Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 15 minutami:

Jaz mam še komponente na Mini Disc :) Je to kdo uporabljal? Sem takrat upal, da se bo zadeva bolj prijela in je šlo kar nekaj denarja, če se prav spomnim. Se vsaj ni mogel zdrapat kot CD.

 

s-l400.jpg.aba9f8fa730b24a0464ddd86a0367ae9.jpg

 

prejšnji mesec sem dobil tole

 

5P3Zmou.jpg

 

samostojno itak ne bi kupil, samo je bil del bundla, nucal sem samo vinil, valda

 

ampak ya, se še izdelujejo in prodajajo :D

uredilo bitje Slinch
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 18 urami:

I had no idea, tole res zgleda ultra slabo.

 

LeBron reče pred 12 urami:

 

Pač vse skupaj ima takšno dušo, da je neverjetno. Sej z raznim Spotifyem, Deezer in Apple Music, je vse super dostopno, posnetki so top, je zelo poceni napram vinilkam in jih tudi uporabljam, ampak bi rad imel celotno izkušnjo. Pač brez nekega fizičnega medija mi enostavno neki manjka.

Meni osebno je glavna stvar pri vinilu sama fizična obstojnost medija. V smislu - youtube/spotify playliste grejo s časom v maloro, posnetki se brišejo, mp3ji zastarajo v neki pozabljeni mapi itd. Kupiš vinil omiljenega albuma in ga maš za vedno. Imet svojo zbirko glasbe je pač res lepa stvar, večkrat se naključno spomniš na dololčene albume in jih poslušaš. Brskat po platah je drugače kot scrollat po mapah z albumi, naj bojo še tko lepo urejene.

Povezava do prispevka

Evo zadnjo uro sem mel v enem zavihku techmoan videje o minidiscih, v drugem pa scoultal ebay, kaj se da dobit. Portable nima smisla, ker nikoli ne bi uporabljal, za home pa bi bilo kul imet kak plejer, itak sem vedno imel željo po napravah za čimveč različnih formatov, četudi samo za eno plato :D

 

Pomoje bom probal ujagat nekaj takšnega, kjut kompakten dizajn:

 

1DVmqGQ.jpg

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

En sošolec v OŠ je mel, to je bil moj edini stik z mini disci.

 

Moj portable life je zgledal takole:

 

- nek walkaman iz pralnega praška

 

- en aiwa cd plejer

 

- tale zonijeva mojstrovina

51Y658W0KHL._AC_SY450_.jpg

 

- olympusov mp3 player iz 2004 z vgrajenim fotoaparatom :rofl:

 

3283222_original.jpg

 

pol pa pač telefoni

 

Drugač ko bom star prdec bi rad imel slednje naprave z vsaj enim medijem, toliko za "glej vnuk, kaj je nekoč obstajalo":

 

- Laserdisc

- VHS (saj neki videorekorderji so še doma, samo dvomim, da delajo)

- reel-to-reel (te naprave so mega seksi, samo tudi mega ogromne in mega drage)

- mini disc (why not)

- nek hud late 70s tape deck

- NES (za tista dva anamanaguchi albuma na cartih)

 

 

Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 2 urama:

I had no idea, tole res zgleda ultra slabo.

 

Meni osebno je glavna stvar pri vinilu sama fizična obstojnost medija. V smislu - youtube/spotify playliste grejo s časom v maloro, posnetki se brišejo, mp3ji zastarajo v neki pozabljeni mapi itd. Kupiš vinil omiljenega albuma in ga maš za vedno. Imet svojo zbirko glasbe je pač res lepa stvar, večkrat se naključno spomniš na dololčene albume in jih poslušaš. Brskat po platah je drugače kot scrollat po mapah z albumi, naj bojo še tko lepo urejene.

V resnici je miljonkrat lazje shranjevat digitalne formate ampak sure :D

Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 2 urama:

Meni osebno je glavna stvar pri vinilu sama fizična obstojnost medija. V smislu - youtube/spotify playliste grejo s časom v maloro, posnetki se brišejo, mp3ji zastarajo v neki pozabljeni mapi itd. Kupiš vinil omiljenega albuma in ga maš za vedno. Imet svojo zbirko glasbe je pač res lepa stvar, večkrat se naključno spomniš na dololčene albume in jih poslušaš. Brskat po platah je drugače kot scrollat po mapah z albumi, naj bojo še tko lepo urejene.

 

Brezveze se je karkoli prepirat o tem, čeprav bi Arey rad prepričal nasprotno, ampak kot je že marsikdo zgoraj napisal gušti so gušti. Rad bi imel svojo zbirko in to je že dovolj velik razlog za nakup gramofona. 

Povezava do prispevka

Kje drugač kaj kupujete plate?

