Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Kdo je že govoril, da PS5 SSD ne bo prišel do izraza pri multiplatform naslovih, ker je to za developerje ful jeba ?

Zgleda da ni baš neka velika jeba, če se že zdaj hvalijo s podporo...

 

 

The PS5 version of Marvel’s Avengers will offer plenty of advantages over its current-generation counterpart, including enhanced textures and ambient occlusion, as well as a targeted frame rate of 60fps in 4K resolution. In other words, it’ll look bloody lovely.

Naturally, the PS5 SSD will also play a major part in enhancing the experience thanks to its ultra-fast load times. Crystal Dynamics describes the loading and streaming of the superhero title improved ‘by an order of magnitude on PS5′ without optimisation, but with it, loading will be ‘nearly instant.’

And as Iron Man flies through content-rich levels, higher resolution textures and mesh will stream in instantly, maintaining the highest possible quality all the way to the horizon.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 minuto:

Kdo je že govoril, da PS5 SSD ne bo prišel do izraza pri multiplatform naslovih, ker je to za developerje ful jeba ?

Zgleda da ni baš neka velika jeba, če se že zdaj hvalijo s podporo...

 

 

The PS5 version of Marvel’s Avengers will offer plenty of advantages over its current-generation counterpart, including enhanced textures and ambient occlusion, as well as a targeted frame rate of 60fps in 4K resolution. In other words, it’ll look bloody lovely.

Naturally, the PS5 SSD will also play a major part in enhancing the experience thanks to its ultra-fast load times. Crystal Dynamics describes the loading and streaming of the superhero title improved ‘by an order of magnitude on PS5′ without optimisation, but with it, loading will be ‘nearly instant.’

And as Iron Man flies through content-rich levels, higher resolution textures and mesh will stream in instantly, maintaining the highest possible quality all the way to the horizon.

Ma najbrž bo 'enostavno' v smislu, da bo isto kot programiranje za ostale SSDje (PC in SEX). Ampak tista dodatna hitrost s katero se hvali Sony, bo verjetno dosegljiva samo pri 1st party igrah.

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 3 minutami:

Včasih ja

 

Pri cca. eni izdaji letno

 

Ki je ponavadi 7 let stara indie igrica

 

Ampak

 

Včasih ja :D 

 

mislim, jaz sem tudi ubodel hotline miami switch retail in dobil zraven digi kodo za igrico, tako da good guy nintendo I guess? :D

 

Stipe2 reče pred 4 minutami:

Kdo je že govoril, da PS5 SSD ne bo prišel do izraza pri multiplatform naslovih, ker je to za developerje ful jeba ?

Zgleda da ni baš neka velika jeba, če se že zdaj hvalijo s podporo...

 

ja, govora je bilo o multiplat (ps5 vs xsx) ne crossgen (ps4 vs ps5)

Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 23. 6. 2020 at 13:30:

 

a kaj pri pc fizičnih izdajah dobiš tudi digi kodo in lahko pol pc dvd prodaš?


Hja, vsaj za Steam igre lahko potrdim, da je tako. Half Life 2 sem kupil pred sto leti in je od takrat v Steam library. Enako tudi Civ 5. 
GTA5 (Rockstar) tudi preverjeno dela. Tisti kup CD-jev, no DVD-jev, nisem uporabil že od štarta, na novem kompu pa niti nimam DVD pogona.  :) 

edit: preverjeno tudi za Origin/EA. Delujejo Battlefieldi, Battlefront in razne Fife (drugega mislim da niti nimam) . Prav tako je ok tudi UBI (uplay), npr. Far Cry igre. 

Sicer pa ne vem, kaj bi komu koristilo, če bi mu te DVD-je prodal. Itak je "aktivacija" vezana na account.
Razen..

Spoiler

da nekdo pač uporabi samo za install in si potem naloži nek crack iz neta :)

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 urami:

Jz bi bil najbolj srecen ce bi lahko digitalno igro prodal. To je vse kar rabim, za plasticne smeti se mi jebe in ce jutr cronejo vsi proizvajalci blu rayev bi bil moj lajf identicen.

Prov razpizdijo me te digitalne stacune, v teoriji bi lahko bila to najboljsa stvar po narezanem kruhu, sam je valda treba bit pohlepna pizda. Da je digitalna verzija drazja kot disk verzija na day 1 se mi zdi obsceno.

MSjev nacin se mi se najboljsi zdi - dokler placujes mas dostop do igrer. Tko da lahko ta mesec vzamem narocnino in igram, naslednji mesec pa nimam casa in ne placam, lep lp. Sam narocnine majo tudi svoj minus.

