Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

IMO je City zadnji Pepov klub.

 

Za razumeti to kar je bilo včeraj z CR7 je treba malo poznati ozadje. To "novico", da ga hoče Real je dal ven njegov dober prijatelj, torej se predvideva da je ta izjava bila požegnana s strani CR7, ki je verjetno na tak način hotel malo potipati, če je kakšna možnost za vrnitev. Potem je Carlo vse demantiral in za tem je prišla izjava, da CR7 itak noče nazaj. :rofl: 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 50 minutami:

 

 

 

 

Itak lahko pišete, kar hočete, vsaj ni dolgčas.:) Pol vsega tukaj napisanega je tongue in cheek (vsaj z moje strani) in upam, da kdo ne jemlje vsega preresno. Po takšnem času "skupaj" bi se že morali poznat.

 

Samo zanimivo mi je, da navijači Uniteda še po več kot desetletju odkar je zapustil klub čutite tako potrebo zagovarjati Ronalda, da takoj skočite na vsak bait. Vedno sem ga spoštoval kot vrhunskega igralca in nasprotnika, njegova osebnost mi pa ni všeč in ob to sem se zgoraj obregnil in verjetno tudi njegovi fani lahko priznate, da ima (pre)velik ego in ga zaradi tega posledično ni težko "ne marat" (nikoli ne bom rekel, da ga sovražim, ker je to zame premočno čustvo za nekoga, ki ga ne poznam osebno; tudi v privat lajfu dejansko za nikogar ne morem reči, da ga sovražim), če ne igra za tvoj klub, še sploh pa, če igra za rivala. In tudi logično, da sem se bolj "obremenjeval" z njim, dokler je redno zabijal za največjega nasprotnika. Odkar je šel v Juve, mi pa dol visi zanj, ker je v ligi/klubu, ki je ne spremljam pogosto. Ne vem, če sem ga v zadnjih treh letih kdaj resno "dissal", ker sem ga večinoma videl le na nekaj tekmah v CL in reprezentanci.

 

Razumem, da ga tretirate kot legendo kluba, a vseeno imam sam do Barcinih legend nekoliko drugačen odnos, ko zapustijo klub. Spoštujem njihov prispevek klubu, po drugi strani jih pa začnem smatrati kot nasprotnike. Podobno bo zdaj z Messijem - ne bom škodoželjen njemu osebno, ne bom pa tudi navijal zanj in mu privoščil uspeha, ker bo to posledično verjetno tudi prineslo uspeh klubu, ki ga ne maram. Če lahko Messi zabije 40 golov ne da PSG osvoji kakršnokoli kanto, takoj podpišem, ampak to je malo verjetno. Tudi ne bom spremljal preveč njihovih tekem. Mogoče nekaj od začetka iz firbca, pa kak derbi z Marseillom, ki sestavlja zanimivo ekipo in potem spomladi v CL. Sicer bom pa v Ligue 1 ob OM rajši pogledal kakšno tekmo Nice, Monaca, Lyona ali Lille-a  (ki bo letos sigurno precej nazadoval - že med vikendom jih je Nica doma natrpala 4-0 - a še vedno imajo legendico Buraka :D).

 

Recimo nikoli nisem navijal za Pepa v Bayernu (ker mi je pač Bayern od nekdaj antipatičen - kar pa istočasno ne spremeni dejstva, da so realno gledano verjetno tudi daleč najboljše voden top klub - najbrž edinkrat kar pomnim, ko sem odkrito bil vesel zmage Uniteda je bil finale CL 1999, čeprav mi tudi United takrat ni bil ljub, ker je moj takratni kolega bil obseden z Beckhamom in je vedno hotel izvajat vse proste strele in kote, ko smo igrali fuzbal :D) in tudi ne v Cityju. Dejansko so mi bili šejki pred Pepovim prihodom bolj všečni, sploh tisti last-minute gol Kuna za naslov je bil carski, pa potem tudi pod Pellegrinijem, ki mi je vedno bil všečen trener kljub njegovi enoletni epizodi pri Realu.

 

Mi je pa vseeno tudi smešno, ko vidim Quessoya (bolj razumljivo mi je, če se "zgrožate" navijači Uniteda, ki je direktni rival, čeprav tudi niste daleč zadaj po zapravljenih milijonih - po podatkih TM je od prihoda Pepa leta 2016 net spend Cityja za manj kot 20m višji od Uniteda, so pa imeli precej večji turnover igralcev in tudi več uspeha na igrišču  :)), ki je po vsem tem času očitno še zafrustriran zaradi Pepove Barce in ne mara Pepčka, ker ta na veliko zapravlja. :D Zakaj pa ne bi, če si to lahko privošči? (za razliko od nekega drugega kluba vsaj igrajo v bolj resni ligi in si ne morejo pisat lastnih pravil). Bil bi neumen, če ne bi izkoristil, kar mu je omogočeno. Kot rečeno, osebno mi je čisto vseeno, kaj dela Pep. Ne veselim se zmag Cityja, prav tako tudi ne njihovih porazov. Edini klubi, ki so mi pogojno zanimivi v EPL so Everton, Wolvesi (oboji tudi zaradi tega, ker imajo nekaj Barcinih "odpadnikov"), Leicester (od šampionske sezone naprej seveda, so pa na splošno dobro voden klub z dobro transfer strategijo) in Leeds (so mi bili že všečni, ko so bili zadnjič v EPL, zdaj imajo pa še Bielso). Ampak daleč od tega, da bi njihove tekme spremljal redno ali zavzeto. Večinoma pogledam rezultate in sem vesel, če zmagajo, predvsem če jim uspe skalp kakšnega "big 6" kluba.

