Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Mene sam to mede, ker imam že naslednjo krizo v mislih. Pač imaš neke folke, ki se bojijo cepit (itd.), teh je očitno kar dosti, ti jih pa na soft načine v to prisiliš in obenem še vsak dan malo tauntaš po vseh možnih medijih, da so neumni zanikovalci virusa 

 

Za naslednjo krizo so garant vzgojili folk, ki bodo spet skeptični in bodo šli proti ukrepom, kako se bo to krizo reševalo, sam da bo ta morda hujša od covida

Povezava do prispevka

@AdamSmit Hja, cool za njihove pravice ane? Kaj pa moje?

 

Nekaj za v razmislek.

 

Dajo ti v roko strojncio z slepimi metki, te postavijo v nabito poln stadium in rečejo streljaj. Ni tako vlki problem ane?

 

Kaj pa če bi blo v tej stronjici še ene par pravih metkov in bi ti za to vedel in bi vseeneo streljal. A bi blo še vedno ok?

Mogoče nebi nikogar zadel ... kaj pa če bi? 

 

Covid smrtnost sicer ni velika, je pa. Točno kolko ljudi pa je ok da se tako 'nenamerno' okuži in pol crknejo al pa majo večje posledice pa je vse ok?

1? 10? 100? ... ?

Zakaj, samo zato ker se folk noče cepit, da ne dobijo čipa not? Zato ker njim itak nič nebo? zato ker ... ?

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka
kemik reče pred 36 minutami:

 

 

 

 

Eni ziher ne. Je pa vlada s svojimi potezami zaslužna za vsaj 15-20% dodatnih necepljenih, ampak sklepam, da so to tile ki zdej stojijo v kolonah da dobijo bubiko.

 

Sem se šel cepit takoj, ko je bil šansa, pa lahko gladko priznam da booster shoti tut men smrdijo, predvsem zato ker bodo tako kmalu. Sem cepljen za vse te klasične zadeve + hepatitise zaradi potovanj, za te letne / sezonske zadeve se pa nikol nisem hodil. 

 

Men bi smrdel, če ne bi rekl vsi  APRILA (sem šel prou članke iskat), da bo potreben še letos booster shot konc leta... To se je pol naracija obrnila. Pač pr ženi v službi (teta v KC itd) so stestiral protitelesa in recimo če si cepljen in prebolel mas 10x tok kot 2x cepljen, 3x cepljen je pa cirka tok kot to, kar pomen, da bo ta booster kr zlo učinkovit, še 1 leto po boosterju bi mogl bit nivoji NAD 2x vax. Sej ni pence, kerakoli stvar je imo dovolj, pač to da se cepiš je dovolj, zaenkrat nihče ne pogojuje s čim drugim, sam treba je pa tud razumet, da  če si imunsko surpresiran nate cepiva NE delujejo v isti meri in zelo dobro je da se takšni ljudje še enkrat cepijo, to ne pomeni, da cepiva ne delujejo, niti ni to neka stvar, ki si jo je zmislil PFIZER, MODERNA, še manj pa Janša.

 

Tko da čist kul, fašizem, 12 doza itd, sam u resnici so stvari velik manj črnobele.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 minutama:

 

Men bi smrdel, če ne bi rekl vsi  APRILA (sem šel prou članke iskat), da bo potreben še letos booster shot konc leta... To se je pol naracija obrnila. Pač pr ženi v službi (teta v KC itd) so stestiral protitelesa in recimo če si cepljen in prebolel mas 10x tok kot 2x cepljen, 3x cepljen je pa cirka tok kot to, kar pomen, da bo ta booster kr zlo učinkovit, še 1 leto po boosterju bi mogl bit nivoji NAD 2x vax. Sej ni pence, kerakoli stvar je imo dovolj, pač to da se cepiš je dovolj, zaenkrat nihče ne pogojuje s čim drugim, sam treba je pa tud razumet, da si imunsko surpresiran nate cepiva NE delujejo v isti meri in zelo dobro je da se takšni ljudje še enkrat cepijo, to ne pomeni, da cepiva ne delujejo, niti ni to neka stvar, ki si jo je zmislil PFIZER, MODERNA, še manj pa Janša.

 

Tko da čist kul, fašizem, 12 doza itd, sam u resnici so stvari velik manj črnobele.

uu to je pa kul o boosterju, nisem še zasledila

čeprav sej, tud pri ostalih cepivih je kr velik primerov, da se cepiš 3x v enem letu, pol lahko pa mal počakaš

meningitis mislim da je najbolj tipičen tak primer k je vsak booster bolj oddaljen

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 32 minutami:

Mene sam to mede, ker imam že naslednjo krizo v mislih. Pač imaš neke folke, ki se bojijo cepit (itd.), teh je očitno kar dosti, ti jih pa na soft načine v to prisiliš in obenem še vsak dan malo tauntaš po vseh možnih medijih, da so neumni zanikovalci virusa 

 

Za naslednjo krizo so garant vzgojili folk, ki bodo spet skeptični in bodo šli proti ukrepom, kako se bo to krizo reševalo, sam da bo ta morda hujša od covida

