Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

Blade Runner je kul, ja. Ampak jo moraš res večkrat preigrati, če želiš videti vse konce. Ne gre, da bi šel preigravat nek save in prišel do drugačnega konca, ker se vse randomizira na samem začetku igranja. Predvsem to, kdo je replikant in kdo ni... 
Meni osebno zelo top igra in sem jo res velikokrat igral. Edino nek strelski del mi ni bil všeč (ker to sem pač jaz in ne maram arkadnih vložkov v avanturah). 

Ne vem sicer, katero verzijo igraš, ampak pred nekaj časa je končno prišla povsem igralna verzija na GoG. Edino podnapise se mi zdi, da si moraš ekstra "namontirat".
Kar se pa tiče remake... bomo videli :) Tudi jaz držim pesti, da bo proper.

Pa upam, da si si že v štartu nastavil:
 

Navedek

 

In the options menu, you can choose how you want McCoy to ask when questioning people. There are five choices you can choose and McCoy will ask according to the option you've picked.

The first three options will make McCoy ask people in a polite way to a rude way. The fourth option will make McCoy ask randomly to people whether it is a polite way or a rude way. The fifth option is where the player can 
choose to talk about from the conversation thread. This option is very much recommended.

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Večkrat sem jo preigral in sem imel več koncev ...
 

Spoiler

Npr. enkrat sem bil tudi jaz replikant, drugič ne. To sta po moje dva najpomembnejša. Je bilo pa še par različnih koncev, glede ostalih karakterjev itd.. V bistvu se vseh točno niti ne spomnim več. :)

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

@Dejch: katero zadevo imaš v planu za v naprej? Mene recimo mika, da bi spet šel skozi The Longest Journey. 

To tudi mene mika, enkrat sem jo inštaliral samo mi je neki čudno delala, pol sem imel že dvome če bi si mogoče pokvaru spomin. 

 

Omikron: the nomad soul bi dejansko rad obrnu 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Dejch reče Dne, 5. 10. 2020 at 21:17:

Ja igral sem veliko pustolovščin, ampak sem takrat tud nekatere izpustil iz takšnih in drugačnih razlogov. Sicer sem imel orginal The Big Red Advanture recimo, pa nisem obrnil, ker mi je skoz error na določeni sceni butnl vn, tudi to bi rad preigral, pa je ne najdem več, niti CDja, niti na gogu.

 

Pa veš katero sem igral pa me je tud zajebavala takrat, nek Ted al neki, bil je en model tak najstnik ni bil Teenagent, v Jokerju so jo opisal, nikakor več ne morm najdt naslova več, in bla je zanimiva pustolovščina in verjetno nam nikol zvedu kera igra je to.

 

2241.jpg

 

Mogoče si mislil Alien Incident ?

 

 

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 21 minutami:

ni to. bil je očitno nek demo (software) to je iz časov počasnega interneta. mislm, da je celo bil na joker tlačenki, sam očitno ni blo nikol full release. tko da sm pozabu in pustmo.


Haha, spomnim se, ko smo iskali to avanturo in je nismo uspeli najti. Tudi kultni Ignac ni bil (čeprav je bil zgolj demo na tlačenki in žal nikoli dokončan). 

Povezava do prispevka

Bud Tucker je zanimiva avantura, glas pa je negativcu posodil Rik Mayall, legendarni Alan B. Stard. Določeni deli so res težki, a včasih zaradi nadležnih hroščev, ki onemogočijo napredovanje. Upam, da si pridobil ustrezno abandonware verzijo, saj uradne, kolikor vem, ni. Pa ne pozabi nadeti kravate, ko greš v klub.

Povezava do prispevka

Pravkar sem ponovno preigral The Raven - Legacy of a Master Thief (remastered edition).
Precej OK detektivščina v stilu Agatha Christie romanov. Ampak tudi zelo lahka. Praktično se zelo hitro sprehodiš skozi celo zgodbo, ki pa vseeno konkretno vleče od začetka do konca. Zmotilo me je edino iskanje "vročih točk" (nisem uporabljal "ponujene" pomoči, posledično je bilo za na nekaterih scenah kar težavno), po drugi strani pa Remaster verzija očitno tudi ni najboljše optimizirana, ker se mi grafična (1070) ni tako grela in sopihala niti pri RDR2 na full nastavitvah (kar je za avanturistično igro kar zanimivo). Vse ostalo OK, čisto  zabavna zadeva za dan ali dva. Sploh, če imaš rad "starošolske kriminalke" z dobro zgodbo in bi rad preigral nekaj na "easy".  :) 

Ocena in opis originalne verzije v Jokerju: Revija Joker - Raven: Legacy of a Master Thief (muzej.si)

