Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Ponavadi so bile variante na dropu nekaj cenejše od "originala". Malo slabši materiali itd.. Pa še kakšna razlika je bila.  

So bile pa cenejše.

To se mi pa ne zdi nič cenejše. Oziroma se ne spomnim za koliko so se prodajale original HD 800. 

HD 800 S so pa itak predrage. Skoraj kot Focal Clear.

Pa sem prepričan, da so Clear kot celota boljše slušalke (več basa, milejši visoki). Le material headbanda in padov je boljši pri Sennheiser. V to ne dvomim.

Kolikor berem ima HD 800 itak (pre)velik soundstage in za marsikoga deluje umetno, nerealno.

 

Imaš kakšno idejo kako spucat ta material headbanda na Clear? Je ene vrste microfibre.

Če se sploh da.

Če ne bom pa kupil eno prevleko, ker se dobi prav za headband. To sem prepozno zvedel. Velika večina lastnikov to da gor že takoj ko jih dobijo. 

Moj se je pač obarval in ni več poti nazaj. Razen če se da spucat.  

 

Drugače če že kdo kupuje tak rang slušalk se "splača" pogledat tudi za Focal Clear Professional. So cenejše od HD 800 S in verjetno kot celota boljše.

Focal Clear Professional – Musikhaus Thomann

Povezava do prispevka
Lebowski reče pred 14 urami:

Smesno/zalostno je sam to: verjetno ni bilo se nikoli mozno priti tako poceni do kvalitetnega zvoka kot danes, vseeno se pa hkrati 1100USD za slusalke niti ne zdi vec tako veliko (v poplavi raznih 2k+ slusalk).

 

Saj ni. Se najde tudi kaj za 3k.

Pa kot vidim so dejansko kopija novih HD 800 S. Torej so še vedno krepko cenejše kot original.

To se pa že splača in dobiš vrhunski zvok.

Sploh če jih imaš namen imeti za nekaj časa. Jaz imam T1 zdaj že 11 leto. So kot nove. Vmes sem par blazinic zamenjal in to je več ali manj to. 

Pa sliderje, ker so se obrabili. 

Ni mi žal denarja saj bodo sigurno še za nekaj let čisto ok. 

Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 2. 2. 2021 at 10:35:

Wharfedale-i so prispel prejsn tedn...

In glej ga zlomka, spodobnega AV receiverja ni jebeno NIKJER za dobit...

Sem rekel, da zacasno vzamem Pioneer VSX-534D, tolk da bom imel nekaj za laufat...

 

Ko se pa cez en cajt spet mal zaloge in cene porihtajo, bom pa kej mal boljsega nabavu.

Zdej pa cakam da mi ga GLS pripelje...
 

Ni mi bil vsec pioneer... ni HDMI izhod delal kot bi hotel/rabil in sem ga poslal nazaj...

Zdej pa ze 3. teden cakam na Denon S-650H, da ga Conrad odposlje, ker drugje ni na zalogi razen pri nekih loco spanjolcih na amazonu ki hocejo 1300€ zanj. LOL.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 22 urami:

se opravičujem, ker nisem bral za  nazaj

 

katere so trenutno best low price in ear slušalke (prednost, če so na USB-C)

kot so bile včasih UiiSii HM7 ali DT200S

kr kak naslednji model? C8 gledam naprimer

 

pa dejansko bi rad wired, wireless mam tko velike noise cancelling

moj predlog = Blon bl03 + menjava kabla in eartipsov 

Povezava do prispevka

Jaz pa iščem nekaj wireless, poceni in še vedno ok. 

Ne rabim v rangu 100€ in naprej. Rabim za sprehode, tek. Tako, da ne rabijo biti high end glede zvoka. Zanič pa tudi ne. To lahko nabavim prve ki jih najdem na spletu. 

Povezava do prispevka
bojzl reče Dne, 26. 2. 2021 at 12:02:

moj predlog = Blon bl03 + menjava kabla in eartipsov 

 

hvala za predlog, ampak vsekakor iščem neki, kjer ne bo treba menjat ničesar.

 

Sicer sem zdej ugotovil, da mi bolj jebe USB-C konektor na telefonu, kot slušalke (čeprav tam je mal kabl začel pokat). Tko da zdej bolj upam, da mi bodo na šihtu pripravljeni kupit kakega pametnega :)

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 1. 3. 2021 at 19:20:

Jaz pa iščem nekaj wireless, poceni in še vedno ok. 

Ne rabim v rangu 100€ in naprej. Rabim za sprehode, tek. Tako, da ne rabijo biti high end glede zvoka. Zanič pa tudi ne. To lahko nabavim prve ki jih najdem na spletu. 

?

