Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

  • 4 tedne kasneje...

Lep kolektiv je ustvaril Arsenal, v bistvu sem res vesel za njih, poleg tega gradijo na dobrih temeljih. Mislim, da klubu Top 4 letos res ne uide, si pa težko predstavljam, da bi lahko resno grozili do konca za prvo mesto. Mogoče, če se Cityju zgodi neka večja katastrofa, ampak na žalost so mašina, ki grinda ravno toliko PL rezultatov, da se jih težko ogrozi (in ko bodo to spoznali še navijači kakšnega drugega kluba kot Liverpoola, bodo videli, kako resnično frustrirajoče je to).

 

Včeraj bi v resnici morali pregaziti Liverpool, ampak so na koncu (zasluženo) zmagali s kar nekaj sreče in nenavadnih sodniških odločitev - morali zato, ker ta Liverpool visi vsakič, ko nasprotnik izvede dober (proti)napad. Mislim, da je tudi bilo lepo vidno, da za vse skupaj ni preprosto kriv TAA, ker so enako viseli tudi v drugem polčasu, ko ga ni bilo na igrišču, s tem da je z njim in Diazom odšla še igra in so bili povsem podrejeni tudi sicer v igri. Trent ima težave z osnovnimi stvarmi, ampak po moje tudi zato, ker je toliko fokusa na njem in je preprosto v krizi; ne gre pozabiti, da je v prvi postavi že praktično pet sezon, torej tudi v sezonah, ko so podirali rekorde po številu prejetih golov.

 

Drugi stvari glede Liverpoola ne bi posebej komentiral, zadeve so takšne, kot sem jih napisal že nekaj tednov nazaj, samo da so se še bolj izostrile in postale jasne. Najbolj zaskrbljujoče je, da so se včeraj znova nakopičile poškodbe, Henderson pa je undroppable - delno tudi zato, ker dejansko ni nikogar, ki bi trenutno lahko igral. Je pa posebej on v izjemni krizi in breme ekipi, ampak kapetana in osrednji lik neke ere je zmeraj težko preprosto posaditi na klop; Liverpool ni prvi klub, ki to spoznava.

 

Daleč največja napaka in katastrofa, ki bi se lahko zgodila je, da Kloppa odpustijo (vseeno malo verjetno) ali da se sam odloči, da bo po koncu sezone odšel. Imaš tudi Twitter/Insta navijače, ki s prstom kažejo nanj in si želijo, da bi odšel. Ni jih tako malo in so precej glasni. Mislim, da med pravimi navijači sicer ne boš našel nikogar, ki bi si to želel, vseeno pa zna biti vse skupaj preveč zanj in bi lahko sam rekel, da odhaja. Kloppa bo veliko težje nadomestiti kot kogarkoli drugega v igralskem kadru, na žalost. Zelo preprosto dejstvo je, da ni čez noč postal slab trener ali da so ga "pogruntali",  ker je še tri mesece nazaj  do zadnje tekme bil v igri za vse možne lovorike. Težave so zelo očitno drugje in se ne bodo čudežno razrešile, če odide. Bo pa klub v primeru njegovega odhoda po precej hitrem postopku po moje potonil. Tistim, ki za Liverpool navijamo že dolgo časa, je precej bolj jasno, kje je Liverpool bil pred njegovim prihodom.

Povezava do prispevka

Brighton midfielder Enock Mwepu forced to retire over hereditary heart condition


The 24-year-old fell ill while on a flight to link up with his Zambia team-mates in the international break last month; the condition is so severe that Mwepu would be extremely likely to suffer a cardiac arrest should he continue playing football

 

https://www.skysports.com/football/news/11095/12717244/brighton-midfielder-enock-mwepu-forced-to-retire-over-hereditary-heart-condition

 

Nisem ga spremljal v Brightonu, mi je pa bil všečen igralec v Salzburgu. Škoda, ampak boljše, da zdaj neha preden se res kaj zgodi.

Povezava do prispevka

Saj je bilo skoraj identično v BVB. 2 naslova (v EPL 1 naslov), ostalo pa razočaranja iz sezone v sezono zaradi premočnega tekmeca in po 5+ letih popoln kolaps in odhod Kloppa ter padec Liverpoola na nivo borbe za 4.mesto. Sam si tega scenarija sicer ne želim ampak je najbolj verjeten. Klopp je seveda še vedno fenomenalen trener ampak do zasičenja pride pri vsakem, Pep ima to srečo da ima dovolj denarja in znanja, da sproti osvežuje ekipo kot je to počel SAF, pri Liverpoolu jim to ni uspelo. 