 

Da bi pa dejansko začel spet podpirat in zagovarjat Pepa, bi se pa moral ali vrniti v Barco (kar se ne bo zgodilo, vsaj ne v vlogi trenerja) ali pa prevzeti kakšen Bilbao (kjer je rekel, da bi nekoč rad treniral, ampak itak je izrekel veliko stvari, ki se ne bodo nikoli uresničile), kjer bi njegove trenerske sposobnosti dejansko prišle do izraza ob omejenem bazenu igralcev, iz katerega bi lahko črpal. Tudi finančno bi bil seveda bolj omejen, kot se je razvadil, čeprav Athletic ni ravno reven klub, ampak pogosto pač nimajo v koga investirat. No, mogoče bi pa pokupil pol Sociedada, ki v zadnjih letih očitno precej boljše dela v mlajših selekcijah. Pa seveda so še drugi klubi, v katerih bi mu lahko privoščil uspeh, ampak realno gledano je malo verjetno, da bo naredil korak nazaj v svoji karieri in šel v katerega od teh. Razen če bo razpadel kot Mourinho in bo čez nekaj let obupano iskal klube, ki ga bodo želeli. 

 

 

Dober zapis. 

 

Mogoče samo to: niti podrazno se ne veselim Ronaldovih uspehov odkar je šel, vseeno mi je če nebi osvojil nobene  kante več po odhodu iz Uniteda. Se pa verjetno avtomatsko vedno postavim na njegovo stran v messi vs rony debati, nenavsezadnje je v Unitedovem dresu kazal morda svoje najboljše predstave, poleg tega je šel na izjemno fer način, kar takrat glede na njegov karakter nekako nisem pričakoval. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
reder reče pred 4 urami:

Verjetno so njemu taki rekordi res pomembni, mislim pa da ne dovolj, da bi z Messijem delil slačilnico.

A si je kdo se en mesec nazaj predstavljal, da si bosta Messi in Ramos delila garderobo in se na polno objemala na slikah na treningu, kjer izgleda kot da sta izredno dobra kolega ze 15+ let? Jaz si nisem in tako da tudi za CR-ja ni nic za izkljucit. Verjetno bi za se en CL in za se eno sanso za zlato zogo prodal tudi Georgino.

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 20 urami:

also, evropski Dinamo :rofl: 

 

Dinamo zdajle nima časa igrat fuzbal, ker je tisti čas v letu, ko se je treba pogajat s klubi iz zahodne Evrope za njihove igralce. :D

 

tiesto reče pred 8 urami:

Gledanost in marketing bi PSG izstrelilo v orbito.

 

Tijuana reče pred 7 urami:

Sicer gledanost njihovih tekem jim kolk jaz razumem čist nič ne koristi že pri Messiju.

 

random fact of the day (:D); danes mi je en poslovni partner iz Francije razlagal, kako ima PSG PR težavo, ker ne vedo čisto dobro, kako izpeljat Messijevo liguean premiero. zdaj imajo par glamuroznih tekem a la Brest ipd, tako da za peesže prva medijsko zanimiva tekma prihaja praktično šele čez slab mesec dni.

 

folku se bo spipalo, če bodo morali na Messija čakati tako dolgo.

 

ronaldinho reče pred 5 urami:

Mi je pa vseeno tudi smešno, ko vidim Quessoya, ki je po vsem tem času očitno še zafrustriran zaradi Pepove Barce in ne mara Pepčka, ker ta na veliko zapravlja.

 

samo da se razumeva zakaj...:)

 

fuzbal, ki ga je igrala njegova Barcelona je za moje pojme nekaj najbolj popolnega, kar sem videl v svojem življenju. ne samo na nogometnih igriščih, ampak v vseh športnih panogah (edini ki se je uspel približat takšni perfekciji je bil IMO Bayern v zadnjih dveh sezonah pod Heynckesom). dobro, po pol leta je ta fuzbal zaradi perfektne izpeljave postal dobesedno negledljiv, a kdo je kriv, če se mu nihče od tekmecev ni znal zoperstavit.

 

zato niti slučajno nisem zafrustriran nad tem obdobjem, čeprav je bil Real iz leta v leto praktično vedno ponižam. celo obratno je; ponosen sem, da se je klub za katerega navijam boril proti verjetno daleč najmočnejši ekipi vseh časov in v zadnjem Pepovem barcelonskem letu celo uspel dobit naslov! boli me K kaj pravi zgodovina, v mojih očeh je bila to najboljša sezonska ligaška predstava Reala v njegovi zgodovini. premagati takšno ekipo kot je bila Barcelona v zbiranju točk na 38 krogov, uf...:ododava:

 

Pep je trenerski genij, njegov doprinos k modernemu nogometu je praktično neopisljiv. totalni nogomet je povzdignil na neko drugo raven, za katero se je pred 20 leti verjetno zdelo, da je nedosegljiva. tudi danes, ob vseh zagonjenih miljardah je njegov pečat neizpodbiten, ker vsi vemo, da je na svetu na tisoče trenerjev, ki jim tudi 5 Messijev v ekipi ne bi prineslo niti ene same lovorike. njemu pa osvajanje lovorik uspeva iz leta v leto. tudi v tem pogledu svaka čast Kloppu in Liverpoolu, takisto kot Mourinhovemu Realu, ki jima je uspelo na maraton premagat Pepa.

