Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Mal ste pozabil tudi na Life is strange, jaz drugače kar ventiliram Telltale, imam celo par fizičnih izdaj, in na splošno igrofilme, osebno mi je bil od Quantic Dream najbolj všeč Beyond 2 souls, ne spregledat Fahrenheita, je siovcer malo neroden za igrat ampak se splača. Sem pa nazadnej igral Erico, ki je bila free v PS+ pa tudi ni napačna...

Slika lahko vsebuje: ena oseba ali več, ponoči in na prostem


 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 urami:

Res me zanima, ker vizualno mi je kar OK. Pa neka skandinavska folklora je omenjena (zna biti zanimivo). Itak mi manjka dobrih pustolovščin. Upam samo, da ta Röki ni preveč "arkadno" usmerjen.
Trenutno se sicer poigravam z Beyond a Steel Sky.. 

Evo sem malo sprobal... prvi chapter. Ne vem, nekako mi ne sede najbolj, ampak je še prehitro za oceno. Nekih puzzlov sploh ni, ampak je naloga tipa, da pobereš poleno, ki je itak že zraven peči in jo vržeš not... Vse kar delaš je pač čist logično. Kaj te vem, če bi ti sedlo al ne...

Povezava do prispevka

Hm, mogoče je point v zgodbi, ki lahko nekako odtehta "igralno mehaniko" oz. manjko konkretnejših puzzlov. Bom še malo počakal, po prvem chapterju je verjetno res težko soditi. (sicer nimam pojma koliko jih je) :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 4 urami:

Mal ste pozabil tudi na Life is strange, jaz drugače kar ventiliram Telltale, imam celo par fizičnih izdaj, in na splošno igrofilme, osebno mi je bil od Quantic Dream najbolj všeč Beyond 2 souls, ne spregledat Fahrenheita, je siovcer malo neroden za igrat ampak se splača. Sem pa nazadnej igral Erico, ki je bila free v PS+ pa tudi ni napačna..


Sicer bolj za starinarnico: ampak za vse David Cage (Quantic Dreams) fane je skoraj "nujno", da vsaj preizkusijo njegovo prvo igro.  Če je seveda niste že pred leti. The Nomad Soul, namreč. Je na GoG (9,19 €). Dejansko dobra igra, ki pa ima kar nekaj težav. Če se prav spomnim, je bila takrat tehnično kar zahtevna (to danes seveda ni več problem), premikanje pa je bilo dokaj okorno. Tudi bojevalni deli mi niso bili všeč, če se prav spomnim. Je pa muziko spisal in izvajal David Bowie, ki se v igri tudi pojavi na koncertu! Sicer nisem igral že sto let in malce me skrbi, da se je "grafično" zelo slabo postarala (to je pač problem pri večini 3D iger). Me pa vseeno mika, da če ne drugega, bi vsaj malo pognal in obudil par spominov. :)
Btw, takrat so tudi pisali, da je igra "pred svojim časom". No, kasneje smo pa dobili prelomni Fahrenheit ...  

 


Še to: V Jokerju 77 je igra dobila oceno 78. Številke/opisa sicer ni v online arhivu, ampak če ima kdo pri roki fizično izdajo, naj počekira. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ta igra mi je pustila zelo močen vtis v spominu. Sicer sem takrat bil mulo in nisem znal najbolj igrat (spomnem se, da nisem vedu sploh kira zvrst je to, za kaj sploh gre, kok mi je bla ta nedorečenost carska, vse je nekako lebdelo v zraku), ampak vzdušje mi je totalno dogajalo. Un svet me je prav vsrkal vase, ful bi jo probal zdaj obrnit (takrat nisem daleč prišu), ampak se mal bojim, da bi si pokvaru spomin. 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka

Saj to, @Heretic Vzdušje je bilo top, mesto je bilo živo (za tisti čas nekaj prelomnega). Ni bilo striktne linearnosti, igra je mešala različne igralne mehanike/elemente, zato o zvrsti težko reči še danes. O zgodbi se pa žal bore malo spomnim, dejansko sem se tudi sam precej lovil, ker ni bilo nekega vodenja za rokico. Nekaj o demonih in dušah... Vem samo to, da je nisem nikoli končal, hehehe.
Bi ji dal priliko danes, samo se bojim, da jo bom pognal in igral urico ali dve in potem odložil. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 urami:

Evo sem malo sprobal... prvi chapter. Ne vem, nekako mi ne sede najbolj, ampak je še prehitro za oceno. Nekih puzzlov sploh ni, ampak je naloga tipa, da pobereš poleno, ki je itak že zraven peči in jo vržeš not... Vse kar delaš je pač čist logično. Kaj te vem, če bi ti sedlo al ne...


