Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jaz sem čisti pristaš vzgoje brez nasilja. Kot otroka me nikoli niso tepli, za razliko od mojega sosedskega prijatelja iz otroštva. Npr. Če ob 15.00 (ko je njegov foter prišel iz službe) ni bilo kave na mizi, je dobil takšne, da se je teden dni samo skrival zaradi modric. Posledice? Človek se je zavezal da nikoli ne bo imel svojih otrok. Noro, kaj naredi psiha in neko pretirano družinsko nasilje v mladosti.  
Je pa to verjetno ekstremen primer.  Ker omenjeni foter je sina klical Arkovič, mačku pa je dal ime Mengele. (100% ni imel vsega urejenega v možganih). :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 39 minutami:

Ni važno o čem poteka debata, DaCapo vleti z nekim David Lynch presents Twin Peaks obskurnim skoraj neverjetnim, ampak nikoli ne veš primerom, ker vmes še neke podrobnosti nafuka :D


Načeloma se strinjam z napisanim. 

V mladosti itak ne bi smel gledat Twin Peaks, ker ta serija mi je res pustila neke posledice.  :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz sem si zaslužil svoje batine. Mogoče ne vseh, ampak zdej bi na fotrovem mestu isto naredu. 

 

Sej enih otrok zih nikol ni blo treba tepst pa so lepo vzgojeni, samo take kot sem bil jaz je pa treba. :D Se vsaj naučiš, da vedno pridejo posledice

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

Jaz sem si zaslužil svoje batine


S čim recimo? Daj par primerov, če se ti da pisat. :) 

Jaz sem recimo samo enkrat naredil neko sranje kot mulc. Beri: Sosedom sem ponoči metal jajca na hišo (ne samo, da je bila fasada dokaj uničena, tudi vrtni stekleni rastlinjak sem razbil). Še danes mi ni jasno, zakaj sem to sploh naredil, ampak približno poznam vzrok: en starejši kolega me je nekaj hajpal, ker nikakor ni mogel zapecati sosede. Res tista neka otroška najbolj butasta norost.
Nisem pa bil zaradi tega nič kaznovan. Smo se samo pogovorili starši s starši, opravičilo z moje strani in od takrat naprej smo najboljši prijatelji.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pretepanje v šoli, slabe ocene, metanje kamnov v okna lokalne cerkve od dedkovega vinograda, rezanje gume od podravnateljce, razbita šipa v šoli zaradi brcanja žoge, enemu sošolcu sem ukradel torbo in mu jo vrgel za neko ograjo, da so jo iskali celo popoldne, gobcanje, tudi doma sem uničil nekatere stvari (kamera,..). So ble tudi fore, ko so mene obtoževali v šoli za kako stvar za katero nisem bil kriv, dejmo rečt da to je bla karma.

 

Sej moj fotr je bil avtoriteta (policist ACAB) in od mene se je velik pričakovalo, tko kot od pet let starejšega brata, samo ista vzgoja ni isto delovala. Bil sem totalen kreten in sem vesel, da za razliko od kakega drugega sošolca iz osnovke vsaj nimam več iste mentalitete. Nimam pojma kako bi jaz shendlal imet takega otroka.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 minutama:

metanje kamnov v okna lokalne cerkve


Pizda, moj kolega je prvi letnik srednje šole ponavljal zaradi nečesa podobnega oz. so ga celo preselili v Slovenijo. Ampak on je bil iz Rijeke. Vsa okna na lokalni cerkvi je potamanil, plus še vsa okna na srednji pomorski šoli. Dandanes pa je frajer s top bajto v okolici Maribora, fura top biznis, ima 2 otroka in ljubko ženo. (srednje šole nima sploh končane).  

Povezava do prispevka

No ja, sem preprican da bi se lahko naredilo en razdelek zakaj so batine samo se utrjevale tvoje “tezavno” obnasanje. Recimo ocetova pozornost, pa tut ce negativna.

Se dobro da nisem psiholog. Je pa moje mnenje da je udarit otroka poraz starsa. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 18 minutami:

 Recimo ocetova pozornost, pa tut ce negativna.

 

 

Je pa moje mnenje da je udarit otroka poraz starsa. 

1. Valda, razumljivo. Poskušal sem dost stvari emulirati fotra in brata, ko pa ni šlo sem pa imel shutdown.

 

2. Niso vsi ustvarjeni za to, da so starši. Moj fotr zih ni bil. Ampak vsaj priznam, da sem res potreboval malo preveč časa, da sem se zbrihtal. Vse te prepovedi TVja in računalnika niso bile dovolj.

Fotr je delal in se trudil za nas. Fotr je bil spoštovan povsod, samo doma ni bil spoštovan dovolj in verjamem, da mu je dopizdilo stalno hodit na šolo poslušat kakšno sramoto mu dela sin. Ne zamerim mu. Zdej ga vsaj razumem. Upam, da ne boste mel takih otrok.