 

moj hejt do njega izhaja v glavnem iz postavke, da je v svoji trenerski karieri VEDNO izbral zase najvarnejšo opcijo. to so klubi, ki so že tako ali tako serijski zmagovalci in ki imajo neomejeno količino denarnih sredstev. postal je en navaden hoarder, ki z lahkoto (in brez konsekvenc) vrže za random beka 40 miljonov in potem mu tip po parih slabših (NE slabih, ampak slabših!) predstavah do konca sezone sedi na klopi, ali pa še to ne. in njegova rešitev ni ta, s katero se sooča 99,99% vseh trenerjev na svetu, da se posveti igralcu in odpravi napake, ali da poišče novo taktično različico, ki bo delovala, ampak je rešitev vedno v tem, da fukne novih 50 miljonov za drugega in čez kakšno sezono še več za tretjega beka. igralci zanj niso igralci, ampak so potrošni, obrabni material.

 

on NI zmožen prilagoditev, kar je ena največjih umetnosti ne samo v svetu nogometa, temveč v svetu športa na splošno,- temveč je zmožen samo odpret denarnico nekoga drugega in toliko časa poizkušat z novimi akvizicijami, da mu naposled le uspe najti tisto, kar želi. pa četudi je cena za to pozicijo 5 igralcev v skupni vrednosti 400 miljonov.

 

kar se teh stvari tiče, tip živi v svojem svetu. ne pozna besedice - ne (zato si pri sebi mislim, da je tudi spizdil iz Bayerna, ker se mu niso pustili tako nategovat), je velika jokica in dvoličnež. za vsako njegovo izjavo v zadnjem času lahko najdemo pet njegovih preteklih izjav, s katerimi jo lahko negiramo. 

 

izjava, ki si jo pridodal o njegovem potencialnem treniranju BIlbaa je pa itak dobesedno simptomatična zanj.

 

za konec še tole,- pa jih bom verjetno precej kasiral po buči zaradi napisanega stavka; njegova moštva objektivno igrajo najlepši fuzbal, tip je magnet za lovorike, a sam še vedno ne vem oziroma nisem prepričan, ali je najboljši trener zadnjih 15 let?!

 

bi pa to z lahkoto izdahnil, če bi tip osvojil CL s Portom, bil prvak Premiershipa z Leicestrom, bil recimo evropski prvak z Nizozemsko.

 

ampak kaj, ko bi bil njegov naslednji klub itak peesže...:wacko:

 

 

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 35 minutami:

 

Dinamo zdajle nima časa igrat fuzbal, ker je tisti čas v letu, ko se je treba pogajat s klubi iz zahodne Evrope za njihove igralce. :D

 

 

 

random fact of the day (:D); danes mi je en poslovni partner iz Francije razlagal, kako ima PSG PR težavo, ker ne vedo čisto dobro, kako izpeljat Messijevo liguean premiero. zdaj imajo par glamuroznih tekem a la Brest ipd, tako da za peesže prva medijsko zanimiva tekma prihaja praktično šele čez slab mesec dni.

 

folku se bo spipalo, če bodo morali na Messija čakati tako dolgo.

 

 

samo da se razumeva zakaj...:)

 

fuzbal, ki ga je igrala njegova Barcelona je za moje pojme nekaj najbolj popolnega, kar sem videl v svojem življenju. ne samo na nogometnih igriščih, ampak v vseh športnih panogah (edini ki se je uspel približat takšni perfekciji je bil IMO Bayern v zadnjih dveh sezonah pod Heynckesom). dobro, po pol leta je ta fuzbal zaradi perfektne izpeljave postal dobesedno negledljiv, a kdo je kriv, če se mu nihče od tekmecev ni znal zoperstavit.

 

zato niti slučajno nisem zafrustriran nad tem obdobjem, čeprav je bil Real iz leta v leto praktično vedno ponižam. celo obratno je; ponosen sem, da se je klub za katerega navijam boril proti verjetno daleč najmočnejši ekipi vseh časov in v zadnjem Pepovem barcelonskem letu celo uspel dobit naslov! boli me K kaj pravi zgodovina, v mojih očeh je bila to najboljša sezonska ligaška predstava Reala v njegovi zgodovini. premagati takšno ekipo kot je bila Barcelona v zbiranju točk na 38 krogov, uf...:ododava:

 

Pep je trenerski genij, njegov doprinos k modernemu nogometu je praktično neopisljiv. totalni nogomet je povzdignil na neko drugo raven, za katero se je pred 20 leti verjetno zdelo, da je nedosegljiva. tudi danes, ob vseh zagonjenih miljardah je njegov pečat neizpodbiten, ker vsi vemo, da je na svetu na tisoče trenerjev, ki jim tudi 5 Messijev v ekipi ne bi prineslo niti ene same lovorike. njemu pa osvajanje lovorik uspeva iz leta v leto. tudi v tem pogledu svaka čast Kloppu in Liverpoolu, takisto kot Mourinhovemu Realu, ki jima je uspelo na maraton premagat Pepa.

 

moj hejt do njega izhaja v glavnem iz postavke, da je v svoji trenerski karieri VEDNO izbral zase najvarnejšo opcijo. to so klubi, ki so že tako ali tako serijski zmagovalci in ki imajo neomejeno količino denarnih sredstev. postal je en navaden hoarder, ki z lahkoto (in brez konsekvenc) vrže za random beka 40 miljonov in potem mu tip po parih slabših (NE slabih, ampak slabših!) predstavah do konca sezone sedi na klopi, ali pa še to ne. in njegova rešitev ni ta, s katero se sooča 99,99% vseh trenerjev na svetu, da se posveti igralcu in odpravi napake, ali da poišče novo taktično različico, ki bo delovala, ampak je rešitev vedno v tem, da fukne novih 50 miljonov za drugega in čez kakšno sezono še več za tretjega beka. igralci zanj niso igralci, ampak so potrošni, obrabni material.

 

on NI zmožen prilagoditev, kar je ena največjih umetnosti ne samo v svetu nogometa, temveč v svetu športa na splošno,- temveč je zmožen samo odpret denarnico nekoga drugega in toliko časa poizkušat z novimi akvizicijami, da mu naposled le uspe najti tisto, kar želi. pa četudi je cena za to pozicijo 5 igralcev v skupni vrednosti 400 miljonov.

