Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Ja, zaradi CCX arhitekture, verjetno se bo to spremenilo pri Zen 3 procih, ker bo 8 jeder na CCX.

 

Pri strežnikih pa je odvisno kakšna aplikacija, če je npr. dosti poizvedb na podatkovno bazo in se ram uporablja kot cache, potem se verjetno opazi hitrejši ram.

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 4. 10. 2020 at 22:25:

kupo si vodno ka je 70e dražje, glasnejše in manj učinkovito pri hlajenju, pa gnil software ma. 

Corsair je bil meni že par let nazaj jajca. In edin način da sem skenslu da se je vse skup zagnalo do konca, je blo to, da sm limitiral stvari v biosu, in da nisem mel na pcju nobenga sranja za regulacijo hitrosti pumpe/venta, katere je corsair priporočal. 

No more problems nao. Artic freezer je super. 

 

 

Sem v roku 2min nastimal krivuljo hlajenja. In dela kot urca. Med igranjem temp ne gre preko 50 sploh. Tih sistem. Teh 70€ pa sploh ni nobenega problema. Ce bi kupoval budget pc verjetno ne bi kupil takega pcja. Si mi pa ti predlagal manjsi hladilnik ter 2 venta.  Corsair ima nov software in je cist easy in lepo uredit vse skupaj. 

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

Strokovnjaki in maksi prosim za mnenje. Star racunalnik, ki ga mam za server (vmware, docker) bi mal nadgradil. Plata je MSI Z170A-G45 GAMING, ki kao podpira DDR4 3600. Zanima me kolk je v praksi razlike med poceni in dragim RAMom, naprimer kle mas razpon od 80€ do 190€, razlika je pa v latencah. Naprimer Tested Latency 15-15-15-35-2N vs. Tested Latency 17-18-18-38-2N, razlika v ceni je 20%, kolk je pa v praksi razlika v performanceu?

prakticno nic

 

EDIT: zanimivo da ma mlacom 2 leti garancije... G.Skill sam po seb pa daje lifetime warranty :D

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 18 urami:

 

Ful sem zadovoljen, simpl montaža pa zelo je tih. 


Sam faking ryzni in temperature haha :)

 

Sam zgleda se umirja... BOmo vidt :D

 

Evo tkole zgleda:

 

 

...  ..

 

 

 

Kul, pravijo da je to dalec najboljsi cooler za svoj denar.

 

Drugace pa a nimas v BIOSu moznost nastavitve ventilatorjev glede na obremenitev ? Dva kolega na 3700x sta tako resila.

 

 

Sicer upam da ZEN 3 ne bo imel teh problemov ..

Povezava do prispevka

ryzni majo ful agresiven power management. Voltaže skakajo gor/dol bolj kot cena bitcoina. 

Ventilatorji pa točno ne vejo kaj bi s tem. Potem se pa z voltažo (oz. temp spike-i) zaganjajo vsake par sekund, kar je super nadležno. 
Kle pomaga edino 3 kile bakra al pa 2 litra vode, da je zadeva v normalnih decibelih.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

sej ni problem v idle temperaturah ryzenov, čeprav mogoče tud niso najnižje. ampak v momentu ko pa začneš odpirat na vsake tolk nov tab v brskalniku, se bo pa za vsak kurčev tab vent pognal.

 

če res obstaja "primerna nastavitev monitoringa" se pripročam, ker jst sm na svojem že vse probal pa je vse isti kurac oz. se je treba odločit kaj maš rajši. Ker tišine in dobrega coolinga enostavno ne moreš imet. Vsaj ne za precej nasprotna si primera rabe kot sta npr rum3njak in gaming.

 

 jst sm se na koncu nehal jebat z vsem skupaj, ker nisem uspel zrihtat na način k bi se mi zdel sprejemljiv. iz tega razloga uporabljam samo še cpu governorje, power save za lock frekvenc na 2.2ghz in totalno tišino (ker precej nižjo porabo), ter performance da nažge clocke na max in s tem še vse vente na kišti.

