Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 1 uro:

Nekaterim zjebe immersion. Sej to je tko k una debata o woke likih. Če je spisano dobro in služi zgodbi, potem je tudi woke lik lahko odličen lik (Cate Archer iz NOLF serije)

Cate Archer je daleč od woke lika.

Nima moške face, je ženstvena, ima obline in ima karizmo.

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 1 uro:

Fak, da ne berem mnenjalnika ne bi vedel, da to sploh obstaja v igrah... Saga je hud lik in to je fact. GoW R je pa povprečna igra in tut to nima veze kdo je koga igral. Zakaj bi koga motilo, kakšne barve je samuraj v Assasians creed igri? Igra bo nažalost povprečna ne glede kakšne barve bo protagonist. 


se pravi, ne bi bilo panike, ce bi pri ghost of tsushima vsi samuraji oz ljudje bili RAL9005 crni, medvede bi zamenjali bizoni in zirafe, una lisicka k ti kaze shrine pa bi lahko bil cute kengurujcek. Treba malo diverzirat in inkluzirat floro, favno in ljudi v fevdal japan igrici. 

Povezava do prispevka

Ena angleska serija je k kaze zivljenje na angleskem dvoru pa princi, poroke, spletke pa to. Uglavnm prvic k sem videl, mi ni blo dobesedno jasn kaj gledam, kero casovno obdobje, ce je to kako paralelno vesolje itd. Nope, samo navadna reprezentacija angleskega dvora, kjer je polovica plemicev crnih 🤣 samo zaprl vse skupej, ker pac mi je popolnoma skregano z logiko in zgodovino

Povezava do prispevka

Kaj to si Bridgerton gledal? Take stvari kr obsesivno najstnice gledajo, k jim je vseeno za zgodovino, to gledajo zato da lah fawnajo nad lepimi igralci in igralkami

 

Zanimivo mi je, da je tok zgražanja, ko so druge rase od belih v takih vlogah na TVju/filmskemu platnu, ker publika v gledališču se pa ne sekira kako barvo kože ima kdo, ker realizem ni tok važn kot sama igra :)

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče Pravkar:

Bi gledal kak dober zgodovinski film, da Mandelo al pa M. L. Kinga odigra nek proper arijec al pa pekinezer al kdo tak. Samo, da bi videl reakcije. 

Samo to je pomoje ta razlika, ki se jo ne upošteva pri temu argumentu. Ponavadi v teh serijah s črnci kot plemiči so to izmišljeni ljudje.

 

Ponavadi neko znano osebo ne igra igralec druge rase. Smo pa videli v James Bondu ali pa kakemu drugemu velikemu filmu znane bele igralce, ki so igrali druge rase. Pomoje je to velik bolj glupo, na srečo vsaj tega ni več. Downey Jr. se norčuje iz tega v Tropic Thunder

Povezava do prispevka

John Wayne kot Genghis Khan je vseeno veliko slabše kakor Scarlett v Ghost in the Shell, Scarlett vsaj ni "skušala" igrati drugo raso.

 

Prvo je praktično rasizem, ker Hollywood ni želel dati azijcu tako pomembne vloge zgodovinske osebe, drugo je pa bolj uno, a mora biti najprej azijska verzija filma (Old Boy, Ring,...) da se ne bodo anime/manga fani razpičkali ali bo šlo skozi? :D 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 urami:

 


Iz istega razloga, kot bi nekoga motilo, da T'Challo v Black Pantherju igra Ryan Gosling. Ali pa Kunta Kinteja v Roots Timothy Chalamet. Imersion is a thing, tudi v fantazijskih okvirjih. 

 

 

Ne vem, če je to isto... ubistvu ni, ker ta model v ass creedu je dejansko črn by default. Yasuke - https://en.wikipedia.org/wiki/Yasuke

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 urama:


se pravi, ne bi bilo panike, ce bi pri ghost of tsushima vsi samuraji oz ljudje bili RAL9005 crni, medvede bi zamenjali bizoni in zirafe, una lisicka k ti kaze shrine pa bi lahko bil cute kengurujcek. Treba malo diverzirat in inkluzirat floro, favno in ljudi v fevdal japan igrici. 

 

Mešaš stvari. Ker Yasuke je dejasnko by default črn, medtem ko GoT nima podlage za spremembo rase. Neumno razmišljaš.

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 4 minutami:

 

Ne vem, če je to isto... ubistvu ni, ker ta model v ass creedu je dejansko črn by default. Yasuke - https://en.wikipedia.org/wiki/Yasuke


Yasuke je bil retainer, ki se niti boril ni kolk vemo. Model z orožjem k je kuliral zraven Oda Nobunage. Vse prav. Pritoževanja bojo zato, ker se ga bo naredilo samuraja in ker ima Sengoku Jidai res tko 50 kulerskih likov, ti so pa vzeli črnega samo zato ker je nek model kako leto ždel na enem od japonskih dvorov. Mene boli kurac za to, smešno mi je ker je jasno zakaj to delajo, igral bom pa tko kot sem Odyssey z žensko.

Povezava do prispevka
Hattori reče Pravkar:

Tudi meni je neumno, če se nekaj sili in tukaj očitno se, ampak to še vedno ni isto, kot da Gosling iga OJ simpsonsa...


Veš na kaj me spominja? Ko je woke srenja blejala na Čehe, ki so naredili Kingdom Come, da not ni dost POC, ker Bohemija je pa ja bila adjacent svileni poti, in ziher bi bil kak črnc ali nekaj na Češkem zarad česa bi morala tudi igra v 21. st imeti črnce not. Ti so rekli gtfo in basta. 
No, tedaj sem govoril, da komaj čakam da bo Ubi končno naredil AssCreed Japan, ker bo Yasuke not 10000000% in bojo meli to kot argument da so črnci bili samuraji, samo zato ker je en črnc enkrat bil na japonskem par mesecev. We wuz daimyos and shieeeet. 

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 17 minutami:

 

Mešaš stvari. Ker Yasuke je dejasnko by default črn, medtem ko GoT nima podlage za spremembo rase. Neumno razmišljaš.


ja en (1) je bil crn. Zakaj bi mogu imet podlago za spremembo rase? A si rasist da noces imeti people of color v samurajskih zgodbah?? Kaj pa nosorogi in kenguruji??  Kaj se je zgodilo z diverziteto in inkluzivnostjo??

Povezava do prispevka

Meni je bizarno, da se nekateri posamezniki tipo Dejč in DaCapo ravno pri PS5 odločajo, da bodo spustili, ker ni vredno

 

Sony da prvič po PS2 ven približno kompetentno sestavljeno konzolo, ki ni DAY 1 zastarel artefakt proti (pod)povprečnemu računalniku istega časa (PS4) ali ni nek hardwarski clusterfuck (PS3), ljudje pa kar hejtajo

 

SLABA SLABA, Kočevc, kar povej jim

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...