Hja, ni mi dalo miru in sem preigral prvo poglavje + nekaj malega še naprej. Zaenkrat moram izpostaviti edini res velik minus, namreč k***** voice acting, ki ga dejansko ni. :) Ves čas sem se počutil, kot da igram neko p****** "avtistično" igro, čeprav se počasi že nekako navajam. Igra sama po sebi me namreč kar močno "vleče", tako da bom 100% preigral v celoti. Glasbena spremljava v ozadju mi je drugače tudi zelo kul in nasploh je zaenkrat igranje kar kul. (izvemši je***** voiceacting, kot že omenjeno).   

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:


Hja, ni mi dalo miru in sem preigral prvo poglavje + nekaj malega še naprej. Zaenkrat moram izpostaviti edini res velik minus, namreč k***** voice acting, ki ga dejansko ni. :) Ves čas sem se počutil, kot da igram neko p****** "avtistično" igro, čeprav se počasi že nekako navajam. Igra sama po sebi me namreč kar močno "vleče", tako da bom 100% preigral v celoti. Glasbena spremljava v ozadju mi je drugače tudi zelo kul in nasploh je zaenkrat igranje kar kul. (izvemši je***** voiceacting, kot že omenjeno).   

Hehehe... jaz pa sem ti ravno mislil it napisat, da me nikakor ne potegne in da mislim, da ne bom preigral. Kot si omenil je zelo velika napaka manjko voice actinga. V glavi mi kar doni ime Lars...Lars... in mi dviguje pritisk, saj druge govorjene besede ni kot ime, ki ga non stop ponavlja. Full mi gre na živce tudi, da vsak dialgo (v bistvu pač podnapis, ker ni govora) moraš potrditi s tipko, da gre igra naprej... Ne vem, full na otročje mi vleče in ne razumem zgodbe, res nekaj mitološkega zgleda, ampak mislim, da to ni zame. Zdaj, če me zgodba ne vleče, ugank ni, dialoga ni... težko najdem razlog, da bi nadaljeval. Ajd mogoče bom končal, saj upam da ni predolga, ampak bo trajalo par dni verjetno, ker neke daljše seanse mi nebo za delat.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Mhm. Ker v f**** 2020 ne morejo nardit voice actinga za neko kratko igro (prepričan sem, da tu neke konkretne dolžine, vsaj glede na govorjen govor, ne bo). Mene je sicer najbolj motilo tisto stokanje: Uh, ah, hehe, mm ... Imel sem dokaj na glas zvočnike in sem se nenadoma počutil, kot da poslušam nek japanski pr0n oz. kot že omenjeno neke avtistične karakterje.  Ampak ja, bom preigral. V krajših seansah, itak. Ker zgodba vleče, uganke, ki jih (zaenkrat) ni, pa me niti ne motijo toliko, da bi zadevo odložil.  Tudi vizualno se mi dopade (zelo minimalističen, sicer dokaj generičen slog, ki pa mi je kar všeč). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

"Voice" sem si sicer izklopil, glasba je pa drugače kul. Sem pa vseeno vse skupaj vzel na easy (zaenkrat sem še čisto na začetku, dejansko sem edino trolu Hildi pomagal, da sem mu/ji izvlekel tisti zarjaveli meč). Najprej moram končati Beyond Steel Sky, potem pa se bom vrnil :) .

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Včeraj končal Heavy Rain. Meh, overal precej povprečna igrica. Glede na ves hype sem pričakoval precej več, telltale pustolovščine so mi osebno precej precej boljše (sploh Walking Dead mi je par nivojev boljši).

 

Gameplay mi je bil v Heavy Rain res annoying z precej zateženimi joypad movementi, pacing mi je bil zelo počasen, kljub temu da igrica ni pretirano dolga (cca. 10 ur). Twist na koncu z killerjev je sicer ok, ampak overall res več kot 7/10 igrici ne bi dal.

