Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

LMAO, fantje...

rajc91 reče pred 2 urama:

"1x M.2 to 22110"

se pravi DO 22110 velikosti.

 

 

To pac pomen da mas najverjetneje 3 al pa 4 luknje  med katerimi lahko izbiras kje bo matica za M.2 pritrdilni srauf notri.

 

tk da:

Ripper reče pred 7 minutami:

Ma če gre v plato največji bo praviloma tudi ta mali deloval bp.

 

EDIT: je ze tomazek isto povedal.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 1 minuto:

LMAO, fantje...

se pravi DO 22110 velikosti.

 

 

To pac pomen da mas najverjetneje 3 al pa 4 luknje  med katerimi lahko izbiras kje bo matica za M.2 pritrdilni srauf notri.

 

tk da:

 

ja lej, po 10+ letih si spet sestavljam komp. 

 

treba se je naučit.

 

Hvala vsem. naročim po polnoči

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 13 minutami:

Bolj sm se maksiju smejal kot teb :D

 

also da si znas predstavljat:

image.png.5031485f82d328c573bf891757b9e309.png

 

iz oradnega manuala: https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_b450m-ds3h_e_v1.pdf

 

ja, sem potem razbral iz teh oznak da so to ubistvu milimetri, velikost diska. 

 

bainit reče pred 9 minutami:

s kje boš pa naroču?

 

Mindfactory > mailboxde > slo

Povezava do prispevka
maksi reče pred 6 urami:

ne

 

gospod teoretik spet nabija v prazno in prodaja napacne informacije

 

majkemi ti si kot en profesor na faksu, ki predava "kako biti bogat in uspesen podjetnik", fura se pa v starem zarjavelem fiatu, hrano za macke kupuje v lidlu in ima natanko en reklc z zaflikanimi komolci

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 14 minutami:

 

gospod teoretik spet nabija v prazno in prodaja napacne informacije

 

majkemi ti si kot en profesor na faksu, ki predava "kako biti bogat in uspesen podjetnik", fura se pa v starem zarjavelem fiatu, hrano za macke kupuje v lidlu in ima natanko en reklc z zaflikanimi komolci

Tko k vecina ekonomskih predavatelje vpametna ko knaj bi vse laufal a sami niso sposobni ene firme furat

Povezava do prispevka

Spet odvisn kaj hočeš imet.

 

Za prepuhavanje zraka je tole super rešitev.

 

V mojem primeru je gor "killer heatsink (LGA2011)" in prepuhavanje zraka več kot občutno zniža temperature.

 

Killer se segreje in potem imaš pač vmax in lep lp... v kolikor pa nekaj meša zrak, pa zadevo kar hudičevo dobro zahladiš.

 

Načeloma je tud opcija brez ventilatorja OK, sam glede na to, da mi jebena 80 zniža temp na killerju toliko, da ga lahko primem, mislim, da bi kama cross bil super rešitev (ne mislim pa nabavljat :))

 

budget build

 

dela dokler dela

 

jebiga

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 2 urama:

Nekaj glede Ryzen ZEN1 in ZEN2 "thermal trottelinga".

 

Ali se to dagaja v vseh kombinacijah procesorja in plate ? Dva kolega sta kupila 3700x in sta imela oba probleme s tem, dokler nista nastavila krivulje ventilatorjev ali so kaksni driverji odpravili to ?

 


Jaz sem imel do sedaj  "1usmus Custom Power Plan". On je delal neke optimizacije za ryzne, tko da sem imel allcore boost precej hitrejši kot je po defaultu. 

Je pa včeraj pršu ven tudi chipset update za ryzne.
Več si preber na spodnjem linku. Naj bi bil updejt glede frekvenc, pa fine tuning raznih pizdarij, mogoče bo celo rešil te težave ki jih vsi mamo na ryznih ...
V praksi ne vem kako deluje, ker nisem še imel časa updejtat pcja (x570, 3900x).

https://www.tomshardware.com/news/amd-introduces-new-chipset-driver-for-ryzen-cpus#:~:text=AMD released its latest chipset,AM4 and HEDT TRX40 sockets.&text=The Ryzen power plan%2C which,.0.3 to 6.0.0.7.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 4 urami:

Nekaj glede Ryzen ZEN1 in ZEN2 "thermal trottelinga".

 

Ali se to dagaja v vseh kombinacijah procesorja in plate ? Dva kolega sta kupila 3700x in sta imela oba probleme s tem, dokler nista nastavila krivulje ventilatorjev ali so kaksni driverji odpravili to ?

 

 

 

 

 

kupis intel in resis zadevo :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...