 

kar se teh stvari tiče, tip živi v svojem svetu. ne pozna besedice - ne (zato si pri sebi mislim, da je tudi spizdil iz Bayerna, ker se mu niso pustili tako nategovat), je velika jokica in dvoličnež. za vsako njegovo izjavo v zadnjem času lahko najdemo pet njegovih preteklih izjav, s katerimi jo lahko negiramo. 

 

izjava, ki si jo pridodal o njegovem potencialnem treniranju BIlbaa je pa itak dobesedno simptomatična zanj.

 

za konec še tole,- pa jih bom verjetno precej kasiral po buči zaradi napisanega stavka; njegova moštva objektivno igrajo najlepši fuzbal, tip je magnet za lovorike, a sam še vedno ne vem oziroma nisem prepričan, ali je najboljši trener zadnjih 15 let?!

 

bi pa to z lahkoto izdahnil, če bi tip osvojil CL s Portom, bil prvak Premiershipa z Leicestrom, bil recimo evropski prvak z Nizozemsko.

 

ampak kaj, ko bi bil njegov naslednji klub itak peesže...:wacko:

 

 

 

 

potem ne ceniš tudi phila jacksona predvidevam?

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 10 minutami:

potem ne ceniš tudi phila jacksona predvidevam?

 

ne vem, če lahko po takem hvalospevu napišeš, da 'ne cenim' Pepa. :D ampak tisto kar sem izpostavil, me reeeeeeees moti.

 

tudi nisem prepričan, če bi lahko primerjal PJ s PG. PJ je imel preceeeeeeeeeeeeeeeeeeeej bolj zavezane roke pri ustvarjanju ekipe in IMO je imel tudi veliko več potrebe pri prilagajanju svojih igralcev njegovemu famoznemu sistemu trikotnika. Pep enostavno kupi v prestopnem roku novega igralca in je zadeva rešena.

 

da niti ne začnem o tistih črnskih egotih, ki jih je moral imet tam na nišanu v slačilnici (v LAju), ali pa ob vseh Dennisovih čikaških eskapadah...Pepku bi se dobesedno odfukalo, če bi moral prenašat kaj takšnega...

 

also, ko se že pogovarjamu o NBAju...včeraj sem slišal, da se snema neka nadaljevanka o Lakersih, Pata Rileyja bo igral Adrien Brody, njegovo ženo pa Gillian Jacobs...niso pa povedali konteksta, v katerega bo serija postavljena...

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pa poznaš kakega top trenerja, ki dobesedno lahko izbira v katero ekipo bo šel in je namenoma izbral občutno slabši klub od predhodnega? Ali pa trenerja, ki mu je uprava dala določen znesek za okrepitve pa ga ni uporabil in raje razvijal igralce, ki jih ima? "Problem" Pepa je da je začel na vrhu in bil takoj uspešen.

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
dandzo reče pred 3 urami:

A si je kdo se en mesec nazaj predstavljal, da si bosta Messi in Ramos delila garderobo in se na polno objemala na slikah na treningu, kjer izgleda kot da sta izredno dobra kolega ze 15+ let? Jaz si nisem in tako da tudi za CR-ja ni nic za izkljucit. Verjetno bi za se en CL in za se eno sanso za zlato zogo prodal tudi Georgino.

 

Z Ramosom je drugače, tu ni direktnega rivalstva in primerjanja na vsakem koraku zadnjih 15 let pa tudi Ramos ne misli, da je boljši od Messija. 

 

Pa zelo dvomim, da bi šla zlata žoga Ronaldu v primeru skupnega uspešnega igranja.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

 

also, ko se že pogovarjamu o NBAju...včeraj sem slišal, da se snema neka nadaljevanka o Lakersih, Pata Rileyja bo igral Adrien Brody, njegovo ženo pa Gillian Jacobs...niso pa povedali konteksta, v katerega bo serija postavljena...

 

HBO  bo produkcija. 

Postavljena bo v 80ta, torej showtime era.

Povezava do prispevka
dandzo reče pred 5 urami:

A si je kdo se en mesec nazaj predstavljal, da si bosta Messi in Ramos delila garderobo in se na polno objemala na slikah na treningu, kjer izgleda kot da sta izredno dobra kolega ze 15+ let? Jaz si nisem in tako da tudi za CR-ja ni nic za izkljucit. Verjetno bi za se en CL in za se eno sanso za zlato zogo prodal tudi Georgino.

 

 

99% novodobnih igralcev bi se jutri zvaljao na wcju svojega naslednjega kluba, pravi rivalski del nogometa je sel v franze v roku 3 generacij. 

 

Ne recem - rivalstvo med klubi ja, med igralci ne. Recimo da sta messi in ronaldo mela neko zdravo tekmovalno rivalstvo - se vseen bi bla bffja v psgju se pred prvim photoshootom. 

 

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 10 urami:

 

 

99% novodobnih igralcev bi se jutri zvaljao na wcju svojega naslednjega kluba, pravi rivalski del nogometa je sel v franze v roku 3 generacij. 

 

Ne recem - rivalstvo med klubi ja, med igralci ne. Recimo da sta messi in ronaldo mela neko zdravo tekmovalno rivalstvo - se vseen bi bla bffja v psgju se pred prvim photoshootom. 

 

 

tudi rivalstvo med klubi ne obstaja - je nekaj kar forsirajo zafrustrirani navijači na socki, ki nimajo drugega pri 40+ kot pobrito glavo in dres od svojega omiljenega top igralca. Fuzbal je praktično F1

Povezava do prispevka
kemik reče pred 11 urami:

 

 

99% novodobnih igralcev bi se jutri zvaljao na wcju svojega naslednjega kluba, pravi rivalski del nogometa je sel v franze v roku 3 generacij. 