 

Brexit me je malo sfukal, pa tudi nasploh se je cheap vinilke scena ful spremenila. Leta nazaj sem največ nabavljal od amazon marketplace sellerjev na UK in FR straneh, zadnje 5 let ful na dodax, ker so bili res smešno poceni, samo letos pa so jim šle cene konkretno gor.

 

Po drugi strani je zdaj ful ugodna opcija Juno.co.uk, ki gre davek stran, pa poštnina je ene 4€. Podobno amazon UK.

 

drugač pa to je nekako to, kar pregledam, ko iščem nek wide relis:

 

dodax

juno

vinyl-digital

vsi amazoni

hhv

jpc

rarewaves

 

ostalo pa direkt od založb

Povezava do prispevka
LeBron reče pred 6 urami:

 

Brezveze se je karkoli prepirat o tem, čeprav bi Arey rad prepričal nasprotno, ampak kot je že marsikdo zgoraj napisal gušti so gušti. Rad bi imel svojo zbirko in to je že dovolj velik razlog za nakup gramofona. 

Men je cist razumljiva zelja po fizicnih kosih, tut ce je sam ne cutim niti najmanj. Sam pol ne rabis nekih racionalizacij zakaj kupujes vinilke ker so objektivno v vseh pogledih inferiorne od proper digitalnih izdaj (pustmo streaming ampak tut za puriste je tle Tidal na konc dneva), ampak si lahko cist komot priznas da gre pac za lastno veselje (ki je mimogrede 100% dovolj dober razlog za kupovat ta, al pa kaksen deug stuff).

Sam ce se pol pise neresnice o, recimo, lazjem shranjevanju, pa mislim da je prav da se cloveka popravi :D Pa mam zipperja zelo rad tko da ni nic osebnega tle. 
 

Navsezadnje sm clovek ki si je lani kupil 4 mehanske tipkovnice tko da o racionalnoati nimam kej predavat :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 7 urami:

V resnici je miljonkrat lazje shranjevat digitalne formate ampak sure :D

Exactly. Zato se mi nabere v enem letu ene 300-500 novih albumov / EPjev na disku, 30 pa na polici, ker so me dovolj premaknili da jih fizično kupim. In za teh 30 vem, da jih bom opazil in poslušal tudi čez 20 let, ostalih pač ne. ;)  

 

  

Arey reče pred 28 minutami:

Sam ce se pol pise neresnice o, recimo, lazjem shranjevanju, pa mislim da je prav da se cloveka popravi :D Pa mam zipperja zelo rad tko da ni nic osebnega tle.

Krneki arey, čist si narobe razumel bistvo.

uredilo bitje ZippeR
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 4 urami:

Kje drugač kaj kupujete plate?

hhv.de največ, živim zlo blizu in so meli včas (pre-corona) možnost naročila na netu in pickupa naslednji dan v trgovini, zelo kul service ko hočeš met kšno novo plato in ne bi rad plačeval poštnine samo za eno.

Hardwax itak, za klubsko elektroniko in IDM ni boljše trgovine na svetu.

Discogs za stvari ki se jih ne dobi več pri retailerjih, sploh kšne kulske rarityje ki jih preprosto moram imet. :D

Spacehall je še ena fizična (+ discogs in spletna), dobro založena trgovina z raznovrstno glasbo in specializacijo v elektronskih žanrih.

decks.de

Amazon sem in tja, včasih če rabim kšn produkt iz tam dam pač še eno plato zravn da je zastonj poštnina (nimam prime).

Bandcamp sem in tja, (pre)draga poštnina, ampak mi je všeč portal.

giegling.net in allpossibleworlds.de za giegling/djmetatron izdaje

 

Pa seveda druge, manjše fizične trgovine, kamor se gre pobrskat vsake tolk.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 9 urami:

Exactly. Zato se mi nabere v enem letu ene 300-500 novih albumov / EPjev na disku, 30 pa na polici, ker so me dovolj premaknili da jih fizično kupim. In za teh 30 vem, da jih bom opazil in poslušal tudi čez 20 let, ostalih pač ne. ;)  

 

  

Krneki arey, čist si narobe razumel bistvo.

Ja to verjamem ja, zih plata ki jo kupis da obcutek neke vrednosti, medtem ko so streaming playliste pac neki podatki na screenu. To cist stekam, narobe sm pa razumel ker si tko napisal da nisem mogu prav razumet. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 2 urama:

Mam priliko kupit KEF Q600c za piclih 140 eur ampak ma tak damage na membranah. Yay or nay? Se da to nekako zbuffat? Vpliva kej na zvok? Glede na prodajalca nej bi bil zvok se vedno ok, sam sem mal skeptičen. Thoughts?

 

Ne vem, jaz ne bi. Sama oblika sicer ne bo vplivala na zvok, samo če je prišlo do te poškodbe, vprašanje če je to vse, kar je narobe.

Povezava do prispevka

Ej majstri - a pozna kdo kakšne over-ear wireless slušalke primerne za v pisarno, ki pašejo na ogromno bučo in ušesa? ANC ni nujen.