 

Povezava do prispevka

Drugi skozihod čez Randal's Monday.  Definitivno ne priporočam, kljub temu, da zadeva na začetku kar vleče. Res dobrih referenc na popularno (retro) pop kulturo je ogromno (več kot v desetih drugih avanturah skupaj), liki so zanimivi, zgodba je kulska... Ampak avtorji so zajebali z ugankami (res veliko jih je čisto nelogočnih), poleg tega se igra začne konkretno vleči (čeprav imam rad daljše avanture je tukaj že skoraj pretirano). In pa dialogi, ki so sicer večinoma dobri, ampak jih je toliko, da te skoraj že mine... Skratka, dokaj "unikatna" zadeva, ampak res samo za največje ljubitelje zvrsti, ki imajo močno voljo in predvsem obilo časa. Dejansko se čisto strinjam z oceno v Jokerju.  

Revija Joker - Randal's Monday (muzej.si)
Save 90% on Randal's Monday on Steam (steampowered.com)

 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 7 urami:

Jaz je tudi ne maram, edino iz takratnega obdobja. Vsi itemi so isti. 


Mogoče je tudi res, da imam jaz zamešane pojme, ker sem jo že tolikokrat preigral, da se prvega skozihoda praktično ne spomnim. Ampak vem pa, da smo tudi v prvo brez pomoči (beri walktrough) prišli skozi, čeprav je trajalo kar nekaj časa. :)  

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 37 minutami:

Svaka vam čast!

 

Sam jz dobesedno enga namiga nism najdu (in to je lahk čist moja krivda) kako upravljat robota, da dobiš lens


Ma, ogromno "trial and error" variant je bilo, priznam. Poleg tega pa smo si s kolegi takrat (v prvem shozihodu) skupaj nekako pomagali. Nekdo je skapiral to, nekdo ono... :) 
Ampak ta tujski svet mi še danes zelo sede. Spielberg je bil zraven pri scenariju in Orson Scott Card. Se mi pa tudi zdi, da igra ni bila ravno najbolj prodajana in bojda ni niti povrnila porabljenega budgeta (vsaj v štartu). 

Btw.: poskusi Ramo igrat in boš spoznal, kaj je težavna avantura (sicer v čisto drugem stilu kot LucasArts igre). Jaz je recimo nisem nikoli nisem končal, čeprav je zadeva "narejena" po odličnem romanu A.C. Clarka in sem imel še celo original.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 1 uro:

nism končal pa brez walkthruja tud nam k v digu mi ni jebeno nč jasno

 

v vsaki pustolovščini se zatakneš v digu men ni nč jasn

 

in dejansko so ujel da si ujet na tujem svetu tko, za to jim dam en :avadodo:

 

Ne skrbi, saj DaCapo je tudi končal s pomočjo interneta. Meni tudi ni bla posebej kul igra. Če je bil Monkey Island 10/10 je bil dig 2,7/10. :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 17 urami:

 

Ne skrbi, saj DaCapo je tudi končal s pomočjo interneta. Meni tudi ni bla posebej kul igra. Če je bil Monkey Island 10/10 je bil dig 2,7/10. :D


Nič ni DaCapo končal s pomočjo Interneta, vsaj prvi skozihod ne. Prisežem. Smo si pa pomagali med kolegi, to se pa spomnim. 
Dočim, če je zame Monkey 11/10, potem je Dig recimo 7/10. ;) 

@Dejch: ko končaš The Dig pa obvezno preigraj Loom. Saj verjetno si že tako ali tako, ampak igra je res kulska in vredna večkratnega skozihoda. 

Loom_igra.thumb.jpg.ddb164bcc8f4de238dc20ec411b6565e.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 21 minutami:

jst sm tud obrnu DIg brez rešitev, sej je ubistvu precej kratek. Ma pa ene 3 mal bol obskurne puzle.

 

Loom je pa preprost, pa pol ga manjka, pa je mogoče kljub temu top 3 avantura, kar sem jih kdaj igral. Res perfect špil.


Sestavljanje tistega okostja je bilo zame v prvem skozihodu kar težavno (spregledal sem hint). Šele po nekaj poskusih sem omenjeni hint našel in si okostje skiciral na list papirja. Potem pa je šlo gladko skozi :) 


Loom pa je itak zgodba zase. Res je bolj na easy, ampak "odpičena" zgodba vleče sto na uro in še unikatno igralno mehaniko uporablja. V nobeni igri se to ni ponovilo. Zelo velika škoda, da niso naredili nadaljevanja (ki je v bistvu nakazano v zaključni sekvenci).

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...