 

Ne recem - rivalstvo med klubi ja, med igralci ne. Recimo da sta messi in ronaldo mela neko zdravo tekmovalno rivalstvo - se vseen bi bla bffja v psgju se pred prvim photoshootom. 

 

 

Njuno rivalstvo je bilo imo predvsem umetno ustvarjeno s strani medijev in fanov, sama dva sta pa vedno pokazala da se spoštujeta, tudi na vseh prireditvah sta se pozdravila in objela 

 

 

to pa da k sta oba gubila in potem zgasnla iz igrišča (ronnie večkrat kot leo) pa po eni strani razumem po drugi pa spet ne. Če si šampion je treba bit velik tut k izgubiš, daš roko, čestitaš in greš v garderobo ne pa k užaljena pičkica samo not

To je pa že del zgodbe, o katerem pa @ronaldinho govori. CR ma res tak karakter, samo mislim, da brez njega ne bi bil nikol tko uspešen in ambiciozen kot je. Pač ima zmagovalno mentaliteto in ne mara izgubljat, mogoče ni tolk nadarjen k Leo ima pa tisto vztrajnost da do onemoglosti rine naprej in dela tudi ekipo boljšo. Je bilo veliko povedano s strani njegovih bivših in zdajšnjih soigralcev kak tiran je in ne jebe zavalačevanja in polovičnosti. Je kr velik drama queen na igišču, dost je blo nekih ikscesov izven njega za razliko od Leota, k se mi zdi da je tak miren človek, nikol nobenih afer in sranja glede osebnega lajfa, kar se pa kluba in repke tiče pa je drugo. Oba sta najboljša igralca v zadnjih 20.letih če ne celo v zgodovini nogometa (tole rečem tko površno ker ipak gledam fuzbal od leta 95 naprej in ne vem kako je bli včasih, definitivno pa so bili tereni bolj zjebani, žoge bolj trde, obutev k da bi jo moj pes prežvaku pa izpljunu, oprema osnovna in to je vse treba vzeti v obzir. Ne vem kako bi se ta dva vesoljca obnesla v 60.letih ali pa v 80.ih)

Povezava do prispevka
reder reče pred 13 urami:

 

Z Ramosom je drugače, tu ni direktnega rivalstva in primerjanja na vsakem koraku zadnjih 15 let pa tudi Ramos ne misli, da je boljši od Messija. 

 

Pa zelo dvomim, da bi šla zlata žoga Ronaldu v primeru skupnega uspešnega igranja.

Nisem govoril, da gre za rivalstvo v smislu kdo je boljsi, ampak sta pa imela direktne medsebojne dvoboje 15 let in v dolocenih sezonah je bilo tako vroce, da IMO ni bilo med tem igrači niti medsebojnega respecta. Poleg tega pa je bil Ramos kapetan Reala, Messi pa legenda in (obcasni?) kapetan Barce in tole objemanje gre meni na bruhanje. Je pa res, da sem jaz se old school tradicionalist in da mi gre ta novodobna IG generacija fuzbalerjev itak mocno na kurac.

 

Ni pomembno, kdo bi imel vec sans za zlato zogo. Lahko si ziher, da bi CR verjel, da je on najboljsi in da bi mogla it zlata zoga njemu tudi ce bi bil Messi njegov soigralec. Tip je tako velik competitor in po eni strani ga je to naredilo tako velikega, po drugi strani pa je zaradi tega vcasih tudi neverjetno dosadan (pa navijam za United in sem ga gledal, ko je haral v Angliji, ampak mi ni tezko priznat, da je na in ob igriscu vcasih zelooo naporen lik).

Povezava do prispevka

Ja ravno zaradi tega mislim, da Ramos in Messi lahko sobivata, z CR7 pa ne. Ne vem kako ne bi prišlo do trenj, ko bi prišlo do penalov, prostih strelov, vprašanj soigralcem kdo je boljši, kako bi sprejel da ima Messi veliko večji vpliv na igro, individualnih nagrad...Ne vem, enostavno ne verjamem da lahko do tega pride, čeprav je seveda vse mogoče glede na to, da ne verjamem da bo CR7 podaljšal v Torinu, prav veliko drugih klubov si ga pa z tako plačo ne bo želelo v teh letih. Ravno prijatelja nista, sovražnika pa tudi ne. Na teh prireditvah sta se seveda obnašala normalno, je pa Ronaldo skozi leta izgovoril kar nekaj strupenih puščic v smeri Messija. 

Povezava do prispevka

To bi moralo pa biti na trenerju, da tole razčisti. Ronaldo boljši v penalih, Messi v prostih,.... Sicer pa iste težave zakaj CR7 in Messi potencialno nebi morala skupaj igral lah vidim iste pri Messiju in Mbappeju. Medtem ko so bo Neymar itak podredil Messiju vidim potencialno veliko težavo pri Mbappeju. Je ratal kar velik ego. Ni več zvezdnik ekipe. Ni več v središču pozornosti,...

 

Ronaldo sicer občasno spušča puščice v smeri Messija in nista glih prijatelja samo je pa že večkrat pokazal in povedal, da Messija na veliko spoštuje. Messi pa Ronalda.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Ja zna biti ampak itak bodo očitno skupaj igrali le naslednjo sezono, potem pa Mbappe itak odide. Meni je smešno, da bi se Mbappe naprdnil, ker bo v senci Messija. Ali pa ko je Neymar kao odšel iz Barce, da pride iz sence Messija. Če že misliš, da si zaslužiš biti prva violina potem enostavno bodi boljši od Messija. :rofl: Če to nisi sposoben si pa potem tretiran točno tako kot spada. 

