Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 1 uro:

Jah lahko se ne strinjamo, sam jst mam doma 599 pa 6xx, 560s sm pa sam stestiru, sam so od vseh teh treh by far najbolj nevtralne, clo zoprne. 599 ma res obarvan mid, pa pač mal švoh bas (kar 560s nima), sam se mi zdi da so pr 560 šli v res precej analitske vode, niso neki zabavne slušalke za konzumacijo vsebine, bol za nek ta studio work, če rabš neke zanesljive, natančne ampak še zmer dovolj cheap slušalke, ki jih ne rabiš poganjat z ne vem kakšnimi ampi. Velik bol me spominjajo na sony v6, kot na kej druzga.

 

Ne bom preveč pametoval, ker jih res nimam, sam pač moja dva eurocenta.

word... Direkt primerjava je najbol...

Povezava do prispevka

Edini pomislek glede 6xx je, da morda s stock integrirane zvočne ne bodo nič boljše, morda celo bolj bland kot 560s/599. Samo res pa ne vem, kakšne so kaj danes integrirane zvočne (in kakšna je razlika med zvočno na 50e matični in 200e matični in katero od teh bo uporabljal tistile user).

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

60s sm pa sam stestiru, sam so od vseh teh treh by far najbolj nevtralne, clo zoprne. 599 ma res obarvan mid, pa pač mal švoh bas (kar 560s nima), sam se mi zdi da so pr 560 šli v res precej analitske vode, niso neki zabavne slušalke za konzumacijo vsebine

 

meni se tole bere kot da pač preprosto preferiraš ful obarvan zvok :D 

 

mislim, ne obsojam, kupujem vinilke ffs :D

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 10 urami:

 

meni se tole bere kot da pač preprosto preferiraš ful obarvan zvok :D 

 

mislim, ne obsojam, kupujem vinilke ffs :D

 

What, sej nikjer nisem reku da ne :D Sam, da se splača stestirat, pač dost ljudem gre na kurac nevtralen sound sig. Mam drugač tud par nevtralnih slušalk mdrv6 pa akg k240 in itak mi niso neki všeč (čeprav sm sonye velik uporablju, sam zdej se je zjebu un coil cabl in bi ga mogu zamenjat). Za everyday u službi pa uporabljam kr une kitajčke.

 

Pač osebno se mi zdijo za konzumacijo raznega contenta rahlo obarvane slušalke z ekspanzivnim soundstagom neki kar je velik plus, itak pa ymmv, ni kot da so vsem všeč iste slušalke, folk tud hvali audiotechnica smeti :D

Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 15. 6. 2021 at 20:32:

Edini pomislek glede 6xx je, da morda s stock integrirane zvočne ne bodo nič boljše, morda celo bolj bland kot 560s/599. Samo res pa ne vem, kakšne so kaj danes integrirane zvočne (in kakšna je razlika med zvočno na 50e matični in 200e matični in katero od teh bo uporabljal tistile user).

 

6xx niso niti mal podobne 599. Moraš pa kr met ojačevalc, jst mam trenutno topping dx7, sam so čist ok tud na fiio e5, kar ni glih neka investicija, pa tud na matično jih lahk prklopm, ker ma vgrajen headphone amp :D (imo je zvok nekje podobn kot fiio). Baje so pa najboljše na kakšnem darkvoicu, sam to pa nimam.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Prosim za predlog racunalniskih zvocnikov 2.1.

 

Imel sem Logitech Z3 - zelo zadovoljen.

Trenutno imam Mackie CR4 (+ povezan woofer oz Z3) pa nisem ravno zadovoljen, sami zvocniki so ok vendar nimajo basa, z wooferjem imam povezano preko Y splitterja pa so skos problemi z motnjami pa se volume ne morem skupaj nastavljat.

Prav tako sem opazil da so zaceli rahlo brneti.

 

Budget je do 150 eur. Nujno 2.1 sistem (ne 2.0). Edifier sem gledal pa imajo njihovi cenejsi modeli slabe srednje tone.

Trenutno se najbolj nagibam k Logitech Z623.

Prav tako moc ni tako pomembna, ker ne nabijam muzike in ne igram na glas. Primarno je namenjeno za igranje iger in malo muzike.

 

lp

K

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
DaCapo reče pred 18 urami:

@Sektor 13 kaj ti bodo potem Z623, ki imajo kar 200 W RMS? Tega ne boš nikoli izkoristil, sem skoraj 100%.  
Jaz imam na enem od PC-jev Z533 s 60 W RMS in v sobi (če dam do konca na glas) skorajda ne morem vzdržati. :) So pa drugače čisto OK za random igre.

Z623 imajo THX, ki ga eni hvalijo pa me firbec matra ce dejansko kaj pomaga.

Drugace pa ja, definitivno so z533 vrh glave - zame.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 15 minutami:

Z623 imajo THX, ki ga eni hvalijo pa me firbec matra ce dejansko kaj pomaga.

Drugace pa ja, definitivno so z533 vrh glave - zame.


THX imajo, to je res. Tudi mene malo matra firbec, čeprav sem zaenkrat še nekako skeptičen (v smislu, da ni pač samo marketinška finta). Bo že kdo, ki se bolj spozna povedal. Upam. 