Kakšen predlog? Torej "poceni" wireless earbuds. Najbolj pomembna mi je kakovost zvoka pa udobje. 

Baterija ni toliko pomembna. Važno da zdrži vsaj par urc, da ne rabim ravno vsak dan filat. 

Uporabljal bom parkrat tedensko po eno uro, uro in pol na dan. 

Povezava do prispevka

Se mal ze ponavljam sicer, ampak :

 

1) https://www.scarbir.com/truewireless

2) Jst imam QCY T3 in sem zadovoljen. Najvecji plus mi je udobje, ker niso klasicne in-ear. Zvok je za tistih 16-20e zelo soliden.
Zna bit pa pri teku malo motece, ker bi si jih najbrz moral pogosto popravljat (pri hoji ta problem ni tako izrazit).

Je pa res, da jaz osebno se nisem imel in-ear slusalk, kjer pri teku to ne bi bil problem.

Povezava do prispevka
Lebowski reče pred 22 urami:

Se mal ze ponavljam sicer, ampak :

 

1) https://www.scarbir.com/truewireless

2) Jst imam QCY T3 in sem zadovoljen. Najvecji plus mi je udobje, ker niso klasicne in-ear. Zvok je za tistih 16-20e zelo soliden.
Zna bit pa pri teku malo motece, ker bi si jih najbrz moral pogosto popravljat (pri hoji ta problem ni tako izrazit).

Je pa res, da jaz osebno se nisem imel in-ear slusalk, kjer pri teku to ne bi bil problem.

 

Hvala!

 

Povezava do prispevka

Mogoce kak Pro-Ject Essential III, mene sicer mal odbije glossy izgled ker nisem prevec fan, ampak overall nice gramofon.

https://www.project-audio.com/en/product/essential-iii/

 

Popularen belt drive gramofon je tud Rega Planar 1, ampak men bi slo na zivce dvigovat plosco vsakic ko zelis menjat hitrost.

https://www.rega.co.uk/products/planar-1

 

Dober entry level direct-drive gramofon je imo Audio-Technica AT-LP120XUSB, z direct drivom pride se pitch control.

https://www.audio-technica.com/en-gb/at-lp120xusb

 

V splosnem: ce mislis kdaj met 2 gramofona in mesalko se ti splaca vzet ze zdej direct-drive in gledat bolj DJske gramofone (zgornji AT, Reloop 7000, Pioneer PLX 500, Technics 1200), ce ne pa vzemi en lep belt drive.

Za kvaliteto zvoka je igla/glava bolj pomembna kot sam gramofon.

Povezava do prispevka

Sicer pa se moja nova pridobitev - Wharfedale Evo 4.2. Na testu so bli tudi Klipsch 600M (zgledajo sicer totalno carski, ampak - presvetli, svoh mid, sli nazaj), v ozjem izboru pa se KEF Q350, Wharfedale Linton in Triangle BR03 (slisal pri sodelavcu, niso slabi).

 

IMG_20210319_175705.thumb.jpg.8c5d270c7a2b9add05f696f8c42ab81d.jpg

 

Povezava do prispevka
LeBron reče Dne, 19. 3. 2021 at 11:34:

Pozdravljeni. Me je primlo, da bi si nabavil gramofon. Pa me zanima kaj priporočate, kot neko vstopno varjanto za dobro ceno, nevem niti približno kolko kaj stanejo te zadeve, verjamem pa da je zgornja meja kr visoka. 

 

Tam dejmo rečt med 300-500e.

 

A ostal del setupa imaš (ojačanje, zvočniki), al bi za ta keš nucal komplet?

 

Top entry v to sceno je Rega Planar 1 (ene 330e, trenutno celo nek model na bolhi prodaja bone za playrooom, pol dobiš za skoraj okroglih 300). Za manj keša skorajda ni mogoče dobiti takega, ki ne bi fural čist preveč kompromisov za dolgoročno zadovoljstvo. Ya, je treba dvignit krožnik za spremembo hitrosti, samo v praksi se to nuca ful redko, pa tudi ni tak big deal.

 

Največji minus tega (oziroma kar vseh modelov v tem rangu) je tekstilna podloga, ki je res mega vir statične elektrike. Da se jo menjat s takšno iz plute ali še raje akrilno, samo da tile entry modeli niso lih narjeni zanje. Zato je za best experience mogoče priporočljivo iskat gramofon z akrilnim krožnikom. Npr. Pro Ject Debut Esprit (starejšo verzijo tega sem imel nekoč sam, zdaj ga uporablja brat, ene 13 let je star in še vedno dela bp), sicer je v marsikaterem pogledu bolj weak od Planar 1, samo je statika res hud annoyance. Veliko raje pa Carbon SB verzijo (boljša ročka - kar je tudi najšibkejši člen cenejšega esprit modela, boljša glava - 2M red, ki je standard v kompletu z modeli tudi do 1500e, plus vgrajen speedbox - gumb za spremembo hitrosti, ni potrebno dvigovat krožnika).

