Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Death reče pred 9 minutami:

Mogoče ker mora v trgovino po hrano, pa na banko , pa na bencinsko, pa k zdravniku ravno tako kot ostali mlajši ljudje. Večino 70+ letnikov ni mumij priklenjenenih na voziček.

 

Zgleda sploh ne bereš vseh postov ali pa samo jemlješ ven tisto kar ti paše. Par postov nazaj sem pšisal, da bi državo dosti manj stalo in ne bi rabila ogroziti prihodnosti države, če bi poskrbela za take, da ne bi rabili hoditi okrog. Saj že sedaj laufajo marsikje dobrodelna društva, ki pomagajo takim ljudem, ki nimajo sorodnikov. Drugače pa bi se komot zagotovila osrkba takih na domu. Živila itak že cel kup firm dostavlja, ostalo pa bi se uredilo, da bi jih zaščitili (lekarna, banka...). Ali sorodniki, kdor nima možnoti pa država. Bi bil to drobiž v primerjavi s vsemi posledicami, ki jih bomo imeli sedaj. Bil bi drobiž celo, če bi jim brezplačno hrano dostavljali in bi ostali lahko nomralno naprej živeli.

 

Pa na sploh imam filing, da se ti starostniki najmanj držijo ukrepov. Jaz jih vidim riniti povsod, vem da se zbirajo in kartajo ali bog si ga vedi kaj delajo v prostorih domo v upokojencev... evo moja zmešana mati s katero sva se zadnjih par tednov x krat skregala ko hudič ker lazi okrog... Pri sestini familiji so imeli Covid (njen zet) ona je bila pri njih in je morala biti 10 dni izolirana... ko je minil 10 dan je spet silila nazaj na obisk k vnukom... Ob tem mora prečkati par občin. Pa kupe podobnih primerov poznam, ko se upokojenci družijo. Kaj jo naj nekje zvežem doma? In zaradi nje (in njej podobnih), ki so "močnejši od usode", naj zdaj trpijo vsi aktivni?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

evo moja zmešana mati s katero sva se zadnjih par tednov x krat skregala ko hudič ker lazi okrog... Pri sestini familiji so imeli Covid (njen zet) ona je bila pri njih in je morala biti 10 dni izolirana... ko je minil 10 dan je spet silila nazaj na obisk k vnukom... Ob tem mora prečkati par občin.

Kar precej pojasni tvoje razmisljanje in to, kaj se dogaja v tvoji glavi

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 3 minutami:

Kar precej pojasni tvoje razmisljanje in to, kaj se dogaja v tvoji glavi

 

Spet selektivno bereš... Sem napisal, da sva se x krat skregala in to z zelo hudimi besedami, ker ne podpiram tega? Sem jaz kje kadarkoli rekel, da se ne držim ukrepov? Ne vem od kje vlečete zaključke. Sem pa pač proti takemu načinu dela kot se dela sedaj.

 

In vedno boš našel pri vsaki stvari (tudi med vojno) ljudi, ki se požvižgajo na zadeve. In to ne promil populacije, ampak velik delež. In vedno jih moraš vzeti v obzir. Jaz ne trdim, da imam prav, ampak zgolj, da po moje obstajajo boljše poti. Med tem, ko ti in tebi podobni ste 100% prepričani v svoj prav. Bravo. Še sreča, da imamo ljudi, ki vse vejo, da se drugi ne rabijo preveč mučit s svojo lastno glavo :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

 

Zgleda sploh ne bereš vseh postov ali pa samo jemlješ ven tisto kar ti paše. Par postov nazaj sem pšisal, da bi državo dosti manj stalo in ne bi rabila ogroziti prihodnosti države, če bi poskrbela za take, da ne bi rabili hoditi okrog. Saj že sedaj laufajo marsikje dobrodelna društva, ki pomagajo takim ljudem, ki nimajo sorodnikov. Drugače pa bi se komot zagotovila osrkba takih na domu. Živila itak že cel kup firm dostavlja, ostalo pa bi se uredilo, da bi jih zaščitili (lekarna, banka...). Ali sorodniki, kdor nima možnoti pa država. Bi bil to drobiž v primerjavi s vsemi posledicami, ki jih bomo imeli sedaj. Bil bi drobiž celo, če bi jim brezplačno hrano dostavljali in bi ostali lahko nomralno naprej živeli.

