, da bi se ta folk cepu na kakršnkoli način :D Preveč je kle mentalne gimnastike, spreminjanja razlogov, facebook filozofije zadi. Pač če bi blo povsem prostovoljno bi bli tm nekje okol Romunije (sej ne da smo ful višje).

 

Verjamem pa da ful ljudem paše, da je trenutno politična struja en kupček degenov, skorumpirancev in kriminalcev, lažje je potem opravičevati, če lahk nekoga prikladnega kriviš.

 

 

Eni ziher ne. Je pa vlada s svojimi potezami zaslužna za vsaj 15-20% dodatnih necepljenih, ampak sklepam, da so to tile ki zdej stojijo v kolonah da dobijo bubiko.

 

Sem se šel cepit takoj, ko je bil šansa, pa lahko gladko priznam da booster shoti tut men smrdijo, predvsem zato ker bodo tako kmalu. Sem cepljen za vse te klasične zadeve + hepatitise zaradi potovanj, za te letne / sezonske zadeve se pa nikol nisem hodil. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 2 minutama:

Eni ziher ne. Je pa vlada s svojimi potezami zaslužna za vsaj 15-20% dodatnih necepljenih, ampak sklepam, da so to tile ki zdej stojijo v kolonah da dobijo bubiko.

 

Sem se šel cepit takoj, ko je bil šansa, pa lahko gladko priznam da booster shoti tut men smrdijo, predvsem zato ker bodo tako kmalu. Sem cepljen za vse te klasične zadeve + hepatitise zaradi potovanj, za te letne / sezonske zadeve se pa nikol nisem hodil. 

če bo tko organizirano kot je blo za prvič, nimam problema z booster shoti

 

bom pa mela problem če bojo na to foro kot so bli boosterji za vse ostalo, k si včasih kr prišel k svojemu zdravniku pa sedel v čakalnici dokler te sestra ni mela časa cepit

k ne veš kolk časa bo trajal pa kere vse bolezni ma folk okol tebe

tist je blo res kr neki

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 19 minutami:

vse te na en kup spravit in jih okužit s covidom in jih držat do konca poeteka bolezni stran od drugih. Par procentov jih pocrka, en večji procent ma resne probleme.

Tako se v hipu zebiš % idiotov na svetu in par %, ko jih vidi da pa to mogoče vseeno ni hec jih pride k pameti.

 

Hmm, mogoče pa je malo preveč ekstremno ... :unsure:

 

why-yes-we-do-have-a-gulag-for-that.jpg

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 minutami:

ne vem, kolk so te bolezni, ki smo jih izkoreninili s cepljenjem, relevantne v tej debati 

gre le za precej bolj nevarne bolezni  + ta problematika, kjer COVID cepivo bolj malo narediti glede okužbe in širjenja  (kar bi sicer bilo popolnoma vseeno, če bi 100% preprečevalo razvoj bolezni)

pa sem cepljen in celo za obvezno cepljenje

Pomembne so zato, ker so eni proti vsem cepljenjem caradi xy razloga.

Res je, da so ene bolezni bolj nevarne od drugih. Kolko sem bral znanstvene podatke glede cepljenja (ki še niso zaključeni) covid cepljenje vsekakor pomaga pri prečevanju širjenja okužbe. Zmanjšana vrjetno okužbe, pomeni točno to. Je pa res, da ne prepreči 100%,  vendar, če  bi bli vsi cepljeni, bi bla ta vrjetnost okužbe izredno majhna, tako kot je danes pri ošpicah in podobnih, da spoh ne omenjam v kakšno pomoč bi to blo ljudem, ki se iz raznih zdravstvenih razlogov ne morejo cepit, pa bi se radi.

 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 5 minutami:

če bo tko organizirano kot je blo za prvič, nimam problema z booster shoti

 

 

 

Ma to je itak osnova ja, pomoje da bo ker drugače nimajo šans. Pomoje bojo posod uvalili ta cepljenja, varjanta plačuješ benz, zraven rečeš za žeton za kavo in boosterja, sam pali. 

 

Bolj mi ne sede časovno, ker se mi zdi da bo to kr pogosto. Uno da bi blo vsako jesen ko gripa ajde, še ne rečem. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...