 

Pri vseh zgoraj naštetih računaj, da rabiš še phono predojačevalec (če amp, ki ga uporabljaš, nima že vgrajenega). Tam od 50€ dalje.

 

Entry level direct drive tipa AT120 bi skippal, sicer imajo svoje prednosti (vgrajen phono preamp, razna avtomatika), samo zvok pa je par korakov zadaj. Še vedno se da s tem čist okej živet, da se razume, samo ni pa to nekaj, s čimer bi lahko bil dolgo zadovoljen.

 

Also, imej v mislih, da ne glede na to koliko boš dal, bo gramofon še najmanjši strošek, za plate bo v parih letih šlo eksponentno več keša :D Tako da ni bad dat v štartu kak evro več, da imaš pol mir oziroma je čimmanj faktorjev, ki kvarijo izkušnjo.

 

Aja, če bi pa v 500e moral stisnit še ozvočenje, pol pa ostane ful malo opcij. Saj bi jih našteval, samo bi raje videl, da si noben ne povzroča teh tegob.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

Ya, je treba dvignit krožnik za spremembo hitrosti, samo v praksi se to nuca ful redko, pa tudi ni tak big deal.

Mmmm, lih to je problem. Ni dovolj pogosto, da bi privzgojil čekiranje hitrosti preden vržeš plato gor, je pa dovolj pogosto, da je moteče. Daš plato gor, naštimaš roko, se vržeš na kavč in udobno naštimaš in pokriješ,.. wait.. nekaj ne štima. Dovolj je že to, da je treba ustat in pritisnit knof, da bi moral spet čez cel postopek menjave plate.. no thx. Mal je odvisno sicer tud od zvrsti, js mam precej techno plat in kar je singlov in včasih tud EPjev, jih je veliko 45 rpm.

 

Kar se tiče tekstila in statike mi je zanimivo, kar si napisal. DJski gramofoni majo ponavadi tekstilne podloge, ker se za cuejanje dostkrat plata podrži (ali celo vrti v obratno smer) medtem ko gramofon teče, torej podloge z boljšim oprijemom ne pridejo v poštev. Potemtakem bi to moralo ustvarit še dodatno statiko. Je to bolj neka nora avdiofilska teorija (mnogo je njih), al si opazu kej takega tud v praksi? Js namreč ne.

Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 1 uro:

DJski gramofoni

giphy.gif

 

:D

 

ZippeR reče pred 1 uro:

Mal je odvisno sicer tud od zvrsti

 

Itak, jaz sem ene pet let živel s takim gramofonom in mi ni bilo panike, ampak sem 45 nucal samo pri 7", kjer pa itak vidiš preden daš gor. Za tistih nekaj plat, ki pa so slučajno rezane na 45, pa sem itak vedel, res redko se je zgodilo, da bi pozabil no. Pri elektroniki je valda druga zgodba.

 

ZippeR reče pred 1 uro:

Kar se tiče tekstila in statike mi je zanimivo, kar si napisal. DJski gramofoni majo ponavadi tekstilne podloge, ker se za cuejanje dostkrat plata podrži (ali celo vrti v obratno smer) medtem ko gramofon teče, torej podloge z boljšim oprijemom ne pridejo v poštev. Potemtakem bi to moralo ustvarit še dodatno statiko. Je to bolj neka nora avdiofilska teorija (mnogo je njih), al si opazu kej takega tud v praksi? Js namreč ne.

 

Mislim, valda se sliši, vidi in občuti. Slišiš kako poka v zvočnikih, še preden se igla dotakne plate, samo da jo približaš, vidiš, ko dvigneš plato in je slip potegnila s seboj, čutiš pa takoj ko jo primeš in ti dlake potegne k njej. Najhuje je seveda, da potegne vso svinjarijo iz zraka, prašina se dobesedno (ne dobesedno) zalepi na plato. Več svinjarije na plati, več svinjarije v zvoku. Sicer pa ni neka magija, mislim da je filc+pvc tako najbolj efektiven možen kombo za statiko :D Na teh pro-jectih in regah so čist drugačni slipi kot v DJ sferi, dosti tanjši in mehkejši (poglej ta drek). Bolj togi klasični mati so manj problematični (ne vem zakaj, mogoče drugačen material, mogoče zaradi barve/potiska, samo ful manj sem imel težav), samo kaj, ko debelejšega mata ne morš fuknit na tak gramofon, ker nima nastavitve višine ročke in ti pol sfuka celotno geometrijo. Pri "DJ" gramofonih je mat vštet v setup in je ročka nastavljena upoštevajoč to višino. No, najučinkoviteje pa se znebiš problemov da fukneš blago stran.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Mah, gramofon je kurba. Mislim, mora te nekaj ful pritegnit, drugač čist easy prevladajo vse neprijetnosti, ki spadajo zraven. Ful moraš bit previden, plate so občutljive, igla še bolj, na ovitkih se hitro poznajo prstni odtisi, ful je dela da daš gor en komad, ful je dela da greš na random drug komad, nikol nisi ziher če je vse okej nastavljeno, ko ne zveni kot bi moralo ne veš če je kriva plata al gramofon, ene plate so super posnete, dosti jih ni, drage so, vzamejo ogromno prostora, za isti keš se dobi boljši zvok v digitalnem svetu.