 

Pa na sploh imam filing, da se ti starostniki najmanj držijo ukrepov. Jaz jih vidim riniti povsod, vem da se zbirajo in kartajo ali bog si ga vedi kaj delajo v prostorih domo v upokojencev... evo moja zmešana mati s katero sva se zadnjih par tednov x krat skregala ko hudič ker lazi okrog... Pri sestini familiji so imeli Covid (njen zet) ona je bila pri njih in je morala biti 10 dni izolirana... ko je minil 10 dan je spet silila nazaj na obisk k vnukom... Ob tem mora prečkati par občin. Pa kupe podobnih primerov poznam, ko se upokojenci družijo. Kaj jo naj nekje zvežem doma? In zaradi nje (in njej podobnih), ki so "močnejši od usode", naj zdaj trpijo vsi aktivni?

 Večina slovenske populacije(tudi 70+) živi na podeželju, kjer take reči ne delajo.

Jaz lahko iz svojih izkušenj pokažem predvsem generacijo 20-40, ki ne jebejo žive sile.

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 14 minutami:

jaz ne, takšni, ki se pa tu oglašajo, kako so prikrajšani za svobodo zaradi mask, pa ni 2x za rečt, da ne bi bili sposobni takšnega početja

Zelo mi je všeč, kako strawmanate s temi maskami, kot da si je problem natakniti masko za tistih 10 minut v štacuni, ne vidite pa pravega omejanja svobode kot so zaprte šole, firme, občine in policijska ura...

Povezava do prispevka
Death reče pred 3 minutami:

 Večina slovenske populacije(tudi 70+) živi na podeželju, kjer take reči ne delajo.

Jaz lahko iz svojih izkušenj pokažem predvsem generacijo 20-40, ki ne jebejo žive sile.

 

Na vasi mam občutek, da se itak skoraj noben ne drži ukrepov. Kmetje laufajo vse nparej normalno kot, da ni nič. Sosedje pomoč to, sosedje in kolegi pomoč ono... kar po eni strani razumem, saj delo mora biti opravljeno in obstajajo številna dela, ki jih sami ne morejo opraviti.

 

No na srečo jaz v tej populaciji, ki jo ti omenjaš nimam takih izkušenj. Samo en kolega se več ali manj požvižga na to in je jezen, ker mu ukrepi močno zavirajo firmo. Drugi se vsaj pretežno držijo vsega, vsaj ti s katerimi imam redne stike, ostali bolj znanci pa ne vem, saj nimam toliko stikov z njimi. Živim pa v manjšem mestu, ki je že brez krize ponavadi več al manj prazno. Tako, da verjamem, da so ogromne razlike v dojemanju vsega, če živiš v centru Ljubljane in se med sabo zelo težko primerjamo. Poglej tudi s te plati, da od mojih kolegov in bližnjih znancev, ter moje familije (širše)... niti ena oseba še niti hospitalizirana ni bla, tudi za nobenega ne vem, ki je umrl. Sigurno je kdo, ki bi ga poznal, ampak mi očitno ni tako blizu, da bi do sedaj izvedel zanj.

Povezava do prispevka
mcclane reče pred 27 minutami:

Tole bo tak nateg da kar glava boli.

Dva instagram nateguna imata kar naenkrat farmacevtsko podjetje.

What can go wrong? 

 

Luka$ reče pred 22 minutami:

Zgleda da so prikraden kriptonateg denar vložili v legit podjetje pa bi radi malce opeharili državo. Ne bi se čudil če bi se izkazalo da je imel Lah kaj zraven.

 

Ja, Lah je tud zraven. Včeri sta oba na IG objavljala kako jim je uspel nek jak posel in kao do vikenda so šli dol z IGja.. verjetno ravno zato, ker bo kakšen shitstorm, pa da jih mediji ne stalkajo :D 

 

Se mi pa zdi, da so zadevo pripravljal že dlje časa, ali pa vsaj v tej smeri, ker je AAE že pred meseci iskal neke farmacevte za sodelovanje 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka
mcclane reče pred 32 minutami:

Tole bo tak nateg da kar glava boli.

