Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

saosin reče pred 6 urami:

Sej v dortmundu je bil hud, sam v unitedu je memphis v2

 

Sej seznam ex-BVB igralcev, ki so v velikih klubih failali al pa vsaj bili cenovno nateg, je zdaj že kar dolg - Götze, Mkhitaryan, Sahin, Kagawa, Pulisic, Dembele (OK, ni čisti fail, ni pa glih upravičil zneska), tud Aubameyang je dost hitro ratal rupa....

 

Lewandowski v Bayern sigurno izstopa v obratnem smislu.

Povezava do prispevka
Raz reče pred 3 urami:

Sej seznam ex-BVB igralcev, ki so v velikih klubih failali al pa vsaj bili cenovno nateg, je zdaj že kar dolg - Götze, Mkhitaryan, Sahin, Kagawa, Pulisic, Dembele (OK, ni čisti fail, ni pa glih upravičil zneska), tud Aubameyang je dost hitro ratal rupa....

 

...meni to recimo veliko več pove o Borussii, njihovi filozofiji, percepciji in delu, kot pa o klubih (trenerjih), ki niso znali izkoristit/vkomponirat omenjene igralce v svoja moštva.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 52 minutami:

 

...meni to recimo veliko več pove o Borussii, njihovi filozofiji, percepciji in delu, kot pa o klubih (trenerjih), ki niso znali izkoristit/vkomponirat omenjene igralce v svoja moštva.

 

Ja glede tega so odlični, so mi pa popolnoma padli v očeh, ker jim je edina ambicija zaslužek in ne športni uspehi. Nekoč simpatičen klub, ki se je razvil v NK Kolodvor

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 uro:

Do elaborate 

 

Pač... Po enem mesecu v novem klubu, novi ligi, velikem klubu z velikimi pričakovanji, ogromnem znesku za prestop in medijskem pritisku, se čisto zares praktično odpisuje 21 let starega nogometaša. Meni se to zdi nič drugega kot čisto noro. To ni več niti instant kultura, to nima več nobenega smisla...

Povezava do prispevka
reder reče pred 13 urami:

Ja glede tega so odlični, so mi pa popolnoma padli v očeh, ker jim je edina ambicija zaslužek in ne športni uspehi. Nekoč simpatičen klub, ki se je razvil v NK Kolodvor

ker so pred leti skoraj propadli, ko so namesto zaslužka dali prioriteto športnim uspehom

 

pa če smo že pri tem, niso prodali Haalanda čeprav bodo naslednjo leto dosti manj zaslužili, prav tako niso hoteli prodati Lewandovskega

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Ja, to je bilo 20 let nazaj, nima veze z trenutno situacijo. Brez problema bi lahko lepo rastli kot klub, vsaj poizkušali obdržati igralce, kadar se igralca ne da obdržati bi morali denar od odškodnin vlagati v nove igralce in bi posledično poizkušali realno osvajati lovorike vsaj kadar je Bayern v kaki krizi. Skratka, to kar je storil Atletico v zadnjih 10 letih, ko je iz nekega povprečnega kluba postal eden od največjih tako po športni kot finančni plati. BVB-ju je pa cilj le čim več iztržiti za igralca, ne pa osvajanje lovorik. 

Povezava do prispevka

Tukej se sigurno strinjam z Rageom. 21 letni mulc pride v EPL iz nemške lige in tuki se dela drama po par tekmah. Sem pa itak že večkrat napisal, da mam pri njemu mal tak rashford vibe, torej da je v osnovi hud igrać ampak precej nezanesljiv in nekonsistenten v smislu golov in pametnih odločitev. Sigurno precenjen igrać because England, ampak to se nekak vzame v zakup ko pride do Uniteda in angleških igralcev. Upam, da me demantira... 

 

Ima pa res specifično situacijo: če bi prišel v kerikol drugi sezoni v zadnjih X letih bi bil on THE signing. Tako je pa glavni signing samo po feeju, ampak  o tem ne govori skoraj noben, tako da je v nekem smislu čist brez pritiska, razen tega pritiska ki si ga zada sam. Več se pričakuje od ronalda, varaneta, stare garde (bruno), oleta... kot pa od njega. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
rage reče Dne, 26. 9. 2021 at 20:42:

 

Pač... Po enem mesecu v novem klubu, novi ligi, velikem klubu z velikimi pričakovanji, ogromnem znesku za prestop in medijskem pritisku, se čisto zares praktično odpisuje 21 let starega nogometaša. Meni se to zdi nič drugega kot čisto noro. To ni več niti instant kultura, to nima več nobenega smisla...


Nevem za uporabnika k je isto komentiral predstave sancha, ampak z moje strani je to bolj ali manj shooting the shit in niti slucajno tako resno misljeno kot si ti vzel, me pa veseli, ko branis unitedove igralce lp

Povezava do prispevka
rage reče pred 21 urami:

Rad bi samo napisal, da je Mohamed "Mo" Salah precej dober v športu nogomet.

Še vedno mi je fascinantno, kako se je iz Mr. Promašaja v Romi razvil v igralca, ki v PL lagano pride do 20 golov v ligaški sezoni. Pa ne, da je imel v Romi tako slabo statistiko, ampak na eye testu je zagotovo padel, ker se spomnim ogrmnega števila šans, ko je iz lepega položaja nabil žogo pod oblake.

Povezava do prispevka

Že v Romi je imel zelo visoke številke. Šanse pa tudi pri Liverpoolu redno zapravlja - letos sicer redkeje, ampak še vseeno... Pomembneje je, da si jih ogromno pripravi sam, da jih pripravlja za druge. Vse to pa počne iz krila in veliko postori tudi v obrambi. Eden bolj podcenjenih nogometašev, bi bila zanimiva razprava, zakaj je temu tako.

Povezava do prispevka
rage reče pred 1 minuto:

Že v Romi je imel zelo visoke številke. Šanse pa tudi pri Liverpoolu redno zapravlja - letos sicer redkeje, ampak še vseeno... Pomembneje je, da si jih ogromno pripravi sam, da jih pripravlja za druge. Vse to pa počne iz krila in veliko postori tudi v obrambi. Eden bolj podcenjenih nogometašev, bi bila zanimiva razprava, zakaj je temu tako.

Odvisno koga poslušaš, na ESPNU je Salah to sezono med forwards (se pravi 9-tke in krila) drugi najboljši igralec za Lewo, torej pred Benzom, Haalandom, Ronaldom, itd

Povezava do prispevka

Ja, v 4-3-3 je to pač "forward", ampak s klasičnim krilom v Angliji itak igrajo še relativno redko top ekipe.

 

Moj point je bil bolj v kontekstu tega, da imaš ljudi, ki trdijo, da ima visoke številke zato, ker igra skoraj kot klasični napadalec. Med tekmo mogoče parkrat preide čisto v špico in v preteklih sezonah je nekajkrat bil potisnjen res daleč najbolj naprej, ampak v osnovi pa veliko večino časa operira na krilu in mora postoriti precej tudi v obrambi (heatmap je na primer za to sezono). Klasični napadalci to počnejo res redko.

 

In številke, ki jih iz te pozicije kuca Salah, so res izredne. Pri čemer ni irelevantno, da to počne že praktično od prihoda v Liverpool, to kar ti omenjaš, so pa nekateri punditi začeli izpostavljati letos - ker je pač že skoraj težko spregledat.

 

 

FA2ueDgVEAojnJX.jpg

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...