Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

amnesia reče pred 4 urami:

zelo vredno branja:

 

Replicating Blade Runner: why the adventure game classic is so tough to remaster

 

madmoose, ki je omenjen v clanku, je napisal tale komentar na redditu

 

malo sem odlasal z originalom na GOG (edit: s preigranjem, kupil sem ga itak prvo sekundo, ko je bil na voljo), ampak kot izgleda, je to ultimativna verzija in ne bom vec cakal na remaster

 

A pa to boš prvič igral Blade Runner

Povezava do prispevka

Meni je bila od old-school point-and-click pustolovščin zelo všečna Fester Mudd: Curse of the Gold (letnik 2013). Postavljena na divji zahod ob času zlate mrzlice, protagonist pa je tipčno Guybrushevsko zmeden dečko. Žal je zelo kratka, mišljenih je bilo več epizod, pa se je projekt žal ustavil še pred splovitvijo druge. So me pa nekatere puzle do solz nasmejale, med drugim tekmovanje v pitju, kjer se te trenutni prvak sicer ne spomni, a to mirno pripiše poklicni deformaciji. Jah, kaj češ, tako je to pri nas, poklicnih alkoholikih. Spomin pač gre v tri krasne.

 

 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 6 urami:

Prou podobne ni nobene, ampak počekiri Rusty Lake serijo, Stray Cat Crossing, Goetia, freeware serijo od Yahtzeeja Chzo Mythos (5 day a stranger itd), Fran Bow, Black Mirror špili, Conarium (sicer je walking simulator, sam vibe je taprav), Darkside Detective (comedy horror), pa še STATIS pa SOMA, to so vsi semi horror špili k se jih spomnm iz glave.


Tnx za predloge. Od naštetih sem sicer igral mythos serijo "X day a stranger..." (mi je bilo super, mogoče bom še enkrat), Fran Bow, Statis in Somo. In pa Black Mirror serijo. Slednjo tudi pravkar ponovno igram prvi del (original, ne rimejk). 

btw, Blackwell serijo bom tudi ponovno štartal v kratkem (to je tista z duhci), ker jo imam v res dobrem spominu.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 35 minutami:


Tnx za predloge. Od naštetih sem sicer igral mythos serijo "X day a stranger..." (mi je bilo super, mogoče bom še enkrat), Fran Bow, Statis in Somo. In pa Black Mirror serijo. Slednjo tudi pravkar ponovno igram prvi del (original, ne rimejk). 

btw, Blackwell serijo bom tudi ponovno štartal v kratkem (to je tista z duhci), ker jo imam v res dobrem spominu.

 

Kokr te poznam ti bo Darkside Detective zihr dogajal.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Dne, 24. 10. 2020 at 12:37:

Gemini Rue

Technobabylon 

Resonance

Primordia (špil z najvišjim številom pozitivnih ocen na steamu :D)

Blackwell serija (te so super za začet, ker so prvi deli bite sized, pol pa vedno bolj kompleksne)

Unavowed

A si načekiral kaj od tega, Galko, ti kaj zgleda good za igrat? Primordia, Unavowed (zlasti slednji pri meni) itd. so res top, to moraš načekirat. Unavowed se meni res zlahka kosa z najboljšimi predstavniki point and clickov iz zlate dobe. Pomoje da mi je najljubši point and click game (subjektivno in ob upoštevanju, da te igrice igram šele zdaj --- pač realno sem ob zlati dobi point and clickov bil premlad, da bi jih igral, moja starost ob izidu The Secret of Monkey Island je bila npr. -1 :D). 

Povezava do prispevka

Ej nič še, zdele je FF7 v điru. Ampak komaj čakam, ker mi je res kul žanr. 

 

Če mi ne bo nič všeč pa še enkrat zasekam old school klasike, itak se ne spomnim ama nič nič absolutno nič :D Sicer ob izidu nisem bil star -1 leto hehe, ampak kocin po jajcih pa tudi še nisem imel :D  Ajde recimo da se je pri Discworldu 1 našla kaka blond in še ne skravžlana.

 

Pismo že samo ideja da bi šel še enkrat skozi Discworld (ki sem ga ob izidu igral 99% z rešitvami iz Jokerja) me nahypa ko svinja

 

 

Men tole še vedni izgleda super za pixel standarde, s tem da bi zdej dejansko razumel večino for in bolj cenil Guybrushev voice acting :) 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 28 minutami:

Ej nič še, zdele je FF7 v điru. Ampak komaj čakam, ker mi je res kul žanr. 

 

Če mi ne bo nič všeč pa še enkrat zasekam old school klasike, itak se ne spomnim ama nič nič absolutno nič :D Sicer ob izidu nisem bil star -1 leto hehe, ampak kocin po jajcih pa tudi še nisem imel :D  Ajde recimo da se je pri Discworldu 1 našla kaka blond in še ne skravžlana.