Povezava do prispevka

Ta ženska faše živčni zlom in zaprt oddelek psihiatrije, da bi mogla iz stanovanja stopit na ulco za 5 minut brez mejkapa 🙄

 

Sploh so mi te random kao ultra-lepe IG Rusinje/Ukrajinke že tko kičasto izumetničene in popedenane z operacijami, tono ličil in raznimi filtri, da sploh ne zgledajo več kot človeška bitja z lastnim izrazom. Ko eni kloni iz tovarne, modelirani po dveh al pa treh predlogah…

Povezava do prispevka

a vi dejansko mislite da so messija "kupli" ker je še vedno dober igralec? model ni senca tega kar je bil. tole je čisti pr. vprašanje če bo sploh v prvi

 

koga pa mislite da bo messi posedel? verattija, ki nardi 10 krat več za ekipo? dimario, ki je itak motor ekipe že leta

 

skor prepričan sem da če bo messi hotu bit v ospredju bo mel iste težave kot pri igri za argentino

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Trol 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 14 urami:

moj hejt do njega izhaja v glavnem iz postavke, da je v svoji trenerski karieri VEDNO izbral zase najvarnejšo opcijo. to so klubi, ki so že tako ali tako serijski zmagovalci in ki imajo neomejeno količino denarnih sredstev. postal je en navaden hoarder, ki z lahkoto (in brez konsekvenc) vrže za random beka 40 miljonov in potem mu tip po parih slabših (NE slabih, ampak slabših!) predstavah do konca sezone sedi na klopi, ali pa še to ne. in njegova rešitev ni ta, s katero se sooča 99,99% vseh trenerjev na svetu, da se posveti igralcu in odpravi napake, ali da poišče novo taktično različico, ki bo delovala, ampak je rešitev vedno v tem, da fukne novih 50 miljonov za drugega in čez kakšno sezono še več za tretjega beka. igralci zanj niso igralci, ampak so potrošni, obrabni material.

 

Mislim, da sva že (vsaj) enkrat imela debate glede tega. Razumem tvoje mnenje, ampak se ne strinjam.

 

1. Barca

 

Sezono preden je Pep prevzel ekipo je le-ta končala na 3. mestu 18 pik za Realom in 10 točk za Villarrealom. Laporta je resno razmišljal in tudi opravil nekaj pogovorov z Mourinhem, da bi prevzel ekipo, a sta ga Cruyff in Txiki prepričala, da je Pep, ki je sezono prej ravno pripeljal Barco B iz 4. v 3. ligo pripravljen za izziv. 

 

V zadnji Rijkaardovi sezoni se je R10 več osredotočal na nočno življenje kot fuzbal in čeprav je bil na igrišču Messijev mentor, so se v klubu bali, da bi ga "pokvaril" izven igrišča,  zato je bilo že pred prihodom Pepa odločeno, da mora oditi. Edmilson je javno govoril o "črnih ovcah" znotraj ekipe,... Deco in Eto'o sta bila tudi odpisana, čeprav je Eto'o še ostal eno sezono (je pa bila potem njegova zamenjava za Ibro največja napaka Pepa v Barci imo - zamenjal je en velik ego, ki ni sovpadal z njim, a se je ujel v njegov sistem in se prilagodil ekipi za drugega, ki se ni). In Messi je v prejšnjih treh sezonah skupaj izpustil okrog 50 tekem zaradi poškodb, pa ga je Pep spravil v red z dieto in specifičnimi treningi, da je lahko zgradil ekipo okrog njega, kar ne bi bilo mogoče, če bi se poškodbe še naprej konstantno pojavljale. 

 

Glede na to, kako se je izteklo bi vsak lahko pomislil, da je bilo Pepu postlano z rožicami, ker je dobil zlato generacijo La Masie z Messijem, Xaviesto,..., ampak v trenutku, ko je prevzemal ekipo (kar je pomembno z vidika najine debate) je bila prihodnost tiste ekipe daleč od zagotovljene in če bi takrat prišel Mou s svojim drugačnim načinom vodenja ekipe je zelo veliko vprašanje, kako se bi vse skupaj razpletlo. Morda tudi dobro, a vsekakor slabše, kot se je, ker boljše se ne bi moglo.

 

Barca je začela sezono 2008/09 v kvalifikacijah za CL in se spomnim, da je bilo kar nekaj dvomov, če jim bo uspelo priti preko Wisle, ker je bil Messi na OI (klub mu je najprej hotel udeležbo v Pekingu preprečit pa so si po posredovanju Pepa premislili). Pravtako so se pojavili dvomi, ko so v ligi izgubili tekmo v Numancii (ki je na koncu sezone izpadla) in nato še remiizirali doma proti Racingu. Ne verjamem, da si je kdorkoli v tistem trenutku upal pomisliti, da se bo sezona končala s 6 kantami. Verjetno niti Cruyff ne, čeprav je bil tisti, ki je po slabšem štartu vseskozi opozarjal, da Pep točno ve, kaj dela in mu je samo treba dati čas. In ta je na koncu pokazal, da je imel Johann prav (tako kot večinoma). 

 

No, in potem se je pravo delo šele začelo. Saj poznaš tisti pregovor, da je lažje priti na vrh kot na njem ostati. Kako ohraniti motivacijo pri igralcih, ki so osvojili vse, kar je mogoče (tudi španska reprezentanca je tisti čas dominirala)? Ta logika je verjetno po mojem med drugim tudi vodila do odločitve za zamenjavo Eto'o-Ibra, ker je Pep hotel pokazati ekipi, da nihče ni nenadomestljiv, če ne bodo ostali osredotočeni. In sama logika v teoriji ni slaba (SAF je npr. delal podobno, da se je tako dolgo obdržal v sedlu), se je pa v praksi za slabo pokazala izvedba le-te. Ampak po bitki je lahko biti general. Če bi lahko videli v prihodnost, bi se večina izognila usodnim napakam/odločitvam (nekateri bi jih še vseeno delali, ker so pač ali pripravljeni riskirati ali neumni ali oboje).   

