Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

sem že ful premišljeval o temu, pa se mi zdi da je eden redkih animiranih filmov, ki ima čisto samosvoj stil; ki ima več plotov pa se vsi lepo zaklučjo; ki vzame znano franšizo pa jo nardi ponovno zanimivo; še fore z različnimi framerati likov imajo svoj namen. Cel film poln nekih ikoničnih shotov o katerih lahko ostali Marvel filmi samo sanjajo (tisti freefall pa ko se prvič fura naokoli po mestu, Prowler fight). Kaki homerun od Origin story movieja

 

Sej so mi Toy Story pa podobni animirani filmi zakon, samo nekaj posebnega je na Into the Spider-verse. Ni me nič tok transportiralo v meni najljubšo dobo modernega filma ('90s), preden so največji filmi vsi postali samo brezdušni summer blockbusterji. Sej ajde, lahko rečeš, da je glavni zlobec isti butec kot tisti v Tenetu, samo overall ostali nabor likov je pa 10/10. Že sam ta uber-realizem kako ima Miles nek carski srednješolski swagger, a je vseeno deeply prestrašen in se sprva boji odgovornosti. Pol tega smo zvedli še preden film pride do dialogov na to temo. 

 

Pa tud Miles Morales mi je eden redkih likov v Marvel stripih, ki se mi še niso zagabli (poleg Deadpoola, Taskmasterja,..), ker je še vedno narejen tako, da simpatiziraš z njem in ni OP superjunak.

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 14. 12. 2022 at 10:51:

Ste mi carčine modelčki, ki nažigate tako skoraj 4 ure v povprečju na dan :D

 

Jaz ne vem, od kje potegnit ta cajt, pa niti otrok še nimam. Služba, higiena, hrana, random vožnje, nakucat par postov na forum, RL opravki aka trgovine in podobne pizdarije, pa še nek normalen spanec in dejstvo, da se je verjetno vsake toliko lepo malo ukvarjat s prijatelji, partnerji ali magari lastnimi starši, kako da fak ti ostane v povprečju 4h za igrice? A to dobesedno moraš v vsaki prosti sekundi besno nažigat, da ne gre niti sekunda v nič, če se lahko špila? :D Ali imam samo jaz time manegment v pizdi, da mi ne uspe tok fraj časa na dan za neke solo aktivnosti nakucat? :D 

 

Če se lahko to vprašamo, se lahko tudi vprašamo od kje pa ti potem imaš o toliko igrah tako veliko za povedat, če ne igraš?

A to gledaš quick recape na YT, al kaj delaš?

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

Če se lahko to vprašamo, se lahko tudi vprašamo od kje pa ti potem imaš o toliko igrah tako veliko za povedat, če ne igraš?

A to gledaš quick recape na YT, al kaj delaš?

Kolega brt Stipe, saj verjetno tudi ti razumeš, da je med "igrat v povprečju 4 ure na dan" in "ne igraš" še kar nekaj postavk vmes? Valda da igram — ne le to, igre so mi med najljubšimi hobiji. Ampak realno se bolj približam postavki 1 ura na dan v povprečju. In seveda padejo tudi bolj ubitačni sešni, ko izide kaj, kar mi je všeč. 
Zakaj imam toliko za povedat o igrah? Pomoje so štirje razlogi: (1) Ker kot prvo igram zelo različne igre, lahko igram AAA hitter in potem najbolj garažno igrico, ki jo je en tip naredil pri mami v kleti. Tako imam zelo raznolik portfolij preigranega in izkušnje iz najrazličnejših žanrov in tipov iger. (2) Ker igram precej analitično aka zmeraj si zapišem kakšne zanimive observacije. (3) Ker sem odraslo življenje od prihoda na faks (tega je pomoje zdaj že ene 12 let) zraven pač družine posvetil analiziranju in ukvarjanju s kulturo in umetnostjo, tako da izkušnje iz drugih medijev tudi gotovo koristijo. In (4), ker je to moj poklic — razglabljat o umetnosti in kulturi :D

  • Račka +1 5
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 14. 12. 2022 at 4:51:

Ste mi carčine modelčki, ki nažigate tako skoraj 4 ure v povprečju na dan :D

 

Jaz ne vem, od kje potegnit ta cajt, pa niti otrok še nimam. Služba, higiena, hrana, random vožnje, nakucat par postov na forum, RL opravki aka trgovine in podobne pizdarije, pa še nek normalen spanec in dejstvo, da se je verjetno vsake toliko lepo malo ukvarjat s prijatelji, partnerji ali magari lastnimi starši, kako da fak ti ostane v povprečju 4h za igrice? A to dobesedno moraš v vsaki prosti sekundi besno nažigat, da ne gre niti sekunda v nič, če se lahko špila? :D Ali imam samo jaz time manegment v pizdi, da mi ne uspe tok fraj časa na dan za neke solo aktivnosti nakucat? :D 


jaz sem bil enkrat tam v lajfu (torej po več kot 4 ure na dan, ali cele vikende), in ni prijetno. Najhuje je res, ker se tega ne zavedaš, trpijo pa res zelo medosebni odnosi, prijatli, tudi kariera, osebnostni razvoj, ne bereš več, ne potuješ, ali celo jemleš dopust ob izzidu iger. Same rdeče zastave. Večinoma si lažes sam sebi, da je čist kul tak lajf, a ni, je to pač odvisnost, kot vse druge, ki te počasi razžira. 
 

no razpadla mi je ena veza, in tisto me je streznilo. Potem sem začel opažat podobno pri sinu, izguba koncentracije in zanimanje za vse ostalo, razdražljivost, itd..no hitro je bilo potrebno ukrepat in se zdaj strogo držimo samo 1 ura v pet/sob/ned ob tem da vse mora štimati v šoli. 