Veliko je odvisno od nivoja zajebanosti te bodoče krize, če bo res nek virus z high mortality rate med mladimi mislim, da se bodo antivaxxerji hiter premislili.... Sem pa n00b prve klase, dejansko sem moral čekirat kaj vse spada pod državno upravo, da vidim a sem noter ali ne :D 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 34 minutami:

 

Men bi smrdel, če ne bi rekl vsi  APRILA (sem šel prou članke iskat), da bo potreben še letos booster shot konc leta... To se je pol naracija obrnila. Pač pr ženi v službi (teta v KC itd) so stestiral protitelesa in recimo če si cepljen in prebolel mas 10x tok kot 2x cepljen, 3x cepljen je pa cirka tok kot to, kar pomen, da bo ta booster kr zlo učinkovit, še 1 leto po boosterju bi mogl bit nivoji NAD 2x vax. Sej ni pence, kerakoli stvar je imo dovolj, pač to da se cepiš je dovolj, zaenkrat nihče ne pogojuje s čim drugim, sam treba je pa tud razumet, da  če si imunsko surpresiran nate cepiva NE delujejo v isti meri in zelo dobro je da se takšni ljudje še enkrat cepijo, to ne pomeni, da cepiva ne delujejo, niti ni to neka stvar, ki si jo je zmislil PFIZER, MODERNA, še manj pa Janša.

 

Tko da čist kul, fašizem, 12 doza itd, sam u resnici so stvari velik manj črnobele.

 

Fuksija reče pred 29 minutami:

uu to je pa kul o boosterju, nisem še zasledila

 

 

Sej to je problem ane. Slišal smo 100 uradnih novic od vladnih govorcev (za katerimi kao stoji stroka) in ful tega je blo tekom korone preprosto napačna informacija. Od napovedi mrtvih, od učinka cepiv in podobno

 

Zdej a je to od EZja true story al ne bomo vidl, blo bi kr carsko. 

Povezava do prispevka

Jaz sem polno cepljen že 3 mesece. Me pa tudi kar moti ta booster. A nikogar ne moti dejstvo, da je potrebno podpisati izjavo, da je na lastno odgovornost in nobenemu nič ne moreš, če je kaj narobe... in dobiš zdravilo na način, ki ni sploh registriran in uradnjo namenjen taki rabi.

 

Mogoče bojo kaj spremenili vmes, če se bo uradno pri regulatorjih potrdilo za rabo v ta namen. Ampak verjetno vseeno rabijo nekej uradne klinične teste in postopke.

 

240530695_1447075932327505_2590393608646342925_n.jpg.ea34fd03ad19d98bec32d7d45b3b0458.jpg

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
kemik reče pred 8 minutami:

 

 

Sej to je problem ane. Slišal smo 100 uradnih novic od vladnih govorcev (za katerimi kao stoji stroka) in ful tega je blo tekom korone preprosto napačna informacija. Od napovedi mrtvih, od učinka cepiv in podobno

 

Zdej a je to od EZja true story al ne bomo vidl, blo bi kr carsko. 

tolk pa tolk se tud stroka še vedno uči in prav je tako

 

tolk pa tolk pa res naši vrli politiki mešajo drek

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Jaz sem polno cepljen že 3 mesece. Me pa tudi kar moti ta booster. A nikogar ne moti dejstvo, da je potrebno podpisati izjavo, da je na lastno odgovornost in nobenemu nič ne moreš, če je kaj narobe... in dobiš zdravilo na način, ki ni sploh registriran in uradnjo namenjen taki rabi.

 

Mogoče bojo kaj spremenili vmes, če se bo uradno pri regulatorjih potrdilo za rabo v ta namen. Ampak verjetno vseeno rabijo nekej uradne klinične teste in postopke.

 

240530695_1447075932327505_2590393608646342925_n.jpg.ea34fd03ad19d98bec32d7d45b3b0458.jpg

A mi lahko en razloži kaj pa lahko narediš, če gre kaj narobe s prvim cepljenjem? Koga pa lahko tožiš? :D 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 minuto:

A mi lahko en razloži kaj pa lahko narediš, če gre kaj narobe s prvim cepljenjem? Koga pa lahko tožiš? :D 

 

Saj itak nič. Ampak zakaj bi uporabil zdravilo za namen za katerega ni namenjeno? Tisto je vsaj uradno registrirano pri regulatorjih.

 

Ampak nekaj vseeno zgleda mora bit, da podpisuješ tako izjavo... če ne je verjetno ne bi dajali zraven.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Teoretično državo, ki je odobrila ta cepivo za uporabo na državljanih in farmacevtsko družbo ki jih je naredila.

ČE lahko dokažeš da je bil razlog zato cepivo, kar pa ni lahko sploh.

 

Sicer nisem več ziher, ampak mislim, da je to veljalo za vsa (COVID) cepiva do zdaj.

 

Na žalost je informacij glede tega bolj malo za AstraZenico, vse polno pa za pfizer in moderno ...