 

EDIT: nisem pa se nikoli poigraval s power settingom v windowsih. najbrž je ista fora. če komu pomaga, da mogoče komp naredi tišji oz. bolj varčen, ko ne rabi FULLL POWAAAAAAAAAA...

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 1 minuto:

Nimam, furam linux host sistem.

 

MSI planke očitno nimajo opcije tolk dolgega smoothinga. Najdaljša opcija za fan step up/step down je 0.9s



točno zarad tega sm js vzel vodno hlajenje. 

In je zanimivo. Temperatura je okol 30, in potem nenaden spike na 48. Od tukaj rabi cca 5 sekund da pride nazaj na 30, nato čez neki sekund ponovi vajo. 
Mam pa nastavljano vse vente na min, tko da je ves čas neslišno. Z default coolerjem je pa tko vsake n sekund pognal skoraj do konca za tiste par sekund. 

Povezava do prispevka

Evo sej toj to... MSI + Ryzen... Odpreš mn3 ko ni nič zahtevn boom spike iz 40 na 60c...

 

Sm poglihal mal vente tko da na ohišju samem sem dal da so "idle" in šele postopno od 75c naprej do 85 nato napolne...

 

Cpu sem pa dal, da "idla" do 65c torej nekje 400rpm pol pa ramp upa gor...

 

Je pa zanimiv da blower gtx 1080 ti pa idla na 33c :D 

 

Full load je na 70c max grafa pa gre do 65c mislim da na zaprtem ohišju, pa 24c v stanovanju na zraku ok :D

 

@Dono kok je pa vodno glasno? Načeloma mi komp laufa 24/7...

 

Ps. Bom še poslikal nastavitve v biosu.

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 5 minutami:

@Tadey a ni pumpa pumpa... in ne vent na radiatorju?

 

also kaj kurca delas da ma chipset 64°???

Am... Ne vem sem spremenu na systemfan pa zdj dela nadzor...

 

Chipset je pa reguliran z MSI quiet modom... Zgleda ne zakurbla vent če ni kritično.

 

So pa zgleda za x570 chipset temperature res "visoke"

 

Je pa trenutno takole:

 

image.png.210a7cfabdf5c0e6fa5a91ad8ad1379d.png

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Ok, še vedno se jajcam z nakupom kompa.

 

uni k naročate iz mindfactory: 

- prek katerih poštnih boksov si pošljete v Slo? (mailboxde?)

- a mindfactory vse zapakira v eno škatlo al dobiš npr. 8 paketov?

 

Uglavnem, a lahko en k je naročal prek tega sam mal opiše kako to poteka (v osnovi vem, hudič je v detajlih, na kaj paziti...)

 

 

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

Komponente so zmer v eni škatli, edin ohišje, ekran dajejo posebej. Po polnoči imajo zastonj poštnino za nemčijo, tako da naroč ponoč :D (na svoj mailboxde naslov)

Iz mailboxde do Slovenije te pride poštnina slabih 20€ na paket. Če maš več paketov, ima mailboxde tud opcijo da ti jih združi v enga in prideš mal cenej čez.

Povezava do prispevka

Evo, tole je prišlo v finale.

 

Zanima me sledeče:

- a rabim 600w PSU al je lahko 500w?

- a ta disk paše na matično? v opisu piše, da podpira "1x M.2 to 22110" ampak edini disk s to številko stane 570€. Mal dvomim da bi MOBO za 60€ bla tok specialna, da bi sam ta disk podpirala

 

Ohišje bo pa ta: https://www.mimovrste.com/ohisja-za-racunalnik/inter-tech-gaming-ohisje-cxc2-atx 

 

Grd, ampak ima že po defoltu 3 vente notr, pa za 35e ga dobim.

 

 

Screenshot (2).png

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...