Dva instagram nateguna imata kar naenkrat farmacevtsko podjetje.

What can go wrong? 

Če lahko Moderna, firma ki dosedaj ni še dala na trg niti aspirina lahko kar naenkrat proizvaja mRNA cepiva, bosta pa menda dva influencerja znala nabavit teste na alibabi.

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 6 minutami:

Ja, Lah je tud zraven. Včeri sta oba na IG objavljala kako jim je uspel nek jak posel in kao do vikenda so šli dol z IGja.. verjetno ravno zato, ker bo kakšen shitstorm, pa da jih mediji ne stalkajo :D 

Nočem nikogar v naprej obtoževati, ampak ko vidim kako AAE,  Nicoletti in Pejčič, vsi več ali manj obsojeni kriminalci, na Instaču nazdravljajo s pogodbo na mizi kot zadnji primtivci, se vprašam kako je to sploh faking možno in v kakšni državi živim? Upam da je vse legit in da bodo res uspešno dobavili hitre teste ki so enkrat cenejši od podjetja ki je drugo na seznamu...ampak... 😊

Povezava do prispevka
hordak reče pred 20 minutami:

Če lahko Moderna, firma ki dosedaj ni še dala na trg niti aspirina lahko kar naenkrat proizvaja mRNA cepiva, bosta pa menda dva influencerja znala nabavit teste na alibabi.

 

tomazek reče pred 16 minutami:

Ja... res upam, da ta posel ne bo kot on z maskami iz toaletnega papirja.

Ha ha ha ha.

Posel z maskami iz servet je bil legit v dani situaciji. Sam mediji bla bla bla...

 

Ta bo bolj zanimiv ker bo.treba ugotovit ali test dela ali ne, je pa za enkratno uporabo. Loool

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
hordak reče pred 11 minutami:

Dej no dej, v katerem svetu je servieta na navadni gumici boljša od šala ali buffa. 

Aja, v rupetini je res, šali so no no po tanovem.

Eee ni tako enostavno. 

Šlo je za posebni material, ki ga v rupetini in okolici nobeden ne producira.  Zelo gost papir, ki daje občutek tkanine. Po vsej verjetnosti je celo boljši od navadnih kirurških mask.  Niso pa mele železca na nosi, zato so celokupno slabše. 

Gumice so bile nekomot, samo razen tega jim ni kak za očitat.

 

V dani situaciji kar dobra rešitev.

 

Sam kaj mediji.... bla bla bla.

  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 minuto:

Sedaj ko so maske na vsakem vogalu na razpolago je lahko bit jaki,

 

ko pa so si države v EU kradle pošiljke mask v carinskih skladiščih je bilo malce drugače.

 

Takih mask ne bi blo sploh potrebno kupit. Boljše si doma sami izdelamo iz raznih materialov.

 

A si osebno mel kaj pri tem poslu? Ker si dejansko prvi, ki ga vidim hvalit ta fiasko :)

Povezava do prispevka

zgleda, da vlada res pada, 

 

ker kar naenkrat nihce ni sprejemal nobenega ukrepa,

 

strokovna skupina ni predlagala policijske ure, omejitve na obcine, ustavitev javnega prometa,

 

samo 3 mesce lockdowna so drzali stango vladi, da je delala kar je hotla mimo pravnih okvirjev v prevec primerih.

 

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 21 minutami:

Takih mask ne bi blo sploh potrebno kupit. Boljše si doma sami izdelamo iz raznih materialov

Se ne strinjam.

 

Maske iz domačih materialov so večinam za nič.  Ker je material neustrezen. Povsod po Evropi ugotavljajo da so doma sešite maske neustrezne. Potrebno je imeti pravi material za masko za večkratno uporabo.

 

Ta material, te servetke so bile testirane in material je bil priznan za ustreznaga. Je bilo tudi v medijih povedano, žal spregledano. 

Bikozzz Janša....

 

 

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 6 minutami:

Ta material, te servetke so bile testirane in material je bil priznan za ustreznaga. Je bilo tudi v medijih povedano, žal spregledano. 

Bikozzz Janša....

daj mi sliko kjerkoli na svetu, kjer so uporabljali masko s takim materialom, i dare you

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...