Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Boris reče pred 5 urami:

ja sem zdej nastimal en profil to da je dost tiha zadeva pa da je krivulja od 30% do 100% na 70 stopinjah

sm spilal division2 za test vse na max je slo do 52 stopinj. 

 

mal glej kolk brzine rabs na ventih na AiOju sploh... bolj kot temperatura CPUja ti je vazna temperatura vode.

Sej mislim da ma senzor ta AIO?

 

Ker ce se temp vode ne dvigne neki visoko, jo je BV kej bolj agresivno hladit.

 

 

Povezava do prispevka

ma bolj kot ne mi je blo pomembno da mi ne navije ventov na max kot je blo tovarnisko nastavljeno cim proc ali voda (nevem kaj meri tisti senzor ki je priklopljen potem na tri ventilatorje). Nisem pa vedel katera je safe temperatura do katere lahko drzim ventilatorje na nizjih obratih

Povezava do prispevka

CPU se bo itak thermo-throttlal (odvil, znizal voltaze in frekvence) ko bo dosegel previsoke temperature. "zdrave" temp so pod 80°, pr 95°C si ze na meji vrocega in se vklopjo varovala da ne pregori.

 

Pravim ti pa da je najbolje v corsairjevem software nastavit krivuilje ventilatorjev glede na temperaturo vode in ne na temperaturo CPUja.

Povezava do prispevka

kupo si vodno ka je 70e dražje, glasnejše in manj učinkovito pri hlajenju, pa gnil software ma. 

Corsair je bil meni že par let nazaj jajca. In edin način da sem skenslu da se je vse skup zagnalo do konca, je blo to, da sm limitiral stvari v biosu, in da nisem mel na pcju nobenga sranja za regulacijo hitrosti pumpe/venta, katere je corsair priporočal. 

No more problems nao. Artic freezer je super. 

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 11 urami:

kupo si vodno ka je 70e dražje, glasnejše in manj učinkovito pri hlajenju, pa gnil software ma. 

Corsair je bil meni že par let nazaj jajca. In edin način da sem skenslu da se je vse skup zagnalo do konca, je blo to, da sm limitiral stvari v biosu, in da nisem mel na pcju nobenga sranja za regulacijo hitrosti pumpe/venta, katere je corsair priporočal. 

No more problems nao. Artic freezer je super. 

 

sej kul model

 

smo dojel da je Artic Freeze top of the top in da je vse ostalo navadna precenjena jajca

 

če boš mal ponavlju si ga bom v avto namontiral ker je tok TOPPPPP

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
Dono reče pred 12 urami:

kupo si vodno ka je 70e dražje, glasnejše in manj učinkovito pri hlajenju, pa gnil software ma. 

Corsair je bil meni že par let nazaj jajca. In edin način da sem skenslu da se je vse skup zagnalo do konca, je blo to, da sm limitiral stvari v biosu, in da nisem mel na pcju nobenga sranja za regulacijo hitrosti pumpe/venta, katere je corsair priporočal. 

No more problems nao. Artic freezer je super. 

 

drugace je tale icue program od corsaira dost easy za nastimat. Za 70e razlike v ceni mi ne predstavlja nekega problema. Sem vseeno zelel imet vodno z vecjim hladilnikom ter na 3 vente. Kar je pac druga zadeva kot je artic k si mi ga ti linkal. Zaenkrat ne vidim problema na tem corsairu in siba vse tip top. 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 4 urami:

drugace je tale icue program od corsaira dost easy za nastimat. Za 70e razlike v ceni mi ne predstavlja nekega problema. Sem vseeno zelel imet vodno z vecjim hladilnikom ter na 3 vente. Kar je pac druga zadeva kot je artic k si mi ga ti linkal. Zaenkrat ne vidim problema na tem corsairu in siba vse tip top. 

Kdor hoce met proper vodno ne fura AIO sploh

sam povem

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 54 minutami:

This. Mam 420 pa 360 radiator na 2700x pa 1080. Sploh se ne rabiš z kakimi krivuljami zajbavat, nastajiš vente na minimum pa je to to.

Ce mas zlo ekstremno radiatorsko situacijo mas lahko celo pasivno

 

jaz npr. sprednjega radiatorja trenutno sploh nimam dodatno hlajenega z venti in so temperature se vedno super. 
 

Tam nekje na 60 stopinj mi pride gpu med gamingom, cpu menda se manj

Povezava do prispevka
Übermensch reče pred 18 urami:

Na koliko časa pa menjata vodo? Ko se pojavijo problemi ali kot nek letni servis?

Jaz tbh na mojem se nisem menjal in tudi nimam namena, dokler ni nobenih problemov in so temperature stabilne. Opažam pa, da je v sistemu vedno manj tekočine tako da bo počasi res treba.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 14 urami:

Kako si drugace zadovoljen s coolerjem, ker jaz studiram da bi enakega kupil ko nabavim nov PC.

 

Ful sem zadovoljen, simpl montaža pa zelo je tih. 


Sam faking ryzni in temperature haha :)

 

Sam zgleda se umirja... BOmo vidt :D

 

Evo tkole zgleda:

 

 

 

 

20200402_091233.jpg

20200402_210527.jpg

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 12 urami:

@Tadey lustna slikica:

image.thumb.png.b36eac9799d0af69b43b83d02a4c3e0d.png

 

Drugac pa poglej ce lahko nastavis da gleda povprecje temperature zandjih x sekund (5 or so)

Hvala,

 

Bom še dons se mal poigral. Pa pogledal. Pa sej ko igram me niti ne moti tok. Sam ko pa nič ne dela pa da ventilatorji drmajo na polne je pa tud hecn :D 

 

Sem šeenkrat naložu

20200402_210527.jpg

20200402_091233.jpg

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Strokovnjaki in maksi prosim za mnenje. Star racunalnik, ki ga mam za server (vmware, docker) bi mal nadgradil. Plata je MSI Z170A-G45 GAMING, ki kao podpira DDR4 3600. Zanima me kolk je v praksi razlike med poceni in dragim RAMom, naprimer kle mas razpon od 80€ do 190€, razlika je pa v latencah. Naprimer Tested Latency 15-15-15-35-2N vs. Tested Latency 17-18-18-38-2N, razlika v ceni je 20%, kolk je pa v praksi razlika v performanceu?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...