Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Nuclear_ reče pred 1 minuto:

 

Ker je cena iz riti potegnjena in je ni nikjer še opazit in ker oni niso uvoznik za Playstation.

Vse cene, ki se sedaj oglašujejo so bullshit, saj se uradno ne sme cen sploh pisat, ker jih tut ne vedo.

Saj nima sploh veze končna cena, napisal si, da ni res kar je na sliki. To pač zdaj pobirajo za avans, cena pa bo na koncu prilagojena realni ceni in boš doplačal razliko do tiste, ne pa do te, ki je sedaj napisana.

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Saj nima sploh veze končna cena, napisal si, da ni res kar je na sliki. To pač zdaj pobirajo za avans, cena pa bo na koncu prilagojena realni ceni in boš doplačal razliko do tiste, ne pa do te, ki je sedaj napisana.

 

Saj, ni res kar je na sliki. Torej cena ne navedba diska, saj ne bo 1TB temveč 825GB

Govorim za spodaj, k piše kakšen je PMPC.

Povezava do prispevka
Nuclear_ reče pred 2 minutama:

 

Saj, ni res kar je na sliki. Torej cena ne navedba diska, saj ne bo 1TB temveč 825GB

Govorim za spodaj, k piše kakšen je PMPC.

Če sem odkrit sem tisto celotno sliko prilimal, ker sem mislil, da ne verjameš, da je slika od ACS Sony, ampak jih večina sklepa, da je neka fora od Playgame spet. Glede cen pa se ne sekirat, ker kot pravi Gatsu, bomo šele izvedeli pravo ceno. To kar se piše dandanes nima nobene veze.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Če sem odkrit sem tisto celotno sliko prilimal, ker sem mislil, da ne verjameš, da je slika od ACS Sony, ampak jih večina sklepa, da je neka fora od Playgame spet. Glede cen pa se ne sekirat, ker kot pravi Gatsu, bomo šele izvedeli pravo ceno. To kar se piše dandanes nima nobene veze.

 

jp, jst pa čist nekaj drugega mislil in evo šum komunikacije. Bager oprošča.

 

Bolj kot cena in vse ostalo me zanima natolcevanja glede UI in kako je novi UI oh in sploh hiter kot PS4. Tukaj mislim, da bo isto sranje kot na PS4.

Zatikajoče vse skupaj. Pa preden odprem PS Store grem preko spleta hitrej kupit špil kot preko PS4.

Povezava do prispevka
Nuclear_ reče pred 2 minutama:

 

jp, jst pa čist nekaj drugega mislil in evo šum komunikacije. Bager oprošča.

 

Bolj kot cena in vse ostalo me zanima natolcevanja glede UI in kako je novi UI oh in sploh hiter kot PS4. Tukaj mislim, da bo isto sranje kot na PS4.

Zatikajoče vse skupaj. Pa preden odprem PS Store grem preko spleta hitrej kupit špil kot preko PS4.

Za hiter UI je zelo pomembna hitrost diska, procesorja in količina rama 

Vse to ima novi PS5 v večkratnikih boljše od ps4.

Bojazen je odveč.

Povezava do prispevka

 

George reče pred 13 urami:

Ne serite če mislite da prozvodnja cena nima veze z oblikovanjem prodajne,  razumem jaz zelo dobro kaj mislejo naredit, samo 100$ razlika med dvema indentičnima konzolama minus optični pogon NE bo, to je vse kar sem napisal

 

Že z 500$ konzolo (če bo res) bojo delal minus, ker prozvajalec ne pobere 500$ v žep, tukaj je distibucija, trgovci, transport ect, 100$ razlike ne bo NIKOLI če bo ostalo drobovje indent, NIKOLI

 

BTW, mam tud PS4, jebe se men za te konzolne war fore

Zaenkrat se samo spekulira glede cen, tko da bomo vidli. Ampak da NIKOLI ne bo 100€ razlike je pa kar smesna trditev.

 

Seveda proizvodnja cena ima veze s prodajno, ampak ni tko preprosto kot si ti mislis da je. Ker kot prvo PS5 se bo prodajal naslednjih 5+ let. Ce delajo izgubo v prvem letu ne pomeni da jo bodo tud v petem, cena komponent s casom pada, cena konzole pa ne nujno takoj po tem.

 

Pa tud ce ignoriras to obstaja stvar ki se ji rece subvencioniranje konzole. Torej prodajas digitalno z minusom ker si obetas vec profita od prodaje iger. Pri konzolah smo to ze vidli, bol tipicen primer so naprimer printerji, kjer delajo profit s kartusami

 

S subvencioniranjem mas sicer lahk probleme, tko kt je blo pr PS3 ker je bla mocna masina glede na ceno in so jih pol razni instituti kupval, najne instaliral Linux in ne kupval igrc.

Povezava do prispevka
Nuclear_ reče pred 47 minutami:

 

jp, jst pa čist nekaj drugega mislil in evo šum komunikacije. Bager oprošča.

 

Bolj kot cena in vse ostalo me zanima natolcevanja glede UI in kako je novi UI oh in sploh hiter kot PS4. Tukaj mislim, da bo isto sranje kot na PS4.

Zatikajoče vse skupaj. Pa preden odprem PS Store grem preko spleta hitrej kupit špil kot preko PS4.

 

PS4 ui men na SSDju dela popolnoma gladko. Store je seveda druga pesem.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 4 minutami:

 

PS4 ui men na SSDju dela popolnoma gladko. Store je seveda druga pesem.

 

če greš na igro pa potem še nižje na dodatne informacije, dela vse gladko?