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 3 urami:

Sej vem da si si to cifro izmislil, sam a se ti res zdi OK, da je 30% tok neumnih, da ce bi jih Janez "lepo prosil", bi priznali dobrobit cepljenja se sli cepit, tko se pa iz inata ne? Kot neki mali otroci, sam da so to odrasli ljudje, torej samo umsko zaostale opice po domace povedano.

Uf, tule bi se dalo definitivno debatirat, kdo je večji primat, ampak pustimo to na strani. 

 

30% ljudi (ne vem, kakšna je številka, ampak recimo 30%) ni neumnih. 30% ljudi ne čuti potrebe. Tako kot je ne čutijo po cepivu za gripo, hepatitis a, steklino, malarijo, pičke materine. Vsi lahko priznajo dobrobit cepljenja oziroma, da je cepivo varno, ampak ne čutijo potrebe po njem. Jaz se tudi zavedam, da je aspirin načeloma varen, ampak ga vzamem samo, ko začutim potrebo, ne pa preventivno preden grem v trgovino. 

 

In ja, z vladno komunikacijo bi marsikaj bilo bolje. Nenazadnje tako pravi tudi stroka oziroma Fafangel v zadnjem zapisu. Malo mi je žal, da je rabil toliko časa, da je malo bolj odločno spregovoril proti vsemu temu kaosu, ki ga vlada dela. Ampak evo, kaos, ki ga vlada dela: še par mesecev nazaj je bilo za obedovanje v notranjosti lokala nujno izpolnjevanje enega izmed PCT pogojev, razen če si imel SP, potem pa kar naenkrat, čudežno, si bil imun na viruse in nisi rabil ne P, ne C in ne T. Kako naj potem tej isti vladi zaupam, da je tako zelo jebeno nujno, da se cepim, če pa ves čas delajo takšne neumne zglede in izjeme? 

 

In ja, lahko zdaj govorimo, da je za nastalo stanje kriv precejšen delež necepljenih. Lahko pa tudi argumentiramo, pa bo ravno tako prav, da so za isto stanje odgovorni tudi cepljeni. Primer:

 

IMG_20210916_231637.jpg

 

Zdaj je nova normalnost, da po cepivo prihajajo "tudi takšni iz potrebe po zaščiti". Faking a ne vidite, kako jebeno noro je to? Ljudje se zdaj masovno cepijo samo zato, da imajo mir, v manjšini so ljudje, ki se cepijo zaradi zdravja. Pa to je zrelo za v kakšno ustanovo, ne pa normalno. In s tem, ko je več ljudi v vrsti za cepivo kot pa v vrsti za proteste, vladi dajemo vedeti, da dela dobro. In če vlada dela dobro, potem lahko gladko nadaljuje s temi restrikcijami, saj ima ljudje, ki bodo zaradi "vrnitve v normalno" pripravljeni narediti karkoli, ne da bi dvakrat pomislili. 

Povezava do prispevka

Jaz ne razumem ravno vas protestnikov... a vam je jasno kako funkcionira demokracija? Izvoljeno je bilo kar je bilo na način ki ga dovoljuje sistem Zdaj imaš na oblasti janšo, če se je sam 10k ljudi sposobno zbrat in neki ropotat pred parlamentom to še zmeraj pomeni, da jih je 1.990.000 ki jih tam ni... demokracija tko funkcionira kaj je zdaj tako nejasno :D 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 2 minutama:

Jaz ne razumem ravno vas protestnikov... a vam je jasno kako funkcionira demokracija? Izvoljeno je bilo kar je bilo na način ki ga dovoljuje sistem Zdaj imaš na oblasti janšo, če se je sam 10k ljudi sposobno zbrat in neki ropotat pred parlamentom to še zmeraj pomeni, da jih je 1.990.000 ki jih tam ni... demokracija tko funkcionira kaj je zdaj tako nejasno :D 

A to leti name? Kje sem karkoli od tega omenjal? Zakaj sem jaz protestnik? Oprosti, ampak mešaš hruške in jabolka in tu nima toliko veze z volitvami kot z splošno apatičnostjo ljudi. 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 minuto:

Ej avion a ti si neki ful pod stresom or smth? Čist si v overdrive mode po mn3 :D 

 

Si v pričakovanju ker je gorann samski or smth :D 

Haha ma nisem zares, evo, sem danes malo tečkast, ker sem pač spet izvedel, da imamo v novih ukrepih spet jebena dvojna merila in sem utrujen od tega. :) Tisto, ko človek probava upoštevat PCT pogoje in ukrepe, ampak na neki točki enostavno ne gre več :D

 

Zdej bomo gorc, turbo pa jazst haral po celi Sloveniji, sam da se jst cepm, gorc shujša pa turbo zamenja kletko v avtu za zice. Any second now. :D

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Pravkar:

 

Ti si verjetno prebral sam un del, ko piše da bi mogli bit testi zastonj :D

Haha, čeprav se strinjam s tem, sem prebral cel članek :P 

 

Ampak ne, model res pove neko realno sliko. Upam, da bo od zdaj naprej malo bolj odločno tudi sam kaj povedal, res je predolgo časa vlada brezglavo prevzemala vajeti in dala stroko na stranski tir, stroka je pa pretiho govorila "ej, to mogoče ni ok". 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...