Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Prvič slišim da bi se o tem pogovarjali:nicjasno: Pa tudi nikoli ni nihče predlagal da je za dolgoročno življenje konzole bolje igrati igrice  z vgrajenega SSDja.

 

Kaj pol sem se zajebal z nakupom premium SSDja:nicjasno: bil je ene 30 do 40 evrov dražji od navadnega.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Tako da je bil stipe drive verjetno eden največjih nategov v zgodovini - četudi je tehnično res dober, smo v praksi dobili to, kar je na PCju stalnica že zadnjih 10 let

Sherlock Fucking Holmes lol. Dobrodošel v 2010.

 

Problem PCjev je v tem, da ne morejo optimizirat iger, da bi tekle samo na SSDjih (imaš le peščico takih naslovov), ker morajo delovati tudi na HDD.

Ekskluzive, ki izkoriščajo SSD so glavna prednost novih konzol.

 

Zdaj pa nehi odkrivat toplo vodo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

To smo vsi vedeli že ves čas in se iz tega norca delali. Tko da nikar tako živahno glede svojih dognanj :)

 

Med enim cheap SATA SSDjem in top of the line nvme diskom so v praksi razlike neopazne, tu mislim pri loading časih.

Beri kar sem napisal Mefiču zgoraj. Pa to se nismo prvič pogovarjali. Neironično me zanima ali imam prav ali ne.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 22 urami:

Beri kar sem napisal Mefiču zgoraj. Pa to se nismo prvič pogovarjali. Neironično me zanima ali imam prav ali ne.

 

Pa niti ne. Najmanjši problem je določiti exclusive SSD igro, saj SSD je nekako standard že 10 let na pcju. Prav toliko let so igre na SSD boljše, hitrejši loading časi, manj kolcanja zaradi loadinga in manj popupov. Tako kot vsaka igra lahko dela na vsaki grafični, tako lahko vsaka igra deluje na HDD in SSD. Kako dela, je pa druga stvar, od slabšega do neigralnega.

 

Ja mi smo se pogovarjal, kako bo ta hitri disk spremenil sam design iger, ampak zaenkrat še nič ne kaže. Tudi če sam pomislim, ne vem kje bi med gameplayem bi bil SSD gamechanger. Pri kaki sim igri, kjer letiš tako hitro in je treba enormne količine podatkov naložit v parih desetinkah, da bi znižal popup.

 

To je recimo ena taka referenčna igra, kjer naj bi ti SSD največ benefital. Medtem, ko med ultra hitrim nvme in SSDmej sploh ni razlike.

 

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Sej to sm jz trobil stipetu v čist preveč postih - ssd je fajn, hiter ssd je tut fajn ampak vpliva na game design pa po mojem mnenju ne bo mel ful. Vsaj ne na game design povprečne igre, sej maš ratchet and clank, tam kar toutajo možnost da assete tko hitro lahko swappajo ampak izven tega pa... M2m je definitivno bolj uporaben kot EXTRA HITER SSD ki v resnici sploh ni hitrejši od dobrih m2 SSDjev. Decoding čipovje je dober plus ampak to bojo PCji čez 2 leti gladko neopazno shandlali s CPUjem.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Ja mi smo se pogovarjal, kako bo ta hitri disk spremenil sam design iger, ampak zaenkrat še nič ne kaže.

Demon Souls Remake in Ratchet & Clank: Rift Apart sta taka primera. Implementacija file systema optimiziranega za SSD je več kot očiten plus.

Mene bolj zanima ali PC igre to kako izkoriščajo ali ne. Feeling mam, da ne, ampak tle se lahko zelo motim.

Povezava do prispevka

v pc lah fukneš dodatno palčko rama pa potegneš "diversity of vehicles, numbers of pedestrians itn." na max tko da ne rabiš kompenzirat kot to počne ps tehnologija

 

 

na ps ti trenutno ta ssd tehnologija nič ne pomaga, ker itak ne moreš pridt do optionov da bi to izkoristil in the first place in mora bit špil ground up že zgrajen

 

that being said ne vidim enga špila ki bo imel zarad tega na kompu probleme

 

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Ma ya ya, lahko tudi fuknem 10k in imam vse top.

Ni to point, če imam podza TVjem neki kar laufa fantastično in stane 500 EUR.

 

Pa sploh se ne gre za primerjavo katera platforma je boljša. Mene sam zanima ali igra, ki je pisana za SSD res profitira tako zelo v primerjavi z igro, ki mora delovati tudi na HDD. Neki tako dobrega, kot to kar sem videl pri Demon's Souls in R&C (praktično nični nalagalni časi in nobenega pop upa) nisem še doživel drugje. Niti na PCju z dobrim SSDjem ali na PS5 z igrami, ki niso pisane izključno za PS5.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Problem je da bi folk vedno najdu izgovor zakaj je njihov pc boljsi kot feature ki je bil zahtevan pri Cernyju iz strani developerjev in ki si ga le te oznacili kot main stvar ki bottlenecka razvoj iger kot takih. 

 

Ampak ja pc master race hurr durr

 

https://www.polygon.com/22792063/ps5-design-sony-mark-cerny-game-developers

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 3 minutami:

Ampak ja pc master race hurr durr

dobesedno ti si to prvleku zdej v debato lmfao

 

hurrrrrrr

 

Navedek

iz strani developerjev in ki si ga le te oznacili kot main stvar ki bottlenecka razvoj iger kot takih. 

 

mogoče ker vejo da bojo mogl s tem delat še najmanj 7 let

 

v pc fukneš dodatno palčko rama, če bi lah tut v playko, a bi res šel razvijat feature da bi lahko določene stvari sistem premetaval na ssd namesto rama ?

 

durrrrrrr

 

 

 

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Ampak a ni bolj fora v tem, da se je opeval stipe sony drive kot revolucija v gajmingu, zdaj pa vidimo da dejansko deluje na nivoju najbolj poceni ne-premium ssd pc diskov:rofl:

 

So pa igrice optimizirane za SSD - to svaka čast novim konozlam. Samo kaj ima s tem fucking stipe drive??? Lahko bi preprosto rekli, da bodo špili zdaj optimizirani za ssd diske in to bi bilo to. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...