 

2. Bayern

 

Spet, gledano za nazaj lahko rečeš, da je Pep prišel v ekipo, ki je ravnokar osvojila trojčka, kar podpira tvojo teorijo. A če greš gledat nekoliko globlje je zelo verjetno, da se je začel pogajati z Bayernom že poleti/jeseni 2012, ko se mu je iztekla pogodba z Barco in je rekel, da bo vzel leto odmora. Bayern je sezono 2011-12 končal na 2. mestu 8 pik za Dortmundom in drugo sezono zapored ostal praznih rok (dejansko so v šestih letih pred sezono 2012-13, ko so začeli serijsko osvajat naslove v BL bili prvaki samo dvakrat - BVB jim je speljal že dva omenjena naslova, pred tem je to uspelo še Wolfsburgu in Stuttgartu). 

 

Pravtako so izgubili finale CL 2011-12 s Chelseajem na domačem stadionu, kar je moralo biti še dodatno boleče in motivacija za vodstvo Bayerna, da pripelje trenerja, ki je osvojil CL v dveh od prejšnjih treh sezon. Tako da ja, vsekakor so imeli dobro ekipo, niso pa bili dominantni v Nemčiji in tako Pep kot Bayern so verjeli, da je lahko on tisti, ki bo spravil ekipo še za nekaj korakov naprej. Pa ga je seveda Jupp prehitel in zajebal, česar Pep sigurno ni bil vesel, ampak kot rečeno, v času, ko se je začel pogajati in podpisal pogodbo (januarja 2013 je bil uradno potrjen) z Bayernom se še ni vedelo, da bodo tisto sezono končali s trojčkom.

 

In ko pridemo do časa, ko se je udejstvovanje v klubu dejansko začelo se spet lahko vprašamo, ali je bilo delo v Bayernu res tako lahko, kot si misliš. Kako nadgraditi oz. izboljšati ekipo, ki je pravkar osvojila treble? Dvomim, da bi si veliko trenerjev želelo priti v takšno situacijo, ko te bodo vsi primerjali in pričakovali, da boš ponovil uspeh svojega predhodnika. In s tega vidika lahko rečemo, da v rezultatskem smislu tudi ni upravičil pričakovanj, ker pač ni uspel v CL. In tukaj se lahko strinjava, da je v precejšnji meri to tudi posledica njegove neprilagodljivosti in rinjenju z glavo skozi zid "ali mi bo uspelo na moj način ali pa bom pogorel" (po drugi strani pa mislim, da se je s taktičnega vidika v zadnjih letih pri Cityju vseeno nekoliko prilagodil in ni več tako naiven). 

 

Poleg tega Bayern kljub finančni moči in stabilnosti nikoli ni bil klub, ki bi brezglavo zapravljal. V prvih dveh Pepovih sezonah so neto zapravili manj kot 30m. Ne bom šel v detajle, ali in kako dobro je bilo njegovo udejstvovanje pri prestopih, ker Bayerna niti približno ne spremljam dovolj in tudi vprašanje, koliko besede je imel pri vsem skupaj v tako organiziranem klubu, kjer so naloge in funkcije odločanja točno razporejene od vrha navzdol. Sigurno je vplival na prihod Thiaga, za drugo pa vprašanje.

 

3. City

 

Tukaj seveda ne gre oporekati dejstvu, da je prišel v klub s skoraj neomejenimi finančnimi zmožnostmi, ki pa je vseeno v sezoni pred njegovim prihodom končal na 4. mestu izenačen z Unitedom, tako da ni veliko manjkalo, da bi ostali brez CL in kar 15 pik za prvakom Leicesterjem. Spet težko reči, da je bila to najbolj idealna situacija v trenutku njegovega prihoda. Razen tega, da je prišel v klub, kjer je poznal ljudi (Txiki, Soriano) in vedel, da bo imel njihovo podporo. Ampak če ne bi imel rezultatov v 2-3 letih tudi ta ne bi bila dovolj, ker bi šejki ukrepali in našli nekoga drugega, ki bi zadovoljil njihove želje.  

 

Z izjemo Sterlinga in KDB, ki so jih kupili leto pred prihodom Pepa je bila večina nosilcev (Silva, Kompany, Zabaleta, Yaya) že na napačni strani 30. let in je bil pričakovan rebuild ekipe, ki so ga uspešno izvedli. Jasno, da niso zadeli z vsemi transferji (noben klub ne) in da so morali preplačati večino igralcev (kar je logično, ker drugi klubi seveda poznajo njihovo finančno moč in to izkoriščajo v svoj prid pri pogajanjih), ampak za razliko od nekaterih drugih klubov (ja, tudi Barce) niso vrgli 400m za 2-3 igralce, ampak so praktično kupili celotno novo enajsterico. Predvsem so imeli probleme najti pravega CB, ki je ključen v Pepovem sistemu, dokler lani niso zadeli v polno z Diasom, ki je to, kar so vseskozi iskali in hkrati tip branilca, ki izboljša vse okrog sebe. 

