Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Logihack reče pred 9 minutami:

A je Xbox res toliko slab, brezvezen?

Sprašujem resno. Imel sem prvega, ki je bil zakon in potem še xbox360. 

Je res tako slab nakup za nekoga, ki ne uporablja pc-ja za gaming? 

Xbox S series je dejansko dober za umazanega casualca, ki ne igra iger na PCju, saj košta manj, kot 250€

 

Xbox series X je pa dobra konzola, če ne bi bilo PS5, ker ob PS5 res ni razloga, zakaj bi imel xbox one X, ker s PS5 dobiš:

- precej večjo bazo igralcev v okolici, na forumu, itd... precej več ljudi ima PS5, kar definitivno je dodana vrednsot

- cena je podobna 50 € +-, odvisno a želimo digital ali DVD

- Sony  ima nekaj ekskluzivnih iger, katerih ne moremo drugje igrat, Demon Souls, God of war Ragnarok, Forbiden west, Returnal, The last of us... - in to niso samo ekskluzive, ampak dejansko top tier špili

- Expand diska je relativno enostaven, kupiš SSD compatibilen za cca 100€ in potrojiš kapaciteto. Za xbox moraš njihovega, ki je še enkrat dražji

- Enostavno je Playstation bolj želena konzola, in če nekaj isto stane ob zgoraj naštetih prednostih, nima smisla xbox one x kupovat.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 57 minutami:

Kaj pa je tolko boljše na gamepassu od PSn Extra? Na PSN ekstra imaš demon souls, returnal, red dead redemtion 2, uncharted collection...

Ma predvsem to, da na gamepass redno prihajajo tudi novo releasane igre. PS+ tega nima.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Če res nisi velik igral v zadnjih 15 letih, potem zna bit Xbox + Gamepass boljša, cenejša izbira


oziroma najprej kupiš Xbox Series X, igraš vse kar je gor, ga prodaš/pospraviš, kupiš PS5 da odigraš ekskluzive

 

"problem" je to, da če si velik igral na PCju, imaš na Xboxu basically isto izbiro špilov, zato smo nekateri bolj naklonjeni Sonyu (četudi zdej prihajajo PS eksluzive na PC, samo vseeno Bloodborne npr. je samo na PS4/5)

 

Povezava do prispevka
Logihack reče pred 7 urami:

A je Xbox res toliko slab, brezvezen?

Sprašujem resno. Imel sem prvega, ki je bil zakon in potem še xbox360. 

Je res tako slab nakup za nekoga, ki ne uporablja pc-ja za gaming? 

 

Nima ekskluziv, ima pa gamepass. Odvisno kaj ti vec pomeni. Drgac sta isti masini vec al manj. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 3 urami:

Pa tud baje najbolj confusing system za delat špile, kar verjetno ni daleč od resnice glede na (ne)kvaliteto ps3 špilov

 

Špili k so bli primarno narejeni za PC so bili tisti čas kralji

Ja, neke posebne aritmeticne enote al neki so meli k si res mora engine cist podredit tistemu specificnemu procesorju, pa se to je bil challenge. Sej proti koncu generacije je ps3 kr zacel s tehnicno dobrimi grafikami, sam to ni vec viable. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 3 urami:

Pa tud baje najbolj confusing system za delat špile, kar verjetno ni daleč od resnice glede na (ne)kvaliteto ps3 špilov

 

Špili k so bli primarno narejeni za PC so bili tisti čas kralji


Drugače ravno kotra hehe. Na zacetku je res xbox ubijal. Eno leto prej je izšel, piratstvo, multiči so bolje delali, hude exklizive, pol cenejši.

Po treh letih Sonyevega meditiranja v pragozdu pod Fijem so pa brutalno napadli Xbox. God of war 3, mati vseh iger Demon Souls, nadaljevanje Unchartedov in The last of us, ki veljata eno najlepših iger tiste generacije. To so vse exluzive. Rocatarjev table tenis, ki je v jokerju 90+ je bila xbox exkluziva, pa danes samo stare komunjare sploh vemo da je obstajal.

Povezava do prispevka

Ja, samo lih to, mogl so se privajat na sistem in je trajalo, dokler niso začeli take bombe izdajat.