Na glavi sem mel WH-1000XM4, za katere sem mnenja da bi mi ratale hitro neudobne. Zgleda mam neke mutantske dimenzije. K bi mel vsaj še tok ogromnega kurca :no:

 

Doma so mi ful udobne HD598, samo mi najeda ker se s stolom redno furam čez kabel.

 

Jeba je iskat tole, se mi v osnovi ne zdi neki velik ponudbe s temi parametri. Jabra Elite 85h zgledajo properly huge, samo je menda prostor za uhelj ful omejen.

 

Kakšna ideja?

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 urami:

Men je cist razumljiva zelja po fizicnih kosih, tut ce je sam ne cutim niti najmanj. Sam pol ne rabis nekih racionalizacij zakaj kupujes vinilke ker so objektivno v vseh pogledih inferiorne od proper digitalnih izdaj (pustmo streaming ampak tut za puriste je tle Tidal na konc dneva), ampak si lahko cist komot priznas da gre pac za lastno veselje (ki je mimogrede 100% dovolj dober razlog za kupovat ta, al pa kaksen deug stuff).

Sam ce se pol pise neresnice o, recimo, lazjem shranjevanju, pa mislim da je prav da se cloveka popravi :D Pa mam zipperja zelo rad tko da ni nic osebnega tle. 
 

Navsezadnje sm clovek ki si je lani kupil 4 mehanske tipkovnice tko da o racionalnoati nimam kej predavat :D

 

Kje pa je to napisal? Je napisal, pa potem edital post?

 

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 21 urami:

AKG K361 ali K371? 

Rabim en dokaj cheap par zaprtih slušalk. Ne morem se odločit med cenejšim K361 ali dražjim (z več basa) K371. 

Pozna kdo?

 

Ima kdo kakšen predlog?

Največ se bo uporabljalo za tablico in tudi na pc-ju. Za nezahtevno poslušanje. Ampak vseeno ne rabijo biti sranje.

Torej dobre zaprte slušalke za tam okrog 100€. Oziroma največ tam cca 130€. 

Kolikor pa sem poslušal kakšen sound demo so mi bile K371 bolj všeč zaradi "toplejšega" zvoka in več basa. Nisem basshead vendar se mi zdi, da so K361 preveč "bright" za moj okus. 

Mogoče še HD 280 Pro? 

Samo me moti dokaj dolg kabel katerega ne moreš kar tako zamenjat za krajšega razen DIY kar se mi pa ne da za to kar jih bom rabil. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 22. 3. 2021 at 9:30:

 

Ne vem, jaz ne bi. Sama oblika sicer ne bo vplivala na zvok, samo če je prišlo do te poškodbe, vprašanje če je to vse, kar je narobe.

Reku sem fuckit zbil ceno kupil, dobil dostavljeno v treh dneh, uceri testiral in zadeva dela k urca. Edin mal zafuk k je zadeva res ogromna haha, bo treba set up mal spremenit 🤣

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 21. 3. 2021 at 12:00:

Jaz mam še komponente na Mini Disc :) Je to kdo uporabljal? Sem takrat upal, da se bo zadeva bolj prijela in je šlo kar nekaj denarja, če se prav spomnim. Se vsaj ni mogel zdrapat kot CD.

 

s-l400.jpg.aba9f8fa730b24a0464ddd86a0367ae9.jpg

 

Sem kr drkal tole en cajt nazaj. Trenutno imam sicer samo en prenosni player na katerega pa lahko s PCa dajam gor glasbo direktno preko USBja, precej zanimivo, lahko ga uporabljas kot snemalnik za trajno shranjevanje glasbe na MD. Imel sem tudi komponento kamor pa si lahko snemal glasbo preko digitalnga vhoda, torej tudi brez ADC in DAC pretvorbe. Dobro je to tedaj Sony nagruntal, samo kaj ko se ni neki masovno prijelo ... oziroma so malce zamudili napram CDjem.

Povezava do prispevka

Sej zanimivo je da so te zadeve v bistvu postale zares uporabne sele z razmahom izmenjave glasbe preko neta ko si si lahko sam relativno enostavno dobival priljubljene albume in jih nato zapisoval s PCa na fizicne medije precej enostavno in brez izgub, oziroma delal si lahko tudi razne kompilacije in podobno kot smo enkrat delali s kasetami, pri CDjih pa je bilo to precej bolj zapleteno opravilo (pac moral si imet PC racunalnik, programsko opremo za zajem glasbe, urejanje in nato peko ter seveda pekac, kar je bilo sprva prava redkost in zelo drago). Za MD pa si imel takoj variante ala CD/MD kombo komponente ali celo poceni glasbene stolpe, ker si enostavno s par gumbi presnemaval posamezne komade brez izgube. Ceprav je res da na zacetku tudi ta igra ni bila ravno poceni.

Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...