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka

Men je tud Heavy Rain dost wack, sam ne štekam pa te hude ljubezni do teh Walking Dead igric, men je zgodba res gnila, odločitve so joke, če lahk temu rečeš gameplay, lahk pa tud vsemu :D Heavy Rain se vsaj mal potrud (čeprav je tud tm efekt bolj jadan). Od teh špilov mi je še najboljš Life is Strange.

Povezava do prispevka

Meni je pa Walking Dead ene par nivojem nad temi kao bolj "realističnimi" jajca. Life is strange mi je bil tako slab, da ga nisem končal in edini špil v mojem življenju med igranjem katerega sem zaspal ene 4x preden sem dokončno obupal. Kot zdravilo za nespečnost bi mu dal pa 10/10.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

Men je tud Heavy Rain dost wack, sam ne štekam pa te hude ljubezni do teh Walking Dead igric, men je zgodba res gnila, odločitve so joke, če lahk temu rečeš gameplay, lahk pa tud vsemu :D Heavy Rain se vsaj mal potrud (čeprav je tud tm efekt bolj jadan). Od teh špilov mi je še najboljš Life is Strange.

Meni je pa life is strange šel kr na živce. Hoteli so narediti kao neko življenjsko in organsko igro, pol pa nekomu narediš uslugo in ti reče da si bo to "zapomnil za naslednjič", uno kot da bi ti lik govoril kaka je notranja mehanika igre, o kateri igralec ne bi smel ničesar vedeti. Pa nasploh je bila skripta jasna, vse mi je delovalo nastavljeno, a hkrati te igra prepričuje v to, kako je vse spontano. 

Povezava do prispevka

Pa saj vsaka igra z neko zgodbo mora in tudi ima scenarij. Skripto, namreč. Avtorji si pač zamislijo zgodbo, jo spišejo in udejanijo. Kolikor je pri tem vključene nelinearnosti, naključij, stranpoti, raznih (manjših) odvrtkov zgodbe, ter na koncu različnih koncev (samo eden je načeloma tisti, ki je res "pravi"), pa je stvar ustvarjalcev.
Saj, mogoče bomo dočakali tudi igro, ki ni v nobenem primeru "skriptana", tako s konkretno življenskimi liki in res močno zgodbo, ki jo ustvarja igralec sam (seveda znotraj igre). Ampak v tem primeru bomo morali počakati na konkretne "kvantne" računalnike. Ne samo v smislu programerskega znanja, ampak v smislu procesorskih moči. Ampak je to potem še sploh igra? Ali je pač nek virtual reality? ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Hja, pri pustolovščinah / avanturah mi vračanje ni problem. Sploh pri kakšnih epizodnicah in na splošno krajših zadevah.
Sem pa zadnjič napisal v Gostilni: vračanje v bolj open world igre mi je pa res "muka". Pridem že skoraj do 90% in potem kratek odmor, nato pa dejansko nikoli več ne igram. To so recimo razni novejši Assassini, Far Cryi in podobno ... Zanimivo. 

No ja, dejansko imam tudi samo še kakšno urico ali dve v Beyond Steel Sky,  v bistvu sem tik pred koncem, ampak igre že najmanj 14 dni sploh nisem pognal. 

Povezava do prispevka
Heretik reče Dne, 3. 9. 2020 at 9:09:

Jaz sem na začetku korona lockdowna igral par ur Disco Elysium pa še kr čakam kdaj se bom vrnu :D


Disco Elysium sem končal praktično brez daljših odmorov. Kulska zadeva, ki me je res vlekla k preigravanju. Načeloma niti ni tako strašno dolga (je pa obilo branja, ampak to je relativno). Novega shozihoda (ker obstaja veliko stranpoti in vsega tega...) pa žal še nisem poskusil. Mogoče enkrat... nekoč.  

Povezava do prispevka

Draugen je kdo igral?

 

ss_f0f97f976ddbf6242aa3a56dcb0266eed7fb2b69.600x338.jpg?t=1599052583

 

Ob izidu vsaj od mainstreama spregledana in niti ni dobila pretirano visokih user reviewov, sam zdaj z malo distance pa pridobiva vedno več dobrih mnenj

 

Draugen is a single-player, first-person Fjord Noir mystery set in 1920s Norway. Explore a forgotten coastal village in your search for your missing sister, accompanied by your independent and enigmatic young ward. Norwegian Game of the Year 2019.
 
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...