Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Kupujem nove BT in-earslušalke za hojo, hitro hojo, tek. 

Prednost dajem udobju in zvoku. Glede na to, da imam doma dokaj solidno zbirko slušalk (K371, HD 599, Beyer T1, Focal Clear) mi ni tuj dober zvok in imam nekaj izkušenj na tem področju. 

Ne rabim pa za hojo, tek top kvalitete zvoka. 

Gledam predvsem ponudbo v DE. Cenovno nekje tam max 100-120€. Če je pa kaj dobrega za manj pa nič narobe. :)

Kaj dobrega v tem cenovnem rangu? 

 

Edit:

 

Posluša se metal, rock, progressive rock, jazz...

Gledal sem CA Melomania 1+ vendar sem zasledil probleme z BT.

Še kaj podobnega?

 

 

 

 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
Bessie reče Dne, 25. 2. 2023 at 14:25:

Fora je, da še kar ponujajo... zaloga pa tudi kao...

Dispatches from
Amazon
Sold by
Mediadeal

Magnat MR 750 Stereo Hybrid Receiver with Transistor and Tube Technology (Black) https://amzn.eu/d/hqVpU2K

 

Mi je kr dol padlo... sej to kar mam še dela čist OK :fun:

 

Help! :panika:

https://www.electronic4you.si/magnat-mr-750-schwarz-222914.html

Tu vzem pa mas mir :D 

Povezava do prispevka

Vem da je res random, ampak a kakšen muzičar v tej temi ve, kje bi se dalo v Ljubljani kupit tak 5-pinski audio za povezavo dveh zvočnikov (Edifier firma)? Ali pa morda kje delajo servis zvočnikov (ker če ni kabel potem je očitno kontakt na pločši zvočnika zanič).

 

Pri muziker.si ga žal nimajo.

 

hvala za predloge

5 pin.PNG

Povezava do prispevka

Hvala.


Sem pa tole našel na amazonu glede tega kabla.

 

Ne mi reči, da imajo edifier zvočniki prav čisto samosvoje kable, ki jih nikjer ne moreš dobiti:nicjasno: Torej neko svojo verzijo (imenovano XLR) 5-pinskega kabla:confused:

 

Drugače je pa tako, da če kabel z roko potisnem v zvočnik potem dela, sicer pa ne. Tako da se res bojim, da bi znal biti connector na zvočniku. Samo bi vseeno raje prej probal z drugim kablom, preden mastno plačam za servis.

kabel edifier 5-pin.PNG

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
rajc reče pred 1 uro:

https://www.audiopro.si/izdelek/klotz-mid-090-midi-povezovalni-kabel-9m?idPro=2834 mogoče tole?

 

tole je sicer MIDI kabel, kokr sem na hitro pogledal edifier firmo, majo neke svoje 5 pinske kable. 

 

Bo @Arey povedal a to paše skup

 

 

Prvic vidim tak kabel za karkoli drugega kot MIDI. XLR ima 3 kontakte + ground, ce se ne motim, in je vizualno cist drug. 
 

@Feget a da bi pa pri ediju kupil se pa ne da?

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 3 urami:

Ne dam 100€+ več... v bistvu ne vzamem nič in prišparam, ko bo pa ta crknu bom pa spet vzel 5.1 pa naj se jebejo s temi audiofilskimi stereo forami... itak glede na EMŠO bo šlo glede sluha samo še navzdol :panika:

 

Pač tale Magnat mi je bil kul zaradi lampe... ampak saj moja Yamaha tudi oranžno sveti, pa še ogrevat se ne rabi :w00t:

594006209_Posnetekzaslona2023-02-27133543.png.bfc6115e53d3f726fcf005cb69cde314.png

vs

Magnat MR 750 - Hybrydowy amplituner stereo z Bluetooth, HDMI, DAC, FM,  DAB/DAB+


 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 urami:

Prvic vidim tak kabel za karkoli drugega kot MIDI. XLR ima 3 kontakte + ground, ce se ne motim, in je vizualno cist drug. 
 

@Feget a da bi pa pri ediju kupil se pa ne da?

 

Ja res je čuden kabel, bom probal dobiti enega navadnega 5pinskega midija (na uradni edifier strani je 40 evrov pa potem te še carina oskubi), čeprav zdaj je mamin partner, ki je bolj mojster za elektriko pogruntal, da bi znal biti tudi konektor na zvočniku.

 

Ker je res čudno, da zvočnik dela, če kabel fejst notri potisneš z roko, ko spustiš pa ne dela več. Spominja me na poceni mp3 playerje, kjer se jim po določenem času zgodi prav isto in so potem samo še za v smeti :(

 

Kakšni pa so drugače kaj primerljivi bolj high end zvočniki (tam v rangu 250 do 400 evrov). Zdaj sem imel Edifier S1000DB in so bili res vrhunski. Sicer še vedno upam, da mi jih uspe zrihtat, samo se pripravljam na najslabše :(

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Ima kdo izkušnje z Wharfedale firmo? 

 

Kokr gledam je bla to Angleška firma, ki je zdaj v lasti Kitajcev, naj bi pa vse zvočnike še vedno izdelovali v Angliji.

 

Spogledujem se z modelom Linton heritage, po reviewih jih kar precej hvalijo (https://kondric.com/izdelek/wharfedale-linton-heritage-hi-fi-zvocnik/)

 

A bi bla panika če jih postaviš na bok (razn to, da bi najbrž spraskal les)?

 

Kak ojačevalec bi pasal na to? Gor bi priključil tv in gramofon (Rega P1, torej obvezno tudi phono vhod).

 

Fino bi blo, da lahko ojačevalec upravljam s daljinskim od tvja

Povezava do prispevka

Js furam Wharfedale Evote (4.2) neke 2 leti in me se vedno znova in znova navdusujejo. So sicer pomojem po zvocnem podpisu precej drugacni od Lintonov, mislim da ti spodnji video nekako da vedt dobre lastnosti obeh zvocnikov.

Lahko tud malo pocekiras reddit poste, velika vecina ljudi se zdi res zadovoljna z Lintoni. Malo je pa seveda tud odvisno katere zanre pretezno poslusas, kar tudi mislim da naslovi spodnji video.

 

 

 

Zanimiv prikaz soundstagea z rozinicami se mi je zdel tud tle, in vsaj za Evote lahko recem da je spot on (sirok in detailed soundstage). Nasploh je boljse gledat/brat tovrstne primerjalne videe, ker ce je v spotlightu zgolj en zvocnik, bo itak samo marketing, influencer hype.

 

 

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 25. 2. 2023 at 14:21:

lol

 

a je bil amazon al ker drug seller?

 

drugač jih je še ful od drugih sellerjev, samo tudi po drugih cenah, ali pa kak ne-amazon: https://csmusiksysteme.net/Hifi-Stereo/Vollverstaerker/Magnat-MR-750-HDMI-HIGH-END-ROeHREN-HYBRIDRECEIVER.html

A ti si pri teh že kdaj kupaval, csmusiksysteme.net mislim, so legit pa to!? 

Povezava do prispevka

Jaz sem na koncu vseeno kupil CA Melomania 1+ ne glede na mešane ocene. 

Edin problem je bil na začetku fit. Sem kupil še comply foam tips in lepo sedejo v uho. 

Zvok je pa odličen. Sem se bal, da bo basa premalo pa ga je skorajda celo malenkost preveč. Ampak obstaja EQ. 

Zadovoljen zaenkrat. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...