Zdaj je mal lažje ker ti sam sistem en report na koncu leta da, kok časa si zabil (psn, steam, ios) vćasih je bilo to težje. Priznam pa da se med covidom mal kot zdravljen alkoholik počutil :whistle:.. ker smo imeli malce več časa, pa doma.. da me ni hitro spet notri potegnilo. 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

Ja veš da - z manjšim dnevnim povprečjem od mene preigraš več kot Gatsu. :D

Dej nehaj.

Kdo pravi, da preigram več kot Gatsuta? A si spet preveč pil in ne znaš razmišljat oziroma brat? :D Malo ohladi na alkoholu. Evo ti račun: če Gatsu igra Elden Ring 300 ur, jaz pa 20 indie iger, ki trajajo 5h, kdo je preigral več različnih iger?

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 5 urami:

Kdo pravi, da preigram več kot Gatsuta? A si spet preveč pil in ne znaš razmišljat oziroma brat? :D Malo ohladi na alkoholu. Evo ti račun: če Gatsu igra Elden Ring 300 ur, jaz pa 20 indie iger, ki trajajo 5h, kdo je preigral več različnih iger?

 

Če bi bilo tako, bi bilo dobro, ampak ti znaš o vseh igrah vse, samo največ pač o indie - ni šans, da si vse to o čemer pišeš dejansko preigral, ni teh ur v dnevu - to sigurno samo malo probaš vsako igro, da spoznaš gameplay, ostalo pa počekiraš na netu, da se pol lahko pogovarjaš in izpadeš znalac - pisat znaš, pa to potem izpade nekaj učenjaškega - tipičen kulturnik pač...

Povezava do prispevka

Pizda jaz sem mislil, da to leto nisem toliko igral pa vidim, da imam en 1000 ur na glavnem profilu, pa kaksnih par 100 na drugem za gt7, pa kaksnoh 100 na xboxu, 100 na pcju in ne smemo pozabit 500 ur fukanja pick (bolj slabih kot dobrih) in evo ocitno sem se vedno gaymerski dzankur

 

Ce ne drugo sem vsaj na pravem forumu, si mislis, da bi bil na planinskem forumu :))

 

PS vidim, da se s5 dzankurji drkajo med sabo kdo je vecji, manjsi, kdo je bil in kdo bo s5 dzankur, ko ponovno razocara RL glej nova picka

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 urami:

Če bi bilo tako, bi bilo dobro, ampak ti znaš o vseh igrah vse, samo največ pač o indie - ni šans, da si vse to o čemer pišeš dejansko preigral, ni teh ur v dnevu - to sigurno samo malo probaš vsako igro, da spoznaš gameplay, ostalo pa počekiraš na netu, da se pol lahko pogovarjaš in izpadeš znalac - pisat znaš, pa to potem izpade nekaj učenjaškega - tipičen kulturnik pač...

Absolutno ne znam o vseh igrah vse, niti vseh iger ne komentiram (letos sem npr. komentiral zelo malo različnih iger). Da vse znam in nekaj čekiram na netu, je čista laž in tvoj predsodek, ker verjetno ne maraš ljudi, ki se v kaj poglobijo. Najbrž zaradi tega, ker imaš občutek, da gre za neko obliko duvanja. Ampak vsaj zase ti lahko povem, da ni takega motiva v ozadju, jaz pač iskreno obožujem človekovo ustvarjalnost v sliki in besedi in se najbolj avtentično zanimam za stvari s tega področja oziroma jih probam čimbolj razumet, zraven tega pa ima kultura še ta bonus interpretacije, da se lahko potem debatira o različnih videnjih. Pač to ni prišlo od včeraj, odkar pomnim zase sem oboževal filme, knjige in igre ter probal razumet mehanizme v ozadju. Edino nekje tekom odraščanja se mi je težišče zanimanja z bolj tehničnega premaknilo na duhovno plast, to je pa to.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 22 urami:

Absolutno ne znam o vseh igrah vse, niti vseh iger ne komentiram (letos sem npr. komentiral zelo malo različnih iger). Da vse znam in nekaj čekiram na netu, je čista laž in tvoj predsodek, ker verjetno ne maraš ljudi, ki se v kaj poglobijo. Najbrž zaradi tega, ker imaš občutek, da gre za neko obliko duvanja. Ampak vsaj zase ti lahko povem, da ni takega motiva v ozadju, jaz pač iskreno obožujem človekovo ustvarjalnost v sliki in besedi in se najbolj avtentično zanimam za stvari s tega področja oziroma jih probam čimbolj razumet, zraven tega pa ima kultura še ta bonus interpretacije, da se lahko potem debatira o različnih videnjih. Pač to ni prišlo od včeraj, odkar pomnim zase sem oboževal filme, knjige in igre ter probal razumet mehanizme v ozadju. Edino nekje tekom odraščanja se mi je težišče zanimanja z bolj tehničnega premaknilo na duhovno plast, to je pa to.

 

Še vedno mi je čudno, ker za se poglobit rabiš še dodaten čas - ampak ajde, pustil bom možnost da se motim in sem samo fovš... :D

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...