Povezava do prispevka

Jaz nekih ekstra pizdarij nisem delal, enkrat so policaji klicali mamo domov, ker sem pobegnil pred njimi (pil alkohol mladoleten in sem mislil, da bo pizdarija, če me policaji popišejo, pa sem raje zbežal)

 

Ampak niso neki baš zatežili, tudi mama presežno jezna ni bila

 

Foter je bil dost odsoten v moji vzgoji, ker je delal nočne in je čez dan spal. Ni nekako imel pogojev, da si ustvari avtoriteto, pa itak je zaradi službe bil skos nervozen. V penziji postal drug človek, takrat sva začela z odnosom. Škoda, da sem jaz bil star že 20, ali jebiga. Tudi z mamo sta uspela rešit zakon, čeprav je pred penzijo večkrat škripalo, zadnjih deset let pa čisto nov človek. Kaj to dela nočni šiht, ne moreš verjet, moje priporočilo je sam čimdlje od nočnega šihta, ker to si nakoplješ samo bolezen in stres in odsotnost

Povezava do prispevka
Hernir reče pred 21 minutami:

...čimdlje od nočnega šihta, ker to si nakoplješ samo bolezen in stres in odsotnost

 

Kaj vedno samo nočna? Fak, to je res jeba. Ajde turnusi, pa še tisto je pizdarija na dolgi rok, ker čist zjebe bioritem spet in spet... 

 

Saj mene je foter tudi samo 1x v življenju pelisnil. In še to zaradi tega, ker je rekel 100x naj se umirim s skakanjem in sem mu na koncu skočil na palec na nogi kjer je imel vraščen noht. Je pa me mama ene 2x naklestila srednje. Nisem pa zagovornik tega, da ne bi dobil otrok kake zausnice, če je res nemogoč. Vzgojitelj nikakor ne bi mogel biti. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 51 minutami:

ker sem pobegnil pred njimi (pil alkohol mladoleten in sem mislil, da bo pizdarija, če me policaji popišejo, pa sem raje zbežal)


To je skoraj kot ena epizoda iz moje mlaodosti. Evo resnične zgodbe:

Mulci smo nekaj pili v drevoredu ob naši hiši in imeli neko glasbo na prenosnem radiu. Ura je bila okoli polnoči. Potem naenkrat pripeljeta dve kareti. Pazi to: 2 KARETI! Policaji skočijo na nas kot da smo največji kriminalci.  En kolega se je skril v grm in ko ga je policist zagrabil je rekel: "Samo lutat sem šel." 
Zdaj je smešno, ampak takrat ni ni bilo. :)  Ker so nas celo postavili ob kombi in smo morali par minut poslušat lajanje "divjih" psov. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

No ja, sem preprican da bi se lahko naredilo en razdelek zakaj so batine samo se utrjevale tvoje “tezavno” obnasanje. Recimo ocetova pozornost, pa tut ce negativna.

Se dobro da nisem psiholog. Je pa moje mnenje da je udarit otroka poraz starsa. 

Dvakrat po riti, ko je namerno fuknil npr. vazo v TV al neki res ni poraz. 

Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 1 uro:

Dvakrat po riti, ko je namerno fuknil npr. vazo v TV al neki res ni poraz. 

Lahko imas tako mnenje, jz mislim da je, ko ti zacne otrok metat vaze v tv, ze marsikaj zamujeno. Ni kot da vceraj otrok zna handlat svoja custva danes pa vrze vazo v tv ampak se to zgodi pocasi. Ko to opazis tudi ustrezno reagiras. 

Povezava do prispevka

ma jst bom sam to napisal, lahko bit pameten dokler se ti ne zgodi

 

ja so razlogi zakaj kdaj froc lahko to naredi (meče vaze  v tv), ampak včasih je kakšna stvar lahko tudi tako random da se ti ne sanja od kje je prišla

 

pač imo ko si enkrat starš se najbolj naješ zarečenega kruha :D

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 9 urami:

pač imo ko si enkrat starš se najbolj naješ zarečenega kruha :D

Itak, sej ne dissam ne were ne njegovga fotra (oba poznam v RL, albeit zelo bežno) , sam govorim svoje poglede na to. Itak je lahko pametovat tle nekim ljudem na foumu, ni to moj namen. Predvsem pa me zanima kako bom jz handlal take stvari, moj otrok je namreč ful razigran in rad divja in brihten ko 100 mater (said no parent ever). Kar je top, sam v šoli imamo taki ljudje težave.

AMF reče pred 2 urama:

Bos rekel, da kot otrok nisi nikoli nisi storil pizdarije za katero bi si zaslužil eno vzgojno?

Naredu sm pizdarije, sicer se ne spomnim da bi šel do takih dolžin kot Wera, sem pa definitivno bil težaven otrok. Ampak mislim da sta moja starša z občasnim udarcem naredila dosti več slabega kot dobrega. Po moje nisem delal čisto nič manj pizdarij, samo bolj sem jih skrival, kar je še slabše.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Ma ja, treba je tud rečt, da družba kar vpliva tudi na to kar zganjaš.

 

V srednji sem imel za sošolca nekoga, ki je padel prvi letnik in bil iz iste osnovne. Smo imeli debate kakšne ljudi smo imeli na osnovni. Sošolke iz Kočevja so imeli več ali manj same pridne učence. Punca iz Gameljn ni imela čefurjev in čapcev na osnovni in je bil kulturni šok v Fužinah. Nama in sošolcu iz Vrhnike je bilo to v bistvu domače okolje, skos kaos :D 

 

Sem pa imel na srednji šoli v bistvu kar normalen razred, zato sem lahko vzel to kot drugo priložnost in postal bolj zrela oseba. Če bi pa vsi bli neki ADHD hiperaktivci, bi bil pa kaos.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...