 

Tudi ne razumem povsem tvoje poante glede bočnih. Walker in B. Mendy sta v klubu že štiri leta (čeprav je Mendy več na bolniški kot na igrišču), edina sprememba tukaj je bila zamenjava Danilo-Cancelo leta 2019. V bistvu je LB še vedno problematičen za njih, tako da mora tam igrati Zinchenko (s tega vidika mi je recimo nekoliko nerazumljivo, da so se odločili prodat Angelina, ne da bi dobil pravo priložnost). Obenem pa Ukrajinec tudi izpodbija tvoje trditve, da se Pep ne ukvarja z igralci, ker ga je pretransformiral iz vezista v bočnega, ko je moral iskati rešitve (Tudi nekatere druge igralce je začel uporabljati na drugih položajih, ki jim po njegovem mnenju bolj ustrezajo ali pa boljše spadajo v njegov sistem. Ne deluje vedno, a reči, da se trener, ki je tako obseden z detajli kot Pep - verjetno je samo Bielsa še večji fanatik glede tega - na treningih ne ukvarja z izboljšanjem svojih igralcev in jih rajši zamenja z drugimi mi je pač smešno, sorry.)

 

Ampak v sodobnem fuzbalu sta oba bočna položaja po mojem najbolj deficitarna položaja; tistih nekaj vrhunskih bekov, ki obstajajo so večinoma dolgoročno vezani na svoje top klube, ki nočejo prodat, ostali klubi morajo pač pobirat drobtinice ali iskat talente in upat, da se bo kdo od njih dobro razvil. In s tega vidika tudi razumljivo, zakaj je City zadnja leta investiral v nakup nekaj mlajših RB (Yan Couto je bil lani pri Gironi izbran za najboljšega RB Segunde, Pedro Porro pa solidno igra za Sporting), ki jih imajo na posojah, da redno igrajo in jim bodo potem bodisi dali priložnost ali pa prodali. Ampak to itak počne večina klubov, ki si finančno lahko privošči, tako da ne vem, zakaj bi se City zaradi tega izpostavljalo. Npr. Chelsea je imel pred leti (ne vem, ali še) na posojah po 30-40 igralcev, nekatere od njih po 3-4 ali več let, ki nikoli niso prišli niti blizu prvi ekipi.  

 

 

Po mojem očitaš Pepu preveč stvari, ki niso povsem resnične oz. jih sam vidim v nekoliko drugačni luči. Ja, trenerska pot Kloppa, ki je iz Mainza preko Dortmunda prišel do Liverpoola je precej bolj običajna za večino top trenerjev (mogoče ne toliko samo časovno obdobje, ker je za to rabil 15 let, večina drugih trenerjev se "giblje" med klubi hitreje), ki postopno gradijo kariero od manjših do večjih klubov. Ampak če že v prvi sezoni treniranja članske ekipe svojega matičnega kluba osvojiš vse možno si postaviš tako visoke mejnike, da od tam kariera gre težko kam drugam kot navzdol. Moraš narediti res veliko, da jo lahko obdržiš vsaj približno na podobni ravni in Pepu to zaenkrat uspeva.

 

Lahko mu očitaš izbiro klubov, ampak kdo na njegovem mestu bi po Barci šel v klub drugega ranga ala Porto ali Dortmund (z vsem spoštovanjem do teh klubov), samo zato, da bi dokazal nejevernim Tomažem, da njegovi uspehi niso bili slučaj? Če bi ti v svojem poklicu imel na mizi ponudbe 5-6 top podjetij bi logično izbral tisto, ki bi ti v danem trenutku najbolj ustrezala. Ali pa bi se iz kljubovanja odločil za neko deseto ponudbo, ki ne bi bila niti približno na nivoju ostalih? Če bi pa Pep pri Barci failal (kot recimo najbolj svež primer bivšega top igralca v top klubu - Pirlo pri Juvetu) bi pa seveda moral biti pripravljen ubrati drugo pot, iti v manjši klub, se tam dokazovati nekaj časa, preden bi spet dobil priložnost v večjem klubu. Mogoče bi ti bil potem bolj všeč. :)

 

In še kar se njegove osebnosti tiče. Sem že zgoraj omenil velik ego (ki je prišel do izraza tako pri Eto'oju kot Ibri) in vsekakor se tudi strinjam, da je lahko jokica in dvoličnež. Ampak veliko uspešnih ljudi na vseh področjih je takšnih. Človeka moraš pač sprejeti takšnega, kot je, ker tudi negativne plati njegove osebnosti prispevajo svoj delež k uspešnosti. In po drugi strani je tudi res, da bolj kot si uspešen, več ljudi te bo opazilo in več "nasprotnikov" si boš pridobil, ki bodo izpostavljali te tvoje slabosti. Pep kot eden najboljših trenerjev zadnjega desetletja je nedvomno med temi. Že ko je bil pri Barci sem vedel, da ni brez napak, zdaj po skoraj desetletju v drugih klubih, ko lahko nanj gledam bolj z distance mi je to še bolj jasno. Povsem jasno mi je, da je marsikomu stopil na žulj in ga ne mara. Kot sem že v prejšnjem postu rekel, je tudi zame samo legenda Barce, ki pa v tem trenutku ni nič drugega kot potencialni nasprotnik tako kot Mourinho, Klopp ali ostali trenerji, ki imajo ali nimajo preteklosti z Barco.

 

Vseeno pa ne vidim potrebe po prirejanju preteklosti samo zato, da bi ga še bolj očrnil, kot je treba. Vsaj z mojega vidika je njegova izbira kariere (po začetni fazi) razumljiva in mu ne gre ničesar očitati, da je izbiral bližnjice ali "varnost".  Lahko se pa seveda ne strinjava s tega vidika, nič ne bo narobe. Navsezadnje bi bil dolgčas in bi bili verjetno še vedno v kameni dobi, če bi imeli vsi o vsem isto mnenje. :)

 

 

 

 

 

  • Račka +1 5
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...