 

Samo so pa plate tudi ful lepe, celotna mehanika in fizika delovanja gramofona je totalno impresivna, ful ima dušo, nek vibe, experience, whatever. Lahko tudi da si mega chill človek in te nič zgoraj naštetega ne zmoti, da ti je čisto vseeno, če fukneš ovitek po tleh, če ne zveni tako doro, kot bi lahko, če popraskaš pokrov ali sfukaš iglo. Da ti je plus, ko si prisiljen poslušat plate v celoti, ker se ti ne da skoz neki prestavljat. Pol je pač lahko fizično res kul del življenjskega prostora, doživetveno pa nov odnos z glasbo, ki ti dogaja.

 

Zvočniki so kar so, v najboljšem primeru bo tako dobro, kot je zdaj ko si daš gor muziko. Samo to itak ni point.

 

tRFcqxf.jpg

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

Samo so pa plate tudi ful lepe, celotna mehanika in fizika delovanja gramofona je totalno impresivna, ful ima dušo, nek vibe, experience, whatever. Lahko tudi da si mega chill človek in te nič zgoraj naštetega ne zmoti, da ti je čisto vseeno, če fukneš ovitek po tleh, če ne zveni tako doro, kot bi lahko, če popraskaš pokrov ali sfukaš iglo. Da ti je plus, ko si prisiljen poslušat plate v celoti, ker se ti ne da skoz neki prestavljat. Pol je pač lahko fizično res kul del življenjskega prostora, doživetveno pa nov odnos z glasbo, ki ti dogaja.

 

Pač vse skupaj ima takšno dušo, da je neverjetno. Sej z raznim Spotifyem, Deezer in Apple Music, je vse super dostopno, posnetki so top, je zelo poceni napram vinilkam in jih tudi uporabljam, ampak bi rad imel celotno izkušnjo. Pač brez nekega fizičnega medija mi enostavno neki manjka.

Povezava do prispevka

Nobene duše nima ampak je samo izjemno občutljiv kos elektronike, nič drugega. Če mene vprašaš moraš bit glih mal nor da se ti da s tem ukvarjat. Valda you do you, če vam paše kar, samo je res tok nekih stvari na katere moraš pazit pa za razliko od digitalnih medijev je ceiling kjer se investicije v opremo ne poznajo več bistveno bistveno višji.

Povezava do prispevka

Gušti so gušti...nimam doma gramofona, ampak mi je ful toplo pri srcu vedoč, da so se obdržali in da tudi izdajajo nove stvari na ploščah - škoda, da tudi kasetnike in kasete ne začnejo spet delat, to bi bilo tudi nekaj za mojo dušo. :D še vedno imam na podstrešju polno starih kaset, en walkman (Panasonic RQ-X21) mi je lani mama nekje pri sebi najdla, pa sem izvedel en detailing in ga spravil za spomin, sem bil vesel kot otrok - hrana za dušo...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 minutami:

škoda, da tudi kasetnike in kasete ne začnejo spet delat, to bi bilo tudi nekaj za mojo dušo.

 

Who the hell is buying cassettes in 2020? NME investigates

 

The Official Charts Company (OCC) delivered something of a curveball late last week (July 16) by announcing that over 65,000 cassettes were purchased by the great British music-buying public in the first six months of 2020. That’s a staggering 103% increase in cassette sales compared to the same period last year, while those 65,000 sales have already eclipsed the total amount of cassettes that were sold in 2018. If this upward curve continues, then by the end of the year cassette sales in the UK could top 100,000 units for the first time since 2003.

 

 

 

Drugač major label relise, sploh v pop sceni, gladko izdajajo tudi na kasetah

 

SNt9Liv.png

 

s tem seveda tudi kasetarje in ostalo sodrgo

 

sJpJNz9.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...