 

Ja sam kako naj Sony/Microsoft/Nintendo kontrolirajo fizične cene iger? Oni dajo za vse igre  MSRP 60$. Od prodajalcev je pa potem odvisno kolk konkurenčno ceno bodo postavl za dejansko prodajno ceno. In v Italiji kolikor sem jaz videl praktično ni možno dobit igre ob izidu pod 70€. Tud pri nas vsi ta velki trgovci prodajajo vse po 70€

 

Po drugi strani pa čist verjamem da Gamestop in podobni ne želijo da bi bile digitalne igre cenejše in pritiskajo na Sony/Nintendo/Microsoft . Dejansko od konzol prodajalci zaslužijo še najmanj (v primeru gold partnerja so bili skoraj zagotovo še celo v izgubi) in potem rabijo čimvečjo prodajo iger da se jim splača njihov poslovni model. Seveda z upadom fizične prodaje Gamestop pospešeno zapira trgovine in verjetno ne bo minilu niti pet let do popolnega propada te verige trgovin.

 

Kaj bo prinesla prihodnost bomo pa še videli. Glede na to da se na PCju še vedno da prit do pocen iger prej ko slej imo ne bo nič slabše. Verjetno se bodo pa igre prej ko slej podražile, ker strošek razvoja AAA iger gre vsako generacijo gor vsaj za ene 50% Kar poglejte kako so studiji vedno večji in razvoj iger vedno daljši. Ves ta folk je pač treba plačat. In niso vsi založniki barabe ala Activi$$ion in EA. Predvsem Activi$$ion je s plačevanjem kretenu Koticku 100 mio$ letno in masovnim odpuščanjem ob malenkost slabših rezultatih govno od govna.

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 28 minutami:

Ma najbrž bo 'enostavno' v smislu, da bo isto kot programiranje za ostale SSDje (PC in SEX). Ampak tista dodatna hitrost s katero se hvali Sony, bo verjetno dosegljiva samo pri 1st party igrah.

 

ma kot jaz razumem, bo razlika v hitrosti opazna povsod, kjer bo treba kaj na hitro postreamat v pomnilnik - zakaj bi recimo na PS5 umetno podaljšali čas fast travela, samo zato ker ima XSX počasnejši SSD; to tudi Sony nebi dovolil...

Povezava do prispevka

Aja, dobro, to je drugo. Nisem mislu loading times. Bolj kake design odločitve povezane z gameplayem. Un R&C prehajanje med svetovi, ali nalaganje stvari med obračanjem lika. Take zadeve.

Neki, kar vpliva na sam game design skratka. Dvomim, da bi šli delat dve verziji igre, ker lahko PS5 hitreje nalaga assette.

Povezava do prispevka

Vedno več iger ima potrjen zastonj upgrade na XSX/PS5!

 

 

 

Mefisto reče pred 6 minutami:

Ne vem kaj mi je večji bullshit - to da bo sony dejansko ponudil neko konkretno podporo špilom prejšnje generacije ali ta ssd bullshit. No, vsekakor se bom lahko pošteno smejal fanboyem, ko pride trenutek resnice in se bo izkazal ves playstation bullshit.

 

A rabiš slinček?

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 8 minutami:

Aja, dobro, to je drugo. Nisem mislu loading times. Bolj kake design odločitve povezane z gameplayem. Un R&C prehajanje med svetovi, ali nalaganje stvari med obračanjem lika. Take zadeve.

Neki, kar vpliva na sam game design skratka. Dvomim, da bi šli delat dve verziji igre, ker lahko PS5 hitreje nalaga assette.

 

Sej teoretično bi lahko tudi R&C naredili na XSX, samo pač bi ti prehodi trajali enkrat dlje...tudi nalaganje med obračanjem lika je izvedljivo na XSX, samo spet, z manj naloženimi podrobnostmi v svetu al pa z več popini ipd.

Meni se glede na popularnost PS platforme zdi bolj verjeten ta scenarij (torej da bo PS5 primary platform), kot pa obratno...

Povezava do prispevka

  

Stipe2 reče pred 2 minutama:

 

Zanimivo kako vsi developerji samo bežno omenijo XSX - screenshoti in ostalo se pa vse objavlja samo za PS5, kot da xboxa ni. :D

 

 

Jah za to igro ima Sony marketing deal. Sej pr AC: Valhalla je enako v drugo smer. Ni to nič novega.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 minutami:

 

Sej teoretično bi lahko tudi R&C naredili na XSX, samo pač bi ti prehodi trajali enkrat dlje...tudi nalaganje med obračanjem lika je izvedljivo na XSX, samo spet, z manj naloženimi podrobnostmi v svetu al pa z več popini ipd.

Meni se glede na popularnost PS platforme zdi bolj verjeten ta scenarij (torej da bo PS5 primary platform), kot pa obratno...

To mi je vse jasno. In valjda upam, da imaš prav glede boldanega dela. :D

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 32 minutami:

A pa to Ratchet & Clank skakanje skozi svetove bo vnaprej določeno al se bo na random dogajalo? Ker če slednje, pol je itak bolj impresivno. Če bodo pa to vnaprej določeni in zrežirani set piecesi, pol pa ne vem, kaj je tako impresivnega ... 

 

Seveda da random - ker kot praviš, potem nebi bilo nič takega...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...