Sam UI, ko skrolam dela super ja, čim pa grem informacije o igri ven vlečt, pa dodatke in seveda store, je pa kap.

 

Na SSD se pa mal pozna ja. Vem, da sem Division2 čakal kolega še cca 5 min da je prišel v igro medtem, ko sem jaz že not :)

Povezava do prispevka
Nuclear_ reče pred 1 minuto:

 

če greš na igro pa potem še nižje na dodatne informacije, dela vse gladko?

Sam UI, ko skrolam dela super ja, čim pa grem informacije o igri ven vlečt, pa dodatke in seveda store, je pa kap.

 

Na SSD se pa mal pozna ja. Vem, da sem Division2 čakal kolega še cca 5 min da je prišel v igro medtem, ko sem jaz že not :)

 

Aja tist del UI mene ne zanima :D Sam če bi res rad zanič in počasen UI videl pol nabavi Xbox... Jaz sem bil čist šokiran kako zanič UI je to + še krepko počasnejši download kot na PSN.

Povezava do prispevka

Cena konzol bo:

549€ BR

479€ Digital

 

No, vsaj jaz menim, da bi blo to najbolj optimalno. Upoštevajoč inflacijo, bi bila konzola dražja za 100€ od ps4, kar je ok, ker bo tudi močnejša, kot je bil ps4 ob izzidu.

Digital, pa če bo 50€ cenejša, marsikomu ne bo dovolj in bo rekel, dam 50€ in imam vse.

Če bo 100€ cenejša, bodo pa preveč pljunili sebi v skledo. 70€ cdneje ravno prav imo.

 

 

Povezava do prispevka

Digitalno lahko zastonj talajo, itak se bo not prineslo preko digitalnih nakupov, pri fizičnih kopijah je bistveno manj zaslužka, že sama proizvodnja, transport in marže poberejo svoje, potem pa še "bolha" market, kjer nimajo nič zaslužka. Dokler bo cena enaka bo fizično še obstajalo, ko/če bodo znižali ceno digitalnim izdajam, bo pa hitro konec s fizičnimi ali pa bodo še 1x dražje raritete, tako kot so zdaj "limited run games" ipd. verzije

Povezava do prispevka

Evo, da tudi jaz strnem svoje vtise o PS5;


-    launch lineup bo zgleda po dolgem času upravičil day 1 nakup, čeprav rabimo še uradno potrditev
-    dizajn mi štima; pohištvo imam belo, vso elektroniko imam na vrhu regala, pa če bo konzola večja, mi bo dejansko lepše zbalansirala levo in desno od televizije – malo drugačna zgodba bo v sobi od malega, upam da bo dovolj prostora pod televizijo. :D
-    hrupnost zgleda ne bo več problem (na račun velikosti, po trditvah vodilnih)
-    SSD is the thing
-    Pop-up in pop-in so stvar preteklosti
-    ray tracing bodo uporabljali že začetni naslovi (Ratchet in GT7 kot najbolj očitni)
-    Sony je zgleda na skrivaj pokupil še nekaj studijev
-    grafični in CPU upgrade je očiten
-    zvok je naredil preskok, ki bi ga imo moral že zdavnaj, ampak bolje pozno kot nikoli 

 

Skratka, sem še vedno hyped ko svinja, sploh ko pomislim koliko Sonyevih studijev še ni pokazalo nič – čakam Microsoft julijski event in potem spet Sonyev annihiliation slednjega. :D


 

Povezava do prispevka

No, ti se boš spet kregal, samo velika zasluga uspešnosti tako drage konzole je bil BR. Pač za ta dnar nisi dobil boljšega standalone plejerja, trg posnetih medijev na področju filma pa tudi ni pljunek v morje. Takrat so ga vse AV revije prodajale folku, ki v lajfu ni igral igric. Tako da štart bi lahko bil še konkretno slabši, če se sonyju ne bi izšel boj formatov.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Jaz sem PS3 bajsiko na veliko takrat uporabljal, poleg iger in filmov seveda, tudi za musko in predvajanje družinskih slik :D pa kompatibilnost za nazaj je bila pa sploh ena boljših zadev. Še celo Linux sem naložil pač bolj zato, da sem, ampak je bila to kul opcija :whistle:

Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 minutami:

PS3 je bil ob izzidu 500€ in 600€, upoštevajoč inflacijo, je to danes 600€ in 700€. Ne bi rekel, da imajo uničena kolena... Saj so zmagali generacijin z 90M+ prodanih konzol na konci

 

"Many of you know that PlayStation 2 was an industry triumph," said Layden during his keynote at the DICE Summit this week. "It remains one of the best-selling consoles of all time. But coming off the heels of that was PlayStation 3, a stark moment of hubris in the nearly 25 years of PlayStation history. As we sometimes call it, PS3 was our Icarus moment... For our business, the fall was sharp. We hadn't listened to our customers. We created a devilish development environment. We reacted too slowly, and our network was under-developed. And worst of all, if you remember, was the price point."

 

vir: https://comicbook.com/gaming/news/playstation-ps3-shawn-layden-what-went-wrong/

 

Torej:
- slabi pogoji za deve
- slabo omrežje in najbolj sitno
- CENA

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 2 urama:

 

Aja tist del UI mene ne zanima :D Sam če bi res rad zanič in počasen UI videl pol nabavi Xbox... Jaz sem bil čist šokiran kako zanič UI je to + še krepko počasnejši download kot na PSN.

 

Potrjujem - tisto malo kar sem preživel z xboxom, sem si mislil kako vraga je to kao boljše kot PS UI. :)

Za download hitrost pa ne vem, ampak ti verjamem - slabo za mogočni Microsoft... 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...