 

Bo pa zagotovo zelo težko za Liverpool, če se to zgodi. Kot prvo se mi zdi, da so malo zaspali pri osveževanju ekipe saj so nosilci isti kot 5+ let nazaj in so pred penzionom, boljšega trenerja od Kloppa je nemogoče dobiti, finančno so boljši kot pred Kloppom ampak verjetno vseeno ne bodo zapravljali ravno na nivoju Citya, Uniteda in Chelsea. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 3 urami:

Brighton midfielder Enock Mwepu forced to retire over hereditary heart condition


The 24-year-old fell ill while on a flight to link up with his Zambia team-mates in the international break last month; the condition is so severe that Mwepu would be extremely likely to suffer a cardiac arrest should he continue playing football

 

https://www.skysports.com/football/news/11095/12717244/brighton-midfielder-enock-mwepu-forced-to-retire-over-hereditary-heart-condition

 

Nisem ga spremljal v Brightonu, mi je pa bil všečen igralec v Salzburgu. Škoda, ampak boljše, da zdaj neha preden se res kaj zgodi.

 

Nothing to see here move along

Povezava do prispevka

Moram reč, da je po dooolgem času spet fino spremljat Arsenal. Zametki so se kazali že lansko sezono, ko je bilo nekaj tekem že res na nivoju. Letos so pa samo še nadgradili, in so zaenkrat res suvereni. Včerajšnja zmaga proti Poolu (pa čeprav ne najbolj suverenemu trenutno) je sam še potrdila, da so letos bolj resna ekipa.

Da bi bila tekma z identičnim Poolom lani, bi Arsenal gladko zgubil.

Super, da je klub vztrajal z Arteto, večina navijačev, vključno z mano, bi ga odžagala takrat, ko je bil res katastrofalen niz rezultatov, ekipa popolnoma v razsulu in z obupno, negledljivo igro.

Se je pa po tretjini lanske sezone že začela kazati malo drugačna slika Arsenala. Če nebi imeli za napadalca večino sezone nesposobnega Lacazetta, ki je dal na 30 tekmah 4 gole, od tega 2 iz penala, bi najbrž tudi v CL prišli.

Tudi z lanskim poletnim prestopom se je začelo dejansko kupovati smiselne in dobre igralce, Tomiasu, White, Ramsdale, to poletje pa se je samo še nadgradilo.

Znebili so se praktično vsega dead wooda, čeprav z velikimi stroški za klub. Samo še Pepe vztraja :)

Tako, da je užitek spremljati trenutni Arsenal, zagotovo bo prišlo do padca forme, slabših rezultatov, ampak top4 bi skoraj gotovo moral letos uspeti. Prvo mesto se mi pa ne zdi realno, dvomim, da bodo kar nizali zmage v nedogled, City je pa nerealna mašina.

Aja še to, Granit Xaka, kak redemption arc je pa ta človek naredil, to je pa kot scenarij za film. Jaz sem bil med prvimi, ki bi ga zdavnaj prodal, sedaj se pa tresem, da se ne poškoduje, tako dobro igra v tej malo bolj box to box vlogi.

 

In @rage jaz sem vsa zadnja leta navijal za Pool za prvaka, in mi je lani prav zamorilo, ko je spet City slavil, tako, da tudi navijači drugih klubov čutimo to čisto prehudo dominanco Cityja, kar ligo na nek način dela manj zanimivo. Boj za ostala mesta je vedno bolj razburljiv.

Kar se pa Poola tiče, je pa moje mnenje, da je kombinacija mentalne in fizične izčrpanosti, staranja okostja ekipe, pa tudi razočaranja lanske sezone, ki je bila ko potegneš črto slaba.

Tekmovali so v vseh tekmovanjih in osvojili roko na srce manj pomembni lovoriki, veliko pomembnejši pa izgubili, to te najbrž mentalno podre in težko najdeš motivacijo za naslednjo sezono.

 

Me pa zanima kaj je s Salahom letos? Ozil sindrom po podpisu res hude zadnje pogodbe?

Najbolj fascinanten pokazatelj njegove forme mi je bila tekma proti Bournemouthu, ko so zmagali 9:0, igral je celo tekmo, udeležen pa pri nobenem zadetku. Nerealno res.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...