 

Meni je drugače v Last of Us za tisti čas veliko bolj impresivna zgodba in igra igralcev kukr grafika, ostale tehnične plati in gameplay. Vsakič ko razmišljam kok dobr špil je bil HL2 al pa Crysis, je Last of Us res "konzolni špil"

Povezava do prispevka

Sorry samo gameplay pri HL2 je veliko bolj razdelan in tudi napreden (boljše uganke, boljša fizika) kukr pri Last of us. Sej sm užival pri igranju, sound je bil top, samo Last of Us res ni neki izziv h kateremu bi se hotu večkrat vračat. 

 

Pa tud Last of Us part 2 je gladko bolj zanimiv špil od enke. Ful ste mi nahajpal BOTW, Bloodborne, Disco Elysium, Elden Ring, Last of Us part 2, RDR2 in mi poleg teh Last of Us Part 1 ne doseže vašega hajpa.

Povezava do prispevka

Last of us je vrhunski block buster s solidno, celo dobro zgodbo, ki jo popolna režija dvigne do nebes.

Gameplay je pa pač za nas, ki smo odraščali ob super nintendu in arcade avtomatih pač zelo povprečen, tako kot vsi naghtydog špili.

HL2 je pa 20 let star špil in glede na to je PC špil se je tako dobro postaral, kot Chateu Petrus letnik 95. Pač fizika in gameplay, zgodba je bila za tiste čase res adijo pamet.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 22 minutami:

Sorry samo gameplay pri HL2 je veliko bolj razdelan in tudi napreden (boljše uganke, boljša fizika) kukr pri Last of us. Sej sm užival pri igranju, sound je bil top, samo Last of Us res ni neki izziv h kateremu bi se hotu večkrat vračat. 

 

Pa tud Last of Us part 2 je gladko bolj zanimiv špil od enke. Ful ste mi nahajpal BOTW, Bloodborne, Disco Elysium, Elden Ring, Last of Us part 2, RDR2 in mi poleg teh Last of Us Part 1 ne doseže vašega hajpa.

Men ma TLOU enga najslabših gameplay loopov ever. Zelo podobno kakor Witcher 3. Igro slavim izključno zaradi zgodbe in razvoja likov. Napačnega prepričuješ. :D

Jaz drugače nisem nikoli preigral HL2 ali Crysis. Men je to takrat bilo vse generično PCjaško sterilno sranje, tko kot nešteto drugih FPSjev.

Drugače, glede na vso hvalo (predvsem HL2), gre najbrž za kul naslove, sam kaj ko so mi FPSji največji gnusači. :(

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Jaz tudi open world rpgja ne bi primerjal z linearnim shooterjem.

 

Bom pa rekel, da se pri W3 vseeno vidi eurojank tu pa tam, Naughty Dog so proti njim mojstri za animacijo pa pacing. V Cyberpunku so pokazal, da znajo delat dobre rollercoaster queste, kjer te držijo za roko in je hud pacing, v Witcherju tisti "rollercoaster" story questi niso nič takega, vsaj ne v base game-u. V Hearts of Stone so mi dogajal set-piece questi, kjer te postavi v nek setting in te drži za roko, tko da absolutno bi znali to delat.

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 9 urami:

Huh, @ke_kit, da te ne bivši pravnik/trenutni programer slučajno ne sliši :D

 

Mi je pa zanimivo, meni je gameplay loop v w3 >>> last of us, sploh bi tesko neko primerjavo naredu, neke vzporednice so, sam a lahko bolj razdelas? 

Nisem mislil primerjati iger med sabo. Bolj to, da sta mi obe veliki razočaranji kar se combat gameplaya tiče. Glede sveta in raziskovanja mi je W3 definitivno ene dve nadstropji stopnic višje.

Povezava do prispevka

Ma ja W3 je malo lesen ampak dobro imaš tudi dosti strategije in to. TLOU je pač zombie survival game, nimaš ne vem kaj posebnega pri gameplayu, pač story driven game. Če ti je všeč story ali ne je stvar okusa, kar se tiče animacij, cutscenes in voice acting se lahko primerja samo GOW.

Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 2 urama:

Trial iger ne morš na drugem accju pognat na primarni PSN konzoli? S kolegom si sharava accja in ma premium, ampak ko switchm na mojga mi ponuja upgrade in ne pusti zagnat

Trial in streaming deluje samo na main accountu se mi zdi. Tudi kakšne igre ki so zastonj vsak mesec kot Divine Knockout kjer je free founders edition se ti aktivira samo na tistem accountu ki ima ps+ ker je pač ingame purchase 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...