Btw, jaz sicer z533 uporabljam večinoma, ko montiram kakšne kratke videe, kjer dodajam glasbo in zvočne efekte. Zaenkrat mi to čisto ustreza. So bili uporabljeni tudi v nekaj igrah, ampak DaPubec sedaj večinoma igra na slušalke in mi je te zvočnike pač prepustil v uporabo. Začuda on na zvočnike (sploh, če so glasni) ne želi igrati, dočim meni je pa to veliko boljše kot slušalke. 
edit: se pardoniram. Pubec na zvočnike sploh ne more igrati, ker je vedno online + discord. Tako, da so pri njemu slušalke edina opcija. Še dobro, da mu takrat nisem kupil Z623.  :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 urami:

@Sektor 13: si že kaj nabavil? Review? Radoveden sem pač :) 

 

Zadnjic sem kupil en sony soundbar za 200 eur (sicer za TV) pa je tako slabo spilal, da me je za vse minilo. Sem pricakoval, da bo vsaj bolj cist zvok kot na TV zvocnikih, pa sem se presneto moti.

Prav tako pa trenutno nimam grafe pa nic ne spilam. Cakam na padec cen, da si ubodem kako 3060 ti ali pa 3070.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 1 uro:

 

Zadnjic sem kupil en sony soundbar za 200 eur (sicer za TV) pa je tako slabo spilal, da me je za vse minilo. Sem pricakoval, da bo vsaj bolj cist zvok kot na TV zvocnikih, pa sem se presneto moti.

Prav tako pa trenutno nimam grafe pa nic ne spilam. Cakam na padec cen, da si ubodem kako 3060 ti ali pa 3070.


Uh, dobro vedet to glede soundbarja. Ravno par dni nazaj me je stric spraševal, če je OK, ker on bi imel v dnevni za TV in občasno tudi glasbo. Na srečo sem mu rekel, da se ne spoznam :) In ravno nekje v rangu 200 € išče.

edit: sem pa dokaj prepričan, da bi ta Soundbar dobro služil svojemu namenu. Pa še Alexo ima ;)
Bose Soundbar 700 zvočniška letev – sistem | Lorex.si (lorexcenter.si)

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Uh, dobro vedet to glede soundbarja. Ravno par dni nazaj me je stric spraševal, če je OK, ker on bi imel v dnevni za TV in občasno tudi glasbo. Na srečo sem mu rekel, da se ne spoznam :) In ravno nekje v rangu 200 € išče.

edit: sem pa dokaj prepričan, da bi ta Soundbar dobro služil svojemu namenu. Pa še Alexo ima ;)
Bose Soundbar 700 zvočniška letev – sistem | Lorex.si (lorexcenter.si)

 

Pravijo, da za soundbar moras dati vsaj 400 eur pa je ok. Ne vem, jaz toliko ne dam :)

Povezava do prispevka

V Links so Z623 za okol 97 eur - imajo akcijo ce koga zanima !

Sem jih kar narocil - sporocim jutri kako se obnesejo.

DaCapo reče Dne, 14. 7. 2021 at 14:09:


Uh, dobro vedet to glede soundbarja. Ravno par dni nazaj me je stric spraševal, če je OK, ker on bi imel v dnevni za TV in občasno tudi glasbo. Na srečo sem mu rekel, da se ne spoznam :) In ravno nekje v rangu 200 € išče.

edit: sem pa dokaj prepričan, da bi ta Soundbar dobro služil svojemu namenu. Pa še Alexo ima ;)
Bose Soundbar 700 zvočniška letev – sistem | Lorex.si (lorexcenter.si)

 

 

Umes sem kupil Genesis Helium 600 - pa sem jih vrnil naslednji dan. Imeli so velik statični šum pa en zvočnik je brnel, zgleda je imel odlepljeno membrano.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

DaCapo

Si kupil slucajno ?

 

Dobro igrajo, sem zadovoljen. 

Edino kar bi pograjal je, da je prilozen JACK to JACK kabel cheap in slabe kvalitete, zna brnet in ga moras malo obracat.

Pa zvocniki tako na hitro zgledajo svoh, oblika je bolj ceska.

Materiali so dokaj dobri zvok je super.

Definitivno vredni 100 eur :) .

 

Glede THX pa ne vem, verjetno bi moral primerjat z in brez (pa nisem se probal nobenega spila).

 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 21 urami:

DaCapo

Si kupil slucajno ?


E... nisem. Tnx za review, btw. Jaz sem si zaenkrat premislil, čeprav so res ugodni. Enostavno sem prespal in ugotovil, da ne potrebujem, pa rajši prihranim za kaj drugega. Zunanjih diskov mi recimo vedno zmanjka :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Mel bi za zraven edifier bookshelf zvočnikov, v dnevni. 

Zvočniki so super, mi pa manjka malo low enda. 

Ta prodajalec (v BAM centru) je rekel, da ga ful hvalijo. Hkrati je pa pojamral čez yamahin sub, ko sem ga omenil, (ta ki je za zraven HS studijskih zvočnikov) da je precej slab, in da ga je kr nekaj ljudi vrnilo, ker niso bli zadovolni z njim. 

 


 

Povezava do prispevka

Mja, v BAM center verjetno hodijo tečni audio inženirji, tko da jz ne bi enačil njihovih potreb v studiih ki imajo urejeno akustiko s potrebami človeka ki fukne sub v dnevno kjer je glih slučajno plac in ga žena ne bo polila med zalivanjem rož, soba pa ni videla audio tretmaja niti v prospektu.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...