 

Pismo že samo ideja da bi šel še enkrat skozi Discworld (ki sem ga ob izidu igral 99% z rešitvami iz Jokerja) me nahypa ko svinja

 

 

Men tole še vedni izgleda super za pixel standarde, s tem da bi zdej dejansko razumel večino for in bolj cenil Guybrushev voice acting :) 

 

Discworld je bolan, ker ma res fantastičen pixel art in nor voice acting (enga najboljših od vseh avantur), sam uganke so pa fucking insane in to ne in a good way. Človk k to obrne brez rešitev je zame Bog z veliko začetnico, tok obskurne logike, pixel huntanja in čudaškosti nima skor noben špil. Sploh, ko pomislimo, da je zadeva uizi dolga 15 ur :D

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 16 minutami:

Bom kar sem dal, ker je tema drugače preveč mrtva. Jaz bom definitivno igral, ker mi manjka takih zadev.

Evo, če je komu bil všeč (meni je :) ): The Dark Pictures Anthology: Man of Medan

Je danes izšel: The Dark Pictures Anthology: Little Hope


Hja, glede The Dark Pictures sem še vedno nekega neopredeljenega mnenja. Po eni strani gre za "poor man's Untill Dawn", po drugi strani je pa za tistih par ur zadeva vseeno zabavna in kar solidno spolirana. Ne vem.. prvi del se mi je zdel prekratek in nasploh se mi je zdelo, da nekaj "ne štima", težko razložim. Verjetno zgodba sama po sebi, pa dokaj plitki liki in mogoče še kaj.. Bom pa seveda igral tudi drugo epizodo. Ker takih iger mi načeloma kar manjka in navsezadnje nudijo neko zabavo. 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 4 minutami:

Za eno izmed teh dveh iger mi je en frend razlagal da je res huronsko težka in zlo dolga, pa sem pol reku thanks but no thanks. Mogoče bi Simona pol še preigral.

A Simon dvojka je tudi ok? 


Yap, dvojka je tudi zelo zelo OK. Vse naprej pa je bolj ali manj brezveze.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Tu se pa res strinjam s čisto celim tekstom. Je to "poor man's Untill Dawn", ampak jaz ga bom preigral tudi samo zaradi tega, ker mi manjka takih iger, kot sem omenil že v prvem postu. Zato sem tudi objavil tukaj, ker sploh nisem vedel, da prihaja in sem naletel na njo.


Saj... jaz sem pa dejansko čakal nadaljevanje, kljub vsemu negativizmu. :)  Itak bom ob prvi priliki preigral. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 12 minutami:

Ja je nekaj raziskovanja okrog. Pa potem z odločitvami gradiš odnose med liki... maš vmes tudi minigame... Skratka isti način kot je bil Untill Dawn, če si igral. Nisi strogo omejen, razen s prostorom kje si. Po veliki ladji lahko tud nekaj časta prosto razizkuješ. Na majhnem čolnu pač ni tolko tega.


Celokupno je tega "prostega" raziskovanja za par minut. Nenazadnje, ves session traja.. koliko, ca. tri ure? Sicer igra ni slaba in treba je tudi vzeti v zakup, da je to pač epizodnica, ampak še vedno mi nekaj ne "štima". Ne vem, ali okoli zgodbe ali okoli likov, cinematičnosti... Preigraš in greš naprej, brez nekih razmišljanj in globokih vtisov. Meni se recimo ni dalo niti ponovnega skozihoda delat (čeprav je v stilu teh iger seveda možnih več cepitev poti, preživelih/umrlih, posledično itak tudi različnih koncev..) Dejansko me pač ni več vleklo k ponovnemu preigravanju, dočim težkokategornico Untill Dawn sem pa večkrat končal z različnimi potmi/konci.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Celokupno je tega "prostega" raziskovanja za par minut. Nenazadnje, ves session traja.. koliko, ca. tri ure? Sicer igra ni slaba in treba je tudi vzeti v zakup, da je to pač epizodnica, ampak še vedno mi nekaj ne "štima". Ne vem, ali okoli zgodbe ali okoli likov, cinematičnosti... Preigraš in greš naprej, brez nekih razmišljanj in globokih vtisov. Meni se recimo ni dalo niti ponovnega skozihoda delat (čeprav je v stilu teh iger seveda možnih več cepitev poti, preživelih/umrlih, posledično itak tudi različnih koncev..) 

Jaz praktično nikoli ne razmišljam nekaj o igrah po tem ko jih končam. Za mene je to zabava za tisti čas, ko sem zraven. Je kratka ja... dosti krajša od Untill Dawn. Zato niti ne more biti nekaj dosti prostega raziskovanja. Več kolko časa sem rabil, da sem platiniral Until Dawn? :D Jaz sem ga preigral s vsemi možnimi konci. Je pa mi to kasneje bil dober nadomestek za par urc zabave. Play and forget. Če me danes vprašaš za kaj se je šlo se celo bledo samo spomnim. Vem kje se je dogajalo, pa še to se mogoče nebi vsega spomnil, če nebi na hitro preletel videa na youtube lol.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...